Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,978 μέλη και 2,478,880 μηνύματα σε 78,953 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 387 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προορισμοί στο εξωτερικό

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,566 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:24, 05-12-18:

What?55€ πήγαινε έλα;Με ποια εταιρια;Με την Lufthansa πήγαινε έλα το άτομο 199€
800€ δώσαμε για 4 άτομα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 20:37, 05-12-18:

Ryanair.
Για 2,5 ώρες πτήση δεν με πειράζει αν νιώθω ότι πηγαίνω με ιπτάμενο ΚΤΕΛ αρκεί κατά τ άλλα να πληρούνται οι προϋποθέσεις ασφάλειας. Και δεν έχω παράπονο με την Ryanair από αυτή την άποψη και ας είναι low-cost εταιρία, έχω κάνει τις περισσότερες πτήσεις σε σχετικά κοντινούς προορισμούς με την Ryanair. Και επίσης έχω μάθει να παίρνω τα απολύτως απαραίτητα για 4 ημέρες οπότε δεν θα έχω θέμα ούτε με τις χειραποσκευές
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,566 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:26, 05-12-18:

Κατάλαβα!Αν και δεν συμπαθώ την Ryanair και πολύ!
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 00:08, 06-12-18:

Αχ Βερολίνο Πήγαινα συνέχεια όσο ήμουν στην Πολωνία. Η Γερμανία έχει τις καλύτερες χριστουγεννιάτικες αγορές πάντως. Θα είναι τελεια.( Τώρα για την lufthansa δεν το σχολιάζω... )
Εμενα το προγραμμα μου έχει σιγουρη μια Ναπολη τον Μάρτιο και ίσως ένα συνέδριο στην Πορτογαλία τον Απρίλη με όλα τα έξοδα πληρωμένα Και ψήνεται ένα ακόμα ταξιδάκι,σκεφτομαι να πάω παλι Πολωνία+Γερμανία την άνοιξη... Καλοκαίρι στην Ελλάδα και από Σεπτέμβρη βλεπουμε...
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,559 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 00:17, 07-12-18:

Ναμίμπια παιζει να ειναι γαματα.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 11:23, 07-12-18:

Παντως για παραμονη Χριστουγεννων πηγαινε-ελα με Lufthansa για Βερολινο εκλεισα 110€. Φθηνοτερη εναλλακτικη η Ryanair στα 140 συν 15-20 ευρω για χειραποσκευη. Ολα πρεπει να τα κλεινεις τη σωστη περιοδο.
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 11:29, 07-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Αχ Βερολίνο Πήγαινα συνέχεια όσο ήμουν στην Πολωνία. Η Γερμανία έχει τις καλύτερες χριστουγεννιάτικες αγορές πάντως. Θα είναι τελεια.( Τώρα για την lufthansa δεν το σχολιάζω... )
Εμενα το προγραμμα μου έχει σιγουρη μια Ναπολη τον Μάρτιο και ίσως ένα συνέδριο στην Πορτογαλία τον Απρίλη με όλα τα έξοδα πληρωμένα Και ψήνεται ένα ακόμα ταξιδάκι,σκεφτομαι να πάω παλι Πολωνία+Γερμανία την άνοιξη... Καλοκαίρι στην Ελλάδα και από Σεπτέμβρη βλεπουμε...

Αχ τι ωραία, να σε έχω στα υπόψιν να σε ρωτήσω όταν θα πλησιάζουν οι μέρες, να πεις πού να πάμε, τι και πού να φάμε (βασικό ) και γενικά tips. 3,5 μέρες θα καθίσουμε οπότε πρέπει να κάνουμε καλή επιλογή

Το dream destination μου πάντως από Ευρώπη είναι η Ισπανία, αλλά δεν θέλω να πάω απλά 3-4 μέρες Βαρκελώνη π.χ., θέλω καμιά 10αριά μέρες για να γυρίσω και λίγο...αλλά τώρα με την δουλειά λίγο απίθανο, οπότε παραμένει dream destination...
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 14:03, 07-12-18:

Πάντως αν θελετε να δειτε χαρακτηριστικη Γερμανικη πολη, το Βερολινο ειναι, ας πουμε, λαθος επιλογη. Δεν ειναι Γερμανια πλεον. Κι οσο παει κι απομακρυνεται περισσοτερο. Πιο "γερμανικός" προορισμος ειναι το Μοναχο (και το Αμβουργο, μακραν ο πιο υποτιμημενος προορισμος στην Ευρωπη). Το Βερολινο ειναι over-hyped. Ναι εχει καποια ωραια σημεια για φωτογραφιες, εχει "διεθνη" ατμοσφαιρα αλλα πλεον ειναι μια πολη προσαρμοσμενη στους τουριστες και τους χιπηδες και οχι στους κατοικους της.

Προσεξτε τις περιοχες που θα μεινετε, παιζουν ξενοδοχεια σε τραγικα σημεια που πλασαρονται ως κεντρικα κι ειτε ειναι αβολα ειτε ειναι σε αθλιες περιοχες. Π.χ. οσο πιο μακρια γινεται απο τη Bulowstrasse
1
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 992 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 17:58, 28-12-18:

Κωνσταντινούπολη έχει πάει κανεις;
Με γκρουπ ή παρεα;
Είναι ασφαλής πόλη για να ταξιδέψει κανεις 1-2 φίλους;
1
Παράθεση

xristaras9

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 18:02, 28-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Κωνσταντινούπολη έχει πάει κανεις;
Με γκρουπ ή παρεα;
Είναι ασφαλής πόλη για να ταξιδέψει κανεις 1-2 φίλους;

Στην Τουρκία τώρα είναι πολύ φθηνά λόγω της υποτίμησης της τουρκικής λίρας απο εκεί και πέρα οι ξεναγοί συμβουλεύουν πάντα προσοχή σε δημόσιους χώρους γιατί είναι συχνά τα κρούσματα κλοπών ειδικά μέσα στα ΜΜΜ.Παντού πάς τράμ ή λεωφορείο ή πόδια δεν χρειάζεσαι ούτε ενοίκιαση αυτοκινήτου ούτε ταξί.Για συναλλαγές μετέτρεψε μερικά σε συνάλλαγμα απο εδώ πέρα στην Ελλάδα και όλα τα υπόλοιπα με χρεωστική κάρτα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras9 : 28-12-18 στις 21:28.
3
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 08:35, 19-06-19:

Ειμαι τωρα Μοντρεαλ. Καταπληκτικη πολη και το φαγητο αψογο. Θυμιζει Ευρωπη η αρχιτεκτονικη. Η διαδρομη απο το αεροδρομιο στο κεντρο ηταν γρηγορη. Βεβαια τα ταξι ειναι καπως περιεργα και ειναι σαν μικρα βαν. Δεν ξερω αν συνδεεται με το μετρο. Εκλεισα ξενοδοχειο στο κεντρο, στο embassy. Μεχρι τωρα ειναι αψογο. Εχει και jacuzzi στο μπανιο. Ειναι σε πολυ κεντρικο σημειο και το παλιο λιμανι, το notre dame και αλλα αξιοθεατα ειναι σε πολυ κοντινη αποσταση. Μου εκανε εντυπωση που σε ενα εμπορικο κεντρο ειχαν ως αξιοθεατο τμημα του τοιχου του βερολινου. Δεν εχει πολυ πρασινο αλλα σε καλυπτει η κουλτουρα. Στις 12 το βραδυ εσφυζε απο ζωη. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι ετσι και τον χειμωνα οταν χτυπαει -30.
3
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,559 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 10:12, 19-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Ειμαι τωρα Μοντρεαλ. Καταπληκτικη πολη και το φαγητο αψογο. Θυμιζει Ευρωπη η αρχιτεκτονικη. Η διαδρομη απο το αεροδρομιο στο κεντρο ηταν γρηγορη. Βεβαια τα ταξι ειναι καπως περιεργα και ειναι σαν μικρα βαν. Δεν ξερω αν συνδεεται με το μετρο. Εκλεισα ξενοδοχειο στο κεντρο, στο embassy. Μεχρι τωρα ειναι αψογο. Εχει και jacuzzi στο μπανιο. Ειναι σε πολυ κεντρικο σημειο και το παλιο λιμανι, το notre dame και αλλα αξιοθεατα ειναι σε πολυ κοντινη αποσταση. Μου εκανε εντυπωση που σε ενα εμπορικο κεντρο ειχαν ως αξιοθεατο τμημα του τοιχου του βερολινου. Δεν εχει πολυ πρασινο αλλα σε καλυπτει η κουλτουρα. Στις 12 το βραδυ εσφυζε απο ζωη. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι ετσι και τον χειμωνα οταν χτυπαει -30.

Για να εργαστεί κάνεις είναι καλή πόλη;
1
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 14:38, 19-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Για να εργαστεί κάνεις είναι καλή πόλη;
Δεν γνωριζω.
1
Παράθεση

Mariaxatzi

Νεοφερμένος

H Mariaxatzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Mariaxatzi έγραψε: στις 12:11, 03-10-19:

Καλησπέρα θέλω να ταξιδευσω στο Μαρακές μηνά χειμερινό.
Έχει πάει κάνεις?
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 992 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 23:36, 03-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Mariaxatzi
Καλησπέρα θέλω να ταξιδευσω στο Μαρακές μηνά χειμερινό.
Έχει πάει κάνεις?

Δεν έχω πάει αλλά από απόψεις φίλων και γνωστών έχω ακούσει ότι δεν είναι αυτό το ονειρικό που θέλουν οι ντόπιοι να προωθούν. Στα + είναι μια διανυκτέρευση σε σκηνές με Βεδουίνους στην έρημο. Αν αντέχεις τα τσιμπήματα από κοριούς τότε θα είσαι τοπ.
Επίσης, για κάθε τι που σου σερβίρουν απαιτούν tips. Έρχονται και στο ζητάνε από μόνοι τους δλδ.
Παράθεση

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ορέστης40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Ορέστης40 έγραψε: στις 11:00, 04-10-19:

Οι κοριοι μπαινουν στα ρουχα και τις αποσκευες και τους φερνεις στο σπιτι σουμ
Παράθεση

_Σταύρος_ (Σταύρος, χωρίς _ _)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 363 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 11:48, 04-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ορέστης40
Οι κοριοι μπαινουν στα ρουχα και τις αποσκευες και τους φερνεις στο σπιτι σουμ
Αυτό είναι το θέμα με τους "εξωτικούς" προορισμούς, σε προσγειώνουν απότομα στην παρασιτική....πραγματικότητα
Παράθεση

Mariaxatzi

Νεοφερμένος

H Mariaxatzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Mariaxatzi έγραψε: στις 08:47, 07-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Δεν έχω πάει αλλά από απόψεις φίλων και γνωστών έχω ακούσει ότι δεν είναι αυτό το ονειρικό που θέλουν οι ντόπιοι να προωθούν. Στα + είναι μια διανυκτέρευση σε σκηνές με Βεδουίνους στην έρημο. Αν αντέχεις τα τσιμπήματα από κοριούς τότε θα είσαι τοπ.
Επίσης, για κάθε τι που σου σερβίρουν απαιτούν tips. Έρχονται και στο ζητάνε από μόνοι τους δλδ.
Καταλαβα. Σε ευχαριστω.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε: στις 09:30, 07-10-19:

Για πείτε κανέναν ενδιαφέρον προορισμό πέρα από Ισπανία, Ιταλία, Γερμανία, Γαλλία, Ελβετία.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 09:33, 07-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Για πείτε κανέναν ενδιαφέρον προορισμό πέρα από Ισπανία, Ιταλία, Γερμανία, Γαλλία, Ελβετία.

Ιρλανδία και Νορβηγία!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια