Κινηματογραφικές σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Και η ταινία που πάντα κλαίω στο τέλος είναι η "Υπολοχαγός Νατάσσα".:redface:[/quote]


επιτέλους βρήκα και κάποιον άλλο που κλαίει με τις ελληνικές ταινίες!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
we will always have paris
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κλάμα... Σε ό,τι ταινία μπορείτε να φανταστείτε!

1. Τιτανικός... Κουβάδες, σφουγγαρίστρες και ό,τι άλλο σας βρίσκεται σε πανί και πάλι δεν ήταν αρκετά για να μαζέψουν τα δάκρυα! Νομίζω καταλάβατε σε ποια σκηνή αναφέρομαι... ΤΟ κλάμα :redface:
2. Αρμαγεδδων... Καλά, στο τέλος ειδικά, που θυσιάζεται ο Μπρους Γουίλις είχα πλαντάξει! :bye:
3. Μοιραία Συνάντηση νομίζω λέγεται, με την Πάλτροου και τον Μπεν Άφλεκ... Εκεί λιγότερο κλάμα, αλλά σίγουρα έφτανε το 7 σε μία κλίμακα από το 1 έως το 10 (με το 10 να είναι το "χτυπιέμαι-στα-πατώματα-κλάμα" :redface:)
4. Φόρεστ Γκαμπ και I am Sam - για προφανείς λόγους... :cry_x:
5. Σε ένα που λεγόταν η φάλαινα και ο Μότσαρτ ή κάπως έτσι με τη Σιένα Μίλερ και τον Τζος Χάρτνετ i think... Ιδιαίτερα καταθλιπτική χωρίς να υπάρχει κανένας απολύτως λόγος :confused: Και πάλι κλάμα όμως!
6. Love Actually... Κάαααααθε φορά που τη βλέπω, ορισμένα σημεία με κάνουν και κλαίω απαρηγόρητη- μάλλον επειδή σκέφτομαι ότι η ζωή μου δεν θα είναι ποτέ έτσι και δε θα βρω ποτέ έναν άντρα σαν τον Colin Firth, να έρθει για μένα στην άλλη άκρη της γης :'(:'(

Ουφ, τι μου τα θυμήσατε τώρα! :(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Δεν έχω κλάψει ποτέ, αλλά στο sweet november είχα βουρκώσει...
Πολύ συγκινητική ταινία.

Και στο Les Choristes...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Προσθέστε και στη δική μου λίστα το "Η θάλασσα μέσα μου", και ναι, η ίδια σκηνή που ανέφεραν οι άλλοι...

Ένα πράγμα, βρε παιδιά, όποτε βλέπουμε ταινία με τον ιχλίμπεντιχ και έχω συγκινηθεί, ειδικά αν κλαίω, γυρνάει και με κοιτάει κάθε τόσο!!! ΑΡΓΚ κοίτα μπροστά σου κι άσε με να θρηνήσω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Στο Sweet November, αλλά όχι στην ταινία, στο videoclip του Οnly Time της Enya καθώς επίσης και στο "The jacket" , που όλη η ταινία ήταν τραγική ειρωνεία (παίζει να μαι και ο μόνος άνθρωπος που συγκινήθηκε μ' αυτή την ταινία, αλλά anywayz..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
έχω ρίξει πολύ κλάμα στη ταινία A walk to remember είναι η πιο ωραία και συνάμα η πιο συγκινητική ταινία που έχω δει τα τελευταία χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
"Where are his glasses? He can't see without his glasses.!!"

Παμε λιγο παλια τωρα...
Oταν ειχα δει για πρωτη φορα το My Girl με τον Macaulay Culkin και την απιστευτα γλυκοναζιαρα Anna Chlumsky.

Ειναι η στιγμη που γινεται η κηδεια του Thomas J. (Macaulay Culkin) στο σπιτι της Vada, κι εκεινη ενω στην αρχη ειναι στην αγκαλια της γιαγιας της νομιζω, αποφασιζει να παει να τον "αποχαιρετισει"/δει...
Ειλικρινα οταν την ειδα πως πλησιαζε και οταν ξεκινησε να φωναζει αυτη την φραση, εγινα κομματια...:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πιάνει απο παιδικό; :redface:

γιατί κάθε φορά που βλέπω το χάπι φίτ στα τελευταία της ταινείας και του αδερφού μου του αρκούδου το 1 πάλι στο τέλος σπαράζω απο το κλάμα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Κλαίω κάθε φορά που βλέπω στο πράσινο μίλι να σκοτώνουν τον Τζον Κόφι...και κάθε φορά λέω ας μην τον σκοτώσουν αυτήν την φορά....Ειδικά όταν ήμουν έγκυος το κλάμα πήγαινε σύννεφο..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, στο πρασινο μιλι κλαααααμα η κυρια.
Αλλα το χειροτερο ηταν το fountain..ηθελα να κλαιω μεχρι του χρονου
εκει που πεθαινει και χτυπιεται, κι εκει που της αφηνει το λουλουδακι-κουκουναρι-δε θυμαμαι σιγουρα τι ηταν-στον ταφο.
+ Οι ζωες των αλλων
εκει που διαβαζει την αφιερωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Πολύ κλάμα στην "Πολη των Αγγέλων", "Η θαλασα μεσα μου", "Sweet November".

Αλλά έχω κλάψει πραγματικά αλύπητα με το big fish. Πρέπει να έκλαιγα με αναφιλητά τουλάχιστον 20 λεπτά μετά που βγήκα από το σινεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Θρήνος, όχι απλό κλάμα, στο πράσινο μίλι και στο Χορεύοντας στο σκοτάδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλα, στο πρασινο μιλι κλαααααμα η κυρια.
Αλλα το χειροτερο ηταν το fountain..ηθελα να κλαιω μεχρι του χρονου
εκει που πεθαινει και χτυπιεται, κι εκει που της αφηνει το λουλουδακι-κουκουναρι-δε θυμαμαι σιγουρα τι ηταν-στον ταφο.

..Πριν δω την ταινία είχα ακούσει το soundtrack και ένιωσα τον ίδιο ακριβώς κόμπο στο λαιμό :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Σινεμά ο Παράδεισος, σε μερικές στιγμές λίγο υγράνθηκαν τα μάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Σωστό...απορώ πως ξεχασα την ταινιάρα αυτή!
Οπως και "Ο κυκλος των χαμενων ποιητών"...oh captain, my captain!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εκλαψα απιστευτα πολυ στο Βαβελ, στη σκηνη με τα δυο αδερφακια.

Μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω και δεν νομιζω οτι θα καταφερω να την ξαναδω αυτη την ταινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το Lion King πιάνεται;:P
Σαν παιδί με είχε κάνει να στεναχωρηθώ τότε.

Δεν κλαίω σε ταινίες :P.
Η πιο πρόσφατη σκηνή που με φόρτισε συναισθηματικά ήταν στο forrest Gump
εκεί που η κοπέλα είναι άρρωστη και στο τέλος πεθαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νόμιζα ότι είχα πει για τον Billy Elliott...
Βρήκα τη σκηνή... Όσοι έχετε δει την ταινία, δείτε την. Αλλιώς ψάξτε για το dvd. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Δεν έκλαψα κιόλας αλλά αρκετά συγκινητική ήταν η σκηνή στο "Η ζωή είναι ωραία" που ο Μπενίνι χαιρετάει το γιό του και κάνει πως όλα είναι μια χαρά πριν τον εκτελέσουν οι στρατιώτες. Όπως και η σκηνή σε εκείνο το Batman που δείχνει το θάνατο του Penguin. Ο "καλύτερος κακός" του cinema ever.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top