Η γνώμη σας για την ποιότητα της τηλεόρασης

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τηλεόραση=
Formula1
Καμιά εκπομπή τύπου ρεπορτάζ χωρίς σύνορα και την σαν σήμερα!
zero brain activity χάσιμο χρόνου όταν θέλω να με τιμωρήσω και να μην κοιμηθώ
κανά ντοκιμαντέρ εκπαιδευτικό ή μη,ταινεία (και τα τρία όμως τα καλύπτει το internet)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πως δεν το ειδα τοσο καιρο αυτο το θεμα;
Κακα τα ψεματα η ποιοτιτα της τηλεωρασης ειναι σε δραματικο επιπεδο... Ομως πολλες φορες εχουμε αναγκη να δουμε αυτο το επιπεδο. Εγω προσοπικα συνιθος βλεπω ντοκιμαντερ, εκπομπες τυπου φακελοι, εμπολεμη ζωνη, τριανταφυλοπουλος, αρετη και τολμη κλπ. Πλεον βλεπω και πολυ Σκαΐ επειδη εχει πολλα ντοκυμαντερ και ενα καινουργιο τοπικο καναλι που εχει εκπομπες οπου εχουν διαφορους καλεσμενους (δημαρχο, αντιδημαρχο, και αλλους τετιου) και σχολιαζουν τα διαφορα προβληματα της Ροδου. Ομως (ειδικα τον χειμωνα) το βραδυ θελω να δω τις διαφορες σειρες κωμοδιες οσο γελιες και αν ειναι. Θα δω και τον Θεμο και αλλα γελια. Το μονο ωραιο που βαζουν και δεν ειναι γελιοτιτες ειναι οι ταινιες τυ Ψαλτη.
Με τα διαφορα που εχουμε στο μυαλο μας δεν μπορουμε παντα να εχουμε ορεξη για ντοκυμαντερ και τετια οποτε καπια στιγμη θα τα δουμε και τις γελιοτιτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ εχω την εντύπωση πως με την πάροδο του χρόνου αντί να βελτιωνεται, χειροτερεύει:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Εγώ εχω την εντύπωση πως με την πάροδο του χρόνου αντί να βελτιωνεται, χειροτερεύει:/:
Και που είσαι ακόμα αν σκεφθείς ότι ακολουθούμε την δοκιμασμένη λύση της trash tv. Μόνο που δεν μπαίνει στην σακούλα γμτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κάθε χώρα έχει το κράτος και την τηλεόραση που της αξίζει....


Τέτοιοι είμαστε, τέτοια βλέπουμε, τέτοια μας πουλάνε, έτσι τα δεχόμαστε....
Και η AGB χτυπάει τρελά νούμερα (νόμιμα ή παράνομα δεν έχει σημασία... σημασία έχει ότι κάποιοι παίρνουν τα νούμερα της στα σοβαρα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Κάθε χώρα έχει το κράτος και την τηλεόραση που της αξίζει....


Τέτοιοι είμαστε, τέτοια βλέπουμε, τέτοια μας πουλάνε, έτσι τα δεχόμαστε....
Και η AGB χτυπάει τρελά νούμερα (νόμιμα ή παράνομα δεν έχει σημασία... σημασία έχει ότι κάποιοι παίρνουν τα νούμερα της στα σοβαρα!)

δίκιο!

η αδερφή μου έχει ανοιχτή τη τηλεόραση και βλέπει όλες τισ σειρές με τη σειρά (λολ)... :(

εμείς και εμείς, κάτι τρέχει με τους δίπλα, ζίνα/ηρακλής, εγκλήματα, κωνσταντίνου και ελένης και όλα αυτά...

δεν ξέρω το λόγο, αλλά όταν βλέπω μια παλιά σειρά, ένα παλιό καρτούν παθαίνω κάτι σα κατάθλιψη... ειδικά για αυτά που παρέθεσα, τα οποία θεωρώ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ με ελάχιστη καλλιτεχνική αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ανάλογα με το τι βλέπεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!
Έχουμε κάποιες Ελληνικές σειρές που ήταν πραγματικά καλές!
Και με καταπληκτικούς ηθοποιούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Συμφωνώ, όμως όταν αυτές οι σειρές είναι μία ανά δυο τρία χρόνια, δεν μπορείς να τις λάβεις υπόψη σου και να πεις "υπάρχει ποιότητα στην τηλεόραση"
Εφόσον κυριαρχούν τα πρωινάδικα και τα παιχνίδια τύπου Fame story :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά σύμφωνη ΚΟΥΕ. ώς γνωστών μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά!

Αλλά να σας πω εγώ survivor θα ξαναδώ! Σκασίλα μου για το τι κάνουν οι τύποι αλλά μαρέσουν πολύ τα τροπικά τοπία! Και η παραγωγή είναι εκπληκτική! Και αν έχει και τίποτα ωραίο:P ακόμα καλύτερα!
Δεν ξέρω αλλά και εμείς έχουμε ωραία μέρη παραπλήσια πολλές φορές με αυτά, αλλά τα τροπικά είναι λες και έχουν άλλο χρώμα και σίγουρα πράσινο! πιο έντονο κοντραστ,ίσως! Δεν ξέρω! Και δεν είναι της τηλεόρασηες εφέ πάντως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
το σερβάιβορ είναι το καλύτερο και πιο ενδιαφέρον απο τα άλλα ριάλιτι:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τουλάχιστον φαίνονται φαινομενικά να σκίζονται και λίγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Τουλάχιστον φαίνονται φαινομενικά να σκίζονται και λίγο!

όντως ενω στα άλλα απλα τα ξύνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Συγκριτικά με το... ανεξάρτητο και ποιοτικό internet ? :lol:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Συγκριτικά με το... ανεξάρτητο και ποιοτικό internet ? :lol:
Όπως συζητούσα με κάποιον πρόσφατα, το internet όταν άρχισε να παίρνει τα πάνω του ήταν προσβάσιμο από μια "αφρόκρεμα" χρηστών και τις εποχές που ανοίχτηκε αυτό το topic (2006) ήταν πιο ποιοτικό το διαδίκτυο. Όλοι τότε μπαίναμε και από υπολογιστές και το χειριζόμασταν καλύτερα.
Μετά εντάξει έγινε κάτι το μαζικό και το διαδίκτυο (βλ. facebook, instagram, η μανία των likes και της προβολής, η όλη ακμή και παρακμή των fake news που δίνουν και παίρνουν κτλ) και η πρόσβαση πλέον γίνεται από κινητά.


Όσο για την τηλεόραση θα έλεγα ότι βρίσκεται σε καλύτερα επίπεδα σε σχέση με το 2006 :P
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Όπως συζητούσα με κάποιον πρόσφατα, το internet όταν άρχισε να παίρνει τα πάνω του ήταν προσβάσιμο από μια "αφρόκρεμα" χρηστών και τις εποχές που ανοίχτηκε αυτό το topic (2006) ήταν πιο ποιοτικό το διαδίκτυο. Όλοι τότε μπαίναμε και από υπολογιστές και το χειριζόμασταν καλύτερα.
Μετά εντάξει έγινε κάτι το μαζικό και το διαδίκτυο (βλ. facebook, instagram, η μανία των likes και της προβολής, η όλη ακμή και παρακμή των fake news που δίνουν και παίρνουν κτλ) και η πρόσβαση πλέον γίνεται από κινητά.


Όσο για την τηλεόραση θα έλεγα ότι βρίσκεται σε καλύτερα επίπεδα σε σχέση με το 2006

Να προσθέσω ότι στην τηλεόραση δεν χρειαζόταν ποτέ να κλείνεις ... αναδυόμενα μνμ που σου σπάνε τα @@ για να δεις επιτέλους αυτό που θέλεις.
Σαφώς και βρίσκεται σε πολύ καλύτερα επίπεδα αλλά ο νέος νταβατζής της μας έπρηξε στις επαναλήψεις.... :(
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όπως συζητούσα με κάποιον πρόσφατα, το internet όταν άρχισε να παίρνει τα πάνω του ήταν προσβάσιμο από μια "αφρόκρεμα" χρηστών και τις εποχές που ανοίχτηκε αυτό το topic (2006) ήταν πιο ποιοτικό το διαδίκτυο. Όλοι τότε μπαίναμε και από υπολογιστές και το χειριζόμασταν καλύτερα.
Μετά εντάξει έγινε κάτι το μαζικό και το διαδίκτυο (βλ. facebook, instagram, η μανία των likes και της προβολής, η όλη ακμή και παρακμή των fake news που δίνουν και παίρνουν κτλ) και η πρόσβαση πλέον γίνεται από κινητά.


Όσο για την τηλεόραση θα έλεγα ότι βρίσκεται σε καλύτερα επίπεδα σε σχέση με το 2006 :P

Εγώ αντιθέτως πιστεύω πως το διαδίκτυο τώρα είναι στα καλύτερα του, καθώς πλέον έχουν δημιουργηθεί πρωτεύουσες και δευτερεύουσες πλατφόρμες για να βρει κάποιος κάτι που θέλει πραγματικά. Προσωπικά, παρακολουθώ τακτικα΄2 youtubers ο ένας εκ των οποίων βγάζει ένα 10λεπτό βιντ το μήνα και ο άλλος βγάζει podcasts τα οποία τα κατεβάζω και τα ακούω όταν περπατάω. Δεν έχω ανάγκη ούτε για τιβί με τις σαπίλες της και τις διαφημίσεις, ούτε για σαπιογιουτιούμπερς με βίντεο που σου πηδάν το σύστημα ντοπαμίνης στον εγκέφαλο. Πέρα απ' αυτούς τους 2, παρακολουθώ άλλους 3-4 πολύ πιο σπάνια αν τύχει να μ' ενδιαφέρει.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Εγώ αντιθέτως πιστεύω πως το διαδίκτυο τώρα είναι στα καλύτερα του, καθώς πλέον έχουν δημιουργηθεί πρωτεύουσες και δευτερεύουσες πλατφόρμες για να βρει κάποιος κάτι που θέλει πραγματικά. Προσωπικά, παρακολουθώ τακτικα΄2 youtubers ο ένας εκ των οποίων βγάζει ένα 10λεπτό βιντ το μήνα και ο άλλος βγάζει podcasts τα οποία τα κατεβάζω και τα ακούω όταν περπατάω. Δεν έχω ανάγκη ούτε για τιβί με τις σαπίλες της και τις διαφημίσεις, ούτε για σαπιογιουτιούμπερς με βίντεο που σου πηδάν το σύστημα ντοπαμίνης στον εγκέφαλο. Πέρα απ' αυτούς τους 2, παρακολουθώ άλλους 3-4 πολύ πιο σπάνια αν τύχει να μ' ενδιαφέρει.
Ναι ρε φίλε αλλά δε νομίζεις ότι στένεψες τραγικά τους ...ορίζοντες σου, κάτι που έρχεται σε πλήρη αντίθεση με το internet? :P
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top