Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,959 μέλη και 2,477,994 μηνύματα σε 78,920 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 489 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Εάν δεν πιστεύετε στο Χριστιανισμό] Σε τι θρησκεία/θεό πιστεύετε;

[Εάν δεν πιστεύετε στο Χριστιανισμό] Σε τι θρησκεία/θεό πιστεύετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 34)
Άθεος/Δε με απασχολεί η θρησκεία
29
85,29%
Μουσουλμάνος
1
2,94%
Ινδουιστής
0
0%
Σιχιστής
1
2,94%
Εβραίος
0
0%
Βουδιστής
0
0%
Κομφουκιανιστής
0
0%
Άλλη θρησκεία
3
8,82%

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 09:56, 05-03-16:

Μπόρεσες και τον ... γνώρισες;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 11:52, 05-03-16:

Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,580 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 12:08, 05-03-16:

Δεν πιστεύω σε κανένα Θεό και συνεπώς δεν ακολουθώ καμία θρησκεία. Οι θεοί παίρνουν σάρκα και οστά από την συνεχή άρνηση των ανθρώπων να δεχθούν την θνησιμότητα τους και την πεπερασμένη φύση τους. Σε αυτή τη Γη γεννιέσαι ζεις για κάποια χρόνια και μετά επιστρέφεις πάλι στην Γη από όπου προήλθες. Ο πιστός είναι αρκετά ματαιόδοξος ώστε να πιστεύει πως αυτός (και το είδος του) είναι κάτι το τόσο διαφορετικό από τα άλλα ζωικά είδη που ο θάνατος δεν τον αγγίζει, αλλά με την βοήθεια μιας αόρατης και άυλης ύπαρξης θα τον προσπεράσει και θα ζήσει για πάντα. Μια καθαρά παιδική αφέλεια που δυστυχώς συνεχίζει σε αρκετές ενήλικες ζωές, ανίκανες να δουν και να δεχθούν την πραγματική φύση των γεγονότων.

Η θρησκεία και ο θεός συνεπώς αποτελεί ένα προιόν όπως πολλά άλλα. Το προϊόν αυτό έχει ως σκοπό να καλύψει τη ζήτηση για ελπίδα και για μεταθανάτια ζωή. Αν ήμασταν αθάνατοι κανένας δεν θα πίστευε σε θρησκείες, θεούς και δαίμονες. Βέβαια η τραγική ειρωνεία της κατάστασης έγκειται στο γεγονός πως αν ήμασταν αθάνατοι, και δεν ήμασταν σκλάβοι του μηχανισμού του θανάτου και της αναπαραγωγής τότε δεν θα είχαμε καν τη δυνατότητα να συλλάβουμε τι εστί θάνατος, θρησκεία και θεός, καθώς ο εγκέφαλός μας θα ήταν ανύπαρκτος, αφού η διαδικασία της εξέλιξης απαιτεί τον θάνατο και την αναπαραγωγή μέσα στο είδος.
Παράθεση

Giannoutas

Περιβόητο Μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,251 μηνύματα.

O Giannoutas Άρης μέχρι τον παράδεισο έγραψε: στις 12:49, 24-09-18:

Ελληνικό φόρουμ είμαστε και λείπει από τις βασικές επιλογές το δωδεκάθεο; Τόσο προχω είμαστε;

Τέσπα επί του θέματος, Ακόμα δεν έχω καταλήξει και καταλάβει ποιά ανώτερη δύναμη είναι αυτή που κυβερνά, που διοικεί, που δημιουργεί, που αποδίδει δικαιοσύνη, που μοιράζει ρόλους σε άλλες θεότητες κτλ κτλ. Οπότε θα απαντήσω άλλη θρησκεία.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πιστεύετε στον Θεό; [II] - Από Great Chaos
      Το θέμα έχει λάβει 2214 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θεολογικά κι εκκλησιαστικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-09-19 στις 12:00.
    • Τι πιστεύετε για την 11/9; - Από Demelene
      Το θέμα έχει λάβει 105 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-03-19 στις 19:00.
    • Πιστεύετε στο Θεό; - Από jimissss
      Το θέμα έχει λάβει 879 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-07-17 στις 13:28.
    • Πιστεύετε στα όνειρα; - Από cynical
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-03-15 στις 14:54.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα