Πανικός στο μετρό Αμπελοκήπων: Έκλεισαν οι μπάρες και έτρεχαν να βγάλουν εισιτήριο!

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Kαλά σωστό κι αυτό, αλλά σου λέω γιατί πληρώνω τις περισσότερες φορές.

Αφενώς θεωρούμαι ακόμα φοιτήτρια οπότε έτσι κι αλλιώς μου βγαίνει πιο φθηνά,
αφετέρου εξήγησα και παραπάνω τις απόψεις μου περί του ζητήματος.

Αλλά ναι έχεις τα δίκια σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Kαλά σωστό κι αυτό, αλλά σου λέω γιατί πληρώνω τις περισσότερες φορές.

Αφενώς θεωρούμαι ακόμα φοιτήτρια οπότε έτσι κι αλλιώς μου βγαίνει πιο φθηνά,
αφετέρου εξήγησα και παραπάνω τις απόψεις μου περί του ζητήματος.

Αλλά ναι έχεις τα δίκια σου. ;)

Να παρουμε ολοι απο ενα αμαξι να τους το κανουμε LA να μην βλεπεις απο τις εκπομπες των αεριων τιποτα...αυτο θελουν...ετσι θα δωσουν και δωρεαν και ποιοτικα μεσα μαζικης μεταφορας :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Να παρουμε ολοι απο ενα αμαξι να τους το κανουμε LA να μην βλεπεις απο τις εκπομπες των αεριων τιποτα...αυτο θελουν...ετσι θα δωσουν και δωρεαν και ποιοτικα μεσα μαζικης μεταφορας :)


Μετά όχι μόνο δεν θα σου δώσουν δωρεάν ποιοτικά ΜΜΜ γιατί δεν θα τους νοιάζει αφου δεν θα τα χρησιμοποιείς αλλά θα σου βάλουν "έκτακτους" φόρους ρύπανσης και αύξηση τελών κυκλοφορίας και θα στα παίρνουν και απο εκεί :lol::lol::lol::lol:
Δεν μπορώ να πω οτι με κάνει χαρούμενο να βλέπω το LA σε αυτή την κατάσταση όλο αυτό το νέφος και φην ρύπανση την εισπνέουν οι άνθρωποι όχι τα αυτοκίνητα και αυτό προφανώς έχει επιπτώσεις σε αναπνευστικά προβλήματα.Το κάνουμε οίκο ανοχής με τα τζάκια το χειμώνα μόνο τα καυσαέρια μας έλειπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Μετά όχι μόνο δεν θα σου δώσουν δωρεάν ποιοτικά ΜΜΜ γιατί δεν θα τους νοιάζει αφου δεν θα τα χρησιμοποιείς αλλά θα σου βάλουν "έκτακτους" φόρους ρύπανσης και αύξηση τελών κυκλοφορίας και θα στα παίρνουν και απο εκεί :lol::lol::lol::lol:
Δεν μπορώ να πω οτι με κάνει χαρούμενο να βλέπω το LA σε αυτή την κατάσταση όλο αυτό το νέφος και φην ρύπανση την εισπνέουν οι άνθρωποι όχι τα αυτοκίνητα και αυτό προφανώς έχει επιπτώσεις σε αναπνευστικά προβλήματα.Το κάνουμε οίκο ανοχής με τα τζάκια το χειμώνα μόνο τα καυσαέρια μας έλειπαν.

ΧΑΧΑΧΑΧ ισχυει :hehe: .
Φταιει και η γεωγραφια του νομιζω,βοηθαει στην συσσωρευση,οχι βεβαια οτι δεν ειναι και πυκνοκατοικημενη περιοχη.
Οσο για το ποιος τα εισπνεει,σιγουρα το χειροτερο ειναι οτι το κανουν οι ανθρωποι ωστοσο με τετοια ρυπανση πρεπει να επηρεαζονται πολλες αλλες λειτουργιες της πολης.Δεν εχω κανενα παραδειγμα κατα νου αλλα σιγουρα πρεπει να εχει επιπτωσεις και στην οικονομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Κοίτα δεν λέω, υπάρχουν κάποιες φορές που και εγώ δεν χτύπησα εισητήριο αλλά είναι ξεκάθαρα μετρημένες και για αποστάσεις τύπου 4 στάσεις ξέρωγω, όχι ξεφτίλα για 4 στάσεις να κάτσω να κόψω 50 λεπτά φίλε όχι, δεν τους τα δίνω.

Δεδομένου ότι πολλές άλλες χώρες χρεώνουν ανάλογα την διαδρομή μια χαρά είναι η τιμή του εισιτηρίου. Με τόσα χρήματα κάνεις και μικρές και μεγάλες διαδρομές. Δεν το θεωρώ καθόλου ξεφτίλα να δίνεις τόσα χρήματα για 4 στάσεις ενώ αλλού τα χρήματα είναι περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δεδομένου ότι πολλές άλλες χώρες χρεώνουν ανάλογα την διαδρομή μια χαρά είναι η τιμή του εισιτηρίου. Με τόσα χρήματα κάνεις και μικρές και μεγάλες διαδρομές. Δεν το θεωρώ καθόλου ξεφτίλα να δίνεις τόσα χρήματα για 4 στάσεις ενώ αλλού τα χρήματα είναι περισσότερα.
Kαλά δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα τι θεωρείς σωστό εσύ και τι όχι, εγώ τη γνώμη μου είπα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Kαλά δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα τι θεωρείς σωστό εσύ και τι όχι, εγώ τη γνώμη μου είπα. :whistle:

Καλα εισαι εχω δει τυπους να περιμενουν μιση ωρα μαζι μου για να παρουν λεωφορειο να τους αφησει 2 στενα πιο κατω.Η τεμπελια στο μεγαλειο της :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Barnabas Collins.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Barnabas Collins. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Σήμερα έπρεπε να χρησιμοποιήσω το μετρό μετά από πολλάαααααά χρόνια :cool:
Που να πας δουκίσσης πλακεντίας από το κέντρο με αμάξι :no:
Αυτό που παρατήρησα παιδιά, ήταν ότι αναβαθμίστηκε το γυναικείο φύλο στις καθημερινές μετακινήσεις του, πολλές-πολύ όμορφες και περιποιημένες κοπέλες αλλά δεν μπορούσα να δω τα μάτια τους, ήταν μονίμως σκυμένες στις οθόνες των κινητών :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Πήγα σήμερα και το μηχάνημα μου τώρα βγάζει ότι δεν αντιστοιχεί κανένας κουπόνι στη κάρτα μου. Η υπάλληλος μου πε ξανα οτι δε ειναι υπευθυνη αυτή για τα μηχανηματα.

Δεν ξαναδοκιμάζω. Βαρέθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Τουλάχιστον να πούμε ότι δεν ακούμε πλέον συχνά τις απόπειρες ταραξιών να σπάνε με βαριοπούλες τα μηχανήματα σε διάφορους σταθμούς. Είναι κι αυτό μια κάποια βελτίωσης. :loltooth:

Τουλάχιστον ας φτιάξουν το λογισμικό, ώστε να εμπνέουν περισσότερο σεβασμό αυτά τα μηχανήματα, να περιοριστεί ακόμα περισσότερο το πρόβλημα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Barnabas Collins.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Barnabas Collins. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Τουλάχιστον να πούμε ότι δεν ακούμε πλέον συχνά τις απόπειρες ταραξιών να σπάνε με βαριοπούλες τα μηχανήματα
Οι αναρχικοί βιτρινοθραύστες, που η πραγματική έννοια του όρου "αναρχικός" δεν συνάδει με την παρεγκεφαλίδα και γενικότερα με την δομή του εγκεφάλου τους :loltooth:
Γεια σου ρε Τσίπρα :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σήμερα έπρεπε να χρησιμοποιήσω το μετρό μετά από πολλάαααααά χρόνια :cool:
Που να πας δουκίσσης πλακεντίας από το κέντρο με αμάξι :no:
Αυτό που παρατήρησα παιδιά, ήταν ότι αναβαθμίστηκε το γυναικείο φύλο στις καθημερινές μετακινήσεις του, πολλές-πολύ όμορφες και περιποιημένες κοπέλες αλλά δεν μπορούσα να δω τα μάτια τους, ήταν μονίμως σκυμένες στις οθόνες των κινητών :(
Που να δείς πόσο έχει αναβαθμιστεί το αντρικό φύλο και ειδικά οι δικηγόροι,
οι πολιτικοί επιστήμονες και οι διεθνολόγοι μάγκα μου. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top