Microsoft PowerPoint

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει με απλά λόγια τι ακριβως είναι και τι κάνει το power point;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispie!!

Νεοφερμένος

Ο chrispie!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
στο power point μπορεις να φτιαχνεις καρτελες πχ να ειναι σαν περιοδικο και να τις παρουσιαζεις αυτο ειναι ολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
στο power point μπορεις να φτιαχνεις καρτελες πχ να ειναι σαν περιοδικο και να τις παρουσιαζεις αυτο ειναι ολο.

Βασικά ξέρω τι είναι απλά θέλω να το εξηγήσω σε μια κοπέλα και δε ξέρω πως.Μπορεις λίγο πιο αναλυτικα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
χρησιμοποιειται για παρουσιασεις.γραφεις κειμενα,βαζεις φωτογραφιες ή οτι αλλο θες.ποσο πιο απλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madness

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Το power point είναι ένα πρόγραμμα παρουσιάσεων με το οποίο μπορείς να δημιουργήσεις διαφάνειες που περιέχουν κείμενο, γραφήματα, εικόνες, διαγράμματα, ήχους, βίντεο και κίνηση. Συνήθως το χρησιμοποιούν για παρουσιάσεις slide.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αν θελεις βοηθεια πηγαινε στην αναζητηση και πατα Βοηθεια στο Powerpoint...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgio-PD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης Καλλιατζής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Παιδιά έχω να κάνω μια εργασία στο Powerpoint 2003 με θέμα "Λεύκωμα Τάξης"..Ξέρετε ερωτήσης στους συμμαθητές μου, οι φωτογραφίες τους σε μία διαφάνεια, τέτοιο στυλ...Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει λίγο....Τουλάχιστον μερικές συμβουλές και οδηγίες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
δηλαδή θες βοήθεια για το τι να γράψεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά έχω να κάνω μια εργασία στο Powerpoint 2003 με θέμα "Λεύκωμα Τάξης"..Ξέρετε ερωτήσης στους συμμαθητές μου, οι φωτογραφίες τους σε μία διαφάνεια, τέτοιο στυλ...Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει λίγο....Τουλάχιστον μερικές συμβουλές και οδηγίες???
Σε τι πράγμα θες βοήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αύριο έχω μια παρουσίαση, κλασικά οι διαφάνειες είναι από το PowerPoint 2007. Ωστόσο θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση με τα Notes που υπάρχουν σε κάθε διαφάνεια.

Τα notes αυτά θα εμφανίζονται στην οθόνη του υπολογιστή αλλά όχι στο προβολέα; Χρειάζεται κάποια ρύθμιση για αυτό; Δεν έχω ούτε προβολέα, έτσι ώστε να κάνω "πρόβα" για το τι θα δείχνω και το τι θα βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ρε πανο εγω χρησιμοποιω καθημερινα προβολεα στη δουλεια μου τον οποιο εχω ενωμενο με το πισι. αλλα τα εχω κανονικα σε word αλλα σε powerpoint. μπορεις να μου πεις τι εννοεις με τα notes?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σε αυτό εδώ αναφέρομαι 2009-10-26_1358.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχα.. εμενα τουλαχιστον δεν δειχνει κατι τετοιο. οταν τελειωσω με την διαφανεια που πρεπει να προσεχεις ποσο μεγαλη την κανεις για να μην κοπει μετα στην προβολη και επισης για να ειναι και ευαναγνωστη κατα την προβολη απλα φαινεται οτι εχεις γραψει ή τροποποιησεις που εσυ θες να υπαρχουν, χρωματα , εικονες κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν εμφανίζονται τα notes..
Notes Pages show a smaller version of the slide with an area below for printed notes. Each slide is created on its own notes page. The speaker can print these pages out to use as a reference while making his presentation. The notes do not show on the screen during the presentation.

Πηγή:https://presentationsoft.about.com/od/powerpoint2007/ss/07slideviews_4.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γκρρρ, τι άχρηστο που έκαναν τα Notes στο PowerPoint ... Έπρεπε στην οθόνη του laptop να εμφανίζονται.

Άσχετο, πως τσεκάρω πόσο ευανάγνωστη είναι μια διαφάνεια σε προβολέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γκρρρ, τι άχρηστο που έκαναν τα Notes στο PowerPoint ... Έπρεπε στην οθόνη του laptop να εμφανίζονται.

Άσχετο, πως τσεκάρω πόσο ευανάγνωστη είναι μια διαφάνεια σε προβολέα;
Κάνοντας χρήση του projector (?):P
Απλά θα πρέπει να υπάρχει ο ανάλογος φωτισμός και η ορθή τοποθέτηση του projector ώστε να δείχνει όλη την διαφάνεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Γκρρρ, τι άχρηστο που έκαναν τα Notes στο PowerPoint ... Έπρεπε στην οθόνη του laptop να εμφανίζονται.

Άσχετο, πως τσεκάρω πόσο ευανάγνωστη είναι μια διαφάνεια σε προβολέα;

γενικως να εχεις υποψη σου οτι θα γραφεις λιγα και με γραμμτα λιγο μεγαλουτσικα. μην εχεις στο νου σου οτι ειναι σαν word και να γραφεις ας πουμε ολα τα ποιντς σε μια διαφανεια.

αν βαλεις την καθε διαφανεια στο κεντρικο σημειο και οχι πλαι , να πιασει ολη την οθονη θα δεις περιπου πως θα φαινονται. απλα μην ξεγελιεσαι γιατι εκει ολα μεγεθυνονται και φαινονται σαν μαζα αν ειναι πολλα. ασε που αμα γραψεις και υπερ του κανονικου δεν θα φανουν στην προβολη. υπαρχει οριο μεχρι που να γραψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
:(ρε παιδια πως ανοιγω ενα προγραμμα pptx?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top