Τούρκικες σειρές: Τι γνώμη έχετε;

Ποιά η γνώμη σας για τα τούρκικα σήριαλ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Δεν βλέπω καθόλου τηλεόραση αυτήν την περίοδο.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τα παρακολουθώ, είναι ανόητα.

    Ψήφοι: 4 80.0%
  • Τα λατρεύω,τα παρακολουθώ ανελλιπώς.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τρελαίνομαι απλά με αυτά ξεφεύγω.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τα παρακολουθώ απλά καμιά φορά,κάνοντας ζάπινγκ θα τα δω.

    Ψήφοι: 1 20.0%

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Τον προηγούμενο χρόνο ντρεπόμουν να πω ότι την παρακολουθώ τη σειρά "Ασημένια φεγγάρια" .....


Υπήρχε η νοοτροπία που ήθελε "προδότες" τους Έλληνες αν έβλεπαν σειρές του ......εχθρού. Οι ηθοποιοί μας στα κανάλια κατηγορούσαν τις φθηνές τούρκικες παραγωγές........

Άν κάποιος παρακολουθήσει θα δει ότι:

1. Όλες έχουν εξωτερικά γυρίσματα και πλάνα σε αυθεντικούς χώρους. Δεν βλέπεις πρόχειρα σκηνικά από γυψοσανίδα.

2. Οι ηθοποιοί ηλεκτρίζουν την ατμόσφαιρα με το βλέμμα (π.χ. Άσι- Ντεμίρ) και δεν ποντάρουν στο "κρέας" για να κάνουν τηλεθέαση.

3. Οι Τούρκοι μέσα από τις σειρές τους έχουν την εξυπνάδα να προβάλουν τη χώρα τους και να προσελκύουν τουρίστες.


Και λέω τώρα:

Αντί να τους "αφορίζουμε" μήπως θα ήταν καλό να μάθουμε απ΄ αυτούς?

Αν κάνουμε αντίστοιχες παραγωγές μπράβο και θα τις προτιμήσουμε.

Εγώ λατρεύω τις Τουρκοσειρές!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εσείς?????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δεν είμαι φίλος της τηλεόρασης, και δεν έχω δει καμία σειρά, αλλά θα συμφωνήσω στο:
Οι Τούρκοι μέσα από τις σειρές τους έχουν την εξυπνάδα να προβάλουν τη χώρα τους και να προσελκύουν τουρίστες.
Κατά τα άλλα, από ό,τι ακούω, ανοίγεις την τηλεόραση και νομίζεις ότι είσαι στην Τουρκία, σαν να το παράκαναν τα κανάλια μας, από την άλλη θεωρώ όλες τις δικές μας σαπουνόπερες χάλια (από το λίγο που έχω δει), και καλύτερα να προβάλλουν κανένα αμερικάνικο που τουλάχιστον έχουν σασπένς και δράση παρά ιστορίες της κρεβατοκάμαρας με αφύσικους διαλόγους που συνηθίζεται στα ελληνικά σήριαλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
πιστεύω πως είναι βλακεία να μη βλέπεις τούρκικα επειδή οι τούρκοι είναι "εχθρός" και κάτι τέτοια άκυρα που ακούγονται. Αν το έχεις δει και δε σ αρέσει είναι άλλο θέμα. Το χειρότερο βέβαια είναι πως δε τα ακούμε αυτά μόνο από γιαγιάδες(που ναι μεν βρίζουν τους τούρκους αλλά παράλληλα παρακολουθούν ανελλιπώς τούρκικα :wacko:) αλλά τα ακούμε και από άτομα νεότερα... :/:

η αλήθεια είναι πως έχει τύχει να παρακολουθήσω και εγώ από περιέργεια γιατί έβλεπα τους γονείς μου να έχουν κολλήσει (συγκεκριμένα το Εζέλ και ένα άλλο που δε θυμάμαι τίτλο :P), και μια χαρά μου φάνηκαν. Στο είδος τους μιλάμε πάντα. Το πόση κοροϊδία είχα ρίξει πιο πριν απλά δε το σχολιάζω. Νόμιζα πως ήταν όπως τα μεξικάνικα αλλά δε τίθεται θέμα σύγκρισης. Για να περνάς την ώρα σου είναι, δεν είναι για να αποκτήσεις γνώσεις. Αλλιώς πήγαινε διάβασε κάνα βιβλίο και κλείσε τη tv. Βέβαια δεν έχω ξαναδεί πρόσφατα απλά επειδή δεν είναι του γούστου μου τα άλλα που έχουν βγει και όχι γιατί θα με πει κανείς ζώο που τα βλέπω.

Τέσπα, όποιος έχει δοκιμάσει να δει και δε του αρέσει δεκτό και απόλυτα κατανοητό αλλά εκείνοι που δε δέχονται να δουν επειδή προέρχεται απο "εχθρό" καλό θα ήταν να ξεπεράσουν τα κόμπλεξ και τους ρατσισμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Γι αυτό είδα τις προάλλες τον Έλληνα ηθοποιό Βασιλόπουλο σε διαφήμιση που πρωταγωνιστεί σε σκληρό πορνό αμερικάνικης παραγωγής; Επειδή δεν υπάρχει δουλειά για δουλειά στην Ελλάδα για τον Έλληνα ηθοποιό;

Γιατί η μάνα μου και η κολλητή της έχουν πορωθεί με αυτά και έχουν ξεχάσει τα ελληνικά τους ονόματα τελείως και λένε "Θα πάρω τηλέφωνο τη Σεχραζάτ" και μένω εγώ κόκκαλο να απορώ αν η μάνα μου έκανε καινούριες κολλητές ή να λέει τον άντρα της φίλης της ή ακόμα και τον πατέρα μου με τούρκικο όνομα στις μεταξύ τους συζητήσεις...

Μα το Δια, τόση οξεία γυναικουλίτιδα (υπόψιν, άλλο η Γυναίκα, άλλο η γυναικούλα) δεν έχω ξαναδεί μαζεμένη από την ώρα που βγήκαν τα Τούρκικα. Έκαναν όλες τις χαροκαμμένες ελληνιδούλες 50άρες νοικοκυρές να ξαναβρούν το δράμα τους, γιατί δράμα θέλουν... Σιγά μην κάτσουν να δουν Dexter, Battlestar Galactica και Breaking Bad όπως η νέα σπουδασμένη γενιά.

Αφήστε που όλη αυτή η στοχευμένη Τουρκομανία νομίζω ότι εξυπηρετεί και άλλους σκοπούς πέραν του φθηνού κόστους αγοράς των δικαιωμάτων. Εξοικείωση. Και κάπως έτσι η Κομοτηνή γίνεται Γκιουμουλτζίνα, όπως έγινε η μάνα μου από αρχαίο όνομα σε Τζεμιλέ.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
καλύτερα να προβάλλουν κανένα αμερικάνικο που τουλάχιστον έχουν σασπένς και δράση παρά ιστορίες της κρεβατοκάμαρας με αφύσικους διαλόγους που συνηθίζεται στα ελληνικά σήριαλ...

Criminal Mids, Bones, Nόμος και Τάξη, Ανεξιχνίαστες υποθέσεις........................


Οι καλύτερες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αφήστε που όλη αυτή η στοχευμένη Τουρκομανία νομίζω ότι εξυπηρετεί και άλλους σκοπούς πέραν του φθηνού κόστους αγοράς των δικαιωμάτων. Εξοικείωση. Και κάπως έτσι η Κομοτηνή γίνεται Γκιουμουλτζίνα, όπως έγινε η μάνα μου από αρχαίο όνομα σε Τζεμιλέ.:mad:



Αν παρακολουθούσες θα διαπίστωνες ότι μιλάνε με περισσότερο σεβασμό για τα Βυζαντινά αξιοθέατα από ότι θα μιλούσαμε εμείς.

Άλλο ένα δείγμα εξυπνάδας.....

Όσο για την εξοικείωση είναι εκπληκτικό ότι έχουν κρατήσει βυζαντινές λέξεις..... Π.Χ. αντακτάρ= ανοιχτάρι, κλειδί/ τσουμπούς=συμπόσιο κ.λ.π.

Τέσπα, όποιος έχει δοκιμάσει να δει και δε του αρέσει δεκτό και απόλυτα κατανοητό αλλά εκείνοι που δε δέχονται να δουν επειδή προέρχεται απο "εχθρό" καλό θα ήταν να ξεπεράσουν τα κόμπλεξ και τους ρατσισμούς.

Συμφωνώ μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Γι αυτό είδα τις προάλλες τον Έλληνα ηθοποιό Βασιλόπουλο σε διαφήμιση που πρωταγωνιστεί σε σκληρό πορνό αμερικάνικης παραγωγής; Επειδή δεν υπάρχει δουλειά για δουλειά στην Ελλάδα για τον Έλληνα ηθοποιό;

Να δώσεις λινκ :P

Στο θέμα μας, δεν παρακολουθώ τηλεόραση αρκετά σπάνια θα δω καμιά ξένη ταινία και αυτό είναι όλο. Η μάνα μου βλέπει,όχι μανιωδώς όχι πάντα αλλά όταν το βάζει πάντα τους πετυχαίνω σε κλάματα ή συγκινητικές στιγμές. Με νευριάζει το πόσο πολύ το παίζουν ευαίσθητοι και μέσα στην κλαψούρα αλλά μου αρέσει και ταυτόχρονα:redface:.Επειδή όμως δεν έχω σκοπό να σπαταλήσω τα δάκρυα μου για δαύτους και να πέσω σε κατάθλιψη,προτιμώ να κάνω κάτι άλλο. Αυτοί οι χαζοέρωτες και αθωότητα και καλά,αγγίζει πολλούς και ως συνέπεια έχει να κολλάνε με αυτές τις σειρές. Για να μπορούν να αγοράζουν τα κανάλια μας αυτές τις σειρές ,σημαίνει ότι δεν είναι και πολύ ακριβές. Ο σκοπός τους δεν είναι να κερδίσουν τόσο χρήματα όσο να διαφημιστούν και να προσκομίσουν τουρίστες από όλο αυτό. Όπως με τον σάλο που είχε γίνει για το "το νησί" και είχαμε γεμίσει τουρίστες και όχι μόνο,στην Κρήτη εκείνη την περίοδο. Δεν έχω κάτι μαζί τους,καλά κάνουν και ξέρουν πολύ έξυπνα όλα τα παιχνίδια για να επωφεληθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αν παρακολουθούσες θα διαπίστωνες ότι μιλάνε με περισσότερο σεβασμό για τα Βυζαντινά αξιοθέατα από ότι θα μιλούσαμε εμείς.

Άλλο ένα δείγμα εξυπνάδας.....

Όσο για την εξοικείωση είναι εκπληκτικό ότι έχουν κρατήσει βυζαντινές λέξεις..... Π.Χ. αντακτάρ= ανοιχτάρι, κλειδί/ τσουμπούς=συμπόσιο κ.λ.π.

Και η Σμύρνη έγινε Ιζμίρ, η Κωσταντινούπολη έγινε Ισταμπούλ από το "εις την Πόλη", και τι με αυτό;

Δεν είπα ότι είναι χαζοί οι Τούρκοι, αλλά οι μετονομασίες δεν τους κάνουν και έξυπνους όπως θες να τους παρουσιάζεις επειδή έχεις πάθει πόρωση.

Απλά όπου δεν είχαν δικές τους λέξεις οικειοποιήθηκαν τις δικές μας. Πράγμα λογικό αν σκεφτούμε ότι οι μισοί είναι μικρασιάτες που τον 13ο αιώνα το σκασαν με την ουρά στα σκέλια από τη Βυζαντινή αυτοκρατορία και πήγαν με τον Τούρκο και ζούσαν καλά με τα προνόμιά τους ως το 1919 που πήγε ο Βενιζέλος και πήρε τη Σμύρνη για να κονομήσουν οι ναυτιλιακές Αθήνας-Σμύρνης. Δεν είναι θέμα έχθρας, ούτε ρατσισμού, απλά να θυμόμαστε και από που προέρχονται όλα αυτά.

Με τα ΜΜΕ τα βάζω που κατηγορούν τους πάντες για δοσιλογισμό στο ΔΝΤ και μη στήριξη της εγχώριας παραγωγής και αυτοί είναι οι πρώτοι που την κατήργησαν. Και όχι μόνο λόγω κόστους, ξαναλέω.

Να δώσεις λινκ :P

Έλεος. Δεν θυμάμαι που το βρήκα, θα το ψάξω και θα στη δώσω (όχι εδώ) να χαρείς! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esgrimista

Νεοφερμένος

Ο Esgrimista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδιά, αφήστε τα φιλοσοφικά. Από τούρκικα μόνο το "Έρωτας και Τιμωρία" άξιζε, κι αυτό μας τελείωσε. Game of Thrones και τα μυαλά στα μπλέντερ ρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
Τον προηγούμενο χρόνο ντρεπόμουν να πω ότι την παρακολουθώ τη σειρά "Ασημένια φεγγάρια" .....


Υπήρχε η νοοτροπία που ήθελε "προδότες" τους Έλληνες αν έβλεπαν σειρές του ......εχθρού. Οι ηθοποιοί μας στα κανάλια κατηγορούσαν τις φθηνές τούρκικες παραγωγές........

Άν κάποιος παρακολουθήσει θα δει ότι:

1. Όλες έχουν εξωτερικά γυρίσματα και πλάνα σε αυθεντικούς χώρους. Δεν βλέπεις πρόχειρα σκηνικά από γυψοσανίδα.

2. Οι ηθοποιοί ηλεκτρίζουν την ατμόσφαιρα με το βλέμμα (π.χ. Άσι- Ντεμίρ) και δεν ποντάρουν στο "κρέας" για να κάνουν τηλεθέαση.

3. Οι Τούρκοι μέσα από τις σειρές τους έχουν την εξυπνάδα να προβάλουν τη χώρα τους και να προσελκύουν τουρίστες.


Και λέω τώρα:

Αντί να τους "αφορίζουμε" μήπως θα ήταν καλό να μάθουμε απ΄ αυτούς?

Αν κάνουμε αντίστοιχες παραγωγές μπράβο και θα τις προτιμήσουμε.

Εγώ λατρεύω τις Τουρκοσειρές!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εσείς?????????????????????
η αληθεια ειναι οτι εχουμε γεμισει με τουρκικα σιριαλ,παρόλα αυτα είναι εξαιρετης παραγωγης και αυτο που με ελκυει να τα βλέπω είναι τα υπέροχα σκηνικά τους και ο ωραιος τροπος που επιδυκνύουν την αγάπη και τον ερωτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μα το Δια, τόση οξεία γυναικουλίτιδα (υπόψιν, άλλο η Γυναίκα, άλλο η γυναικούλα) δεν έχω ξαναδεί μαζεμένη από την ώρα που βγήκαν τα Τούρκικα. Έκαναν όλες τις χαροκαμμένες ελληνιδούλες 50άρες νοικοκυρές να ξαναβρούν το δράμα τους, γιατί δράμα θέλουν...

και οι φεμινιστριες εληνιδες συχνα
μπορεις να δεις να νοσταλγουν το τουρκικο σαδισμο
και τον γυναικειο μαζοχισμο
..καινα γοητευονται απο αυτα
ξεφτιλα

τα εβαζαν 7 ωρα,,αντε παει

στις 9 ωρα τωρα,απλα αν δεν εισαι γυναικα που να σου αρεσυν..
απλα δεν εχεις τι ναδεις

ξεφτιλα

απο που και που prime time(που λεγεται επισημα) σαπουνοπερες?που ακουστηκε αυτο?κι οι υπολοιποι τι θα δουμε?ουτε τολμη και γοητεια ουτε μεξικανικα βαλανε ποτε 9 ωρα..)

απλα παρακμη,,η ελλαδα στον πατο,,η τουρκια σαδιστικα κυριαρχει πανω μας..
τυχαιο?δεν νομιζω..


(και καλα οι τουρκοι καμια κωμωδια δεν εχουν ή περιπετεια?μονο σαπουνια?)

ο ωραιος τροπος που επιδυκνύουν την αγάπη και τον ερωτα!
σαδισμος..και μαζοχισμος παρεα,,κακιες φατσες γριών..βια και βια πιστλιδια,,,,ακομα χειροτερα και απο τα δικα μας

εγω ενα βλεπω στα τουρκικα καθαρα
σκληροτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Έλεος. Δεν θυμάμαι που το βρήκα, θα το ψάξω και θα στη δώσω (όχι εδώ) να χαρείς! :P

Να το βρεις! Άντε να γελάσει λίγο το χειλάκι μας :P Δεν βρίσκεις εύκολα κωμωδία-πορνό :clapup:
Τέτοιους γελοίους μόνο εμείς τους αφήνουμε τόσο ανεκμετάλλευτους,έπρεπε να βγει έξω το παιδί για να βρει έναν ρόλο άξιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τον προηγούμενο χρόνο ντρεπόμουν να πω ότι την παρακολουθώ τη σειρά "Ασημένια φεγγάρια" .....


Υπήρχε η νοοτροπία που ήθελε "προδότες" τους Έλληνες αν έβλεπαν σειρές του ......εχθρού. Οι ηθοποιοί μας στα κανάλια κατηγορούσαν τις φθηνές τούρκικες παραγωγές........

Εγω προσωπικα, θα ντρεπομουν να πω οτι παρακολουθω τηλεωραση, αν το εκανα. Το αν βλεπεις τουρκικες σειρες, ελληνικες εκπομπες η τις ειδησης των 8 δεν εχει και μεγαλη διαφορα...! Ολα στο ιδιο σε οδηγουν...!
Δεν εχω τιποτα κατα των συγκεκριμενων σειρων, δεν της εχω παρακολουθισει ποτε δεν ξερω τι ειδουν "ποιοτιτα" εχουν αλλα σιγουρα δεν με ενδιαφερει οτι ειναι "του εχθρου" ωστε να αρχισω να αφοριζω με μοναδικο γνωμονα αυτο.
Με νοιαζει ομως οτι παιζοντα τοσα παιχνιδια πισω απο την πλατη μας, αλλα τοσο φανερα και αντι να αντισταθουμε τρεχουμε απο πισω σαν τα σκυλακια...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=HGmVZfr8zgM&feature=related Να η αποψη μου για τις τουρκικες σειρες... Δειτε το και οποιος θελει απαντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=HGmVZfr8zgM&feature=related Να η αποψη μου για τις τουρκικες σειρες... Δειτε το και οποιος θελει απαντα.
<--- Και αυτο, αλλα γενικα δε μαρεσουν οι τουρκικες σειρες. Μου φαινονται ολες κακες αντιγραφες της σειρας "1000 και 1 νυχτες" και δε βρισκω οτι εχουν κατι διαφορετικο σαν σεναριο.. Αδιαφορες μου ειναι σαν σειρες, εκτος απ'το οτι ειναι τουρκικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Τόσο η ελληνική όσο και η τούρκικη τηλεόραση δεν είναι παρά trash tv....
Τραγικοί ηθοποιοί κ σενάρια, τραγικά γυρίσματα, αφύσικο παίξιμο (όλο ουρλιαχτά κ υστερίες) απ' τους περισσότερους (μην πω όλους) τους ηθοποιούς, σκηνοθεσία για τα μπάζα στην καλύτερη, κ γενικά χέσε μέσα!
Καλύτερα να κοιτάω την τηλεόραση κλειστή παρά να δω ελληνική ή τούρκικη παραγωγή!:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μπορει να εχουν καλυτερη υποθεση απ'οτι τα ελληνικα αλλα ελεος εχουμε πηξει στο τουρκικο και στο δραμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Το δράμα πουλάει σε πολλές.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Προσωπικά, δεν έχω παρακολουθήσει κάποια σειρά τουρκικής παραγωγής, αλλά δε μπορώ να καταλάβω όλη αυτή την αναστάτωση που επικρατεί όσον αφορά σε αυτές. Ένα είδος συρμού είναι, θα περάσει. Μπορεί να παραλληλιστεί με την τρέλα με τα μεξικανοϊσπανικά, μία δεκαετία νωρίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Συγκεκριμένα είναι ένα είδος φθηνοσυρμού που πουλάει σε μια χώρα διαλυμένη οικονομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμ, δεν είναι δα και δύσκολο. Όταν δεν έχεις τι να κάνεις και δεν έχεις και ίντερνετ θα δεις τηλεόραση και αφού η τηλεόραση παίζει συνέχεια τούρκικα θα δεις τούρκικα. Just to spend some time. Simple.

Αμάν ρε σεις, νταξ, θέμα γούστου είναι. Στη μάνα σου αρέσει, σε σένα όχι, σιγά, no big deal. Στο μόνο που συμφωνώ είναι πως όντως είναι πολλά και σε όλα τα κανάλια αν δε κάνω λάθος. Δε χρειάζεται αυτή η υπερβολή αλλά από την άλλη είναι πολλά γιατί τα βλέπουν πολλοί.

Συγκεκριμένα είναι ένα είδος φθηνοσυρμού που πουλάει σε μια χώρα διαλυμένη οικονομικά.
Μπα, κάπου άκουσα πως κάνουν επιτυχία και στο εξωτερικό. Δε θυμάμαι που και πως αλλά νομίζω κάτι τέτοιο μου είχαν πει, αν δε κάνω λάθος.

Στη Βόρεια Αμερική βλέπουν τα αμερικανοσαπουνοπερίστικα, στη Λατινική Αμερική τα μεξικάνικα, αλλού τούρκικα και πάει λέγοντας(αλλά ομολογουμένως εδώ το έχουν παρακάνει, χωρίς να ξέρω σε τι συχνότητα παίζουν τα παραπάνω έξω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top