Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ αν ήμουν εκεί θα ήμουν η ξενέρωτη της παρέας. Μην σου πω θα πήγαινα να το μαρτυρήσω στους μεγάλους πριν το κάνετε!:redface: :P

Δέν θα τολμούσες πίστεψέ με:)
Είμουν πάντα ζωηρή και ότι έβαζα στο μυαλό μου το έκανα, θα σε έδενα χειροπόδαρα.
Το ίδειο το έκανα και με βατράχια(τότε έφαγα το ξύλο της χρονιάς μου)μπείκαν μερικά στο σπίτι. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το πιο εφιαλτικό έντομο είναι η ακρίδα! Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή που είχε κάτσει μια φορά πάνω στο κεφάλι μου μια και δεν την είχα πάρει χαμπάρι, ώσπου έβαλα το χέρι μου και αισθάνθηκα κάτι σκληρό κι αηδιαστικό! ΤΡΕΜΩ ΤΙΣ ΑΚΡΙΔΕΣ!:wacko:Και ΟΥΡΛΙΑΖΩ αν βρεθεί καμιά στον δρόμο μου.
Κι εγώ!!! Πραγματικά μπορεί να βγω εκτός εαυτού και να γίνω τρομερά ρεζίλι αν δω ακρίδα! Μια φορά όταν ήμουν μικρή ένιωσα κάτι στο πόδι μου, κοίταξα και ανέβαινε πάνω μια ακρίδα, έβαλα τις φωνές και έτρεχα πανικόβλητη μέσα στον κεντρικό δρόμο της κωμόπόλης που ζούσα τότε (ρόμπαααα) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μια φορά όταν ήμουν μικρή ένιωσα κάτι στο πόδι μου, κοίταξα και ανέβαινε πάνω μια ακρίδα, έβαλα τις φωνές και έτρεχα πανικόβλητη μέσα στον κεντρικό δρόμο της κωμόπόλης που ζούσα τότε (ρόμπαααα) :redface:

Εγώ πριν 2 χρόνια είχα πάει με τις φίλες μου σε μια ταβέρνα Εξάρχεια, όταν πετάγεται μια ακρίδα! Αρχίζω να φωνάζω, σηκώθηκα από το τραπέζι κι άρχισα να τρέχω μέχρι που την πέταξαν έξω. Φαντάζεσαι γέλια ο κόσμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Το χειρότερο που μου έχει συμβεί, ήταν πέρσι μετά τις διακοπές, όπου επιστρέψαμε όλοι στο γραφείο, το οποίο είχε μείνει 1 μήνα κλειστό. Μπαίνοντας τουαλέτα να κάνω την ανάγκη μου, δεν παρατηρώ ότι στο πάτωμα κοίτωνταν το πτώμα μιας τερέζας (κατσαρίδας). Όταν την είδα ήταν αργά. Καθόμουν ήδη στη λεκάνη. Φυσικά αυτό δεν με πτόεισε, και πετάχτηκα έξω από το μπάνιο με κατεβασμένα τα βρακιά (sic!) για να γλιτώσω από την τυχόν νεκρανάσταση του τέρατος!
Ευτυχώς με είδε μόνο ΜΙΑ συνάδελφος και όχι όλο το γραφείο!

axaaxa!!!!

Απο τα λιγα εντομα που δεν τα αντεχω με τπτ. Δεν ειναι ακριβος οτι τις φοβαμε, απλα επειδη οταν ειμουν μικρος μια ειχε μπει στο στομα του θειου μου ενω κοιμοτανε και εγω το ειχα δει δεν την μπορω.... Ευτιχος εδω που μενω εχουμε πολλα εντομα αλλα οχι κατσαριδες!

ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΕΛΕΟΣ ΚΑΛΕ!!!!!!!

κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.

οmg!!!!!

Ορκίζομαι! Δεν έχω φάει καμία!! Όχι - Όχι! ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!! :no::no::no::no::no:

ουτε γω ουτε γωωω!!!!

στο πα, θες να γινουμε αδερφακια? :)

Spiders! Όχι cockroaches! Άντε και ανησυχησα άδικα!.... Οι αράχνες είναι διαίτης! :P :P

νταξει, ησυχασα τωρα. λολ διαιτης λεει!

Λατρέυω τον ήχο που κάνει η κατσαρίδα όταν την πατάς, σκορπιούς είχαμε στο σπίτι το πατρικό μου και δεν τους φοβάμε, μιρμίγκια ποτέ δεν τα πατάω τα λυπάμε που ενώ δουλέυουν σκληρά τα σκοτώνουνε και οι αράχνες απλά μου είναι παγερά αδιάφορες. ευχαριστώ που με ακούσατε (ξερω ξέρω είμαι αιδιαστική το λέει συνέχεια ο άντρας μου γιατί άραγε;:hmm: )

οmg Κοριτσι μου θα μας τρελανεις ολους εσυ!!!
στανταρ σε προσλαμβανουν οι μισες στεκιτισες!
φουλ ταιμ και μπορεις να ζητησεις και βαρεα ανθυγιεινα ενσιμα!

Εγώ αν ήμουν εκεί θα ήμουν η ξενέρωτη της παρέας. Μην σου πω θα πήγαινα να το μαρτυρήσω στους μεγάλους πριν το κάνετε!:redface: :P
μας χαλας το κεφι κοπελια :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
οmg Κοριτσι μου θα μας τρελανεις ολους εσυ!!!
στανταρ σε προσλαμβανουν οι μισες στεκιτισες!
φουλ ταιμ και μπορεις να ζητησεις και βαρεα ανθυγιεινα ενσιμα!

Ευχαρίστως ερπέτα μόνο μήν μου φέρεις, δεν μπορώ την όψη τους κατα τα άλλα οτι θέλετε βοηθάω:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Δεν τα πάω καθόλου καλά με τα έντομα μεγάλου μεγέθους (με τα μικρα δεν έχω πρόβλημα...) Άμα βρω κατσαρίδα στο σπίτι μου (μένω κ μόνη μου γμτ) απλά θα κλείσω την πόρτα(με εμένα απ'έξω εννοείται!) και θα φωνάξω κάποιον να την σκοτώσει... Απλά τα πράγματα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!
Τις τελευταιες μέρες έχω γεμίσει τσιμπήματα, ξύνομαι παντού, έχω γίνει πουα απο τα κουνουποτσιμπήματα, έχω γεμίσει αίματα γιατί δεν μπορώ να μην τα ξύνω και όλη μέρα κάνω σαν την τρελή με τόσο που ξύνομαι. Πήρα και ένα απο αυτά τα κουνουποαπωθητικά με το υγρό αλλά τίποτα!
Δεν ξέρω τι να κάνω ρε παιδιά, το ξέρω οτι ακούγεται αστείο αλλά είναι αρκετά ενοχλητικό. Και πρώτη φορά μου συμβαίνει σε τέτοιο βαθμό, εντάξει κι άλλα καλοκαίρια πέρασαν, όλο με τσιμπούσαν μερικά κουνούπια, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
1. Βάλε σίτα στα παράθυρα [είναι πολύ αποτελεσματική!].
2. Βάλε ταμπλέτες :)
3. Αν εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα βάλε και Autan :P [αυτό που βάζεις πάνω στο σώμα σου].




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Μισελ δεν εχεις μονο εσυ αυτο το προβλημα κ εγω τα ιδια κλεινω τα παραθυρα σκαω.... αλλα δεν εχω κουνουπια,ανοιγω τα παραθυρα ωραιο αερακι με δροσιζει αλλα τα κουνουπια ετοιμαζονται για επιθεση...

κ εχω κ αλεργια σε αυτα...

τι να κανω... να λιωσω? η να γινω πουα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κι εγώ όλη τη μέρα με ένα fenistyl είμαι και βάζω πάνω στα τσιμπήματα για να μην τα ξύνω :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
φέτος για πρώτη φορά αντιμετωπίζω κι εγώ πρόβλημα με κουνούπια :hmm:

τέλος πάντων αυτό που κάνουμε εμείς είναι η πρόληψη...
1) όχι ανοιχτή μπαλκονόπορτα και φως στο δωμάτιο (έλκονται απ το φως, μπουκάρουν μέσα και τελικά όταν κοιμάσαι σε σακατεύουν)
2) βάζουμε την ταμπλέτα αρκετές ώρες νωρίτερα πριν πέσουμε για ύπνο ώστε να έχει επιδράσει
3) κάνουμε κι έναν έλεγχο πριν κοιμηθούμε μπας και δούμε κανένα :P προχτές πέτυχα δυο και τα σακάτεψα :redface: η αλήθεια είναι πήρα το αίμα μου πίσω με τα χέρια μου που έβαψα με αίμα :P
4) υπάρχουν και τα κεριά που μπορείς να ανάβεις στην πόρτα της μπαλκονόπορτας. Αυτά τα κίτρινα με την σιτρονέλα! Υπάρχουν και σε πολύ μεγάλο μέγεθος για οικονομία (κάνεις κι ατμόσφαιρα)
5) πάρε και τα αυτοκόλλητα pats με σιτρονέλα επίσης και κόλλα τα γύρω γύρω στο κρεβάτι σου

αν μετά απ όλα αυτά εξακολουθείς κι έχεις κουνούπια... άλλαξε σπίτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Πάντως κι εγώ έχω ένα μικρό πρόβλημα φέτος. :(
Δεν χρησιμοποιώ τίποτα μέσα στο δωμάτιό μου [υγρά/ταμπλέτες και άλλα αέρια] παρα μόνο σίτα στο παράθυρο καθώς το δωμάτιο είναι πολύ μικρό και αν κάνω κάτι τέτοιο θα ψοφήσω παρεούλα με τα όποια κουνούπια :P .

Το κακό είναι πως αν τύχει και μπει κάποιο κουνούπι πρέπει να ανοίγω το φως και να το κυνηγάω μέχρι να το σκοτώσω γιατί αν το αφήσω, θα με βιάζει όλο το βράδυ :mad: :P

[Το δωμάτιό μου είναι ένα μικρό δωματιάκι στη ταράτσα και όταν ανοίγω τη πόρτα έστω και για λίγο, εύκολα μπορεί να μπει κανένα].


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωχ και έχει χαλάσει το air condition οπότε δεν μπορώ να έχω κλειστά παράθυρα :(
Και φυσικά ούτε φώτα μπορώ να μην έχω, τουλάχιστον όταν δεν κοιμάμαι :(
Όσο για το Autan/Fenistil/κλπ θα πάρω αύριο, αλλά σήμερα τι να κάνω; Ξέρει κανείς καμιά συνταγή "της γιαγιάς" να βάλω πάνω στα τσιμπήματα να μην με ενοχλούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αααααααααααα για πάνω στα τσιμπήματα θες καλέ!!!???!!!
ΠΛΑΚΩΣΟΥ ΣΤΟ ΞΥΔΙ!!!!
και συμβουλή μου είναι, αν έχεις δημιουργήσει πληγές απ τα κουνούπια με το ξύσιμο, να μην βάλεις πάνω autan αλλά fenistil
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω αυτον αυτο το προβλημα καθε χρονο (νησακι... ζω κιολας παντα σε περιοχες με πολλα φυτα και νερα τριγυρο....). Οσα ζουσε και η μαμα μου μαζι μας μας πλακωσε στις ταμπλετες και τα διαφορα τετια. Απο οταν εφυγε δεν εχουμε τπτ και εχω παθει ανωσια πλεων... με τσιμπανε αλλα δεν με τρωει καθολου, και με τσιμπανε κιολας ολο και λιγοτερο.... και τις λιγες φορες που με τρωει βαζω λιγο σαλιο πανω (ναι ρε ειμαι αΐδιαστικος...:P) και ειμαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αααααααααααα για πάνω στα τσιμπήματα θες καλέ!!!???!!!
ΠΛΑΚΩΣΟΥ ΣΤΟ ΞΥΔΙ!!!!
και συμβουλή μου είναι, αν έχεις δημιουργήσει πληγές απ τα κουνούπια με το ξύσιμο, να μην βάλεις πάνω autan αλλά fenistil
Να σαι καλά κουε, σε λίγο πάω να ψάξω που έχω το ξύδι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Να σαι καλά κουε, σε λίγο πάω να ψάξω που έχω το ξύδι :D
κ στης πληγες ποναει κ λιγα δευτερα το ξυδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάντως για την προστασία εγώ έχω το καλύτερο.


Παράθυρα ερμητικά κλειστά. :) (ακούστηκε... κάπως :P)
Θα σκάσω, αλλά δεν θα με τσιμπήσουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Θα σκάσω, αλλά δεν θα με τσιμπήσουν. :)
και τι κατάλαβες που έσκασες?:P:P:P


το αουτάν πάντως εμένα με είχε σώσει παλιότερα, διότι ήμουν πολύ κουνουποφρεντλυ:D δίπλα δίπλα κοιμόμασταν με τον άντρα μου, αυτός τίποτα, εγώ κέντημα:D
τώρα που έμεινα έγκυος δεν με ακουμπάνε καθόλου, και πάνε στον άντρα μου...για δοκίμασέ το κι εσύ βρε λία:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι σίτες στα παράθυρα!!!Ούτε μπαίνουν κουνούπια,ούτε σκας από τη ζέστη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top