Σκηνή ή σουίτα;

Μου αρέσει να κάνω διακοπές....

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Μόνο σε πολυτελή ξενοδοχεία με όλες τις ανέσεις μου

    Ψήφοι: 18 18.0%
  • Σε ξενοδοχεία ή ενοικιαζόμενα πιο οικονομικά

    Ψήφοι: 45 45.0%
  • Με την σκηνή μου όπου λάχει

    Ψήφοι: 26 26.0%
  • Συνήθως ακολουθώ αυτό που θέλουν οι πολλοί

    Ψήφοι: 11 11.0%

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ακριβώς. Για μία σκηνή και δύο άτομα σε καλό κάμπιγκ, το κόστος λογικά δεν πρέπει να ξεπεράσει τα 20? την ημέρα με το αυτοκίνητο μέσα.

Θυμάμαι οτι στην Επίδαυρο, σε περίοδο παραστάσεων, ήταν πολύ ακριβότερα :P

Και ήταν και το μόνο camping που έχουμε κάνει. Προς το παρόν, οι διακοπές μου είναι αποκλειστικά με την οικογένεια κι επειδή αυτό σημαίνει κρουαζερόπλοιο ή ξενοδοχείο (το camping αυτό το έκαναν μία φορά και ακόμα γρινιάζουν για το πόσο άσχημη εμπειρία ήταν) όταν "μεγαλώσω" και αρχίσω μόνη μου να πηγαίνω διακοπές (απο του χρόνου το καλοκαίρι θέλω να ελπίζω) θα επιδιώξω να είναι camping σε συνδιασμό με αυτό που αναφέρει ο Dark Kronos. Δηλαδή ένα αμαξάκι ή μία μηχανούλα ακόμα καλύτερα, την ημέρα ταξίδι, το βράδυ camping :D

Και προτιμώ, αν το θέτετε έτσι την κλανιά του άλλου απο τη διπλανή σκηνή παρά formal nights και ποζεριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Θυμάμαι οτι στην Επίδαυρο, σε περίοδο παραστάσεων, ήταν πολύ ακριβότερα :P

εκεί βαράνε κατακούτελα τις τιμές την περίοδο των παραστάσεων. το ξέρω από πρώτο χέρι! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Επίσης απαραίτητα για το camping 2 μικρά λουκέτάκια για να "κλειδώνεις" τα φερμουάρ της σκηνής. (ΕΚτός κι αν θες να κουβαλάς πάντα μαζί σου όλα τα πράγματα αξίας που θα έχεις).
Και για το ψυγειάκι μην αγχώνεστε τα περισσότερα camping έχουν μεγάλα ψυγεία όπου μπορείς να αφήνεις ότι θες. Με βασική προϋπόθεση να γράφεις το όνομά σου πάνω.

Πάντως εγώ προτιμώ το ελεύθερο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επίσης απαραίτητα για το camping 2 μικρά λουκέτάκια για να "κλειδώνεις" τα φερμουάρ της σκηνής. (ΕΚτός κι αν θες να κουβαλάς πάντα μαζί σου όλα τα πράγματα αξίας που θα έχεις).
Και για το ψυγειάκι μην αγχώνεστε τα περισσότερα camping έχουν μεγάλα ψυγεία όπου μπορείς να αφήνεις ότι θες. Με βασική προϋπόθεση να γράφεις το όνομά σου πάνω.

Πάντως εγώ προτιμώ το ελεύθερο. :)

Για το οποίο, τι οδηγίες θα έδινες σε μία αρχάρια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω παλι που κανω μονο σε σουιτες και σε σκηνουλες (1χ1 μαλιστα) τι να ψηφισω???

φετος θα παιξουν παντως μονο οι σκηνες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Για το οποίο, τι οδηγίες θα έδινες σε μία αρχάρια;;
Μεγάλη και γερή σκηνή (πιάνει και τρελά μποφόρια το καλοκαίρι). Πολύ καλό δέσιμο της σκηνής κατά προτίμηση σε δέντρα, αν βρείτε δηλαδή δεντρα στην παραλία που θα στήσετε!:P
Πολύ καλό αντιηλιακό και πάρα πολλά παρεό και σκοινιά για να φίάξετε σκιές σε περίπτωση που δεν θα υπάρχουν δέντρα (δηλαδή σχεδόν πάντα:P ). Ενα παλιό σεντονι είναι ακόμα καλύτερη λύση.
Στήστε σε μέρος κοντά σε "πολιτισμό" και να πιάνουν τα κινητά ώστε σε περίπτωση ανάγκης να μπορείτε να επικοινωνήσετε και να ζητήσετε βοήθεια.
Αυτό δεν στο λέω για να σε τρομάξω, αλλά η δική μου λογική είναι "κάλλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε!)
Αν είστε μεγάλη παρέα για μένα είναι πολύ καλή φάση το μαγείρεμα στην παραλία οπότε γκαζάκια κατσαρολάκια και λοιπά είναι απαραίτητα. Μην ανγώνεσαι ότι θα χρειαστεί να κουβαλήσεις όλη σου την προίκα μαζί. Ενα γκαζάκι κι ένα μετριο κατσαρολάκι ανα 2 άτομα είναι μια χαρά. Κουταλάκια σεικεράκια μαχαιράκια κλπ απαραίτητα.
Για ψυγειάκι στο ελεύθερο ποτέ δεν αγχώθηκα. Οτι θες να μείνει δροσερό σε σακουλίτσα και στη θάλασσα. Εννοείτε συσκευασίες ανοιγμένες όχι. Και επίσης καλό δέσιμο της σακουλιτσας σε κάποια πέτρα, βράχο κλπ.
Αν είστε 2 άτομα είναι καλύτερα να τρώτε έξω. Και δεν κουράζεσαι και βρίσκεις ευκαιρία να χρησιμοποιήσεις την τουαλέτα της ταβέρνας!!!:P
Τώρα με το ντους είναι ένα θέμα. Λύση πάντα υπάρχει πχ.η ντουσιέρα της διπλανής κοσμοπολίτικης παραλίας. Αλλά κι αυτό μόνο για να ξεπλυθείς από τα αλάτια. Εμένα ποτέ δεν με ένοιαξε βέβαια αυτό καθότι όταν είσαι όλη μέρα και νύχτα στη θάλασσα δεν αισθάνεσαι ιδιαίτερα βρώμικος.(όσον αφορα την προσωπική υγιεινή και με ένα μπουκαλι νερό βολεύεσαι).Τώρα αν δεις και δεν αντέχεις κλείνεις και ένα βράδυ ενδιάμεσα ένα δωμάτιο, σενιάρεσαι και συνεχίζεις! ;)

Το τελευταίο που έχω να σου πω είναι ότι τα καλύτερα σημεία να στήσεις είναι είτε παραλίες που δεν πάει κανένας είτε παραλίες γυμνιστών. Επειδή σε πολλά μέρη διώχνουν όσους κάνουν ελευθερο θα πρέπει να μην σε παρουν είδηση. Με τους γυμνιστές δεν ασχολούνται οπότε είναι και οι πιο "ασφαλείς" παραλίες. Για συγκεκριμένες παραλίες που ξέρω ότι παίζει ελεύθερο αν θες σου στέλνω πμ. :)
Sorry για την πολυλογία. (και σκέψου ότι θέλω να πω κι άλλα....:redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
στείλε ενα πι εμ κι απο δω ε! μοιαζεις πολυ σχετικος με το θεμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
στείλε ενα πι εμ κι απο δω ε! μοιαζεις πολυ σχετικος με το θεμα:)
...σχετική....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οχ σορι! μαλλον εγω τωρα ειμαι η ασχετη :P
ουτε τις βασικες διαφορες κοριτσιου και αγοριου δεν ξερω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Yiouki μου είσαι θεά!

Αυτό με το ότι διώχνουν με ενδιαφέρει... αλλά απαγορευμένο δεν είναι, ε;

Ό,τι άλλο έχεις να πεις, ευπρόσδεκτο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Yiouki μου είσαι θεά!

Αυτό με το ότι διώχνουν με ενδιαφέρει... αλλά απαγορευμένο δεν είναι, ε;

Ό,τι άλλο έχεις να πεις, ευπρόσδεκτο!!!
Απαγορευμένο είναι, απλά σε πολλά νησιά οι ντόπιοι δείχνουν ανοχή ή ακόμα και σε καλοσωρίζουν (μιας και μην ξεχνιόμαστε, τουρίστας είσαι, όλο και κάτι θα βγάλουν από σενα...).
Γενικά όπου υπάρχει οργανωμένο κάμπινγκ κυνηγάνε το ελεύθερο. Όσο πιο κοσμοπολίτικο το νησί τόσο χειρότερα, τους χαλάς τη μόστρα. Όσο πιο μακρινό νησί τόσο το καλύτερο. Λίγος κόσμος, άρα βασίζονται σε σένα.
Με τις παραλίες γυμνιστών δεν ασχολούνται, διότι ο γυμνισμός είναι ταμπού. Αρα σε μια παραλία γυμνιστών δεν θα πατήσει ντόπιος, άρα δε θα δει την σκηνούλα σου, άρα δεν θα έχεις πρόβλημα. ;)
Γενικά σε κάθε περίπτωση καλό είναι να είμαστε διακριτικοί και να μην προκαλούμε. Αν μας πούνε να ξεστήσουμε και να φύγουμε (προσωπικά μόνο μια τέτοια περίπτωση ξέρω όμως τα ήθελε ο πωπός τους) φεύγουμε. Προτιμάμε να πάμε σε ένα διπλανό νησακι παρά να πληρώσουμε πρόστιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ένα χρήσιμο site με πολλά καταχωρημένα campings και καλό search:

https://www.camping-in-greece.gr/ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δεν με καλυπτει καμια απαντηση με καλη παρεα κ σκηνη κ σουιτα καλη ειναι σε ειδικες περιπτωσεις καλη κ η σουιτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ευτυχώς όλη η παρέα είναι υπέρ της σκηνής και μάλιστα ακόμα καλύτερα, υπέρ του ελεύθερου κάμπινγκ.
Οχι βέβαια οτι δεν έχει τύχει να πάω και σε δωμάτια-ξενοδοχεία, αλλά προτιμώ σαφέστατα τη σκηνή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Και εμένα δεν με καλύπτει κανένα απο τα παραπάνω(της δημοσκόπησης) εγώ εόιμαι ο τύπος που πάω σε πολυτελή ξενοδοχεία, όπου πήγα έξω άλλα όταν μου έρθει πέρνω την σκηνή και αλονήζω, δεν έχω στάνταρ άλλη απόλαυση είναι το ένα άλλη το άλλο, α΄πλά εκεί που δεν μπορώ να έχω σκηνή πάω σε καλά ξενοδοχεία..

Με φαντάζεστε στην Αυστρία με το χιόνι να είμαι σε σκηνή απέναντι απο την ξεπαγιασμένη λίμνη;:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αλλες φορες σκηνουλα και φυγαμε, αλλες φορες ενοικιαζομενο δωματιακι, και πιο σπανια θελουμε και τη χλιδη μας...

Δε μπορω να διαλεξω, αυτη ειναι η αληθεια, το καθενα εχει τη χαρη του. Δεν θα θελα να κοψω κανενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
δεν μπορω με τπτ να κανω καμπινγκ...:confused: δεν εχω κανει ποτε βεβαια αλλα και ουτε θελω. δεν μπορω να σκεφτω καν οτι θα χω κοινοχρηστο χωρο wc με τοσο κοσμο...αδυνατον!!! γι αυτο και θελω το δωματιακι μου με αποκλειστικο wc και ολες τις ανεσεις μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δεν μπορω με τπτ να κανω καμπινγκ...:confused: δεν εχω κανει ποτε βεβαια αλλα και ουτε θελω. δεν μπορω να σκεφτω καν οτι θα χω κοινοχρηστο χωρο wc με τοσο κοσμο...αδυνατον!!! γι αυτο και θελω το δωματιακι μου με αποκλειστικο wc και ολες τις ανεσεις μου.:)

Σε σκηνή μπορεί να μήν έχεις κάν WC :hehe: :hehe: :hehe:

Ολα θέλουν το γέλιο και την χαρά τους και την μαυρίλα τους, εμείς 3 το βράδυ μαζέψαμε τα πάντα και γυρήσαμε σπίτι επιδή ακούσαμε θόρυβο, όσοι το άκουσαν φρίκαραν δεν πιστέυανε 'ότι γυρίζαμε 3 το βράδυ ένα δρόμο 3/4+ εκείνη την ώρα εμείς σκάσαμε στο γέλειο μέχρι που γυρίσαμε σπίτι.

Ασε που δεν είχαμε φώτα ήταν ερημιά, δεν άναβε η φωτιά, δεν είχε ψυχή τρυγύρο, η φάση ήταν ότι για να ξεστήσουμε την σκηνη εγώ με την μια να ξελήνω και ο άντρας με ένα σφυρί στο χέρι να ελέγχει μην μας επιτεθεί κανείς, ακόμα γελάμε:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Σε σκηνή μπορεί να μήν έχεις κάν WC :hehe: :hehe: :hehe:

Ολα θέλουν το γέλιο και την χαρά τους και την μαυρίλα τους, εμείς 3 το βράδυ μαζέψαμε τα πάντα και γυρήσαμε σπίτι επιδή ακούσαμε θόρυβο, όσοι το άκουσαν φρίκαραν δεν πιστέυανε 'ότι γυρίζαμε 3 το βράδυ ένα δρόμο 3/4+ εκείνη την ώρα εμείς σκάσαμε στο γέλειο μέχρι που γυρίσαμε σπίτι.

Ασε που δεν είχαμε φώτα ήταν ερημιά, δεν άναβε η φωτιά, δεν είχε ψυχή τρυγύρο, η φάση ήταν ότι για να ξεστήσουμε την σκηνη εγώ με την μια να ξελήνω και ο άντρας με ένα σφυρί στο χέρι να ελέγχει μην μας επιτεθεί κανείς, ακόμα γελάμε:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

πωπωωωωωωω....εγω θα παθαινα φρικη...:confused: :confused: :confused:
δεν ειμαστε εμεις για τετοια πραγματα ασε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
πωπωωωωωωω....εγω θα παθαινα φρικη...:confused: :confused: :confused:
δεν ειμαστε εμεις για τετοια πραγματα ασε....:P

Η ζωή είναι ωραία σε ότι και να σου έρθει, εμείς διασκεδάζουμε με την κάθε αναποδιά, η φάση με την σκηνή ήταν ανεπανάληπτη, πάντως την δέυτερη φορά πέτηχε και μάλιστα είμασταν πάλι μόνοι σε μπίτς πάρτι, ΦΟΒΕΡΑ:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top