Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.

    Ψήφοι: 9 16.1%
  • Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.

    Ψήφοι: 4 7.1%
  • Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.

    Ψήφοι: 6 10.7%
  • Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.

    Ψήφοι: 18 32.1%
  • Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.

    Ψήφοι: 15 26.8%
  • Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    Ψήφοι: 5 8.9%

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ωραίο σαν ιδέα. Όταν είσαι νέος,βασικά.
Το να δεις έναν πενηντάρη γυμνιστή θα ήταν τραγικό. Αντίθετα ταιριάζει στον ψυχισμό των νέων ο γυμνισμός=ελευθερία,επαφή με τη φύση,τολμηρή αγνότητα..
βασικά δεν με πολυενδιαφέρει το παρόν τόπικ , προσωπικά δηλαδή δεν με απασχολεί , αλλά νομίζω πως αν πρέπει να αποφανθούμε το συμπέρασμα δεν θα πρέπει να έχει όρο ηλικίας . Κάτι τέτοιο είναι περίπου φασιστικό - ακόμα και αν το θέτεις ανυποψίαστη και χαλαρή , δεν αμφιβάλλω για αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
βασικά δεν με πολυενδιαφέρει το παρόν τόπικ , προσωπικά δηλαδή δεν με απασχολεί , αλλά νομίζω πως αν πρέπει να αποφανθούμε το συμπέρασμα δεν θα πρέπει να έχει όρο ηλικίας . Κάτι τέτοιο είναι περίπου φασιστικό - ακόμα και αν το θέτεις ανυποψίαστη και χαλαρή , δεν αμφιβάλλω για αυτό

Καλά,μιλώντας για τον εαυτό μου έχω να πώ,οτι στα 20 μου θα το έκανα,στα 50 μου όμως με τίποτα!! Από αισθητικής πλευράς είναι αίσχος. Φασίστρια δεν είμαι,όποιος θέλει να τα βγάλει στα 50 του, έχει την άδεια μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι ο γυμνισμός έχει να κάνει με την ηλικία.
Αυτοί που επιλέγουν να κάνουν γυμνισμό δεν νομίζω ότι περνάνε πρώτα από κέντρα αισθητικής ή από σκληρές δίαιτες.Απλά κάνουν γυμνισμό....δηλαδή απλά κάνουν μπάνιο.
Τώρα γιατί ο 50αρις 50αρα είναι αντιαισθητικό να κάνει γυμνισμό δε το καταλαβαίνω.....
Επειδή δεν έχει το σώμα μιας ενός 20?Μάλλον αυτό θα ήταν το αντιαισθητικό.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Cibyllian πρέπει να το διασκεδάζεις το πράγμα. Δεν θα ξεχάσω στη Μήλο πριν κάποια καλοκαίρια να παιζουν ρακέτες σε τετράδες, αντρες με πλουσια τα ελέη και να πηγαίνουν πέρα δώθε πέρα δωθε και κάναν και καρφιά!!

Δεν με ενοχλούν παιδί μου οι άνθρωποι, ας κάνουν ότι θέλουν, δεν έχω πρόβλημα. Λέω απλά ότι δεν ταιριάζει στην αισθητική μου. Εγώ δηλαδή δεν θα έκανα. Δεν με ενοχλεί καθόλου όμως ότι άλλοι κάνουν. Έχει τύχει μάλιστα να πάω και σε παραλία γυμνιστών - όχι για να πάρω "μάτι", όπως κάποιος έγραψε, αλλά γιατί ήταν η μόνη προστατευμένη από αέρα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα, εφόσον αυτοί αισθάνονται άνετα, μεγειά τους με χαρά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι ο γυμνισμός έχει να κάνει με την ηλικία.
Αυτοί που επιλέγουν να κάνουν γυμνισμό δεν νομίζω ότι περνάνε πρώτα από κέντρα αισθητικής ή από σκληρές δίαιτες.Απλά κάνουν γυμνισμό....δηλαδή απλά κάνουν μπάνιο.
Τώρα γιατί ο 50αρις 50αρα είναι αντιαισθητικό να κάνει γυμνισμό δε το καταλαβαίνω.....
Επειδή δεν έχει το σώμα μιας ενός 20?Μάλλον αυτό θα ήταν το αντιαισθητικό.....

Εντάξει,δεν ζούμε στο '60 που έκαναν γυμνισμό για πνευματικούς λόγους!

Επίσης πάρε μια γυμνή φωτογράφηση μιας 50άρας και μια γυμνή φωτογράφηση 25άρας, και θα δεις την (αισθητική) διαφορά. Και πάλι,ας τα βγάλουν,δεν έχω αντίρρηση,καμμία,και στα 20 και στα 40 και στα 60.. Δεν μιλάμε για κοιλιακούς τώρα... απλά δεν εκτίθεσαι αν δεν έχεις μια αξιοπρεπή φυσική κατάσταση για τα δεδομένα της ηλικίας σου,θέμα αυτογνωσίας πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ταμπου για ποιο λόγο ο γυμνισμός?
Ισα ισα που σου αφαιρει οποιοδηποτε κομπλεξ εχεις με το σωμα σου.
δεν εχει να κανει με ηλικιες κατα τη γνωμη μου ουτε με σωματοτυπους.
αυτα τα σκεφτονται οσοι πονηρευονται.
δε κανεις γυμνισμο με πονηρο σκοπο για να χασκογελασεις η να θαυμασεις.
κανεις καθαρα για σενα να νιωσεις ελευθερος.

Υπαρχουν παραλιες γι αυτον ακριβως τον λογο.
και οποιος το κανει με παρεα κι οχι μονος πρεπει να χει και την καταλληλη παρεα, τα ιδια μυαλα δηλαδη.

(προσωπικα δεν εχω κανει αλλα θαθελα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πέρυσι στην παραλία, ο φίλος μου μονολογούσε φωναχτά κάποια στιγμή, πως κανένα σώμα δεν είναι τέλειο, αλλά κάθε ανθρώπινο σώμα έχει μια δική του ιδιαίτερη ομορφιά... Η σκέψεις του με έβαλαν σε σκέψεις. :hmm:
Πράγματι, κάθε σώμα, όσο γερασμένο, ατσούμπαλο και στρουμπουλό κι αν είναι, έχει μια δική του ιδιαίτερη γοητεία, αρκεί να είσαι διατεθειμένος να την αναγνωρίσεις. Πολλοί καλλιτέχνες έχουν αποτυπώσει αυτού του είδους την ομορφιά, σε έργα που μόνο αποστροφή δεν προκαλούν.

Η αίσθηση του ωραίου καλλιεργείται μέσα μας, μέσω κοινωνικά αποδεκτών κλισαρισμένων αναλογιών που αλλάζουν από εποχή σε εποχή και από τόπο σε τόπο.

Παρ' όλ' αυτά, αδυνατώ κι εγώ να συλλάβω γιατί ένας 60άρης δε δικαιούται να κάνει μπάνιο γυμνός και γιατί θα πρέπει η αυτογνωσία της κατάστασης του κορμιού του να τον αποτρέψει. Ίσα ίσα, ένας άνθρωπος συμφιλιωμένος με το κορμί του, δεν εκτίθεται διόλου, αφού το ζητούμενο είναι η επαφή με το υγρό στοιχείο και η απόλαυση του Ήλιου και της Θάλασσας και όχι τα αδιάκριτα και επικριτικά μάτια ανθρώπων που ορίζουν το ωραίο σύμφωνα με τη μόδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninetta

Νεοφερμένος

Η ninetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
...καλά μεταξύ μας kakerlak το μαγιό δεν απομονώνει αεροστεγώς τις ευαίσθητες περιοχές από την άμμο και το νερό...
η ώρα που κάνει το μαγιό να στεγνώσει πάνω μας (και αυτό αφορά ειδικότερα τις γυναίκες) είναι αρκετή να βοηθήσει να αρπάξουμε τα "διάφορα".
ας μην ξεχνάμε ότι οι συνθήκες επιβίωσης και αναπαραγωγής των μικροβίων απαιτούν α) ζέστη + β) υγρασία.
ένα σώμα που δεν φορά μαγιό στεγνώνει πολύ γρηγορότερα με την άμεση έκθεση σε αέρα και ήλιο.
επιπλέον, για να υπάρχει ελαστικότητα στα μαγιό βάζουν πάντα μέσα ένα ποσοστό λίκρας (πράγμα που επιβραδύνει ακόμη περισσότερο τη διαδικασία στεγνώματος, ακόμη κι αν το μαγιώ είναι κυρίως βαμβακερό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas21

Νεοφερμένος

Ο kwstas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
αμα δεις τετοιο κοσμο να κανει γυμνισμο μπορεις να τυφλωθεις! οποτε γυμνισμος με μετρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Norbit-movie-01.jpg
    Norbit-movie-01.jpg
    83.8 KB · Εμφανίσεις: 227

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Και όμως η κυρία μπορεί να γίνει ένα εξαίρετο έργο τέχνης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninetta

Νεοφερμένος

Η ninetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
πες τα βρε negative!
κι εγώ τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα φιγούρα. με την μποτιτσελική ή με την αλμοδοβαρική οπτική γωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Είμαι υπερ του γυμνισμού σε κατάλληλες παραλίες όχι ότι θα με πειράξει κάποια να κάνει topless σε μία κοινή παραλία.Προσωπικά δεν έχω κάνει αλλα θα ήθελα παρα πολύ να κάνω...Το μόνο που έχω κάνει είναι να βουτήξω με το μαγιό και να βγάλω το πάνω μέρος όταν είχα μπεί βαθιά στην θάλασσα γιατί ήταν "οικογενειακή" παραλία. Ηταν υπέροχη αίσθηση και το συστήνω ανεπιφύλακτα...Πραγματικά απίθανη αίσθηση!:clapup:

Btw...το σώμα πιστεύω πως δεν θα πρέπει να έχει κάποιου είδους στανταρντς...Π.χ εγώ που θα έκανα άνετα δεν θεωρούμε και καλλίγραμμη...όπως είπαν και κάποιοι παραπάνω με τον γυμνισμό ξεφεύγεις από τέτοια ταμπού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Σίγουρα υπάρχουν και άνθρωποι που δεν αντιμετωπίζουν τον γυμνισμό ως ταμπού, αλλά όταν μια "ωραία" γυναίκα εμφανίζεται γυμνή σε μία παραλία γίνεται δυνάμει αντικείμενο πόθου. Δεν το λέω ηθικολογικά, απλώς, όπως και να' χει, ακόμα κι όταν ένας γυμνιστής είναι, π.χ, άτομο καλλιεργημένο, υψηλής αισθητικής κι έτσι... πολύ ανωτάτου... δεν είναι δυνατόν να αντιμετωπίζει συνεχώς το γυμνό σώμα σαν ένα όμορφο άγαλμα που τέρπει την αισθητική του και μόνο. Ακόμα κι αν δεν έχουμε να κάνουμε με κραυγαλέες καταστάσεις (να παρεισδύουν "γυμνιστές" μπανιστηρτζήδες π.χ), μία γυναίκα, στην ιδέα ότι υπάρχει η πιθανότητα να τραβήξει επάνω της βλέμματα πόθου, μπορεί να αισθάνεται αμηχανία να εμφανιστεί γυμνή, ενώ ένας άντρας να αισθάνεται άβολα με το να βλέπει ο ίδιος, γιατί, ναι μεν ένα γυμνό σώμα μπορεί να μην διεγείρει την επιθυμία όσο ένα σέξι ντύσιμο, πλην όμως η σεξουαλική επιθυμία μας χαρακτηρίζει όλους λίγο ή πολύ, οπότε πάντα υπάρχει η πιθανότητα το γυμνό σώμα, εκτός από "έργο τέχνης", να ιδωθεί και ως "πειρασμός"

τεσπα...εντάξει... απ' την άλλη μπορεί κάλλιστα κάποιος/κάποια να [FONT=&quot]φορέσει γυαλιά ηλίου, να απολαύσει ήλιο και μπανάκι, αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα.[/FONT] 8) Πάντως, εγώ γυμνισμό έκανα σποραδικά για 4, 5 χρόνια περίπου και μάλιστα με την άδεια των γονιών μου. Μετά το νηπιαγωγείο όμως συνεχίζω σταθερά με τόπλες.[FONT=&quot]

τέλος (ετεροχρονισμένου ποστ ;ρ)

[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis2010

Νεοφερμένος

Ο Dimis2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ παιδιά έχω κάνει και όχι μόνο μία φορά. Είναι όντως κάτι το μοναδικό σαν αίσθηση. Φυσικά και θα το ξαναέκανα. Όταν το έκανα ένιωθα πολύ απελευθερωμένος και δεν με πείραξε καθόλου που με είδε ορισμένος κόσμος και δη γυναίκες γυμνό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
... δεν με πείραξε καθόλου που με είδε ορισμένος κόσμος και δη γυναίκες γυμνό.

αρκει ο κοσμος που σε ειδε να ηταν επισης γυμνιστες. μην επαθε κανα η εμφραγμα η γιαγια στη γωνια με τα εγγονια να παιζουν στην αμμο. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis2010

Νεοφερμένος

Ο Dimis2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όχι δεν ήταν τέτοιες παραλίες ούτε ήταν με πολύ κόσμο. Ήταν απόμακρες παραλίες, όπου υπήρχαν ορισμένοι γυμνιστές και ορισμένες γυμνίστριες. Πάντως γενικά μου άρεσε πολύ η όλη φάση.

Ήταν μάλιστα και μία κοπέλα που έκανε επίσης γυμνισμό και με παρακάλεσε να με βγάλει φωτογραφία χωρίς το μαγιό μου, γιατί της άρεσα και δεν της είπα όχι. Την τράβηξα βέβαια και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ήταν μάλιστα και μία κοπέλα που έκανε επίσης γυμνισμό και με παρακάλεσε να με βγάλει φωτογραφία χωρίς το μαγιό μου, γιατί της άρεσα και δεν της είπα όχι. Την τράβηξα βέβαια και εγώ.
"...και καπως ετσι ξεκινησαμε το περιοδικο Playboy" :smoke:

Ο γυμνισμος στις παραλιες παντως, δεν με πολυσυγκινει σαν θεμα. Ουτε πολυ καλο είναι τα παιδια καθως μεγαλωνουν να θεωρουν το σωμα κατι που πρεπει να καλύπτεται, και να καλλιεργουν ντροπη για την θεα του....απ την αλλη ουτε θα ταν ωραιο σε μια κλασσικη παραλια με κοσμο, να ειναι πολλοι γυμνοι. Ειδικα οταν το θεαμα θα προκαλουσε την παρακατω αντιδραση :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
βασικα μια φορα ειχα παει στην παραλια μπροστα απ τ σπιτι μου και ημουν μονη μου και εκανα topless και η αισθηση ηταν απλα τελειααα!και σιγουρα θα το ξανακανα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
-Και που μενετε δεσποινις ;

-Εε...L.A... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από @nt¤wnis|~|¤e;640319:
Σίγουρα υπάρχουν και άνθρωποι που δεν αντιμετωπίζουν τον γυμνισμό ως ταμπού, αλλά όταν μια "ωραία" γυναίκα εμφανίζεται γυμνή σε μία παραλία γίνεται δυνάμει αντικείμενο πόθου. Δεν το λέω ηθικολογικά, απλώς, όπως και να' χει, ακόμα κι όταν ένας γυμνιστής είναι, π.χ, άτομο καλλιεργημένο, υψηλής αισθητικής κι έτσι... πολύ ανωτάτου... δεν είναι δυνατόν να αντιμετωπίζει συνεχώς το γυμνό σώμα σαν ένα όμορφο άγαλμα που τέρπει την αισθητική του και μόνο. Ακόμα κι αν δεν έχουμε να κάνουμε με κραυγαλέες καταστάσεις (να παρεισδύουν "γυμνιστές" μπανιστηρτζήδες π.χ), μία γυναίκα, στην ιδέα ότι υπάρχει η πιθανότητα να τραβήξει επάνω της βλέμματα πόθου, μπορεί να αισθάνεται αμηχανία να εμφανιστεί γυμνή, ενώ ένας άντρας να αισθάνεται άβολα με το να βλέπει ο ίδιος, γιατί, ναι μεν ένα γυμνό σώμα μπορεί να μην διεγείρει την επιθυμία όσο ένα σέξι ντύσιμο, πλην όμως η σεξουαλική επιθυμία μας χαρακτηρίζει όλους λίγο ή πολύ, οπότε πάντα υπάρχει η πιθανότητα το γυμνό σώμα, εκτός από "έργο τέχνης", να ιδωθεί και ως "πειρασμός"

τεσπα...εντάξει... απ' την άλλη μπορεί κάλλιστα κάποιος/κάποια να [FONT=&quot]φορέσει γυαλιά ηλίου, να απολαύσει ήλιο και μπανάκι, αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα.[/FONT] 8) Πάντως, εγώ γυμνισμό έκανα σποραδικά για 4, 5 χρόνια περίπου και μάλιστα με την άδεια των γονιών μου. Μετά το νηπιαγωγείο όμως συνεχίζω σταθερά με τόπλες.[FONT=&quot]

τέλος (ετεροχρονισμένου ποστ ;ρ)

[/FONT]


όλα σε θυμίζουν
μικρά και αγαπημένα

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top