Ερεθισμός αντρών

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η ιστορία του ιδανικού γυναικείου σώματος σε εικόνες:


1501 - Οι τρεις χάριτες ~ Raphael



1639Οι τρεις χάριτες ~ Pieter Pauwel Rubens


1887 – Pierre Auguste Renoir, Λουόμενες


1920 – Διαφήμιση της Coca-Cola


1950 – Marylin Monroe


1960 – Twiggy Lawson ~ Η πρώτη φορά στην ιστορία, όπου μια γυναίκα με λειψό βάρος έγινε το μοντέλο ιδανικού γυναικείου σώματος.


1988 – Cosmopolitan

...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το ιδιο ισχυει και για το αντρικο σωμα, αλλα ακομα χειροτερα για το αντρικο μυαλο.

Η αληθεια ειναι ομως αλλη...οι ανθρωποι ερωτευονται ανθρωπους, και στα περιοδικα αυτο που φαινεται ΔΕΝ ειναι ανθρωπινο, ουτε καν με τα στανταρ των μοντελων, το φοτοσοπ κανει θαυματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μην κρινετε την ομορφια απο τους ηιοποιους κλπ..η καμερα και τα φωτα μακιγιαζ κλπ τα αλλαζει ολα...οι περισσοτερες πχ ωραιες του σινεμα ειναι απο κοντα ξασπρουλιαρες ψυχρες αγγλιδες...


υπαρχει τεραστια αποσταση η πραγματικοτητα απο την οθονη..που η καμερα πχ προσθετει 10 κιλα περιπου..οποτε οι λιγο παχουλες στην οθονη ειναι κανονικες στη ζωη..ενω οι λεπτες στις ταινιες ειναι στην πραγματικη ζωη
ανορεξικες...



εχεις δει φωτογραφιες με και χωρις μακιγιαζ?σε διαφορες "ωραιες" του σινεμα.ασε καλυτερα...
η κοπελα της διπλανης πορτας μπορει να ειναι πιο ωραια απο αυτες..



σαιτ με ολες τις διασημοτητες χωρις μεικαπ...

https://www.mtv.co.uk/articles/gallery/111914-celebrities-without-makeup?$111868$
https://www.topsocialite.com/celebrities-without-makeup/
δε με εντυπωσιαζει...οι μεση ελληνιδα αβαφτη στο δρομο πιο ζεστη και ωραια ειναι..βλεπετε το χλωμο -χαλια για μενα- "αγγλικο" προσωπο ,που φαινεται μονο οταν δεν κρυβεται απο μεικαπ?με τοσο ψυχρο προσωπο τα τα συνηθισμενα για βορειοευρωπαιους-γαλανα ματια δεν μου λενε τιποτα...

σε σχεση με αυτη στη φωτογραφια...η Michelle πχ ειναι σιγουρα πιο ομορφη...
:P







δειτε σιχαμενη φακιδα...μπλιαχ...νομιζω οτι καταλαβατε ποια ειναι?
το καταλαβε το "βασικο σας ενστικτο"?



https://angelina-jolie-group.popsugar.com/638411

δειτε τα γιατι ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Η κοπέλα στη φωτογραφία που τρώει τί έχει; Μια χαρά είναι. Το ίδιο και η Angelina και η κυρά-φακίδα που λες. Οποιονδήποτε αν πάρουμε και τον βγάλουμε μια φωτογραφία ενώ χλαπακιάζει, είναι αγουροξυπνημένος, χαζογελάει αμήχανα, πάλι δεν θα μας "ερεθίσει". Ακόμα και στις σελίδες τύπου facebook οι περισσότερες φωτογραφίες είναι στημένες, ελαφρώς αλλαγμένες, προσεχτικά επιλεγμένες, site αυτοπροβολής βεβαίως βεβαίως. Δεν έχει σημασία το make up, το στήσιμο, το φως. Αν ένα άτομο είναι ελκυστικό θα μπορέσει κανείς να το διακρίνει και χωρίς όλα αυτά, άσχετα αν προσθέτουν πολλά ειδικά στη show business. Γι αυτό άλλωστε λέγεται κι έτσι. Αλλά αν δεν ζήσεις από κοντά έναν άνθρωπο, να δεις έστω πώς κινείται, τί σου "βγάζει" , δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αν θα σε γοητεύσει ή όχι. Όλοι μας έχουμε απογοητευτεί από άτομα που εμφανισιακά ήταν πολύ όμορφα, ανάλογα το γούστο πάντα, ενώ από κοντά δεν μας έβγαζαν ερωτισμό, δεν μπορούσαν να εξπαψουν τη φαντασία μας, να μας γοητεύσουν. Και μιας και το θέμα λέγεται "ερεθισμός ανδρών" , αν ξεχάσουμε τα πρότυπα γυναικείας ομορφιάς μέσω των μμε, δεν μπορούμε να γενικεύουμε εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
το ποιντ του νομιζω ειναι οτι και αυτες ειναι απλα κανονικες, ομορφες η γλυκουλες και οτι η ελλειψη ατελειων ανηκει στη σφαιρα της φαντασιας.


παντως μεχρι να βαλει φωτος με την κυτταριτιδα τους, εγω δεν παιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
σε σχεση με αυτη στη φωτογραφια...η Michelle πχ ειναι σιγουρα πιο ομορφη...
:P







δειτε σιχαμενη φακιδα...μπλιαχ...νομιζω οτι καταλαβατε ποια ειναι?
το καταλαβε το "βασικο σας ενστικτο"?


Άτσα η Μισέλ, που βγήκε πιο ωραία κι από τη Σάρον Στόουν!!:clapup:

Ξυπνάς το βασικό έστικτο των αντρών του στεκιού, ξυπνάς μέσα μας το ζώο!! Ααααργγκ!! :lol: :hehe:

Έτσι μου συνέβη κι εμένα και σιχάθηκα πια τις μοντέλες. Ξυπνούσαμε το πρωί και μου ερχόταν να το βάλω στα πόδια από την τρομάρα ("I look around and see this face, what the hell have I lost my taste?" όπως λένε και οι Scorpions:clapup:). Έτσι στράφηκα προς την αληθινή ορμορφιά των στεκιτισσών να 'ουμ'!! :rofl:

Ακούς εσύ Ρασκαλάκο;;; :clapup: :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θυμηθηκα τωρα μια μερα που εγραψα καπου εδω μεσα οτι απο κοντα η Μακρυπουλια ειναι μια συνηθισμενη ομορφη κοπελα χωρις τη λαμψη που δειχνει να εχει στην τιβι και στα περιοδικα και πεσανε να με φανε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Εδάδ :




και όσο για το γίδερνετ, έχω πετύχει κοπέλες που το παίζουν πεπένια-ναούμε και δεν έχουν καμία σχέση με την εικόνα που θέλουν να προβάλλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλο η πραγματικοτητα αλλο η οθονη...
τα μοντελα και οι ηθοποιοι πρεπει να φαινονται καλα στην καμερα ..(ετσι επιλεγονται..μην το ξεχναμε..και η καμερα δεν ειναι ανθρωπινο ματι..

το μεικ απ εξαφανιζει το φυσικο χλωμο εως κοκκινο χρωμα με τις φυσικες φακιδες των βορειων φυλών...
αυτο ειναι ψευτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω παντως τις φακιδες τις θεωρω πολυ σεξυ...(στις φακιδες αναφερομαι, ε...οχι στις παναδες:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ditto here και εγω θεωρω τις φακιδες σεξυ

τα περιοδικα δεν εχουν καμια σχεση με τη πραγματικοτητα αλλα ας μην παμε στο αλλο ακρο οτι οι γνωστες ωραιες δεν ειναι ωραιες, μια χαρα ειναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ditto here και εγω θεωρω τις φακιδες σεξυ

μπλιαχ! βρε μπας και εισαι εγγλεζος?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εμένα τν φυτούκλα με εντυπωσιαζεί πιο πολύ ο πίνακας

οχι γιατι εισαι φυτουκλα ,αλλα γυναικα....:P

ειχαμε μια αγγλικου τωρα που θυμαμαι στο γυμνασιο..με μια κοντη φουστα..νταρντανα η γυναικα...αρε ,τα σταυροποδια της..
ακομα τα θυμαμαι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
οχι γιατι εισαι φυτουκλα ,αλλα γυναικα....:P

ειχαμε μια αγγλικου τωρα που θυμαμαι στο γυμνασιο..με μια κοντη φουστα..νταρντανα η γυναικα...αρε ,τα σταυροποδια της..
ακομα τα θυμαμαι..:P

σε μια νταρντάνα δεν πάνε καθόλου οι κοντές φούστες νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σε μια νταρντάνα δεν πάνε καθόλου οι κοντές φούστες νομίζω
σε ολες πανε..αμα ειναι μεχρι 30-40 το πολυ...:D
ευσωμη εννοω,γεματη...;)οχι χοντρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
σε ολες πανε..αμα ειναι μεχρι 30-40 το πολυ...:D
ευσωμη εννοω,γεματη...;)οχι χοντρη

σου αρέσουν πονηρούλη οι γεμάτες ; κι εμένα. Κάποια μου είπε πρόσφατα ότι αρέσουν σε πάρα πολλούς άντρες αλλά ντρέπονται να το πουν. 'Ασχετο τις μίνι φούστες τις θεωρώ τελείως κιτς και μπανάλ, πρέπει να το'χει, αλλιώς πάει ο νους μου σε αυτές που χορεύουν στα ελληνάδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
σου αρέσουν πονηρούλη οι γεμάτες ; κι εμένα. Κάποια μου είπε πρόσφατα ότι αρέσουν σε πάρα πολλούς άντρες αλλά ντρέπονται να το πουν.

:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Γιατί να ντρέπονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Γιατί να ντρέπονται;

εν ξέρω, εκείνη είναι παχιά και μου είπε ότι σπάνια το παραδεχόμαστε ανοιχτά και με την πρώτη αυτοί που το'χουμε αυτό, της έκανε πολύ εντύπωση που της το είπα αμέσως και το εννοούσα και γέλαγε, η εξήγηση που μου'δωσε είναι ότι ντρέπονται να πουν ότι τους αρέσουν γυναίκες που δεν τις αποδέχεται η πλειοψηφία, τους φίλους τους ντρέπονται ίσως τι θα πουν και άλλα πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Και για να σας το χαλασω αγαπητοι αγγελε και ντοκτωρα(ειδα αποσπασματικα ποστς σας), σε μερικες γυναικες νταρντανες(τι εννοεις νταρντανα? διοτι εγω εννοω την ψηλη, με καμπυλες) παει πιο πολυ το μινι φουστακι απο την πιο μακρια φουστα, μαξι, μιντι ή και ως το γονατο.

Το ρουχο πρεπει να το υποστηριζει μια γυναικα, μη γενικευετε.
Συνηθως οταν μιλαμε για ρουχο και γυναικα εχουμε κατα νου μια και ετσι πλαθουμε γενικευσεις.
Βγαλτε τις γενικευσεις, υπαρχει παντα το διαφορετικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
εν ξέρω, εκείνη είναι παχιά και μου είπε ότι σπάνια το παραδεχόμαστε ανοιχτά και με την πρώτη αυτοί που το'χουμε αυτό, της έκανε πολύ εντύπωση που της το είπα αμέσως και το εννοούσα και γέλαγε, η εξήγηση που μου'δωσε είναι ότι ντρέπονται να πουν ότι τους αρέσουν γυναίκες που δεν τις αποδέχεται η πλειοψηφία, τους φίλους τους ντρέπονται ίσως τι θα πουν και άλλα πολλά.

Ε αν κάποιος βάζει κριτήριο για τις επιλογές του τους φίλους του, κακό του κεφαλιού του. Αυτόν τον άντρα δεν θα τον ήθελα, κι ας ήταν και Μπραντ Πιτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top