Προτάσεις για διακοπές

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Awwwwww είχα κλείσει για Σύρο και το ακύρωσα τελικά για να πάμε Κέρκυρα & δυο μερούλες Παξούς! Θα φανεί σε λίγο καιρό αν ήταν η σωστή απόφαση, αν και μου λένε ότι έχει πολύ κόσμο 15Αυγουστο και θα ξενερώσω γιατί θέλω ΗΣΥΧΙΑ. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Ησυχία στην πόλη τσι Κέρκυρας το δεκαπενταύγουστο; Εχμ. Σόρι. Νο. Το λιστόν μου φαινόταν να έχει περισσότερο κόσμο κι από το Πάσχα.

Αλλά παραμένει Κέρκυρα, τέλεια θα περάσετε. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εχει παει κανεις Σαν Φρανσισκο; Εχετε να μου προτεινετε ποια μερη και αξιοθεατα να επισκευτω; Θα παω τον αλλο μηνα, αλλα θα κατσω μολις 3 ημερες και θελω να προλαβω τουλαχιστον τα βασικα αξιοθεατα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ησυχία στην πόλη τσι Κέρκυρας το δεκαπενταύγουστο; Εχμ. Σόρι. Νο. Το λιστόν μου φαινόταν να έχει περισσότερο κόσμο κι από το Πάσχα.

Αλλά παραμένει Κέρκυρα, τέλεια θα περάσετε. <3

Λοιπόν λοιποόν λοιπόν!!!!!
Δε ξέρω πόσοι θα με κράξουν, αλλά παιδιά ΔΕ ΜΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΚΕΡΚΥΡΑ!!!
Δε μου άρεσε καθόλουυυυυυυυυυυ!! Μα καθόλου!
Είχε φουλ κόσμο, βαβούρα, αμάξια, κίνηση, στη παραλία μπορούσε ο διπλανός να πιάσει το κώλο σου άμα ήθελε, μιλάμε για ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ.:P
Εμείς θέλαμε ήρεμες διακοπές όπως πέρυσι στη Μήλο, αλλά δεν. Κι ούτε από θέμα παραλίας δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο.
Δε μπορώ να πω βέβαια, είχε πολλά ωραία μέρη, αξιοθέατα, πολλά μέρη να φας να πιεις με ωραία θέα κτλ κτλ. αλλά not for us δε θα ξαναπήγαινα ούτε αν κέρδισα σε διαγωνισμό.

Ευτυχώς πήγαμε και δυο μερούλες Παξούς και εκεί ξετρελάθηκα, ήταν αυτό που ήθελα!! :D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Λοιπόν λοιποόν λοιπόν!!!!!
Δε ξέρω πόσοι θα με κράξουν, αλλά παιδιά ΔΕ ΜΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΚΕΡΚΥΡΑ!!!
Δε μου άρεσε καθόλουυυυυυυυυυυ!! Μα καθόλου!
Είχε φουλ κόσμο, βαβούρα, αμάξια, κίνηση, στη παραλία μπορούσε ο διπλανός να πιάσει το κώλο σου άμα ήθελε, μιλάμε για ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ.:P
Εμείς θέλαμε ήρεμες διακοπές όπως πέρυσι στη Μήλο, αλλά δεν. Κι ούτε από θέμα παραλίας δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο.
Δε μπορώ να πω βέβαια, είχε πολλά ωραία μέρη, αξιοθέατα, πολλά μέρη να φας να πιεις με ωραία θέα κτλ κτλ. αλλά not for us δε θα ξαναπήγαινα ούτε αν κέρδισα σε διαγωνισμό.

Ευτυχώς πήγαμε και δυο μερούλες Παξούς και εκεί ξετρελάθηκα, ήταν αυτό που ήθελα!! :D:redface:
Εδώ που τα λέμε η Κέρκυρα δεν είναι ακριβώς το ιδανικό μέρος για χαλάρωση και ηρεμία... :P Και νομίζω πως αυτό είναι ευρέως διαδεδομένο. Κατά τα άλλα μπορώ να πω πως κι εμένα η Κέρκυρα δε με τρελαίνει.

Και αν ποτέ κερδίσεις σε διαγωνισμό διακοπές στην Κέρκυρα και δε θέλεις να πας, είμαστε κι εμείς εδώ βρε μην αγχώνεσαι :lol: Θα σε απαλλάξω μεμιάς από ένα τέτοιο βάρος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά δεν σου φταίει κανείς. Όταν θες ήρεμες διακοπές δε πας σε καμία περίπτωση σε ένα τέτοιο νησί.
Πας στους Παξούς ή σε κανένα μικρό κυκλαδίτικο -κι όχι μόνο- νησί.

Δε ξέρω για εσάς, αλλά προσωπικά θα γούσταρα τρελά να περάσω μερικές ημέρες στην Κέρκυρα.
Μεγάλο καημό την έχω, αλλά και τους Παξούς. Καλά βασικά νησί να ναι κι ό,τι -σχεδόν- να ναι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κι εγώ αγαπάω τα μικρά νησάκια, τα ήρεμα, που απλά κάθεσαι σαν τον αστερία στην παραλία και το βράδυ βγαίνεις μια βόλτα να δεις λίγο κόσμο να σου θυμίσει ότι δεν είσαι ερημίτης. Δεν βόλεψε φέτος να πάω κάπου, μακάρι να κάτσει για του χρόνου. Θα ήθελα πολύ Ιθάκη ή Αλόννησο ή Σύμη. Στις Κυκλάδες δεν με ελκύει πολύ το ότι είναι ξερότοπος και σε παίρνει ο αέρας με το καλησπέρα :P αλλά ας βόλευε να πάω κάπου 5 μέρες να ηρεμήσω και δεν θα κοιτούσα το τοπίο...Δύσκολο το καλοκαίρι φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Κι εγώ αγαπάω τα μικρά νησάκια, τα ήρεμα, που απλά κάθεσαι σαν τον αστερία στην παραλία και το βράδυ βγαίνεις μια βόλτα να δεις λίγο κόσμο να σου θυμίσει ότι δεν είσαι ερημίτης. Δεν βόλεψε φέτος να πάω κάπου, μακάρι να κάτσει για του χρόνου. Θα ήθελα πολύ Ιθάκη ή Αλόννησο ή Σύμη. Στις Κυκλάδες δεν με ελκύει πολύ το ότι είναι ξερότοπος και σε παίρνει ο αέρας με το καλησπέρα :P αλλά ας βόλευε να πάω κάπου 5 μέρες να ηρεμήσω και δεν θα κοιτούσα το τοπίο...Δύσκολο το καλοκαίρι φέτος.

Πανε Τυνησια για λιγες μερες ξεκουρασης και χαλαρωσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Στο παρακάτω βίντεο βλέπουμε γιατί οι ιδανικοί μήνες για να επισκεφτεί κανείς την Κέρκυρα είναι ο Μάιος (όπως πήγαν τα κορίτσια) ή, ακόμα καλύτερα, ο Σεπτέμβριος (προχωρήστε κατευθείαν στο 3:40 για να δείτε την πόλη, αν και προτείνω να το δείτε όλο).



Πόσο μου 'χει λείψει, δεν το πιστεύω. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Πανε Τυνησια για λιγες μερες ξεκουρασης και χαλαρωσης

Είναι παμφθηνα και σου φέρονται σαν να είσαι πασάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εχει παει κανεις για διακοπες Ινσταμπουλ και αν ναι μηπως θα μπορουσε αν μοιραστει εμπειριες απο εκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Εχει παει κανεις για διακοπες Ινσταμπουλ και αν ναι μηπως θα μπορουσε αν μοιραστει εμπειριες απο εκει;

Ιστανμπουλ Ιστανμπουλ..? Δεν μου λέει κάτι το όνομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Είχα πάει με τη μαμά μου που είναι από κει και ξέρει τα τουρκικά οπότε με πήγε σε μέρη που δεν πάνε τουρίστες. Ας πούμε μια μέρα πήραμε το λεωφορείο και πήγαμε στην ανατολική πλευρά της Πόλης και γυρίσαμε με καραβάκι. 3 φορές πήγαμε στη Χάλκη (Πριγκηπόνησα) με το καράβι και μου άρεσε πολύ. Είχαμε βρει ένα μέρος για φαγητό το βράδυ φτηνό αλλά ωραίο και μας κερνούσαν και τσάι όπως συνηθίζεται στην Τουρκία. Πάντως η εμπειρία σαν τουρίστας και σαν άνθρωπος που ξέρει τη γλώσσα πρέπει να είναι το μαύρο και το άσπρο. Είχαμε και Istanbul kard και γυρνούσαμε με όλα τα μέσα μεταφοράς. Βρήκαμε φτηνό δωμάτιο να μείνουμε γιατί πηγαίναμε μόνο για ύπνο. Γυρίσαμε στην αγορά και γινόταν χαμός. Καλές τιμές και ποικιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Είχα πάει με τη μαμά μου που είναι από κει και ξέρει τα τουρκικά οπότε με πήγε σε μέρη που δεν πάνε τουρίστες. Ας πούμε μια μέρα πήραμε το λεωφορείο και πήγαμε στην ανατολική πλευρά της Πόλης και γυρίσαμε με καραβάκι. 3 φορές πήγαμε στη Χάλκη (Πριγκηπόνησα) με το καράβι και μου άρεσε πολύ. Είχαμε βρει ένα μέρος για φαγητό το βράδυ φτηνό αλλά ωραίο και μας κερνούσαν και τσάι όπως συνηθίζεται στην Τουρκία. Πάντως η εμπειρία σαν τουρίστας και σαν άνθρωπος που ξέρει τη γλώσσα πρέπει να είναι το μαύρο και το άσπρο. Είχαμε και Istanbul kard και γυρνούσαμε με όλα τα μέσα μεταφοράς. Βρήκαμε φτηνό δωμάτιο να μείνουμε γιατί πηγαίναμε μόνο για ύπνο. Γυρίσαμε στην αγορά και γινόταν χαμός. Καλές τιμές και ποικιλία.

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σε λιγοτερο απο 24 ωρες πεταω για Χαβαη, συγκεκριμενα Χονολουλου. Περα απο τα κλασσικα, pearl harbor, ala moana mall, aquarium, ποια αλλα σημεια αξιζουν την προσοχη μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Σε λιγοτερο απο 24 ωρες πεταω για Χαβαη, συγκεκριμενα Χονολουλου. Περα απο τα κλασσικα, pearl harbor, ala moana mall, aquarium, ποια αλλα σημεια αξιζουν την προσοχη μου;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Απιστευτο μερος η Χονολουλου! Πρωτη φορα κανω Χριστουγεννα σε θερμο κλιμα και ηταν πρωτογνωρη και εντυπωσιακη εμπειρια! Μακραν τα καλυτερα Χριστουγεννα και οι καλυτερες διακοπες που εχω κανει στη ζωη μου. Δυστυχως επειδη εκλεισα το ταξιδι τελευταια στιγμη, δεν καταφερα να βρω εισητηριο για το pearl harbor. Με βλεπω να ξαναπηγαινω, αν οχι αυτο το καλοκαιρι, τον χειμωνα σιγουρα. Θα κατσω το λιγοτερο 2 εβδομαδες για να κανω περιηγηση σε Kauai, Maui, Hawaii και ξανα Oahu γιατι δεν προλαβα να κανω πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top