Προσπερματικά και εγκυμοσύνη

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
αααααα οχι δεν ρειπα κατι πλακιτσα κανω..... Εδω ειχα δει ενα βιντεο και απλα ειχα πατησει το ονομα ενος πορνοσταρ....και μετα το ειδε καταλαθος στην μπαρα αναζητησης ( James Dean ) εμμμμμμ απλα εκεινος μου εκανα λιγη συζητηση... Πολυ ..... Δεν ξερω

χαχαχα, τι συζητηση σου εκανε ;
αν ημασταν ολοι τοσο καλοι δεν θα υπηρχε κερατο
μιλαμε για τεχνη ,
ο καθενας βλεπει οτι θελει

ΥΓ : Ενας ειναι ο Θεος , Johnny Sins
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ο ποιος????

Απλα ενταξει μιλησαμε , μου ειπε οτι ειναι πορνοσταρ και με εφερε σε αβολη θεση

Αλλα για πειτε επειδη βγηκαμε οφ τοπικ. Η πρωτη σας εμπειρια ποια ηταν ( με λεπτομεριες χαχαχα μεγεθος κλπ ( πλακα κανωωω))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Ξυνεις πληγές τώρα.
Αυτά κάπου αλλού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα... Κοιτα για αυτο ειναι το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex890

Νεοφερμένος

Ο alex890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας


Με την κοπελα μου ηρθαμε σε επαφη.Ηταν και με και χωρις προφυλακτικο .Τι εννοω? Εννοω ότι στην αρχη αφήναμε να τριβόμασταν ετσι όπως ημασταν γυμνοι και ισα ισα 1 ή2 φορες εβαλα ελαχιστα την κεφαλη του πεους μεσα της .Όταν ΄΄αναβα΄΄ εβαζα το προφυλακτικο και συνεχιζαμε .Τελειωνα μεσα στο προφυλακτικο και εξω απ τον κολπο,πηγαινα τουαλετα ελεγχα το προφυλακτικο αν ειχε τρυπήσει(όλα ηταν κομπλε) και καθαριζα το πεος μου με ένα χαρτι.Μετα γινοταν το ιδιο ,συνολικα 3 φορες , δηλαδή τριβόμασταν.Εκει που λεω ότι μπηκα 1-2 φορες ηταν συνολικα και στις 3 φορες ,δηλαδή 1 φορα στην κάθε πραξη και αυτό χωρις να αισθάνομαι ότι τελειωνω ή κατι τετοιο και ηταν πολυ γρηγορο ,δεν ημουν πολλα δευτερόλεπτα μεσα της η κεφαλη του πεους.Η κοπελα θα εχει ωορρηξια σε 6 μερες .Εγω φοβάμαι μην εχει γινει καμια στραβη με τα προσπερματικα ?Τι λετε εσεις ? πως το βλέπετε απ την δικη σας εμπειρία?

Καμια απαντηση?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

alex890

Νεοφερμένος

Ο alex890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τα εχω τσεκαρει ,αλλα ο νους μου ακομα αυτό σκέφτεται
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα εχω τσεκαρει ,αλλα ο νους μου ακομα αυτό σκέφτεται
Όπως κατάλαβες, το πιο πιθανό είναι ότι δεν υπάρχει ζήτημα, καθώς πρέπει να συντρέξουν αρκετοί παράγοντες. Οπότε καλύτερα να ηρεμήσεις, περίμενε λίγο και μην μεταφέρεις το άγχος στην κοπέλα σου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Καλησπέρα σας


Με την κοπελα μου ηρθαμε σε επαφη.Ηταν και με και χωρις προφυλακτικο .Τι εννοω? Εννοω ότι στην αρχη αφήναμε να τριβόμασταν ετσι όπως ημασταν γυμνοι και ισα ισα 1 ή2 φορες εβαλα ελαχιστα την κεφαλη του πεους μεσα της .Όταν ΄΄αναβα΄΄ εβαζα το προφυλακτικο και συνεχιζαμε .Τελειωνα μεσα στο προφυλακτικο και εξω απ τον κολπο,πηγαινα τουαλετα ελεγχα το προφυλακτικο αν ειχε τρυπήσει(όλα ηταν κομπλε) και καθαριζα το πεος μου με ένα χαρτι.Μετα γινοταν το ιδιο ,συνολικα 3 φορες , δηλαδή τριβόμασταν.Εκει που λεω ότι μπηκα 1-2 φορες ηταν συνολικα και στις 3 φορες ,δηλαδή 1 φορα στην κάθε πραξη και αυτό χωρις να αισθάνομαι ότι τελειωνω ή κατι τετοιο και ηταν πολυ γρηγορο ,δεν ημουν πολλα δευτερόλεπτα μεσα της η κεφαλη του πεους.Η κοπελα θα εχει ωορρηξια σε 6 μερες .Εγω φοβάμαι μην εχει γινει καμια στραβη με τα προσπερματικα ?Τι λετε εσεις ? πως το βλέπετε απ την δικη σας εμπειρία?

Καμια απαντηση?


Καταρχάς το εργαλείο σου παλικάρι μου, δεν θα το καθαρίζεις με χαρτί. Κάτω από τη βρύση και πλύσιμο/σαπούνισμα θέλει.


Το χαρτί είναι μια μαλακία και μισή. Κολλάει, μένουν μακαρονάκια στο κεφάλι από κάτω που κολλάνε στα υπολλείματα σπέρματος μια αηδία μια σιχαμάρα, ερεθίζει το μαλακό δέρμα της περιοχής και δεν καθαρίζει τόσο καλά όσο το σαπουνάκι.

Οπότε μπανιάρισμα μετά από κάθε σεξάκι κατέβασμα το πετσάκι με προσοχή μην κοπεί, πλύσιμο κάτω από το κεφάλι και σαπουνισμα με τα δαχτυλάκια δε θελει τριψιμο για τον ίδιο λόγο, μαλακό δέρμα κλπ.

Αυτα ήθελα να πω, για την υγιεινή. Για τα άλλα που ρωτάς, υπάρχουν πιο ειδικοί.

ΥΓ: Εξαιρείται η περίπτωση του να είσαι μακριά απο λουτρό ή να είσαι σε εξωτερικό χώρο, οπότε έχε και ενα πακέτο υγρά μαντηλάκια καθαρισμού. Απλό χαρτί δεν είναι σοβαρή λύση.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Η πιθανότητα της στραβής είναι μικρή αλλά υπαρκτή. Τώρα δεν υπάρχει κατι να κάνεις έτσι και αλλιώς, υπομονή να περάσουν οι μερες και περισσότερη προσοχή απο εδω και περα.
 

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Καλησπέρα σας


Με την κοπελα μου ηρθαμε σε επαφη.Ηταν και με και χωρις προφυλακτικο .Τι εννοω? Εννοω ότι στην αρχη αφήναμε να τριβόμασταν ετσι όπως ημασταν γυμνοι και ισα ισα 1 ή2 φορες εβαλα ελαχιστα την κεφαλη του πεους μεσα της .Όταν ΄΄αναβα΄΄ εβαζα το προφυλακτικο και συνεχιζαμε .Τελειωνα μεσα στο προφυλακτικο και εξω απ τον κολπο,πηγαινα τουαλετα ελεγχα το προφυλακτικο αν ειχε τρυπήσει(όλα ηταν κομπλε) και καθαριζα το πεος μου με ένα χαρτι.Μετα γινοταν το ιδιο ,συνολικα 3 φορες , δηλαδή τριβόμασταν.Εκει που λεω ότι μπηκα 1-2 φορες ηταν συνολικα και στις 3 φορες ,δηλαδή 1 φορα στην κάθε πραξη και αυτό χωρις να αισθάνομαι ότι τελειωνω ή κατι τετοιο και ηταν πολυ γρηγορο ,δεν ημουν πολλα δευτερόλεπτα μεσα της η κεφαλη του πεους.Η κοπελα θα εχει ωορρηξια σε 6 μερες .Εγω φοβάμαι μην εχει γινει καμια στραβη με τα προσπερματικα ?Τι λετε εσεις ? πως το βλέπετε απ την δικη σας εμπειρία?

Καμια απαντηση?

Εαν δεν τελειωσες μεσα της μην φοβασαι τιποτα τα προσπερματικα δεν κανουν τιποτα
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Απο τα 15 μου ασχολουμαι με το αθλημα και ειμαι 35.Οπως καταλαβαινεις το αγχος κατα τη διαρκεια της πραξης ειναι μεγαλο ειχα ενα φιλο που μου ελεγε οτι μπορει να πιασει παιδι ακομα και απο την μυρωδια του σπερματος κατι τετοια εχω ακουσει τα παντα τιποτα δεν ισχυει στην πραξη τα προσπερματικα δεν κανουν τιποτα μονο αν μπει καθαροαιμο σπερμα μεσα στον κολπο
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Απο τα 15 μου ασχολουμαι με το αθλημα και ειμαι 35.Οπως καταλαβαινεις το αγχος κατα τη διαρκεια της πραξης ειναι μεγαλο ειχα ενα φιλο που μου ελεγε οτι μπορει να πιασει παιδι ακομα και απο την μυρωδια του σπερματος κατι τετοια εχω ακουσει τα παντα τιποτα δεν ισχυει στην πραξη τα προσπερματικα δεν κανουν τιποτα μονο αν μπει καθαροαιμο σπερμα μεσα στον κολπο

Αν και τα προσπερματικά υγρά είναι λιπαντικό και φυσιολογικά δεν περιέχουν σπερματοζωάρια, δεν αποκλείεται να μεταφέρουν σπερματοζωάρια, που έχουν διαφύγει από το γεννητικό σύστημα ή βρίσκονται στην ουρήθρα από προηγούμενη εκσπερμάτιση.
Όταν υπάρχει σεξουαλική επαφή κατά την οποία δε χρησιμοποιείται προφύλαξη, μπορεί να απελευθερωθούν στον κόλπο προσπερματικά υγρά που ενδεχομένως να μεταφέρουν σπερματοζωάρια, χωρίς αυτό να γίνει αντιληπτό από κανέναν από τους δυο συντρόφους.

Είναι η μέθοδος της απόσυρσης αποτελεσματικός τρόπος αντισύλληψης;
Σύμφωνα με το Κέντρο Πρόληψης και Ελέγχο Νοσημάτων (CDC) των Η.Π.Α. η μέθοδος της απόσυρσης έχει πιθανότητα αποτυχίας που φτάνει στο 22%, δηλαδή περίπου 1 στα 5 ζευγάρια που τη χρησιμοποιεί ως μόνη μέθοδο αντισύλληψης θα έχει μια εγκυομοσύνη μέσα σε διάστημα 12 μηνών.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πονεμένο θέμα και πονεμένη ιστορία γενικότερα για τον αντρικό πληθυσμό. Στην κοινωνία της "ισότητας" του 2020 στο συγκεκριμένο θέμα, όλα τα χαρτιά τα κρατάει η γυναίκα.

Πέραν του ότι η γυναίκα έχει καμιά 15αριά επιλογές αντισύλληψης και ο άντρας μόνο μία (την οποία μπορείς να δεις απευθείας αν χρησιμοποιεί ή όχι, σε αντίθεση με της γυναίκας που πρέπει να δεχθείς το λόγο της)και παρόλα αυτά στην μεγάλη πλειοψηφία των περιπτώσεων ο άντρας είναι υπεύθυνος για την αντισύλληψη, όταν γίνει η στραβή πάλι η γυναίκα αποφασίζει.

Αν θέλει να το ρίξει είναι σώμα της και ο άλλος δεν έχει λόγο. Αν θέλει να το κρατήσει είναι σώμα της και ο άλλος δεν έχει λόγο, αλλά αυτή έχει λόγο στο πορτοφόλι του για τα επόμενα 18 χρόνια. Και όλως παραδόξως το δικαστήριο μόνο στον άντρα θα πει "ας πρόσεχες που την έβαζες κύριος", στην γυναίκα ποτέ, είτε το κρατήσει είτε όχι.

Και μετά μιλάμε για ισότητες, υπευθυνότητες και άλλα τέτοια γραφικά ουσιαστικά.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να προσέχουμε κατά τη διάρκεια οποιασδηποτε σεξουαλικης επαφής, καθώς δεν συντρέχει μόνο ο κινδυνος μιας πιθανής εγκυμοσύνης, αλλά και τα σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσήματα.


Όσον αφορά την ευθύνη μιας ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης, η ζυγαριά γερνει προς τη γυναίκα. Αν και, κι οι δυο φέρουν ευθύνες, η γυναίκα θα πρέπει να είναι πιο προσεκτική. Για τον εαυτό της, για να μην τρέχει η ίδια καθώς το βάρος μιας εγκυμοσύνης, η γυναίκα το σηκώνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pangeo

Νεοφερμένος

Ο pangeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το κάνω με την κοπέλα μου πάνω από ένα χρόνο σχεδόν κάθε μέρα χωρίς προφυλακτικό και ευτυχώς δεν είμαι ακόμα μπαμπάς. Πιστεύω ότι η μέθοδος του τραβήγματος για μένα τουλάχιστον είναι αρκετά αποτελεσματική γιατί ξέρω να ελέγχω τον εαυτό μου. Δεν την συνιστώ βέβαια σε κανέναν γιατί κάθε άνθρωπος δεν είναι το ίδιο. Αυτα τα ποσοστά αποτυχίας που έχει σαν μέθοδος πιστεύω ότι τα έχει γιατί απλά κάποιοι δεν τραβιουνται έγκαιρα. Έχω περάσει κι εγώ βέβαια πολύ άγχος με καθυστερήσεις κλπ. Οπότε κ πάλι δεν το συνιστώ πέρα από εξαιρετικές περιπτώσεις
 

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Το κάνω με την κοπέλα μου πάνω από ένα χρόνο σχεδόν κάθε μέρα χωρίς προφυλακτικό και ευτυχώς δεν είμαι ακόμα μπαμπάς.
Με τέτοια ανούσια ρίσκα, να είσαι έτοιμος να γίνεις.
Όντως, οι πιθανότητες να γίνει είναι λίγες, αλλά υπαρκτές. Και αν κάτσει η στραβή να είσαι έτοιμος στα 23 σου να αναλάβεις τις ευθύνες σου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Το κάνω με την κοπέλα μου πάνω από ένα χρόνο σχεδόν κάθε μέρα χωρίς προφυλακτικό και ευτυχώς δεν είμαι ακόμα μπαμπάς.

Mazel Tov!

Οταν κάνεις βαφτίσια να μας καλέσεις στο τραπέζι να φάμε!

Νομίζεις ότι το κάνεις με καμια 50άρα που και να τα ρίξεις μέσα δεν πιάνει παιδί ούτε με λιτανεία στην Πάτμο;

Τουλάχιστον συμφωνήστε το και χύνε μέσα ρε φίλε, να πάτε ευχαριστημένοι και οι δυο σε γάμους και γέννες μετά. Τι τραβιέσαι και μένει μέσα η μισή παραγωγή και ρίχνεις την άλλη μισή στους μουσαμάδες;

Κι είναι και 2 η ώρα και μ επιασε πείνα για 3 μπέργκερ πατάτες γαμώ τη λαιμαργία μου...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top