Σέρβις, αξεσουάρ, απορίες σχετικά με το αυτοκίνητο

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Παρατηρησα καποια στιγμη στην αττικη οδο οταν οδηγουσα,ενω ειχα 5η και πηγαινα γυρω στα 120-130 οταν αφηνα λιγακι το γκαζι και οταν το ξανα πατουσα πως ο λεβιες οταν τον ακουμπουσα ηταν σαν να γδερνοταν κατα καποιον τροπο σαν να προσπαθουσε δλδ να μου πεταξει την ταχυτητα..Δεν μου την πεταγε δλδ αλλα ενιωθες σαν να γδερνοταν μεσα το σασμαν.Το ξανα δοκιμασα με 5 παλι καποια στιγμη αλλα με λιγοτερα χιλιομετρα αυτην την φορα αλλα δεν το εκανε!τι θα μπορουσε να ειναι αυτο?το αυτοκινητο ειναι σχεδον καινουριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εφόσον είναι καινούργιο όπως λες η πιθανότητα να θες δίσκο είναι σχεδόν μηδενική
άρα δυο πράγματα μπορώ να σκεφτώ
1) ότι όντως ψιλοξεκούμπωνε η ταχύτητα, πρέπει να το τσεκάρεις πολλές φορές και αν όντως το κάνει να πας να στο κοιτάξουν
2) ότι συντόνιζε κάπου κάτι και το ένιωθες εσύ έτσι ενώ δεν ήταν έτσι στην πραγματικότητα

δοκίμασε το ξανά με τις ίδιες ταχύτητες και γενικώς έλεγξε το
αν όντως ξεκουμπώνει η ταχύτητα μπορεί να σε αφήσει εκτεθειμένη ανά πάσα στιγμή και να κινδυνεύσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως με αγχωσε παρα πολυ...απλα πρεπει να το δοκιμασω και σε καποιον δρομο που να μπορω να αναπτυξω παλι μεγαλη ταχυτητα γτ σε μικρες δεν το κανει,το ειδα..
Απλα μου κανει εντυπωση γτ ειναι σχεδον καινουριο αμαξι και με λιγα χιλιομετρα και σκεφτηκα μηπως ειναι λογικο και δεν υπαρχει λογος να φοβαμαι...
thanks παντως..θα το ψαξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Απλα μου κανει εντυπωση γτ ειναι σχεδον καινουριο αμαξι και με λιγα χιλιομετρα και σκεφτηκα μηπως ειναι λογικο και δεν υπαρχει λογος να φοβαμαι...
thanks παντως..θα το ψαξω..

δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά το ότι είναι καινούριο δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. Σε μια φίλη μου, ήταν κάτι "ξεκούμπωτο" (δεν θυμάμαι τι μου είχε πει και έχω μαύρα μεσάνυχτα από αυτοκίνητα) από τη "μάνα" του κ είχε χρειαστεί να πάει να της το κουμπώσουν στις πρώτες πρώτες μέρες που το είχε αγοράσει :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε βρήκα αντίστοιχο θέμα, παρά μόνο αυτό της οδήγησης
Κάποιοι έχουν αγάπη στα αυτοκίνητά τους, ευκαιρία να τα εξελίξουν, κάποιοι άλλοι χρησιμοποιούν το αμάξι ως εργαλείο, ευκαιρία να ενημέρωνονται σχετικά με τη συντήρησή του. Εδώ θα λέμε οποιαδήποτε απορία έχουμε σχετικά με τα αμάξια μας, τα αξεσουάρ τους, τα ανταλλακτικά τους, τα service τους...

Ας αρχίσω πρώτη: Αντιηλιακή προστασία για το λεβιέ δεν υπάρχει; Πηγα στο praktiker κι όταν το ζήτησα ο τύπος με κοιτούσε σα χάνος, δηλαδή τι το περίεργο ζήτησα?:confused: Για το τιμόνι υπάρχει, για το παρμπριζ υπαρχει, για τα τζαμια υπαρχει, για το λεβιε;:hmm:Ο δικός μου είναι μεταλλικός και τσουρουφλίζομαι όταν τον έχει δει ήλιος. Και μη μου πείτε να αλλάξω λεβιέ- δεν παίζει- είναι πολύ ωραίος:P:redface: Τι ξέρετε αγαπητοί drivers περί τούτου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Αν βάλεις αντιηλιακές μεμβράνες στα τζάμια όπως εγώ, δεν θα ανεβαίνει τόσο πολύ η θερμοκρασία μέσα, και σε συνδυασμό με μία κουκούλα, είτε ολόκληρου του αυτοκινήτου, είτε στα τζάμια μπροστά, θα είναι πολύ καλύτερα, δεν έχω να δώσω άλλη συμβουλή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τύλιξε ένα κομματάκι ύφασμα από πάνω και θα είσαι κομπλέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δηλαδή πράγματι δεν υπάρχει για το λεβιέ; Μου κάνει εντύπωση/ τόσα και τόσα έχουν βγάλει (πολλά απο αυτά μπούρδες) και δεν έχουν βγάλει αυτό;

Τι ύφασμα καλέ να βάλω;;; Ηθελα κάτι έτσι ώστε να κάνει και τη δουλειά του, να είναι και κομψό εξίσου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στην autoplus πήγες.

Ρωτάς;
Δεν πήγα. Αν και στο σάιτ της, δεν έχει/ Θα ξανακάνω ένα σκανάρισμα αν κι όσους ρωτησα, δεν ξερουν, οπότε δε θα υπάρχει.. μάλλον/ τι να πω/ Κουλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μαλλον θα πρεπει να σκευτεις το να αλλαξεις λεβιε, η να "μονωσεις" το αμαξι με προστασιες στα τζαμια ωστε να μην ζεστενετε το λεβιε. Η απλα να εχεις ενα υφασματακι μεσα στο αμαξι να το βαζεις πανω απο το λεβιε οταν παρκαρεις και να το βγαζεις για την οδηγιση, αν και δεν ξερω ποσο αποτελεσματικο μπορει να ειναι αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απλα σκεπασε τον με κατι οσο ειναι στον ηλιο..

καλυμμα στο παρπριζ εχεις ε?

και πώς περναει ο ηλιος στο λεβιε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρωτάς;
Δεν πήγα. Αν και στο σάιτ της, δεν έχει/ Θα ξανακάνω ένα σκανάρισμα αν κι όσους ρωτησα, δεν ξερουν, οπότε δε θα υπάρχει.. μάλλον/ τι να πω/ Κουλό

Nαι, ρώτησα αλλά ξέχασα το ";" !:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μαλλον θα πρεπει να σκευτεις το να αλλαξεις λεβιε, η να "μονωσεις" το αμαξι με προστασιες στα τζαμια ωστε να μην ζεστενετε το λεβιε. Η απλα να εχεις ενα υφασματακι μεσα στο αμαξι να το βαζεις πανω απο το λεβιε οταν παρκαρεις και να το βγαζεις για την οδηγιση, αν και δεν ξερω ποσο αποτελεσματικο μπορει να ειναι αυτο...


Δεν τον αλλάζω λόγω ... μόστρας, αλλά είναι μη πρακτικός, κακά τα ψέμματα (2 μηνες είναι αυτοί, περνάνε.. τους υπολοιπους δεν εχω θεμα). Εκανα κατι αλλο, αντι να κολλησω στο τζαμι την ηλιοπροστασια, την ''εριξα'' πανω στο ταμπλω, ετσι καλυπτει καπως τον λεβιε
και πώς περναει ο ηλιος στο λεβιε?

Ε καμμια φορα ο ηλιος ερχεται κι απο τα πλαγια:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αμα βάλεις επάνω στον λεβιέ ένα μαντηλάκι από αυτά που καθαρίζουν τα γυαλιά, λογικά θα είσαι οκ. Και μην ακούω για μόστρες, αν θες μόστρες, μη γκρινιάζεις μετά που καίγεσαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ε καμμια φορα ο ηλιος ερχεται κι απο τα πλαγια:P;)

τι? μπαινει απο την πόρτα?:worry:


πάντως η μεταλικοι λεβιεδες ειναι οντως για φιγουρα και μη πρακτικοι,,γλιστρανε και καινε..

ο καλυτερος λεβιες ειναι ο λαστιχενιος..κατι φτηνες μπαλες σαν γκολφ που ειχα βρει,,και εχουν απιστευτη αισθηση ,και πιασιμο..

Αμα βάλεις επάνω στον λεβιέ ένα μαντηλάκι από αυτά που καθαρίζουν τα γυαλιά,
ή καλυτερα να βαλεις τα γυαλια στο λεβιε..

ετσι θα ειναι ακομα πιο εντυπωσιακος..8):hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
τι? μπαινει απο την πόρτα?:worry:
Απο τα παραθυρα παιδάκι μου:P Τα δικά μου παράθυρα μπάζουν πολύ ήλιο γιατί είναι μεγάλα


ή καλυτερα να βαλεις τα γυαλια στο λεβιε..
ετσι θα ειναι ακομα πιο εντυπωσιακος..8):hypno:

Τι γυαλιά; Ηλίου; :hypno:Δε πας καλά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
fiat 500 έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπόρατ παιδί μου, γιατί είσαι περίεργος; :rolleyes::ropalo::mastigio:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
fiat 500 έχεις;

Οχι (φυσικά) αλλά η ερώτησή σου είναι άκυρη με το θέμα που συζητάμε

Αμα βάλεις επάνω στον λεβιέ ένα μαντηλάκι από αυτά που καθαρίζουν τα γυαλιά, λογικά θα είσαι οκ. Και μην ακούω για μόστρες, αν θες μόστρες, μη γκρινιάζεις μετά που καίγεσαι! :P

Done, yes sir!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top