Απόψεις για τη γυμναστική στο σπίτι

kostas007

Νεοφερμένος

Ο kostas007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Α και κατι ακομη.Συνηθως αφου τελειωσω με τη γυμναστικη νιωθω πιασιμο στους ωμους.Τι μπορω να κανω για να χαλαρωνω επικυνδυνα σημεια και να αποφευγω τραυματισμους??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Α και κατι ακομη.Συνηθως αφου τελειωσω με τη γυμναστικη νιωθω πιασιμο στους ωμους.Τι μπορω να κανω για να χαλαρωνω επικυνδυνα σημεια και να αποφευγω τραυματισμους??

Το πιάσιμο είναι φυσιολογικό,ειδικά αν είσαι ακόμα στην αρχή,μετά απο 2-3 μέρες περνάει.
Πρίν απο κάθε άσκηση θα κάνεις μερικές ασκήσεις διατάσεων(stretching) για να ζεσταθούν οι μύες σου.
Φαντασού τους μύες σου,σαν πλαστελίνη,όταν είναι κρύα,είναι σκληρή και σπάει,αν ζεσταθεί όμως γίνεται μαλακή και ευπλαστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas007

Νεοφερμένος

Ο kostas007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ενα απλο σετ ενδυναμωσης στο σπιτι ποσες θερμιδες περιπου καιει??Ρωταω απλα για υπολογισω σε σχεση με αυτες που καταναλωνω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ενα απλο σετ ενδυναμωσης στο σπιτι ποσες θερμιδες περιπου καιει??Ρωταω απλα για υπολογισω σε σχεση με αυτες που καταναλωνω.....

Για πόση ώρα;

Επίσης μιας και λέμε για τη γυμναστική στο σπίτι, δεν μπορούμε να αφήσουμε απ΄έξω τις δουλειές του σπιτιού, που η ενασχόλησή μας με αυτές για μία ώρα μας κάνει να καίμε περίπου 250 θερμίδες
Αρπάξ΄τε ξεσκονόπανα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραία η γυμναστική στο σπίτι, μιας και δεν υπάρχουν λεφτά για γυμναστήρια! :P

Προσωπικά, κάνω yoga και μέσα σε ένα 20λεπτο έχω γίνει μούσκεμα. Μετά συνεχίζω με κοιλιακούς και ραχιαίους και στο τέλος διατάσεις (streching).

Καλή συνέχεια!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό αποφάσισα να ξεκινήσω γυμναστική στο σπίτι!!!
Και είμαι ξετρελαμένη.... Έχω πάρει ένα σκοινάκι, έχω ένα dvd για προθέρμανση, κάνω και ασκήσεις για το streching και το χαίρομαι περισσότερο από ποτέ!!!
Έχω γυρίσει τα πάντα , γυμναστήρια, yoga, ξανά ξεκίνησα κολυμβητήριο .... Παντού έχανα τη βολή μου, δεν μου άρεσε τίποτα,ή για την ακρίβεια πάντα έβρισκα κάτι αρνητικό και σταματούσα αφού δεν είμαι και ο πιο φανατικός θαυμαστής της γυμναστικής!!!!!! :D
Εεεε... στο σπίτι το κατά ευχαριστιέμαι!!!! Βάζω τέρμα την μουσική και κάθε φορά δοκιμάζω νέες τεχνικές και μεθόδους που ξετρυπώνω μέσα από διάφορα dvd ή και το youtube ακόμη!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
βεβαια η αληθεια ειναι οτι η γιογκα θελει δασκαλο και δε μαθαινεται απλά βλεποντας, εκτος κ αν εχεις ήδη πρότερη γνωριμία με κάτι σχετικο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
βεβαια η αληθεια ειναι οτι η γιογκα θελει δασκαλο και δε μαθαινεται απλά βλεποντας, εκτος κ αν εχεις ήδη πρότερη γνωριμία με κάτι σχετικο :/:
μην το λες...κανω γιογκα περιπου 2 χρονια μεσω ιντερνετ και δεν φανταζεσαι ποσες αλλαγες εχω παρατηρησει(θετικες παντα);) δεν το περιμενα,αλλα πλεον λατρευω τη γιογκα και οχι μονο σε γυμναζει αλλα σου φτιαχνει και τη διαθεση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
step στο σπίτι (με μηχάνημα mini-stepper) 30-40 λεπτά Χ 3 φορές την εβδομάδα συν πολύ περπάτημα και βλέπεις διαφορά...Αν είχα λεφτά βέβαια θα έκανα barre-a terre που είναι νομίζω το πιο αποτελεσματικό, ειδικά για πόδια, πισινό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Τι ειναι το step;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αυτό το υπέροχο βοήθημα που απλά σου κάνει θρύψαλα τις αρθρώσεις :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΩΡΑΙΤΗς

Νεοφερμένος

Ο ΜΩΡΑΙΤΗς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
το να γυμναστεις χωρης γυμναστηριο ειναι το πιο ευκολο απλα σκεψου οτι παλια δεν υπηρχαν γυμναστηρια.υπαρχουν απειρες ασκησεις που μπορεις να κανεις χωρης βαρη και επισης μπορεις να ξεκηνισεις τρξιμο εδω εχει διαφορες ασκησεις..menshealth.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αυτό το υπέροχο βοήθημα που απλά σου κάνει θρύψαλα τις αρθρώσεις :D


Καλα,τι δειχνουν ολες προς τ'αριστερα:-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τι χαζομάρες είναι αυτές, μπορείς να ανεβοκατεβαίνεις τις σκάλες δωρεάν και χωρίς να σου πιάνει το χώρο ένα πλαστικό πράμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.


κάτι τέτοιο είναι το μίνi stepper, αποθηκεύεται εύκολα και προσωπικά με έχει βοηθήσει αρκετά...Αν έχεις βέβαια πρόβλημα με γόνατα, δεν παίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Εγώ ψήνομαι να πάρω διάδρομο για το σπίτι καθώς το μόνο που μου χαλάει το σώμα μου, είναι η επεκτεινόμενη μπυροκοιλίτσα. Είμαι 1.85 και 100 κιλά ακριβώς και θα ήθελα να χάσω τουλάχιστον 20 κιλάκια/την κοιλίτσα.

Εκείνο που δεν γνωρίζω και γι αυτό γράφω αυτό το πόστ, είναι:

1. Κάνει ο διάδρομος για την περίπτωσή μου;
2. Κάποιο άλλο όργανο που να βοηθάει γι αυτές τις ανάγκες και να μην πιάνει χώρο;
3. Δεν αποτελεί ερώτημα το 3 αλλά μάλλον κραυγή βοήθειας #πείστε-με-να-το-κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ ψήνομαι να πάρω διάδρομο για το σπίτι καθώς το μόνο που μου χαλάει το σώμα μου, είναι η επεκτεινόμενη μπυροκοιλίτσα. Είμαι 1.85 και 100 κιλά ακριβώς και θα ήθελα να χάσω τουλάχιστον 20 κιλάκια/την κοιλίτσα.

Εκείνο που δεν γνωρίζω και γι αυτό γράφω αυτό το πόστ, είναι:

1. Κάνει ο διάδρομος για την περίπτωσή μου;
2. Κάποιο άλλο όργανο που να βοηθάει γι αυτές τις ανάγκες και να μην πιάνει χώρο;
3. Δεν αποτελεί ερώτημα το 3 αλλά μάλλον κραυγή βοήθειας #πείστε-με-να-το-κάνω.

Εγώ ξέρω πως και στην τιμή και στον χώρο που πιάνει συμφέρει μία μηχανή κωπηλάτισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγώ ψήνομαι να πάρω διάδρομο για το σπίτι καθώς το μόνο που μου χαλάει το σώμα μου, είναι η επεκτεινόμενη μπυροκοιλίτσα. Είμαι 1.85 και 100 κιλά ακριβώς και θα ήθελα να χάσω τουλάχιστον 20 κιλάκια/την κοιλίτσα.

Εκείνο που δεν γνωρίζω και γι αυτό γράφω αυτό το πόστ, είναι:

1. Κάνει ο διάδρομος για την περίπτωσή μου;
2. Κάποιο άλλο όργανο που να βοηθάει γι αυτές τις ανάγκες και να μην πιάνει χώρο;
3. Δεν αποτελεί ερώτημα το 3 αλλά μάλλον κραυγή βοήθειας #πείστε-με-να-το-κάνω.

Για να κανεις καυσεις θες αεροβια ασκηση. Αρα σου κανει και ο διαδρομος, και το ποδηλατο, και το ελιπτικο. Μπορεις να το κανεις και χωρις βεβαια...

Το ζητημα ειναι οτι δεν φτανει να τρεχεις μια ωρα την ημερα, το πιο βασικο οταν θες να χασεις κιλα ειναι η διατροφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ειμαι 18 χρονων και ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω κιλα χωρις να χρειαστει να παω σε διατροφολογο....ειμαι 1.75 και 60 κιλα και θελω οπωσδηποτε να παχυνω και να παρω ογκο...ακομα θελω να κανω και γυμναστικη στο σπιτι...... αμα ξερετε καποιες ασκησεις που θα βοηθουσαν στην αυξση ογκου θα βοηθουσε πολυ ..ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φάε κρέας και πάρε συμπλήρωμα πρωτείνης αν θες μυς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top