Αγαπημένα καταστήματα ρούχων

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Μιας και δεν υπαρχει καποιο θεμα λεω να ανοιξω εγω ενα.Πειτε απο ποια καταστηματα αγοραζετε ρουχα.

Ας πω αρχικα εγω.
Zara,hm και navy green τα αγαπημενα μου!Παιζει να ειμαι ο καλυτερος πελατης των zara αν και τελευταια εχει χαλασει λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
H&M.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Θα σου πω οτι τα zara ηταν καλυτερα για εμενα αλλα πλεον τα HM εχουν πολυ καλες προτασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stylegus

Νεοφερμένος

Ο stylegus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
GAP και το Ralph Lauren (στο εκπτωτικό μη μας παρεξηγήσετε κι όλας :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.
Για μενα :zara, hnm, kem, Hunter, nike, asics, benetton, voi noi. Για πιο καλά κομματια: nak , sagiakos, tsakiris mallas, tamaris, ragazza, bsb, toi et moi. Οι μπότες και τα μποτάκια μου είναι πάντα δέρμα και τα κρατάω χρόνια.
Για τον άνδρα μου:navy Green, benetton, asics, zara, gant... Και γειτονικά καταστήματα
Για τα παιδιά μου:mayoral, lupilu(των lidl), Orchestra, zara, asics, New balance, Λητώ, jumbo..

Ανακάλυψα άλλο ένα κατάστημα χωμένο σε ένα στενό κι έχει παιδικά βρεφικα σε απίστευτες τιμές στοκ γνωστές εταιρείες.
Αλλά δε θυμάμαι το όνομα δεν είναι γνωστό..

Αυτά είναι τα συνήθη που επισκέπτομαι αν χρειάζομαι κάτι συγκεκριμένο πάω στο ανάλογο κάθε φορά δεν μπαίνω όπου ναναι γιατί δεν έχω χρόνο. Κάποτε έμπαινα σχεδόν σε όλα τα καταστήματα του mall πχ.. Τώρα πάω στοχευμενα.

Γενικα προτιμώ τα μεγάλα εμπορικά, με βολεύουν και στο πάρκινγκ και σε όλα.


Ψωνίζω κι από τα κινέζικα, έχω δίπλα μου ένα πολύ μεγάλο και φέρνει παρά πολλά πράγματα, κάνω ωραιότατα συνολακια για καθημερινές διαφορετικές εμφανίσεις..

Επίσης να πω το τρελο, πως τα ωραιότερα κομμάτια ρούχων που έχω ψωνίσει για μένα τα έχω φέρει από ταξίδια που έχω κάνει. Πάντα γυρνάω και με κάτι.. Δεν ξέρω, στα ταξίδια μου ρχεται η όρεξη να ψωνίσω κι αν βρω κάτι και νομίζω πως δε θα το ξαναβρώ το αγοράζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Ariana και το hm έχει ώρα ρούχα ποιο ωραία από το Zara νομίζω στο ανδρικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Απλά θα το αφήσω αυτό εδώ να υπάρχει για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται να ξέρει τι ψωνίζει από τους retailers: https://www.mama365.gr/18683/5-logoi-gia-na-mhn-xanapsonisete-apo-tis-agaphmenes.html για παραπάνω διάβασμα, τα key words είναι inditex σκάνδαλα, Τουρκία, παιδική εργασία, επικίνδυνα χημικά, fast fashion κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.
Ariana και το hm έχει ώρα ρούχα ποιο ωραία από το Zara νομίζω στο ανδρικά.


Δεν έχω πάει ποτέ στα ανδρικά των hnm. Τώρα που μου το λες άλλη φορά θα ρίξω μια ματιά! Thanx !

Απλά θα το αφήσω αυτό εδώ να υπάρχει για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται να ξέρει τι ψωνίζει από τους retailers: https://www.mama365.gr/18683/5-logoi-gia-na-mhn-xanapsonisete-apo-tis-agaphmenes.html για παραπάνω διάβασμα, τα key words είναι inditex σκάνδαλα, Τουρκία, παιδική εργασία, επικίνδυνα χημικά κ.α.


Ναι αλλά κι από που να ψωνίζουμε? Και σε άλλα μαγαζιά πως θα ξέρουμε από που τα φέρνουν και τι γίνεται? Δεν μπορείς να το ξέρεις.. Επίσης πλέον δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για ακριβά ρούχα.. Οι περισσότεροι το οικονομικό ψάχνουν και το γουστόζικο. . Και ας ξέρουν πως δε θα κρατήσει όπως γράφει το άρθρο.. Εγώ δλδ το έχω πει πολλές φορές. Δε θα κρατήσει αλλά την εμφάνιση μου θα την κάνω και θα μου βγει φτηνά... Βέβαια τελικά φτηνά δε βγαίνει αλλά πολλές φορές εκείνη τη στιγμή δεν έχεις να δώσεις ξέρω γω 80 ευρώ για μια μπλούζα... Λες και με 15 θα κάνω τη δουλειά μου..
Κάποτε έκανα εκπτώσεις τέτοιες στα παπούτσια. . Είχα άπειρα ζευγάρια και ψώνιζα πολλά και διαφορετικά όχι ακριβά... Μέχρι που νευρίασε όταν τα Φορουσα λίγο και κατάστρρφονταν... Έτσι από τότε παπούτσια ψωνίζω καλά... Πχ.... Voi noi... Τα χω σιχτιρισει ουκ ολίγες φορές αλλά εξακολουθώ να πηγαίνω.. Παίρνω πέδιλακια από κει, Καμμια παντόφλα... Αλλά για καλό καλό πάω σε πιο καλά μαγαζιά.. Αλλά κι εκεί δεν ξέρεις τι κρύβεται από πίσω....

Αλλά και που να ψωνίσεις....​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Ειμαι το ατομο που ψωνιζει τοσο απο μικρα μαγαζια ρουχων τοσο και απο αλυσιδες ρουχων... Οσον αφορα τα
μαγαζια σε αλυσιδα τα αγαπημενα μου ειναι σιγουρα τα παρακατω :
Τerranova , H&M , Bershka και Zara...Αν και ψωνιζω και πολυ απο τα celestino τωρα τελευταια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Pull&Bear και Urban Outfitters. Λίγο ακριβουτσικα τα τελευταία αλλά αξίζουν τα λεφτά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Δεν έχω πάει ποτέ στα ανδρικά των hnm. Τώρα που μου το λες άλλη φορά θα ρίξω μια ματιά! Thanx !




Ναι αλλά κι από που να ψωνίζουμε? Και σε άλλα μαγαζιά πως θα ξέρουμε από που τα φέρνουν και τι γίνεται? Δεν μπορείς να το ξέρεις.. Επίσης πλέον δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για ακριβά ρούχα.. Οι περισσότεροι το οικονομικό ψάχνουν και το γουστόζικο. . Και ας ξέρουν πως δε θα κρατήσει όπως γράφει το άρθρο.. Εγώ δλδ το έχω πει πολλές φορές. Δε θα κρατήσει αλλά την εμφάνιση μου θα την κάνω και θα μου βγει φτηνά... Βέβαια τελικά φτηνά δε βγαίνει αλλά πολλές φορές εκείνη τη στιγμή δεν έχεις να δώσεις ξέρω γω 80 ευρώ για μια μπλούζα... Λες και με 15 θα κάνω τη δουλειά μου..
Κάποτε έκανα εκπτώσεις τέτοιες στα παπούτσια. . Είχα άπειρα ζευγάρια και ψώνιζα πολλά και διαφορετικά όχι ακριβά... Μέχρι που νευρίασε όταν τα Φορουσα λίγο και κατάστρρφονταν... Έτσι από τότε παπούτσια ψωνίζω καλά... Πχ.... Voi noi... Τα χω σιχτιρισει ουκ ολίγες φορές αλλά εξακολουθώ να πηγαίνω.. Παίρνω πέδιλακια από κει, Καμμια παντόφλα... Αλλά για καλό καλό πάω σε πιο καλά μαγαζιά.. Αλλά κι εκεί δεν ξέρεις τι κρύβεται από πίσω....

Αλλά και που να ψωνίσεις..​
Voi noi ούτε απεξω δεν περνάω πια. Παλιά ψώνιζα κατά κόρον για να έχω μεγάλη ποικιλία για κάθε ρούχο που είχα στη γκαρνταρόμπα μου αλλά πλέον όχι. Καμία ποιότητα, καμία υποστήριξη του πελματος.Προτιμώ να έχω λίγα και καλής ποιότητας πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η Pull&Bear καλή είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ανάλογα το ρούχο. Πχ πρωινά συνήθως ψωνίζω από Zara, Wrangler, Lee και Bershka.

Βραδινά συνήθως από BSB και όταν έμενα Θεσσαλονίκη ψώνιζα πολύ και από Pin - up και Makenzy (one size, ελαστικά υφάσματα).

Τώρα αν θέλω να πάρω κανά πιο καλό κομμάτι, συνήθως πηγαίνω σε τοπικά. Πολύ αγαπημένο μου το BOOM στον Πειραιά. <3
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top