Mobile Application για τον ΕΟΠΥΥ

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Νταξ,πες και τον βρηκες τον γιατρό

τα φαρμακα ποιός θα τα πληρώσει;
ο ΕΟΠΠΥς?



επρεπε η εφαρμογή σας να βρισκει φαρμακεία που δέχονται βερεσέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νταξ,πες και τον βρηκες τον γιατρό

τα φαρμακα ποιός θα τα πληρώσει;
ο ΕΟΠΠΥς?



επρεπε η εφαρμογή σας να βρισκει φαρμακεία που δέχονται βερεσέ :P

Καταλαβαίνω απόλυτα την παρατήρηση (μιας και εγώ βρίσκομαι στην ίδια θέση αφού η εργασία μου στον ΕΟΠΥΥ δεν με διαφοροποιεί σε καμία περίπτωση από κανέναν άλλο έλληνα πολίτη) όμως δυστυχώς όπως δεν μπορώ να την απαντήσω πρώτα από όλα στον εαυτό μου ... δυστυχώς δεν μπορώ να την απαντήσω και σε σένα φίλε μου... Μακάρι να μπορούσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νέα έκδοση 2.3.6
  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 12/10/2012).
  • Προσθήκη λειτουργίας απευθείας κλήσης στα 5ψήφια νούμερα του ΕΟΠΥΥ, για ραντεβού στα ιατρεία του ΕΟΠΥΥ.
  • Προσθήκη λειτουργίας αποστολής στοιχείων παρόχου Υγείας, με SMS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νέα έκδοση 2.3.7
  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 26/10/2012).
  • Διόρθωση μικρών ατελειών στο υπάρχον UI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νέα έκδοση 2.3.8

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 09/11/2012).
  • Διόρθωση Λαθών στο σύστημα αναζήτησης Παρόχων και Υπηρεσιών.
  • Προσθήκη Εικόνας Φόντου.
  • Αλλαγή εικονιδίου εφαρμογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νέα έκδοση 2.3.9
  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 04/12/2012).
  • Αναβάθμιση στο UI της εφαρμογής με γραφικά στα πλήκτρα αναζητήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Να ευχηθώ σε όλους

Χρόνια πολλά, Καλά Χριστούγεννα με Υγεία και Ευτυχία και σε οικογενειακό και σε προσωπικό επίπεδο.

Σήμερα ανέβηκε το χριστουγεννιάτικο θέμα της εφαρμογής μαζί με ανανεωμένη λίστα παρόχων.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:

Νέα έκδοση 2.4.0
  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 24/12/2012).
  • Χριστουγεννιάτικο Θέμα Εφαρμογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νέα έκδοση 2.4.3

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 14/01/2013).
  • Επαναφορά Θέματος.
  • Νέα & Ανακοινώσεις - RSS Feed.
  • Διορθώσεις Λειτουργικών Προβλημάτων.
  • Μικρές Οπτικές Διορθώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νέα έκδοση 2.4.5
  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 04/02/2013).
  • Διορθώσεις Λειτουργικών Προβλημάτων στα Νέα.
  • Μικρές Οπτικές Διορθώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Νέα έκδοση 2.4.5
  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 04/02/2013).
  • Διορθώσεις Λειτουργικών Προβλημάτων στα Νέα.
  • Μικρές Οπτικές Διορθώσεις.


  • Νέα & Ανακοινώσεις - RSS Feed.
το rss από το site του εοπυυ είναι ή τα φτιάχνετε εσείς
δηλαδή η εφαρμογή ενημερώνεται κατευθείαν από την σελιδα του ΕΟΠΥΥΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ναι φίλε fockos. Το rss έρχεται απευθείας από το site του ΕΟΠΥΥ και κάθε νέα έκδοση απαιτεί κατέβασμά της από το site. Γιαυτό και προειδοποιεί τον χρήστη για πιθανή χρέωση σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένο το 3G.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τελικά μάλλον δεν αξίζει να το βγάλεις για ios. Δοκίμασα μια εφαρμογή των 0.79ευρώ και είναι πραγματικά πολύ καλή.

μπερδευτηκα...τελικά υπάρχει κάτι αντίστοιχο για iphone?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εφαρμογή για iOS υπάρχει όμως ούτε επίσημη είναι ούτε δωρεάν. Το πως και το αν λειτουργεί δε το ξέρω. Πάντως ενημερωτικά σας λέω ότι γίνονται οι απαραίτητες διαδικασίες για να βγει η εφαρμογή για όλες τις συσκευές. Ίσως και εντός του έτους για να μη πω μέσα στο καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μπερδευτηκα...τελικά υπάρχει κάτι αντίστοιχο για iphone?

Όταν είχα iphone πριν 1 χρόνο περίπου χρησιμοποιούσα μια εφαρμογή αντίστοιχη όπως λέει ο akaliptοs από πάνω η εφαρμογή για iphone είναι επι πληρωμή (όχι κάποιο τρελό ποσό βέβαια) 0,89 λεπτά νομίζω έκανε την δουλειά της ήμουν ευχαριστημένος τώρα λεπτομέριες δεν ξέρω να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
************************************************************
Σημαντική ανακοίνωση: Λόγω κάποιων σχολίων που έλαβε η εφαρμογή είναι σημαντικό να σημειωθεί με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο ότι η εφαρμογή σχεδιάστηκε, υλοποιήθηκε και υποστηρίζετε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από υπαλλήλους του Οργανισμού και ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΣΕ ΤΙΠΟΤΑ στον Οργανισμό.
************************************************************
ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΟ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΗ.
************************************************************
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Εφαρμογή για iOS υπάρχει όμως ούτε επίσημη είναι ούτε δωρεάν. Το πως και το αν λειτουργεί δε το ξέρω. Πάντως ενημερωτικά σας λέω ότι γίνονται οι απαραίτητες διαδικασίες για να βγει η εφαρμογή για όλες τις συσκευές. Ίσως και εντός του έτους για να μη πω μέσα στο καλοκαίρι.

Κατ'αρχάς να δηλώσω ένας πολύ ευχαριστημένος χρήστης της εφαρμογής. :D

Εννοείς συσκευές Android ή εννοείς ότι θα βγει και για iOS επίσημα από τον Οργανισμό;

************************************************************
Σημαντική ανακοίνωση: Λόγω κάποιων σχολίων που έλαβε η εφαρμογή είναι σημαντικό να σημειωθεί με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο ότι η εφαρμογή σχεδιάστηκε, υλοποιήθηκε και υποστηρίζετε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από υπαλλήλους του Οργανισμού και ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΣΕ ΤΙΠΟΤΑ στον Οργανισμό.
************************************************************
ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΟ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΗ.
************************************************************

Και κάτι ακόμα, έψαξα να διαβάσω αυτά τα σχόλια που λες αλλά δεν τα βρήκα στο Play. Έπεσε ο πέλεκυς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Σχετικά με το θέμα των εκδόσεων, γίνεται προσπάθεια να μεταπτώσει η εφαρμογή σε άλλη γλώσσα προγραμματισμού ώστε να δημοσιευθεί σχεδόν για όλες τις πλατφόρμες κινητών (Android, iOS, WP7, WP8, BlackBerry, WebOS κλπ). Αν όλα πάνε καλά λοιπόν, υπάρχει πιθανότητα η εφαρμογή σύντομα να βγει επίσημα από τον οργανισμό, ανεπτυγμένη από εμάς (2 άτομα) για όλες τις παραπάνω πλατφόρμες.
Σχετικά με το θέμα των σχολίων, μετά από προσωπική επικοινωνία που είχα με τον χρήστη (1 μήνα μετά τη δημοσίευση) που έθεσε το συγκεκριμένο σχόλιο, το απέσυρε εντελώς. Οπότε το θέμα θεωρείται λήξαν.

Μετά από καθυστέρηση αρκετών εβδομάδων, και μέσα από αντίξοες συνθήκες με μετακομίσεις γραφείων κεντρικής υπηρεσίας, προβλήματα στις τεχνικές υποδομές κλπ σας παραδίδω καινούργια έκδοση της εφαρμογής.

Έχουμε και λέμε λοιπόν:

Νέα έκδοση 2.4.7

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 11/04/2013).
  • Διόρθωση προβλήματος επιλογής Πόλης Παρόχων.

Επίσης να ενημερώσω για το παρακάτω θέμα. Έχω λάβει κάποια προβλήματα που αναφέρουν ορισμένοι χρήστες της εφαρμογής σχετικά με την ενημέρωσή της από το Play Store. Συγκεκριμένα αναφέρεται ότι μετά την αυτόματη ενημέρωσή της από το PS η εφαρμογή δεν λειτουργεί. Για πρώτη φορά με την παρούσα έκδοση μπόρεσα να αναπαράξω το πρόβλημα. Θα προσπαθήσω να το λύσω ώστε να μην υπάρξει κάποιο θέμα στο μέλλον. Για την ώρα όποιος αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα μπορεί πολύ εύκολα να απεγκαταστήσει την εφαρμογή και να την εγκαταστήσει εκ νέου. Με αυτόν τον τρόπο η εφαρμογή θα λειτουργήσει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Σημείωση: Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο σε κάποιους χρήστες που έχουν ΗΔΗ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΗ την εφαρμογή. Για τους νέους χρήστες δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για την ταλαιπωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
************************************************************
Σημαντική ανακοίνωση: Λόγω κάποιων σχολίων που έλαβε η εφαρμογή είναι σημαντικό να σημειωθεί με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο ότι η εφαρμογή σχεδιάστηκε, υλοποιήθηκε και υποστηρίζετε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από υπαλλήλους του Οργανισμού και ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΣΕ ΤΙΠΟΤΑ στον Οργανισμό.
************************************************************
ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΟ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΗ.
************************************************************


να θεσω τώρα και την ερώτηση που έπεται ρε μαν...

...μηπως η εφαρμογή σχεδιοϋλοποιήθηκε τις ώρες που θα έπρεπε να παίζετε τάβλι και να πίνετε φραπέ στο γραφείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Φίλε Rempeskes.

Δεν γνωρίζω και δεν μπορώ να αποφανθώ (για προφανής λόγους) για αυτούς τους οποίους επικαλείσαι ότι παίζουν τάβλι και πίνουν φραπέ στο γραφείο. Εγώ μπορώ να μιλήσω για τους συναδέλφους που συνεργάζομαι και έχω την τιμή να συναναστρέφομαι. Χωρίς να θέλω να ευλογήσω τα γένια μου πρέπει να σε ενημερώσω ότι όλα τα παιδιά της πληροφορικής εργάζονται καθημερινά με φιλότιμο, χωρίς καμία αναγνώριση και με πετσοκομμένους μισθούς (εγώ ως ΣΤ0 με παιδί και μεταπτυχιακό αμείβομαι με το εξωφρενικό ποσό των 775,34€ καθαρά το μήνα). Ιδιαίτερη αναφορά θέλω να κάνω στον συνάδελφο που ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!! τραβάει το κουπί του Ιστότοπου του ΕΟΠΥΥ (ενώ θα μπορούσαν κάλλιστα να το είχαν δώσει σε μία ιδιωτική εταιρία με το ανάλογο κόστος σε ανάπτυξη και συντήρηση). Όπως καταλαβαίνεις δε ξέρω ούτε τάβλι τι θα πει (το οποίο εκτός από πόρτες ούτως ή αλλιώς δε ξέρω) ούτε τι θα πει φραπέ (δε πίνω κανένα είδος καφέ... έπεσες και στην περίπτωση αδερφάκι μου, χαχαχα).
Τώρα σχετικά με την εφαρμογή να αναφέρω τα εξής:
Η εφαρμογή σχεδιάστηκε και υλοποιήθηκε (όπως αναφέρω και εδώ) σε προσωπικό χρόνο και με προσωπικό κόστος (κάλυψα εγώ όλο το κόστος από την τσέπη μου) εκτός ωραρίου αρχικά. Σε αυτό να προσθέσω ότι μέχρι η εφαρμογή να υιοθετηθεί από τον οργανισμό (μετά από διάφορες συζητήσεις και εσωτερικές διαβουλεύσεις) την συντηρούσα και εκτός ωραρίου. Από την στιγμή που μπήκε και επίσημα στον Ιστότοπο του ΕΟΠΥΥ το ενέταξα στη λίστα μαζί με τις υπόλοιπες εργασίες που διεκπεραιώνω σε προσωπικό εργασιακό επίπεδο.

Αυτά. Εύχομαι να σε κάλυψα. Για ότι άλλο θέλεις εδώ είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Akaliptos69 θα σου πω μια εμπειρία που είχα με την υπηρεσία σας τα Χριστούγεννα.

Μου ζήτησε κάποιος ιατρός μη συμβεβλημένος με το ΕΟΠΥΥ (παλιά ήταν με τον ΟΠΑΔ) να του συμπληρώσω μια ηλεκτρονική φόρμα σχετικά με την εξόφληση των παλαιών οφειλών του ΟΠΑΔ. Το σύστημα δεν το δεχόταν τον ιατρό βγάζοντας σφάλμα ότι υπάρχει ήδη εγγεγραμμένος χρήστης με το ίδιο ΑΦΜ.

Αφού επί 3 μέρες προσπαθούσα χωρίς επιτυχία να πιάσω γραμμή με το ΕΟΠΥΥ, πήρα σε ένα παράρτημα για να δηλώσω το πρόβλημα. Μίλησα με τη προιστάμενη έχοντας εκτυπωμένη τη φόρμα με το σφάλμα που μου έβγαλε και άρχισε να μου λέει ασυναρτησίες (στην εγγραφή για κωδικό να χρησιμοποιήσω τον κωδικό της ηλεκτρονικής συνταγογράφισης του ιατρού, ότι δεν συμπλήρωσα σωστά το όνομα του ιατρού κ.λπ.). Φυσικά τίποτα τέτοιο δεν ίσχυε και στο τέλος με ξεφορτώθηκε λέγοντας μου ότι δεν είναι αρμόδιοι για την υπηρεσία.

Τελικά μετά από 2 εβδομάδες έκανα 150+ km για να πάω Αθήνα στα κεντρικά γραφεία όπου εκεί αναγνώρισαν το πρόβλημα, αφού το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχαν και άλλοι, οι οποίοι ήρθαν στα γραφεία για τον ίδιο λόγο.

Τέλικα το σύστημα κλείδωσε για μία εβδομάδα και ξανάνοιξε και ολοκλήρωσα τη διαδικασία χωρίς πρόβλημα.

Είναι δυνατόν να υπάρχουν τόσοι άνεργοι και να αφήνουν στο δημόσιο άτομα που είναι και άσχετοι και απρόθυμοι να βοηθήσουν (μιλώ για το προιστάμμενο του παραρτήματος). Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν γνωρίζατε το πρόβλημα ως τμήμα πληροφορικής και εφόσον το γνωρίζατε γιατί δεν ενημερώσατε άμεσα μέσω της ιστοσελίδας.

Επίσης ποιο το νόημα να έχετε e-mail εξυπηρέτησης αφού κάνετε 1 μήνα να απαντήσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top