Θελω να φύγω από την ΟΤΕΝΕΤ

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, συμβαίνουν αυτά. Δεν είσαι υποχρεωμένος να είσαι καταρτισμένος τεχνικά ή ενημερωμένος για όλα. 768 έχεις.:)

ναι δεν τα ξέρω και καλά... Ευχαριστώ για την κατανόηση. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι δεν ενδιαφέρομαι να φύγω από την ΟΤΕΝΕΤ... ;) (για κατι φθηνότερο και γρηγορότερο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,902 μηνύματα.
Ακριβώς επειδή δεν τελείωσε η αναζήτησή σου, θα κάνω και ότι υποσχέθηκα. Τουλάχιστον για τη ΝΕΤΟΝΕ που έχω, θα πω τα αρνητικά της. Πληρώνεις 50 ευρώ τέλος ενεργοποίησης (πληρώνεις και σε άλλες εταιρείες τέτοιο ποσό, απλά δεν γνωρίζω πόσο μεγάλο), ο εξοπλισμός αποτελεί χρησιδάνειο (όταν διακόψεις, τον επιστρέφεις) και υπάρχουν τέλη διακοπής 70 ευρώ (ΑΝ θελήσεις να διακόψεις. Δεν ξέρω αν αυτό μηδενίζεται μετά τον 1ο χρόνο)

Υπάρχει παρόλαυτα ειδική προσφορά, δοκιμής 2 μηνών, χωρίς πάγια ή τέλος διακοπής στην περίπτωση που υπαναχωρήσεις (μέχρι τώρα ήταν απλά ένας μηνας, με πάγιο αλλά χωρίς τέλη διακοπής)

Επιπλέον μειονέκτημα, η τηλεφωνία είναι VOIP και όχι PSTN, οπότε αν κοπεί το ρεύμα, πάει και το τηλέφωνο.

Ειμαι υποχρεωμένος να τα πω και αυτά, ώστε να ζυγίσεις τα θετικά και τα αρνητικά και να αποφασίσεις αντικειμενικά.

Και πάλι την προτείνω σε ΟΛΟΥΣ με κλειστά τα μάτια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thrilitsa

Νεοφερμένος

Η thrilitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εμείς κάναμε αίτηση στην Forthnet πριν τις γιορτές, μας είπαν ότι θα άργήσει κανένα 2μηνο λόγω παλιών καλωδίων ΟΤΕ στην περιοχή που μένουμε...
Σήμερα, ενεργοποιήθηκε, έχω τέλεια σύνδεση, και επειδή η κοπέλα από το Help Desk με συμβούλεψε να έχω σύνδεση μέσω Ethernet, η ταχύτητα της σύνδεσής μου φτάνει τα 100 Mbits/δευτερόλεπτο!!!!! WOW, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,902 μηνύματα.
Εμείς κάναμε αίτηση στην Forthnet πριν τις γιορτές, μας είπαν ότι θα άργήσει κανένα 2μηνο λόγω παλιών καλωδίων ΟΤΕ στην περιοχή που μένουμε...
Σήμερα, ενεργοποιήθηκε, έχω τέλεια σύνδεση, και επειδή η κοπέλα από το Help Desk με συμβούλεψε να έχω σύνδεση μέσω Ethernet, η ταχύτητα της σύνδεσής μου φτάνει τα 100 Mbits/δευτερόλεπτο!!!!! WOW, έτσι;

Το έντονο είναι μια θαυμάσια δικαιολογία. Καλορίζικη πάντως η συνδεσούλα!:) Τα 100Mbits είναι η σύνδεση Ethernet, όχι η σύνδεση Internet.-

Απλά η Ethernet είναι προτιμότερη για λόγους κατανάλωσης πόρων του συστήματος, έναντι της USB.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εμείς κάναμε αίτηση στην Forthnet πριν τις γιορτές, μας είπαν ότι θα άργήσει κανένα 2μηνο λόγω παλιών καλωδίων ΟΤΕ στην περιοχή που μένουμε...
Σήμερα, ενεργοποιήθηκε, έχω τέλεια σύνδεση, και επειδή η κοπέλα από το Help Desk με συμβούλεψε να έχω σύνδεση μέσω Ethernet, η ταχύτητα της σύνδεσής μου φτάνει τα 100 Mbits/δευτερόλεπτο!!!!! WOW, έτσι;


Μηπως κοιτας ταχύτητα δικτυου;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όσο για την Άλτεκ... τι 2-3 μήνες; Άλλοι είναι ήδη μπροστά 2-3 χρόνια. Άστο, έχω άλλη γνώμη, εγώ και πολλοί άλλοι στην αγορά, οπότε δε θα διαφωνήσουμε για το προφανές!:)
Ας περιμένουμε, ο χρόνος είναι η καλύτερη απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top