Ποια μέθοδο αντισύλληψης χρησιμοποιείτε;

Ποια μέθοδο αντισύλληψης χρησιμοποιείτε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 187)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ ξέρω και μία φορά το χρόνο, να το σταματάει κανείς για ένα μήνα. Βέβαια δεν είμαι σίγουρη αν μπορεί κανείς να μη χρησιμοποιεί προφυλακτικό αμέσως μετά, ή αν πρέπει να πάρει έναν μήνα ταυτόχρονα με άλλες προφυλάξεις, όπως στην αρχή-αρχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα αντισυλληπτικά και ο λάθος σύντροφος
Ίσως να ακούγεται λίγο παράξενο, αλλά οι ειδικοί το προσυπογράφουν: τα αντισυλληπτικά χάπια προκαλούν παρενέργειες στην όσφρηση, με αποτέλεσμα να αλλοιώνεται η ικανότητα των γυναικών να επιλέγουν τον ιδανικό σύντροφο…

Το πείραμα που φέρεται να οδήγησε στο παραπάνω συμπέρασμα ήταν το εξής: οι ειδικοί ζήτησαν από 100 γυναίκες να μυρίσουν τις μπλούζες 100 ανδρών για να ερευνήσουν τα μυστικά της σεξουαλικής έλξης.
Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι το αντισυλληπτικό χάπι αλλοιώνει την όσφρηση, αίσθηση που αποτελεί βασική παράμετρο για την εύρεση ιδανικού συντρόφου.

Ίσως επίσης ακουστεί παράλογο, αλλά εάν επιβεβαιωθούν τα παραπάνω συμπεράσματα με νέες έρευνες, το χάπι θα μπορούσε να κατηγορηθεί για προβλήματα γονιμότητας, και για προβλήματα στις σχέσεις, ενώ ενδεχομένως να προκαλέσει ακόμα και διαζύγια...
Δεν αποκλείεται παράλληλα να προκαλέσει προβλήματα στην επόμενη γενιά, καθώς υπάρχει το ενδεχόμενο να γεννηθούν παιδιά με αδύναμο ανοσοποιητικό σύστημα.

Όπως εξηγούν οι ειδικοί, οι γυναίκες που παίρνουν αντισυλληπτικά χάπια φαίνεται ότι δεν επιλέγουν ένα ετερώνυμο αρσενικό, αλλά άνδρες με τους οποίους έχουν γενετικές ομοιότητες, πράγμα που προκαλεί σημαντικά προβλήματα διότι η επιβίωση των ειδών εξαρτάται από την γενετική ποικιλότητα, χωρίς την οποία οι γυναίκες θα μπορούσαν να έχουν δυσκολίες στη σύλληψη ή να αποβάλλουν.
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τη σίγουρη και αλάνθαστη μέθοδο "τράβηγμα" την επίμαχη στιγμή. Φυσικά και χρησιμοποιώ πάντα προφυλακτικό.:)
βασικα καλα κανεις και χρησημοποιεις προφυλακτικο, μια και καθολου σιγουρη και καθολου αλανθαστη μεθοδος δεν ειναι το τραβηγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Απ' οτι καταλαβαινω εννοει πως αν και χρησιμοποιει προφυλακτικο, τραβιεται κιολας την επιμαχη στιγμη ωστε να εκμηδενισει τις πιθανοτητες.. ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ίσως να ακούγεται λίγο παράξενο, αλλά οι ειδικοί το προσυπογράφουν: τα αντισυλληπτικά χάπια προκαλούν παρενέργειες στην όσφρηση, με αποτέλεσμα να αλλοιώνεται η ικανότητα των γυναικών να επιλέγουν τον ιδανικό σύντροφο…
Και μενα οι φιλες μου γιατι πεφτουν στους χειροτερους?!:whistle:
Αφου δεν παιρνουν αντισυλληπτικα!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε παιζουν κι αλλα πραγματα ρολο :P
Πχ αν ψαχνουν συντροφο για σοβαρη κατασταση:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε παιζουν κι αλλα πραγματα ρολο :P
Πχ αν ψαχνουν συντροφο για σοβαρη κατασταση:whistle:

Τι μας λες?!
Μηπως τα αλλα πραγματα παιζουν ρολο και οχι οι βλακειες που λεει το αρθρο?!
Αιντε γινεται μια ερευνα και την παιρνουμε ως δεδομενο και αποδειξη μιας θεωριας....πφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε την παιρνουμε ως δεδομενο, αλλά ως πιθανοτητα. Και βασικά, μια ερευνα ΚΑΤΑ των αντισυλληπτικων, δεν μπορει να κατηγορηθει και ως υποπτη-υποκινουμενη απο φαρμακοβιομηχανιες, μια και δε τις συμφερει. Ιδωμεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Ερώτηση κρίσης. Γνωρίζετε άτομα ή έχετε προσωπική εμπειρία από ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη εξαιτίας των προσπερματικών υγρών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν εχω προσωπικη εμπειρια, αλλα τα προσπερματικα υγρα κατα τις γονιμες μερες τις γυναικας, μαλλον μπορουν να ειναι επικινδυνα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μία πρώην συμμαθήτρια "συνελήθφη" έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
εγώ πάντως δεν έχω ακούσει τέτοια περίπτωση να πω την αλήθεια.
έχω ακούσει όμως περιπτώσεις αγοριών που δεν πρόλαβαν να τραβηχτούν εγκαίρως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Μία πρώην συμμαθήτρια "συνελήθφη" έτσι.

Μακγκάιβερ το σκασμένο :D

εγώ πάντως δεν έχω ακούσει τέτοια περίπτωση να πω την αλήθεια.
έχω ακούσει όμως περιπτώσεις αγοριών που δεν πρόλαβαν να τραβηχτούν εγκαίρως

Το ψάχνω αρκετά τον τελευταίο χρόνο. Σύμφωνα με ορισμένες έρευνες τα προσπερματικά υγρά δεν έχουν σπερματοζωάρια ικανά να γονιμοποιήσουν, σύμφωνα με άλλες ισχύει το αντίθετο - λίγα σπερματοζωάρια μεν ικανά δε. Από την άλλη, μετά την εκσπερμάτωση μένει λίγο σπέρμα και αν ακολουθήσει σεξ χωρίς να έχει προηγηθεί τουαλέτα (τα ούρα σκοτώνουν τα σπερματοζωάρια) τότε υπάρχει κίνδυνος. Και αναρωτιέμαι λοιπόν κατά πόσο αποτελεσματική είναι η μέθοδος του τραβήγματος όταν γίνεται σωστά (=έγκαιρη απομάκρυνση, όχι δεύτερη συνουσία μετά την εκσπερμάτωση). Γυναικολόγοι, απέτυχαν να μου απαντήσουν κάνοντάς μου κήρυγμα περί προφυλακτικού -πρόμαχοι της επιστημονικά τεκμηριωμένης πληροφόρησης!-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Obscura δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος, είτε συμφορουμίστας είτε γιατρός, να αποκλείσει εντελώς την πιθανότητα εγκυμοσύνης από προσπερματικά υγρά. Κανείς δεν θέλει να αναλάβει την "ευθύνη" αν υπάρχει έστω ένα ποσοστό 1 στις 1000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Δεν περιμένω κάποιος να μου πει ότι εγγυημένα δεν υπάρχει κίνδυνος αφού όλοι γνωρίζουμε ότι μόνο με αποχή μπορείς να αποκλείσεις τελείως την πιθανότητα εγκυμοσύνης. Θα με ικανοποιούσε όμως κάποιος ειδικός να μου έλεγε οι πιθανότητες είναι τόσες ή από την εμπειρία μου θυμάμαι τόσα περιστατικά που την πάτησαν έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Από την άλλη, μετά την εκσπερμάτωση μένει λίγο σπέρμα και αν ακολουθήσει σεξ χωρίς να έχει προηγηθεί τουαλέτα (τα ούρα σκοτώνουν τα σπερματοζωάρια) τότε υπάρχει κίνδυνος.


Αυτο μου κανει σε urban legend... Απο την στιγμη που τα ουρα στην γυναικα δεν περνανε απο τον κολπο, πως γινετε να σκοτωσουν τα σπερματοζωαρια;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αυτο μου κανει σε urban legend... Απο την στιγμη που τα ουρα στην γυναικα δεν περνανε απο τον κολπο, πως γινετε να σκοτωσουν τα σπερματοζωαρια;...

Φαντάζομαι ότι εννοεί στον άνδρα και όχι στη γυναίκα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Αυτο μου κανει σε urban legend... Απο την στιγμη που τα ουρα στην γυναικα δεν περνανε απο τον κολπο, πως γινετε να σκοτωσουν τα σπερματοζωαρια;...

Αυτό που εννοώ είναι ότι μετά την εκσπερμάτωση μένει λίγο σπέρμα στο πέος αλλά αν ο άνδρας ουρήσει το σπέρμα σκοτώνεται. Δεν πρόκειται για urban legend, με μία αναζήτηση (urine kills sperm ας πούμε) θα βρεις σχετικά αποτελέσματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

axidous

Νεοφερμένος

Ο Αντωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παντα προφυλακτικο γιατι δεν μπορω να εχω το μυαλο μου σε "τραβηγματα"
Αν και πολλες κοπελες δυσανασχετουν με αυτη την σκεψη
Δεν ξερω γιατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οπως το ειπες καταλαβα οτι αν ουρισει η κοπελα δεν υπαρχει κινδινος να μεινει εγκυος... Αλλα και παλι, αν ουρισει ο αντρας δεν θα παει σε ολο το του πεος, δεν θα ακουμπιξουν καν το πεος... Μονο οσα εμειναν μεσα στην ουριθρα θα φυγουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top