Aγορά Αυτοκινήτου

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
https://www.businessnews.gr/article/...palia-aytokinita-stis-poleis-eidika-ta-diesel

Yaris του 2005

Yaris του 2010


Και τα δυο το ίδιο απαίσια είναι...

:confused::confused::confused: γι' αυτό βλέπω καλές τιμές σε αυτοκίνητα diesel ε??
Κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς :/:
Άρα πρέπει να 'χεις αμάξι του 2014 και μετά :loltooth::loltooth:
Νταξ , βενζινοκίνητο και υγεία πάνω απ 'ολα


Εμένα πάντως μ'αρεσει το yaris το άτιμο σε λευκό <3
Και το corsa σε λευκό
και το peugeot 208 μάρεσει σε εμφάνιση <3



:cool::cool::cool::cool:

Σκέψου και το leasing.Θα το κρατησεις για καναδυο χρονακια και μετα τσιμπας ενα καινουργιο αν εχεις τη δυνατοτητα, ειδικοτερα αυτη τη περιοδο παιζουν τρελες προσφορες σε supermini πχ corsa, yaris ή και mercedes a-class.
ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ
LEASING?
νταξ αν λετε τετοια, μιλατε σε ασχετη, θελω μεταφραση
οι τράπεζες έχουν σφίξει, με μηδενικό εισόδημα θεωρώ αδύνατον να εγκρίνουν δάνειο 7000
μόνο αν το πάρει ο πατέρας σου ολόκληρο στο όνομα του.

και εγώ δεν θα σου πρότεινα diesel. αν και είμαι κάτοχος. Εκτός του ότι είναι πολύ ακριβά και είναι εισαγόμενα απο Ευρώπη, το μέλλον για τα diesel είναι αβέβαιο.
αν αύριο εξισώσουν την τιμή με την βενζίνη όπως λένε, θα έχεις πάρει ένα αυτοκίνητο πιο ακριβά και σε χειρότερη κατάσταση από ότι θα έπαιρνες ένα βενζίνη.

πρίν πάρω το δικό μου είχα υπολογίζει σε πόσα χρόνια θα κάνω τα απόσβεση τα +2000 ευρώ που κάνει το ντίσελ, και μου έβγαινε περίπου 5 χρόνια εάν κάνεις 15,0000km τον χρόνο.
Αυτό περι έγκρισης το φοβάμαι κι εγώ, τζάμπα θα το ψάξω στη τελική είναι βέβαιο ότι δεν θα εγκριθεί, μεταξύ μας κιόλας, ποιο το νόημα να το εγκρίνουν αφού δεν έχω έσοδα; Στο όνομα του μπαμπά μου σε καμία περίπτωση δε θέλω.
Αλλιώς θα συμβιβαστώ με αυτά που έχω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
:
Εμένα πάντως μ'αρεσει το yaris το άτιμο σε λευκό <3

Και εμένα μου αρέσουν τα yaris από τότε που έβαλαν το κοντέρ στη θέση του.

Παλιά yaris

Nέα yaris (από το 2012 και μετά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σκέψου και το leasing.Θα το κρατησεις για καναδυο χρονακια και μετα τσιμπας ενα καινουργιο αν εχεις τη δυνατοτητα, ειδικοτερα αυτη τη περιοδο παιζουν τρελες προσφορες σε supermini πχ corsa, yaris ή και mercedes a-class.

Νε, το έψαξα λίγο.
Ουσιαστικά δίνεις ένα ποσό το μήνα, σου καλύπτουν τέλη, ζημιές , ασφάλειες, κτλ κτλ??
Ενδιαφέρον ακούγεται. Δεν έχει καμιά παγίδα όλο αυτό; Πολύ ιδανικό φαίνεται :worry::worry:
Το΄χει κάνει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ
LEASING?
νταξ αν λετε τετοια, μιλατε σε ασχετη, θελω μεταφραση

Ουσιατικά είναι σαν να δανείζεσαι ΙΧ απο μια εταιρεια και πληρωνεις καθε μηνα ενα ποσο μεχρι το τελος του συμβολαιου.Αυτη η τιμη κυμαινεται αναλογα με το αμαξι που θελεις, να πχ ψαχνεις ενα μικρο μπορει να ειναι 150-200 ευρω τον μηνα.Στο μισθωμα συμπεριλαμβανονται τελη κυκλοφοριας, μικτη ασφαλεια , σερβις και καποια ακομη εξτρα που μου διαφευγουν τωρα:/:.

:confused::confused::confused: γι' αυτό βλέπω καλές τιμές σε αυτοκίνητα diesel ε??
Κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς :/:
Άρα πρέπει να 'χεις αμάξι του 2014 και μετά :loltooth::loltooth:
Νταξ , βενζινοκίνητο και υγεία πάνω απ 'ολα


Εμένα πάντως μ'αρεσει το yaris το άτιμο σε λευκό <3
Και το corsa σε λευκό
και το peugeot 208 μάρεσει σε εμφάνιση <3



:cool::cool::cool::cool:


ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ
LEASING?
νταξ αν λετε τετοια, μιλατε σε ασχετη, θελω μεταφραση

Αυτό περι έγκρισης το φοβάμαι κι εγώ, τζάμπα θα το ψάξω στη τελική είναι βέβαιο ότι δεν θα εγκριθεί, μεταξύ μας κιόλας, ποιο το νόημα να το εγκρίνουν αφού δεν έχω έσοδα; Στο όνομα του μπαμπά μου σε καμία περίπτωση δε θέλω.
Αλλιώς θα συμβιβαστώ με αυτά που έχω. :/:

Νε, το έψαξα λίγο.
Ουσιαστικά δίνεις ένα ποσό το μήνα, σου καλύπτουν τέλη, ζημιές , ασφάλειες, κτλ κτλ??
Ενδιαφέρον ακούγεται. Δεν έχει καμιά παγίδα όλο αυτό; Πολύ ιδανικό φαίνεται :worry::worry:
Το΄χει κάνει κανείς;

Το χει κανει ενας γνωστος μου, βεβαια αυτος εχει εταιρεια και εχει ελαφρυνση φορου οποτε δεν ξερω ακριβως τι παιζει για ιδιωτες.Αυτο που ξερω σιγουρα ομως ειναι οτι πληρωνεις ως εγγυηση ενα ποσο στην αρχη:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ουσιατικά είναι σαν να δανείζεσαι ΙΧ απο μια εταιρεια και πληρωνεις καθε μηνα ενα ποσο μεχρι το τελος του συμβολαιου.Αυτη η τιμη κυμαινεται αναλογα με το αμαξι που θελεις, να πχ ψαχνεις ενα μικρο μπορει να ειναι 150-200 ευρω τον μηνα.Στο μισθωμα συμπεριλαμβανονται τελη κυκλοφοριας, μικτη ασφαλεια , σερβις και καποια ακομη εξτρα που μου διαφευγουν τωρα:/:.

Το χει κανει ενας γνωστος μου, βεβαια αυτος εχει εταιρεια και εχει ελαφρυνση φορου οποτε δεν ξερω ακριβως τι παιζει για ιδιωτες.Αυτο που ξερω σιγουρα ομως ειναι οτι πληρωνεις ως εγγυηση ενα ποσο στην αρχη:thumbup:

Και ουσιαστικά το αμάξι δεν είναι στο όνομά σου; Είναι νόμιμο αυτό ε; Ταξιδεύεις κανονικά ; Δε σου κάνουν καμια βλακεία ε;
Σίγουρα δεν έχει κάποιο ρίσκο;
Τι ποσό πληρώνεις για εγγύηση;;;
Με ενδιαφέρει γιατί έχουμε επιχείρηση θα μπορούσε να ονομαστεί εταιρικό άνετα, αν δεν έχει παγίδες :rofl::rofl:
Στείλε μου πμ αν ξέρεις κάποια εταιρεία που το κάνει και είναι "εγκυρη" :bye:
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ουσιατικά είναι σαν να δανείζεσαι ΙΧ απο μια εταιρεια και πληρωνεις καθε μηνα ενα ποσο μεχρι το τελος του συμβολαιου.Αυτη η τιμη κυμαινεται αναλογα με το αμαξι που θελεις, να πχ ψαχνεις ενα μικρο μπορει να ειναι 150-200 ευρω τον μηνα.Στο μισθωμα συμπεριλαμβανονται τελη κυκλοφοριας, μικτη ασφαλεια , σερβις και καποια ακομη εξτρα που μου διαφευγουν τωρα:/:.





Το χει κανει ενας γνωστος μου, βεβαια αυτος εχει εταιρεια και εχει ελαφρυνση φορου οποτε δεν ξερω ακριβως τι παιζει για ιδιωτες.Αυτο που ξερω σιγουρα ομως ειναι οτι πληρωνεις ως εγγυηση ενα ποσο στην αρχη:thumbup:
ακριβώς! Γιατί μιά επιπλέον παροχή είναι η μή ύπαρξη τεκμηρίου γίνεται όμως τεκμήριο προς φορολόγηση το ποσό που δίνεται στο λήζιν. Πλασ τα προβλήματα του πόθεν έσχες. Γι' αυτό και το λήζιν συμφέρει μόνο αν μπορείς να το περάσεις στα έξοδα, είτε έχεις εταιρεία είτε όχι. Αλλά που παρουσιάζει παραπάνω έσοδα στην χρήση. (Οπότε κατεβαίνει το πραγματικό κόστος του στο λίγο λιγότερο από το μισό)

Και ουσιαστικά το αμάξι δεν είναι στο όνομά σου; Είναι νόμιμο αυτό ε; Ταξιδεύεις κανονικά ; Δε σου κάνουν καμια βλακεία ε;
Σίγουρα δεν έχει κάποιο ρίσκο;
Τι ποσό πληρώνεις για εγγύηση;;;
Με ενδιαφέρει γιατί έχουμε επιχείρηση θα μπορούσε να ονομαστεί εταιρικό άνετα, αν δεν έχει παγίδες :rofl::rofl:
Στείλε μου πμ αν ξέρεις κάποια εταιρεία που το κάνει και είναι "εγκυρη" :bye:
Ευχαριστώ!
αλλά αν υπάρχει εταιρεία ήδη, ούτε συζήτηση δεν χωράει πως συμφέρει να αγοραστεί σαν εταιρικό (έξτρα απαλλαγή και από τα καύσιμα και το κόστος σέρβισ). Αυτό όμως μάλλον με τον λογιστή σας της εταιρείας πρέπει να συζητηθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ακριβώς! Γιατί μιά επιπλέον παροχή είναι η μή ύπαρξη τεκμηρίου γίνεται όμως τεκμήριο προς φορολόγηση το ποσό που δίνεται στο λήζιν. Πλασ τα προβλήματα του πόθεν έσχες. Γι' αυτό και το λήζιν συμφέρει μόνο αν μπορείς να το περάσεις στα έξοδα, είτε έχεις εταιρεία είτε όχι. Αλλά που παρουσιάζει παραπάνω έσοδα στην χρήση. (Οπότε κατεβαίνει το πραγματικό κόστος του στο λίγο λιγότερο από το μισό)


αλλά αν υπάρχει εταιρεία ήδη, ούτε συζήτηση δεν χωράει πως συμφέρει να αγοραστεί σαν εταιρικό (έξτρα απαλλαγή και από τα καύσιμα και το κόστος σέρβισ). Αυτό όμως μάλλον με τον λογιστή σας της εταιρείας πρέπει να συζητηθεί

μμμ νο, τελικά η προκαταβολή είναι 2900, δεν με συμφέρει σε καμία περίπτωση. Αν δεν είχε τόσο μεγάλη εγγύηση σίγουρα θα άξιζε.
Αποταμιεύω άλλα δύο χρόνια και αγοράζω ένα δικό μου στη τελική.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
προκαταβολή για τι;
Επίσης, το εταιρικό καθόλου απαραίτητο δεν είναι να αγοραστεί καινούριο. Κι άμα η εταιρεία είναι δική μας, και τα περουσιακά της στοιχεία τίνος είναι; Ας μην κολλάμε σε μικροαστικές προκαταλήψεις τύπου ''γουστάρω να πλερώνω -κερατιάτικα- κι άμα μου κα@@@σει να του ρίξω και ένα κάττυ σαρκ -μπόμπα- και να το φουντώσω'':loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
προκαταβολή για τι;
Επίσης, το εταιρικό καθόλου απαραίτητο δεν είναι να αγοραστεί καινούριο. Κι άμα η εταιρεία είναι δική μας, και τα περουσιακά της στοιχεία τίνος είναι; Ας μην κολλάμε σε μικροαστικές προκαταλήψεις τύπου ''γουστάρω να πλερώνω -κερατιάτικα- κι άμα μου κα@@@σει να του ρίξω και ένα κάττυ σαρκ -μπόμπα- και να το φουντώσω'':loltooth::loltooth:

Δε κατάλαβα τώρα σε τι αναφέρεσαι, στο leasing;
Η εγγύηση για το leasing λέει είναι 2,900€ οπότε δεν με συμφέρει.
Εσύ λες για αγορά;
Δε με ενδιαφέρει να είναι καινούργιο, δε θέλω να είναι καινούργιο.:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
είτε λήζιν' είτε αγορά, είτε καινούριο είτε μεταχειρισμένο, συμφέρει σαν εταιρικό στα έξοδα να περαστεί. Αυτό λέω. Προσωπικά θα έκλινα στην αγορά (καινούριο ή φιφθ χαντ) εάν οι χρήσεις της εταιρείας το επιτρέπουν. Επιστροφές φπα, περνιούνται στα έξοδα τα άπαντα όλα όπως είπαμε, μέχρι καύσιμα και σέρβισ, ε, κι άμα κάτσει, περνάει κανείς και κανα πλασματικούλι και έρχεται τζάμπα το καρούλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
είτε λήζιν' είτε αγορά, είτε καινούριο είτε μεταχειρισμένο, συμφέρει σαν εταιρικό στα έξοδα να περαστεί. Αυτό λέω. Προσωπικά θα έκλινα στην αγορά (καινούριο ή φιφθ χαντ) εάν οι χρήσεις της εταιρείας το επιτρέπουν. Επιστροφές φπα, περνιούνται στα έξοδα τα άπαντα όλα όπως είπαμε, μέχρι καύσιμα και σέρβισ, ε, κι άμα κάτσει, περνάει κανείς και κανα πλασματικούλι και έρχεται τζάμπα το καρούλι

χμμ νε κατάλαβα τι λες. θα το συζητήσω με τη λογίστρια, αλλά δε νομίζω να μας παίρνει.:/:
Ίσως ψαχτώ πιο πολύ με το δάνειο, θα δείξει, ξενέρωσα παιδιά, ξενέρωσα.:cry_x:
Ευχαριστώ όπως και να'χει που ασχοληθήκατε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Γραμμάτιο είναι χρεόγραφο ή πιστωτικός τίτλος που εκδίδεται από τον αγοραστή και περιέχει υπόσχεση του, να πληρώσει στον πωλητή ένα συγκεκριμένο ποσό (ονομαστική αξία του γραμματίου) στο τέλος προκαθορισμένης χρονικής περιόδου (ημερομηνία λήξης του γραμματίου).

Στην όψη του γραμματίου αναγράφονται επίσης η ημερομηνία έκδοσης και το όνομα του πωλητή και τίθεται η υπογραφή του αγοραστή (εκδότη).

Εξαρταται αποκλειστικα απο τον πωλητη αν δεχθει να σου το πουλησει με γραμματια λογω των δυσκολων καιρων .

Αλλο τα χρεόγραφα και άλλο οι πιστωτικοί τίτλοι δεν αναγνωρίζονται λογιστικά ούτε νομικά το ίδιο.Το χρεόγραφο είναι χρηματοοικονομικά ελεύθερα διαπραγματεύσιμα προιόντα που εκδίδει μια εταιρεία ή μια δημόσια υπηρεσία ή ένας οργανισμός. Χρεόγραφα αποτελούν οι μετοχές,τα ομόλογα, ομολογίες,μερίδια αμοιβαίων κεφαλαίων,προσθεσμιακλα συμβόλαια, συμβόλαια μελλοντικής εκπλήρωσης, παραστατικά απόκτησης μετοχών και οποιοδήποτε άλλο χρηματοοικονομικό προιόν πουλιέται ή διαπραγματεύεται στις χρηματιστηριακές αγορές.
Οι πιστωτικοί τίτλοι δεν είναι χρηματοοικονομικά προιόντα ούτε διαπραγματεύονται σε καμιά οργανωμένη αγορά.Με τον όρο «πιστωτικοί τίτλοι», στο άρθρο 635, νοούνται εκείνα τα έγγραφα τα όποια ενσωματώνουν αξιώσεις που έχουν ως αντικείμενο χρήματα. Είναι η επιταγή, η συναλλαγματική και το γραμμάτιο.
Το γραμμάτιο φέρει την ημέρα εκδοσης πράγματι αλλά έχει προκαθορισμένο χρόνο εξαργύρωσης.Αν η εξαργύρωση γίνει νωρίτερα τότε βαρύνεσαι με τραπεζικά έξοδα σύν ενα μικρό penalty ως τιμωρία που στο κρατάει η τράπεζα και μετά το πέρας του 8ημερου απο την ημέρα έκδοσης το γραμμάτιο σφραγίζεται στην τράπεζα με την παρουσίαση του έχουν λοιπόν και ημερομηνία λήξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
χμμ νε κατάλαβα τι λες. θα το συζητήσω με τη λογίστρια, αλλά δε νομίζω να μας παίρνει.:/:
Ίσως ψαχτώ πιο πολύ με το δάνειο, θα δείξει, ξενέρωσα παιδιά, ξενέρωσα.:cry_x:
Ευχαριστώ όπως και να'χει που ασχοληθήκατε!

ναι, ο φοροτεχνικός είναι ο μόνος που θα δώσει την κατεύθυνση. Και μην αποκλείεις τίποτε, η αλχημεία της αρκούδας παίζει με τα λογιστικά κόλπα. Ιδίως με το κλίμα εποχής που είναι ξεκάθαρα υπέρ της διευκόλυνσης βιώσιμων επιχειρήσεων. Και πέραν γεγονότος πως μιά τράπεζα πιο εύκολα δανείζει -ιδίως για τέτοιας τάξης μεγέθους ποσά- μιά εταιρεία παρά έναν ιδιώτη χωρίς εισόδημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ναι, ο φοροτεχνικός είναι ο μόνος που θα δώσει την κατεύθυνση. Και μην αποκλείεις τίποτε, η αλχημεία της αρκούδας παίζει με τα λογιστικά κόλπα. Ιδίως με το κλίμα εποχής που είναι ξεκάθαρα υπέρ της διευκόλυνσης βιώσιμων επιχειρήσεων. Και πέραν γεγονότος πως μιά τράπεζα πιο εύκολα δανείζει -ιδίως για τέτοιας τάξης μεγέθους ποσά- μιά εταιρεία παρά έναν ιδιώτη χωρίς εισόδημα

Εμ, γι' αυτό ρώτησα αν θα άλλαζε κάτι αν έμπαινε εγγυητής ο πατέρας μου, που είναι και στο όνομά του όλα. :loltooth:
Δε με ψήνει και πολύ να τον μπλέξω σε αυτό μωρέ, δε θελω να μπουν στην δύσκολη θέση κτλ.
Είναι μονόδρομος τελικά.
Υπομονή μέχρι το 2020, ως τότε συμβιβασμός με το σμαρτ.:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
υπάρχει ζμαρτάκι ήδη; Του πετάς και ένα κοτσαδόρο και γιοπλαί όλα, κανένας συμβιβασμός
τρέιλερ ζμαρτακίου για ψώνια:

τρέιλερ ζμαρτακίου για μωρό:

...είναι και βιντατζιές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
υπάρχει ζμαρτάκι ήδη; Του πετάς και ένα κοτσαδόρο και γιοπλαί όλα, κανένας συμβιβασμός
νε και να σερνομαστε σε όλη την εθνική , ωραίο
Δεν είναι δικό μου είναι του φίλου μου, άρα είναι και δικό μου.:rofl:
Και δε κάνει για ταξίδια σε δεσμεύει για τη πόλη μόνο μωρέ, γι' αυτό με ξενερώνει!! Οπότε συμβιβασμός. :down::down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
νε και να σερνομαστε σε όλη την εθνική , ωραίο
Δεν είναι δικό μου είναι του φίλου μου, άρα είναι και δικό μου.:rofl:
Και δε κάνει για ταξίδια σε δεσμεύει για τη πόλη μόνο μωρέ, γι' αυτό με ξενερώνει!! Οπότε συμβιβασμός. :down::down::down:

σαν πολύ καλομαθημένη είστε εσείς η νέα γενιά θα πω. Μιά χαρά κάνει για ταξίδια!! Κάποιος επί ένα 8μηνο πηγαινοερχόταν με το ζμαρτάκι άραξο-αθήνα και ήταν και το πάλσ!! (κοντέρ 140, η βελόνα τα ξεπερνούσε πριν πιάσει ο κόφτης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
σαν πολύ καλομαθημένη είστε εσείς η νέα γενιά θα πω. Μιά χαρά κάνει για ταξίδια!! Κάποιος επί ένα 8μηνο πηγαινοερχόταν με το ζμαρτάκι άραξο-αθήνα και ήταν και το πάλσ!! (κοντέρ 140, η βελόνα τα ξεπερνούσε πριν πιάσει ο κόφτης).

Εμείς έχουμε πάει μέχρι λουτράκι και χαλκίδα οδικώς το πιο μακρινό με το σμαρτ, και η αλήθεια είναι ότι σχεδόν μας έπαιρνε ο αέρας στα ανοιχτά. :loltooth:
δεν το προτείνω σε καμία περίπτωση, νομίζω είναι επικίνδυον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Για άνετη οδήγηση ford pinto για μια εκρηκτική...βόλτα :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τα smart είναι υπερτιμημένα και δεν προσφέρουν ασφάλεια στην εθνική (τουλάχιστον οι προηγούμενες γενιές)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top