Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,900 μηνύματα σε 78,997 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 517 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σεξ και εμμηνορρυσία

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:05, 04-04-07:

Θεωρείτε οτι αυτά τα δύο μπορούν να συμβαδίσουν; Το έχετε κάνει ποτέ; Πιστευετε οτι αν ο άνδρας σιχαίνεται δεν αγαπά αρκετά τη σύντροφο του;
Προσωπικά δεν το έχω κάνει και ούτε θέλω (σιχαίνομαι και εγώ και ο σύντροφος μου) αλλά τελευταίως ακούω αρκετά ζευγάρια να το κάνουν...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε: στις 20:11, 04-04-07:

Περί ορέξεως..... Ούτε εγώ θέλω πάντως!
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 20:12, 04-04-07:

Κι εγώ ξέρω ζευγάρια που το κάνουν. 2 περιπτώσεις μπορώ να σκεφτώ: είτε που το έκαναν σαν πείραμα κι η κοπέλα αισθανόταν άβολα οπότε δεν το έκαναν συνήθειο, είτε ζευγάρια που δεν έχουν και ΠΟΛΥ αγάπη για την καθαριότητα.

Εγώ τις 1-2 πρώτες μέρες έχω μεγάλη ροή και πόνο, οπότε το σεξ είναι το τελευταίο που θέλω. Μετά όμως που η ροή είναι μικρή (και η όρεξη μεγάλη! ), δεν είναι άσχημο σεξ αφού προηγηθεί ένα μπανάκι κι αν ο σύντροφος δεν σιχαίνεται (εννοείται βέβαια ότι το στοματικό απαγορεύεται δια λιθοβολισμού, αν και ξέρω ζευγάρια που δεν πτοούνται!).
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε: στις 20:13, 04-04-07:

Ε δεν έχεις και άδικο Πάντως πολλοί το έχουν και για fetish.Δίνει μυστικιστική διάσταση στο θέμα..
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:16, 04-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Μετά όμως που η ροή είναι μικρή (και η όρεξη μεγάλη! ), δεν είναι άσχημο σεξ αφού προηγηθεί ένα μπανάκι κι αν ο σύντροφος δεν σιχαίνεται (εννοείται βέβαια ότι το στοματικό απαγορεύεται δια λιθοβολισμού, αν και ξέρω ζευγάρια που δεν πτοούνται!).
Ναι αλλά όσο και να κάνεις μπάνιο, και ακόμα κι αν είναι τελευταίες μέρες, με όλες τις ...αναταράξεις θα κατέβει αίμα... Εδώ κι εγώ που δεν το κάνω και μου έχει τύχει να νομίζω οτι δεν έχω περίοδο πλέον, να έχω βγει μόλις απο το μπάνιο και όμως να βγει πάνω στο σεξ κάτι (και ντρέπομαι απίστευτα )
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,271 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 20:22, 04-04-07:

Είναι καθαρά θέμα υγείας: το σεξ απαγορεύεται κατά τη διάρκεια της περιόδου.
Να και η απάντηση γυναικολόγου: (Πιο συγκεκτιμέρα του Παρμενίωνα Ζησόπουλου www.gyn.gr)

"Οι ελευθερες σχεσεις κατά την περιοδο ειναι δυστυχώς μια συχνά εφαρμοσμένη τακτική στην χωρα μας, με την δικαιολογια της .. αντισύληψης, που οπωσδήποτε προωθεί τον πολλαπλασιασμό όλων των γνωστών (και όλων των ακόμη...αγνώστων - να εισαι βέβαιη ότι υπάρχουν κι απ΄αυτές!) παθησεων, για ν΄ αρχίσω ενδεικτικά απ΄ όλα τα ειδη ηπατιτιδος! Δεν νομιζω ότι πρέπει να επεκταθώ στα άλλα, θα φοβισω πολυ κόσμο.

Ειναι εξ άλλου λογικο, ότι η κοιλοτητα της μητρας κατά την διαδικασία της περιοδου αποτελεί μια ανοιχτή τραυματική επιφάνεια και στην ουσία μία τεράστια μπουκαπόρτα για καθε ειδους λοιμωξη στον οργανισμό! Σαν άμεσες συνεπειες βλεπουμε μονον τις σαλπιγγιτιδες, που εμφανίζονται συνηθως αμεσως μετά την εμμηνορρυσία. Αυτές ομως τουλαχιστον περνούν!. Τα υπολοιπα και τα δύσκολα, τα βλεπουμε χρονια μετά και βέβαια δεν τα συνδεουμε με παρομοιες πρακτικές.

Για τον γυναικολογο που είπε αυτά που γράφεις, δεν θα κανω κανενα σχόλιο.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Π.Ζ. "
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη adespoto : 05-04-07 στις 10:58.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:24, 04-04-07:

adespoto απ'οσο ξέρω τα ζευγάρια που το κάνουν αυτό χρησιμοποιούν προφυλακτικό.
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 834 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 20:29, 04-04-07:

Αηδιαστικό,ανθυγιεινό και μη αναγκαίο!
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,271 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 20:33, 04-04-07:

Δεν έχει σχέση το προφυλακτικό. Κατά τη διάρκεια της περιόδου η γυναίκα δεν έχει "άμυνα" σε οτιδήποτε ξένο εισέρχεται στον κόλπο. Και το προφυλακτικό είναι κάτι ξένο ουσιαστικά.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 20:56, 04-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Εγώ τις 1-2 πρώτες μέρες έχω μεγάλη ροή και πόνο, οπότε το σεξ είναι το τελευταίο που θέλω. Μετά όμως που η ροή είναι μικρή (και η όρεξη μεγάλη! ), δεν είναι άσχημο σεξ αφού προηγηθεί ένα μπανάκι κι αν ο σύντροφος δεν σιχαίνεται (εννοείται βέβαια ότι το στοματικό απαγορεύεται δια λιθοβολισμού, αν και ξέρω ζευγάρια που δεν πτοούνται!).
Κάπου εδώ είμαι κι εγώ, αν δεν σιχαίνεται ο άλλος, αλλά από την τρίτη νύχτα και μετά που ουσιαστικά μου έχει βασικά σταματήσει η ροή.. (ναι 3 μέρες έχω περίοδο..)
Παράθεση

max (Μακης)

Νεοφερμένος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O max έγραψε: στις 21:34, 04-04-07:

Το έχω προσπαθήσει και δεν μου βγήκε. Δεν ένοιωθα καλά εγώ. Φίλοι που έχω το κάνουν μια χαρά μετά τη πρώτη μέρα οπότε είναι μάλλον θέμα ζευγαριού.
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 23:30, 04-04-07:

Σεξ γίνεται και χωρίς να γίνει κολπική διείσδυση
Και γενικώς δεν είναι από τις αγαπημένες μου φάσεις, αλλά το έχω κάνει αρκετές φορές
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 23:33, 04-04-07:

Βασικά μία φορά το έχω κάνει....
Ε...ήταν σχέση από απόσταση... έτυχε να αδιαθετήσω την μέρα που ήρθε.... Ε... την 2η μέρα δεν κρατήθηκα...ούτε κι αυτός...
Δεν ξέρω βέβαια αν θα το ξαναέκανα
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 00:19, 05-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Σεξ γίνεται και χωρίς να γίνει κολπική διείσδυση
Και γενικώς δεν είναι από τις αγαπημένες μου φάσεις, αλλά το έχω κάνει αρκετές φορές
"Απόψε έχω περίοδο γι αυτό βρες άλλη δίοδο?"

(πλάκα )
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 10:51, 05-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Δεν έχει σχέση το προφυλακτικό. Κατά τη διάρκεια της περιόδου η γυναίκα δεν έχει "άμυνα" σε οτιδήποτε ξένο εισέρχεται στον κόλπο. Και το προφυλακτικό είναι κάτι ξένο ουσιαστικά.
Τα προφυλακτικά είναι αποστειρωμένα. Άλλωστε με την ίδια λογική δεν θα έπρεπε να βάζουμε και ταμπόν.
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε: στις 10:56, 05-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Τα προφυλακτικά είναι αποστειρωμένα. Άλλωστε με την ίδια λογική δεν θα έπρεπε να βάζουμε και ταμπόν.
Ooops....
Αυτό έχει μία λογική βάση.
Αν και (υποθέτω) έχει να κάνει με την τριβή και το μέγεθος..
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 10:59, 05-04-07:

Τι να σου πω, γιατρός δεν είμαι για να μπορώ να στο εξηγήσω, αλλά αφού καίγεσαι τόσο πολύ ρώτα το γιατρό σου να σου πεί.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 11:08, 05-04-07:

Λολ δεν καίγομαι, άλλωστε δεν μπορώ να κάνω σεξ όταν είμαι αδιάθετη, δεν μου αρέσει η εικόνα, δεν θα μπορούσα να είμαι αρκετά ελεύθερη (πχ φαντάζεσαι να πας να αλλάξεις στάση και να βγει το πέος του απο τον κόλπο μες τα αίματα; Ακόμα κι αν φοράει προφυλακτικό μου φαίνεται αηδία). Απλά όταν βλέπω κάτι που δεν μου κολλάει δεν χρειάζεται να με αφορά άμεσα για να απαντήσω
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 12:42, 05-04-07:

Απορια:
Γιατι ειναι τοσο πιο επιρρεπης η γυναικα στο να κολλησει κατι οταν εχει περιοδο? Καταλαβαινω γιατι απο θαλασσα, αμμους κλπ. Αλλα απο το σεξ?
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 12:43, 05-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Λολ δεν καίγομαι, άλλωστε δεν μπορώ να κάνω σεξ όταν είμαι αδιάθετη, δεν μου αρέσει η εικόνα, δεν θα μπορούσα να είμαι αρκετά ελεύθερη (πχ φαντάζεσαι να πας να αλλάξεις στάση και να βγει το πέος του απο τον κόλπο μες τα αίματα; Ακόμα κι αν φοράει προφυλακτικό μου φαίνεται αηδία). Απλά όταν βλέπω κάτι που δεν μου κολλάει δεν χρειάζεται να με αφορά άμεσα για να απαντήσω

Αυτό λες εσύ ?
Εδώ πιο κάτω έγραψαν ότι ένα ζευγάρι κάνει και στοματικο!

Όσο για το αν θα το κάνεις η όχι, ποτέ μην λές ποτέ, φαντάσου να πάει ο σύντροφος σου φαντάρος, να έρθει μετά απο 6 μήνες και να έχει μόνο κανα δυο μέρες άδεια, τι θα κάνεις?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια