Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 41 22.2%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 24 13.0%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.7%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.2%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 20.0%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
γενικά όλα τα είδη καφέ μου αρέσουν.... ιδιαίτερη αδυναμία έχω σε έναν καφέ που δεν υπάρχει δυστυχώς στην Ελλάδα και λέγεται αινσπενερ (Einspäner) μοιάζει λίγο με καπουτσίνο και έχει γεύση μόκας.

Μήπως εννοείς τον βιεννέζικο;
Γιατί ο Einspaenner είναι απλός καφές με χτυπημένη κρέμα, χωρίς σοκολάτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Μήπως εννοείς τον βιεννέζικο;
Γιατί ο Einspaenner είναι απλός καφές με χτυπημένη κρέμα, χωρίς σοκολάτα.

αυτόν εννοώ, αλλά είναι με γεύση μόκας, αυτός που λες εσύ είναι ο Melange
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό λέω, ο Einspänner δεν έχει μόκα, δεν έχει σοκολάτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αυτό λέω, ο Einspänner δεν έχει μόκα, δεν έχει σοκολάτα.

έχει σίγουρα μόκα, είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι έχει μόκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
μ αρεσει ο καφες να εχει γευση καφε,ουτε γαλα, ουτε σιροπια ουτε πολλες ζαχαρες.
δεν μπορω ν απεξαρτηθω απο τη φραπεδια ενω τους χειμερινους μηνες προτιμω γαλλικο κι οταν βιαζομαι εσπρεσσο.
λατρευω τον ελληνικο αλλα τον κραταω μονο για περιπτωσεις εκτακτης αναγκης (αναγκη να μεινω ξυπνια),με πανει παααρα πολυ,τρελη τσιτα λεμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επιμένω γιατί κοίταξα σε γερμανικές και αυστριακές συνταγές και δεν έχει μόκκα. Ο Βιεννέζικος έχει (ενίοτε και μέλι) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Επιμένω γιατί κοίταξα σε γερμανικές και αυστριακές συνταγές και δεν έχει μόκκα. Ο Βιεννέζικος έχει (ενίοτε και μέλι) :)

Εγώ πάντως όταν ήμουν εκεί έπινα συνέχεια και είχα ρωτήσει τι καφές είναι και μου είχαν πει ότι έχει μόκα. Τι να σου πω δεν ξέρω, σε καφετέρειες τον έπινα, πάντως δεν είχε και τη γεύση του απλού καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Aγαπημένος Καφές


Πίκρα-τσίνο, με επτά κουταλιές καφέ, μηδέν από τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
  • Διπλός Γαλλικός με ζάχαρη και γάλα
  • Διπλός Καπουτσίνο με γεύση καραμέλα
  • Φραπές γλυκός με πολύ γάλα
  • Νες γλυκός με γάλα
  • Caramel Frappuccino (Starbucks)
και μετά αναρωτιέμαι γιατί δεν αδυνατίζω... :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ξεχασα να πω οτι πινω ενα κουβα καφε.
δεν τα αντεχω αυτα τα συμβατικα ποτηρια-κουπες
φανταστητε οτι το φραπε το πινω στο ποτηρι της μεγαλης βαρελισιας μπυρας:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
εγώ στο σπίτι πίνω το γάλα-με-καφέ μου σε εκείνες τις κούπες που κανονικά είναι για τα κορν φλεικς :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lotta

Νεοφερμένος

Η Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
φίλτρου με γεύση βανίλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
ελληνικός ή καπουτσίνο τον χειμώνα και φραπέ το καλοκαίρι (πάντα γλυκός, ποτέ γάλα)

αν και γενικά προσπαθώ να τους αποφεύγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Διπλο ελληνικο με ελαχιστη ζαχαρη η εσπρεσσο με λιιιγο γαλατακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.

Ο Παντελής (Καφές) και ας αλλαξο-ομαδοποιήθηκε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Φραπέ σκέτο.-:D Πιστός στην παράδοση της πόλης!!

Ίσως γαλλικό αν έχει κρύο ή είμαι άρρωστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν έχω αγαπημένο καφέ.
Μου αρέσουν όλοι και κάθε φορά πίνω και κάτι διαφορετικό.
Αρκεί βέβαια να μην είναι τίποτα νερομπλουτς τύπου Σταρμπακς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγώ πάντως όταν ήμουν εκεί έπινα συνέχεια και είχα ρωτήσει τι καφές είναι και μου είχαν πει ότι έχει μόκα. Τι να σου πω δεν ξέρω, σε καφετέρειες τον έπινα, πάντως δεν είχε και τη γεύση του απλού καφέ.

Βιενεζικος ειναι ναι και εχεις δικιο...ειναι καφες με μοκα και χτυπημενη κρεμα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει να πίνω Φρέντο Καπουτσίνο με μπόλικα παγάκια & τον ακαταμάχητο Φρεντοτσίνο, κυρίως σε παραλιακά καφέ!!!
Στο γραφείο πίνω Ελληνικό (τέλειος) και Καπουτσίνο...Εεε να μην μας πουν και Ελληνάρες!
Αυτά...για τις ορέξεις μου στον καφέ!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Όλοι είναι καταπληκτικοί! Από ζεστούς προτιμώ φίλτρου χωρίς γεύση και χωρίς ζάχαρη (άντε λίγο Baileys μέσα) και από κρύους freddocino. Ολόκληρες "εγκαταστάσεις" έχουμε αγοράσει σπίτι για καφέ! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top