Αγορά τηλεόρασης και home cinema

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αν θέλεις να μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμή πάρε samsung. Eιδικά όταν/αν αρχίσουν να σου σκάνε τα pixel. Το γλέντι δε είναι αν χρειαστείς το rma τους (εδώ γελάνε :p )
Τέλος δεν αγοράζουμε ποτέ συσκευές από εταιρίες που δεν καλύπτουν doa.

Εγώ lg θα σου έλεγα (σε κλίμακα χαμηλού κόστους) γιατί

α) έχεις doa

β) έχεις εγγύηση zero pixel

γ) έχει καλό rma

Τέλος οι 3d τηλεοράσεις δεν έχει εξακριβωθεί ακόμη (και θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να συμβεί) πόσο σημαντικές είναι οι βλάβες που δημιουργούν στον εγκέφαλο.
Τώρα γίνονται και κάποιες κλινικές έρευνες της apa (και θα εκδωθούν σε κάποιο dsm) σχετικά και με ψυχωσικές διαταραχές που προκαλεί.

Η 3d σε πολλές χώρες απαγορεύεται να πωλείται σε ηλικίες κάτω των 21 ετών αν και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε ακόμη να απαγορευόντουσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Αν θέλεις να μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμή πάρε samsung. Eιδικά όταν/αν αρχίσουν να σου σκάνε τα pixel. Το γλέντι δε είναι αν χρειαστείς το rma τους (εδώ γελάνε :p )
Τέλος δεν αγοράζουμε ποτέ συσκευές από εταιρίες που δεν καλύπτουν doa.

Εγώ lg θα σου έλεγα (σε κλίμακα χαμηλού κόστους) γιατί

α) έχεις doa

β) έχεις εγγύηση zero pixel

γ) έχει καλό rma

Τέλος οι 3d τηλεοράσεις δεν έχει εξακριβωθεί ακόμη (και θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να συμβεί) πόσο σημαντικές είναι οι βλάβες που δημιουργούν στον εγκέφαλο.
Τώρα γίνονται και κάποιες κλινικές έρευνες της apa (και θα εκδωθούν σε κάποιο dsm) σχετικά και με ψυχωσικές διαταραχές που προκαλεί.

Η 3d σε πολλές χώρες απαγορεύεται να πωλείται σε ηλικίες κάτω των 21 ετών αν και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε ακόμη να απαγορευόντουσαν.

apaleytos σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Για την ιστορία, σε LG κατέληξα! ;)
Όλα αυτά για το 3d που αναφέρεις δεν τα γνώριζα. Θα το ψάξω λίγο... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γεια σας!
Θελω ενα σετ με οσο το δυνατον λιγοτερα ηχεια(για διακοσμητικους λογους) και ηχο club. Δηλαδη να κανω παρτυ και η μουσικη που θα παιζει, να "βαραει" καλα. Γνωριζετε μαρκες να μου πειτε και σε τι τιμες κυμαινονται;
Πηγα σε δυο μεγαλα καταστηματα και το καθενα προσπαθουσε να μου πουλησει ο,τι εχει.
Μπερδευτηκα κι αποφασισα να το ψαξω καλυτερα πριν κανω λαθος αγορα.
Οποιος γνωριζει απο αυτα, ας με διαφωτισει!
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
https://www.thomann.de/gb/cat.html?gf=active_nearfield_monitors&oa=rat

Απο εδω αγοραζουν επαγγελματικα,εχει και ελληνα στελεχος της εταιρειας,εχω αγορασει πολλες φορες και εχω μιλησει μαζι του,πολυ αξιοπιστο.

Παρε καποιο πανω απο 100w αλλα τωρα μιλαμε για πολυ ηχο!Σκεψου οτι ενα ηχειο υπολογιστη ειναι 5 w .

Χρωματιστο ηχο βγαζουν τα KRK,κανουν για σενα.Ασπρομαυρο ηχο τα Yamaha hs δηλαδη δεν κανουν για σενα.

γενικοτερα γραψε 3-4 ηχεια απο εδω που σαρεσουν σαν τεχνικα χαρακτηριστικα,βρες καταστηματα στην αθηνα που τα εχουνε,παρε τηλεφωνο και πηγαινε ακουσε τα.Αγορασε τα απο ιντερνετ για πιο φτηνα η απο καταστημα.

ΥΓ.Τωρα ειδα οτι εισαι γυναικα,οποτε μπορει να πεφτω εξω για το τι θες.Παντως αυτα που θα δεις ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη στον ηχο.Επισης ο τιτλος λεει set home cinema,γιατι μιλας για παρτυ αφου θα βλεπετε ταινιες?Μηπως επειδη θα παιζει ο τζονυ ντεπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Με μπερδεψες κι εσυ. Μπηκα και ειδα ενα σωρο, ποιο απολα; Και σιγα μη δωσω τοσα λεφτα. Μα καλα, τοσο εχουν; Με 200 ευρω δε βρισκω κατι καλο; Η ειναι λιγα; Διαφωτισε με δεν εχω ιδεα!
Τι θα πει χρωματιστος και τι ασπρομαυρος ηχος;
Κοιτα, σκεφτομουν αν θα τα συνδεω με πισι η τιβι. Με βολευει η τιβι καθως Θα βλεπουμε κ ταινιες αλλα θα βαζω και μουσικη να παιζει. Δε με νοιαζει αν θα παιΖει απο τον υπολογιστη. Αλλωστε γραφω σιντι και τα βαζω εκει κ παιΖουν καθως με βολευει αφου η τιβι ειναι στο χωρο που κινουμαι πιο πολυ και που μαζευομαστε.
Θελω ηχειο δυνατο για παρτυ. Οταν θα κανω τα παρτυ μου δηλαδη να χορευουμε, να ακουγεται πολυ.
Καταλαβες τι θελω;
Δε μαρεσει ο τζονυ ντεπ τοσο.Προτιμω τον μπραντ πιτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Τα κοιταξα λιγο,απο την εμπειρια μου θα διαλεγα ενα απο τα δυο.

Το πιο δυνατο ειναι αυτο

https://www.thomann.de/gb/pioneer_s_dj60x.htm

Πιο καλυτερη αποκριση ηχου εχει αυτο.Αλλα ειναι πιο χαμηλη ενταση

https://www.thomann.de/gb/krk_rp6_rokit_g3.htm

Το τελευταιο που σου εβαλα το εχω ακουσει απο κοντα.Ειναι αριστο ηχειακι για ολες τις χρησεις,καθως επισης και για να ακους μουσικη πολλες ωρες.
Το πρωτο το διαλεξα καθαρα με τεχνικα χαρακτηριστικα.Ειναι ενα δυνατο ηχειο με καλη μεση αποκριση.

Οπως και να εχει και τα δυο θα σε ξεκουφενουν αν ειναι για σπιτι.

Ομως αν θες ογκο ηχου για να ακουγεται με μεγαλο ογκο και να τριζουν τα πατωματα θα πας εδω

https://access-prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=6569

Επισης δεν ειπες αν εχεις ενισχυτη.Αυτα ειναι ολα με ενισχυτη ενσωματωμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σευχαριστω πολυ καταρχας.
Δεν εχω ενισχυτη. Δεν εχω τπτ. Βασικα ενα dvdplayer εχω μονο και την τιβι μου.
Τι κανω σαυτη την περιπτωση;
Ενα πληρες σετ με ενισχυτη κ ηχεια μπορεις να μου πεις;
Επισης η τιβι ειναι πλασμα-αν ενδιαφερει κι αυτο-

Έπισης, κατι πιο λεπτοκαμωμενο δεν υπαρχει; Κατι πιο φινο, λεπτουτσικο; Ολα ετσι γκουμουτσεσ ειναι; Εχω δει σε σπιτια και δε μου αρεσουν. Ειναι 4-5 και μου φαινονται πολυ αντιαισθητικα. Εχω δει σε καταστηματα κατι μακρια που μπαινουν μπροστα απο την τηλεοραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ωχ παλι εγω/?Καλα περιμενε να δω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:)
Σε θεμα σου, θα βοηθησω τρελα!
Promise! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Λοιπον ακου τι θα κανεις.Θα παρεις τηλεφωνο σε αυτα τα δυο μαγαζια,δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου,καθως ειπες δινεις ως 200 ευρω και δεν ξερω τιμες.Κοιταζα τα yamaha ns555bl ειναι αρκετα καλουτσικα για την τιμη τους!Τωρα παρε τηλεφωνο αυριο το πρωι σε αυτα τα δυο μαγαζια.Ζητα να σου πουν ηχεια που εχουν εως την τιμη που θες.Δεν ειναι πολλα οποτε δεν θα εχεις προβλημα.Πες τους ,θελω αυτοενισχυομενα ηχεια δαπεδου.Επειτα κοιτας αν μπορεις να πας να τα ακουσεις απο κοντα,η αλλιως κοιτα reviews στο ιντερνετ.Εγω σου προτεινα ενα το yamaha ns 555 γιατι δεν παρουσιαζει προβληματα σαν κατασκευη με τα χρονια και θα σου μεινει σαν ηχειο!Τωρα μπορει να βρεις κατι καλυτερο μεσω τηλεφωνου!Τωρα το θες δυνατο το ηχειο,εαν σου πουνε στειλε εδω να δω τι υπαρχει στην Ελληνικη αγορα στην τιμη που θες ,αυτο που θες δηλαδη ειναι τα Watt RMS να ειναι πανω απο 100-120 εκει!Οσο για την ευαισθησια ηχου και το ευρος δεν χρειαζεται ολα καλα ειναι γιατι ειναι hifi δεν τα θες για ειδικο σκοπο,οποτε δεν θα εχεις προβλημα.

.https://www.videorythmos.gr

https://4djpro.gr/

Γενικα τα καλυτερα που κυκλοφορουν ειναι τα BIC Acoustech 2014 αλλα δεν ξερω αν θα τα βρεις ελλαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top