Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,997 μέλη και 2,479,802 μηνύματα σε 78,990 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 402 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι μικρές και μεγάλες εξαρτήσεις μας!

Πιστεύετε πώς όλοι έχουμε μικρές ή μεγάλες εξαρτήσεις;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 94)
Ναι
92
97,87%
Όχι
0
0%
Δεν γνωρίζω δεν απαντώ,κοινώς κουμπάκιας
2
2,13%

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 23:43, 31-07-12:

3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

αρετή γρηγ

Νεοφερμένος

H αρετή γρηγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H αρετή γρηγ τίποτα δεν είναι έτσι όπως φαίνεται... έγραψε: στις 04:37, 01-08-12:

λοιπόν..

1.τσιγάρα (μόνο 9 μήνες θα τα σταματίσω[στο μέλλον]):)
2.μηχανή[δίκικλο]:D
3.ηλεκτρονική εφημερίδα
4.το αρκουδάκι μου (το έχω από μωρό):clapup:
5.φωτογραφική μηχανή:clapup:
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε: στις 23:56, 11-09-12:

Άκουσα τυχαία σε μια κουβέντα , μια γνωστή που έλεγε πως θέλει να κόψει το τσιγάρο καθώς δεν θέλει να έχει εξαρτήσεις!
Τελικά τι είναι εξάρτηση?
Θεωρείτε ότι λίγο - πολύ όλοι έχουμε εξαρτήσεις? Και εάν ναι ποιες είναι αυτές??

Σημείωση Συντονιστή:Οι αναρτήσεις #223 έως #246 προήλθαν επειτα απο συγχώνευση με το θέμα "Πιστεύετε πώς όλοι μας έχουμε μικρές ή μεγάλες εξαρτήσεις;"
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  addiction.jpg
Εμφανίσεις:  58
Μέγεθος:  97,3 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 17-09-12 στις 01:41. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
Παράθεση

φρι

Περιβόητο Μέλος

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 00:06, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Άκουσα τυχαία σε μια κουβέντα , μια γνωστή που έλεγε πως θέλει να κόψει το τσιγάρο καθώς δεν θέλει να έχει εξαρτήσεις!
Τελικά τι είναι εξάρτηση?
Θεωρείτε ότι λίγο - πολύ όλοι έχουμε εξαρτήσεις? Και εάν ναι ποιες είναι αυτές??
ναι

σοκολατα,πατατακια,φουντουνια
2
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 757 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε: στις 00:15, 12-09-12:

χυμός ανανά ,ουλαλά
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 00:18, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
ναι

σοκολατα,πατατακια,φουντουνια
Λατρεία!
2
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 01:05, 12-09-12:

λοιπον οι δικες μου εξαρτησεις....
καφές
ischool
esteki
facebook
Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε: στις 01:13, 12-09-12:

σοκολατικα τηλεοραση φως(εννοω δεν μπορω να ζησω στο απολυτο σκοταδι)
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,872 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 01:54, 12-09-12:

Φράουλες, παγωτό και σοκολάτα.
Και tumblr.
3
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 03:14, 12-09-12:

Ολοι λίγο πολύ κολλάμε σε κάτι για μικρή ή μια μεγάλη περίοδο της ζωής μας και δε λέμε να ξεκολλήσουμε. Γενικότερα η εξάρτηση σαν έννοια δεν είναι κάτι το θετικό. Αν οι συνήθειες που έχουμε δεν είναι επιβλαβείς για εμάς και τους γύρω μας, τότε δε βρίσκω προσωπικά κάτι το αρνητικό. Αν όμως γίνονται εξαρτήσεις, δεν αντέχουμε δηλ. χωρίς αυτές, καταντούν εμμονές που βλάπτουν κι εμάς και κατ'επέκταση και τους γύρω μας, τότε ίσως χρειάζεται αναθεώρηση αυτών και θέληση για προσπάθεια αποκοπής τους. Ισως κάπως έτσι το βλέπει και η κοπέλα που θέλει να κόψει το κάπνισμα. Κι εγώ έχω αισθανθεί πολλές φορές πως το τσιγάρο με ''κάνει ο,τι θέλει'', παρ'ολ'αυτά ακόμα τουλάχιστον δεν έχω τη θέληση να το αποβάλλω απο τη ζωή μου, ενώ ξέρω πώς κάνει κακό και σε μένα και στους γύρω μου...Είναι δηλαδή μια άσχημη συνήθειά μου, μια αδυναμία μου, όπου αδυναμία και κακή συνήθεια είναι εξάρτηση
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε: στις 11:17, 12-09-12:

προφανως και ολοι εχουμε εξαρτησεις, απλα ειναι εξαρτησεις που ακολουθουμε λογω της αγνοιας μας .
Για παραδειγμα το τσιγαρο , καπνιζουμε γιατι δε γνωριζουμε οτι θα νιωθουμε καλυτερα μακροπροθεσμα αν δεν καπνιζουμε , θελουμε περισσοτερο να απολαυσουμε ενα τσιγαρο κερδιζοντας στιγμιαια τερψη.
Θελω να καταληξω οτι οοι εξαρτησεις ειναι -αν και αντιφατικο- συνειδητες επιλογες κατα καποιο τροπο.
Μας λενε ποσο κακο κανει το τσιγαρο και εμεις απλα συνεχιζουμε να καπνιζουμε, καθαρη επιλογη .
Παντως προσωπικα δε θα χρωματιζα εντελως αρνητικα τη λεξη εξαρτηση , ε οπως και να το κανουμε παντα υποστηριζα οτι και η αυτοκαταστροφη εχει τη γοητεια της...
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 18:37, 12-09-12:

Η εξάρτηση είναι σε γενικές γραμμές μια συνήθεια η οποία είναι γνώριμη και μας ευχαριστεί τις περισσότερες φορές. Αλλά ακόμα και όταν δεν μας ευχαριστεί, έχουμε την ιδέα ότι θα το κάνει οπότε πιεζόμαστε και την συνεχίζουμε.
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 08:58, 13-09-12:

Σιγουρα ολοι μας εχουμε εξαρτησεις...Προσωπικα ειμαι εξαρτημενη απο τις ταινιες!
2
Παράθεση

Guest 010239

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 010239 έγραψε: στις 09:03, 13-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Σιγουρα ολοι μας εχουμε εξαρτησεις...Προσωπικα ειμαι εξαρτημενη απο τις ταινιες!
Tην ίδια εξάρτηση έχω κιεγώ.Μπορεί να κάθομαι ολη μέρα μέσα και να βλέπω ταινίες και να μη καταλάβω πως έχει νυχτώσει έξω.Σχεδόν όλες οι ταινίες με μια ιδιαίτερη αδυναμία στα θρίλερς.
1
Παράθεση

sokolatina_kat (Κατερινα)

Νεοφερμένος

H Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H sokolatina_kat έγραψε: στις 09:08, 13-09-12:

Καφές, τσιγάρο και μουσική...Δεν θέλω να σκεφτώ την ζωή μου χωρίς αυτά...
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 09:33, 13-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από _Christine_
Tην ίδια εξάρτηση έχω κιεγώ.Μπορεί να κάθομαι ολη μέρα μέσα και να βλέπω ταινίες και να μη καταλάβω πως έχει νυχτώσει έξω.Σχεδόν όλες οι ταινίες με μια ιδιαίτερη αδυναμία στα θρίλερς.
Μια απο τα ιδια...εχω καταντησει ταινιοθηκη!! Εννοειται,τα θριλερ πανω απο ολα!!
Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 471 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε: στις 09:52, 13-09-12:

Χμμμ..Η δικιά μου εξάρτηση είναι οι.....τσίχλες..!! Ναι, σωστά διαβάσατε..! Υπάρχει πάντα ένα πακετάκι στην τσάντα μου και ένα στο συρτάρι του γραφείου μου..!! Πρωί,μεσημέρι,βράδυ...δεν έχει σημασία τι ώρα είναι..!
1
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε: στις 09:55, 13-09-12:

Ώρες ώρες δυστυχώς ο καφές. -.-
Με την έννοια ότι πλέον μέσα στη μέρα δεν αντέχω να μη πιω.
Κι εύχομαι να ξανά εξαλειφτεί τούτη η ''εξάρτηση''.

Καλέ ναι και οι τσίχλες, συγκεκριμένα καρπούζι.
Ε σιγά την εξαρτησούλα...

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Αρχική Δημοσίευση από _Christine_
Ε σιγά την εξαρτησούλα επίσης!
Οι ταινίες είναι ατελείωτος οργασμός.Ποτέ δεν θα αλλάξει αυτό.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 13-09-12 στις 13:29. Αιτία: Merge
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 10:49, 13-09-12:

Ναι.
ΦΑΓΗΤΟ!

Ό,τι ανθυγιεινό και αλμυρό υπάρχει φτιάχτηκε για να κλονίζει την ψυχική μου υγεία.
Πατατάκια,κρέπες,σουβλάκια,τυρόπιτες
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε: στις 11:50, 13-09-12:

Εγώ τρελαίνομαι για το ψωμί και τα μακαρόνια! Μπορώ να τα τρώω κάθε μέρα σε τεράστιες ποσότητες!!!!
Και τώρα τελευταία ανακαλύπτω μια νέα εξάρτηση μου... στο κινητό! Δεν το είχα καταλάβει μέχρι που διαπίστωσα πως οϋτε μέχρι το περίπτερο δεν μπορώ να πάω χωρίς αυτό!! Νιώθω ότι κάτι λείπει από το χέρι μου!!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal

Βρείτε παρόμοια