Η ζωή μας σε λίγα χρόνια

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μια χαρά σε βρίσκω μάνια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
μια χαρά σε βρίσκω μάνια:P

Οπου φτωχός και η μοίρα του ντουζάκι, καλά να είμαστε και όλα καλά θα πάνε, όνειρα έχω πολλά ελπίδες πολλές αλλα ας είμαστε ρεαλιστές η ζωή δεν τα΄φέρνει όλα τέλεια, αλλα τουλάχιστων έχουμε ο ένας τον άλλο και αυτό φτάνει:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Το μόνο σίγουρο πλέον είναι ότι θα δουλεύω στο Δημόσιο (επειδή περιμένω τον διορισμό μου τώρα)...τώρα για όλα τα άλλα δεν μπορώ να πω, συνήθως ότι περιμένω βγαίνει το αντίθετο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fatsoula

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Θα έχω βρει μία μόνιμη δουλειά πάνω στον τομέα που σπουδάζω ή θα έχω ανοίξει δικό μου μαγαζί....!Η θα έχω χωρίσει με το παιδί που είμαστε τώρα μαζί ή που θα έχω παντρευτεί....!Άντε να έχω και κάνα παιδάκι...!!
Αυτά΄...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Χμ.... Για να δούμε...

Σε 1,5 χρόνο από τώρα θα εχω τελειώσει το μεταπτυχιακό μου. Θα πάω να κάνω το διδακτορικό μου κάπου αλλού μάλλον (με κόβω για Αθήνα ή Κύπρο). Μάλλον κάπου στη μέση του διδακτορικού μου θα επισημοποιήσουμε την ως τώρα 3η σχέση μας (αν, πρώτα ο Αλλάχ/Βούδας/Θεός κτλ, είμαστε μαζί ακόμη). Μετά θα σπαταλήσω έναν χρόνο από την ζωή μου για τον ανούσιο στρατό κάνοντας απλά υπομονή. Ε, μετά είναι καιρός να αρχίσω να δουλεύω κανονικά και να "επεκτείνω τη φαμίλια" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχικό ερώτημα:

Πώς φαντάζεστε πως θα είναι η ζωή σας σε κάποια χρόνια??
όχι τί θα θέλετε αλλά πώς πιστεύετε πως θα είναι ;)

Επειδή πολλοί γράψανε τι θέλουνε.
Και όντως είναι λίγο δύσκολο να διαχωρίσεις το πως φαντάζεσαι τη ζωή σου με το πως την θέλεις, γιατί αυτό που φαντάζεσαι είναι και αυτό που θέλεις.. τις περισσότερες φορές..

Πιστεύω/φαντάζομαι λοιπόν πως σε λίγα χρόνια θα έχω τελειώσει τις βασικές σπουδές, θα έχω περάσει μια περίοδο ανασυγκρότησης, θα έχω βάλει τις βάσεις για μια νέα αρχή και θα βουτάω στα δύσκολα μιας ζωής όπως τη φτιάχνω στο μυαλό μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πως θα είναι η ζωή μου σε 1,2,3,4.... ή σε 6-7 χρόνια??
πραγματικά δεν ξέρω γιατί αυτή τη χρονιά και την επόμενη θα πρέπει να πάρω σημαντικές αποφάσεις για την ζωή μου. φέτος είμαι στο 4 και τελευταίο έτος και πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω μετά.

1. θα δώσω κατατακτήριες για ψυχολογία στην αθήνα?? κάτι που απαιτεί 4-5 χρόνια σπουδών
2. αν τελικά δώσω και περάσω... όταν τελειώσω θα παώ για μεταπτυχιακό γαλλία??1 χρόνος...
3. αν γίνουν αυτά θα φτάσω στα 28 περιπου και δεν θα έχω πιασει μια μόνιμη δουλειά...
4. με το που τελειώσω την κοινωνιολογία θα πάω μετά από 1 χρόνο μόνο για μεταπτυχιακό???
5. ή θα ψάξω αμέσως για δουλειά??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Για να ξανακάνω καμιά μαντεψιά γιατί η προηγούμενη δεν πέτυχε :P

Θα είμαι επιτέλους μόνιμη και δεν θα γυρνάω την Ελλάδα! Θα' χω βρει την πόλη που μου ταιριάζει και θα πω, εδώ είμαι και δεν το κουνάω ποτέ των ποτών... Θα έχω μια ισορροπημένη σχέση και θα συζώ με τον καλό μου (θα είμαι μια εργαζόμενη γυναίκα, μια καλή νοικοκυρά :P) και θα κάνω και πάλι όνειρα για το μέλλον... 'Ισως να έχω πάρει και την απόφαση να κάνω και το μεταπτυχιακό που έχω βάλει στο μάτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Ένα απέραντο μπουρδέλο.&-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
δεν θελω να φανταστω...γιατι πολυ απλα ΠΟΤΕ δεν ξερεις τι σου ξημερωνει το αυριο:worry: αρα...καλυτερα να ζουμε την καθε μερα της ζωης μας σαν να ναι η τελευταια με οτι κι αν μας ερθει...ωραια τα ονειρα δεν λεω... αλλα αν γκρεμιστουν πανε ολα μετα;) γι αυτο....
ζησε την καθε μερα οσο καλυτερα μπορεις....και ασε τα ονειρα για τους αλλους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula03

Νεοφερμένος

Η mairoula03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
δεν θελω να φανταστω...γιατι πολυ απλα ΠΟΤΕ δεν ξερεις τι σου ξημερωνει το αυριο:worry: αρα...καλυτερα να ζουμε την καθε μερα της ζωης μας σαν να ναι η τελευταια με οτι κι αν μας ερθει...ωραια τα ονειρα δεν λεω... αλλα αν γκρεμιστουν πανε ολα μετα;) γι αυτο....
ζησε την καθε μερα οσο καλυτερα μπορεις....και ασε τα ονειρα για τους αλλους:P

Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Δεν θελω να προγραμματισω τη ζωη μου για το τι μπορει να μου συμβει στο μελλον. Η ζωη για μενα ειναι τις περισσοτερες φορες μια εκπληξη. Τα περισσοτερα που μου εχουν συμβει ηταν απροσμενα. Αλλες φορες καλα και αλλες φορες ασχημα. Ισως ομως και αυτη ειναι η ολη μαγεια του πραγματος. Να μην ξερεις τι σε περιμενει το επομενο δευτερολεπτο, την επομενη ωρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κουε, μεσα επεσες:)
πρεπει να διαβαζεις για το τι σκεφτοσουν και να χαμογελας τωρα, ε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
κουε, μεσα επεσες:)
πρεπει να διαβαζεις για το τι σκεφτοσουν και να χαμογελας τωρα, ε? :)

:D ακριβός αυτό ήθελα να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είμαι σε τόσο περίεργη φάση τώρα που όλα είναι πιθανά, αλλά και απίθανα. Το μόνο που πιστεύω πως πραγματικά θα συμβεί, θα είναι πως με κάποιο τρόπο θα ασχολούμαι με τα νομικά.. τώρα δικηγόρος θα 'μαι, συμβολαιογράφος θα 'μαι;.. Θα δείξει! :D

Και ένα μικρό κομμάτι στο (πολύ) πίσω μέρος του μυαλού μου πιστεύει πως μια μέρα θα γίνω σύζυγος και μητέρα.. και θα είμαι πολύ ευτυχισμένη κι ερωτευμένη με τον άντρα μου και θα τρέχω πανικόβλητη να τα προλάβω όλα! Αλλά δεν παίρνω κι όρκο γι' αυτό, μερικές φορές πιστεύω πως εγώ δεν έχω γεννηθεί για να κάνω παιδιά κι οικογένεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Είμαι σε τόσο περίεργη φάση τώρα που όλα είναι πιθανά, αλλά και απίθανα. ....

.... Αλλά δεν παίρνω κι όρκο γι' αυτό, μερικές φορές πιστεύω πως εγώ δεν έχω γεννηθεί για να ...

+1

εγώ ώρες ώρες σκέφτομαι γτ στο καλό έχω γεννηθεί...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Με φαντάζομαι να κάνω διδακτορικό, ελπίζω να το τελειώνω, και να περνάω άααααλλη μία μεταβατική και υπαρξιακή κρίση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
με φανταζομαι να εχω παρει τη συστατικη της και μεσω αυτης να εχω πολυ καλη θεση σε μια τετοιου ειδους εταιρια, να τελειωνω και με το communication και με το μεταπτυχιακο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Είμαι βέβαιος οτι θα είναι όπως ακριβώς είναι και σήμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top