Κόστος επίσκεψης σε γιατρό

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Εχω ένα πρόβλημα με την ακμή και πριν δυο μήνες επισκέφτηκα ενα γιατρό για μια θεραπεία. Μου είπε να κάνω κάτι εξετάσεις αίματος και να έρθω τον Σεπτέμβριο για να ξεκινήσουμε. Του έδωσα 60 ευρώ επίσκεψη.
Πήγα ξανά σήμερα, του έδωσα να δει τις εξετάσεις και μου έγραψε τα χάπια. Υπόθεση 5 λεπτών. Και μου ζήτησε πάλι 60 ευρώ επίσκεψη!!
Μας είπε οτι χρειάζεται να με βλέπει μια φορά τον μήνα για 5 λεπτά, για να βλέπει απλά την πρόοδο...
Επειδή παραξενεύτηκε ο πατέρας μου, τον ρώτησε αν κάθε φορά θα πρέπει να δίνουμε 60 ευρώ, για αυτά τα 5 λεπτά επίσκεψη... και είπε ενα ξερό «Ναι».

Είναι λογικό να πληρώνω κάθε φορά επίσκεψη για 5 λεπτά υπόθεση; Και αντε να πληρώνω... 60 ευρώ τον μήνα; Αντε 20 οκ, αλλά 60;
Μια άλλη φίλη μου, μένει σε άλλη πόλη, έκανε ακριβώς την ίδια θεραπεία με 'μενα. Την πρώτη φορά της πήρε 50 ευρώ επίσκεψη, και τις επόμενες φορές 15 ευρώ και ορισμένες φορές 10...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αθανατο ελληνικο συστημα υγειας!!!!

Ακριβως ετσι ειναι οπως τα λες.

Ακομα και για μια ερωτηση σου χρεωνουν κανονικα την επισκεψη.


Εγω προσφατα πηγα να κλεισω ραντεβου σε γιατρο (μεσω ΕΟΠΥΥ) και μου ειπε Σεπτεμβριος-Οκτωβριος ειναι κλεισμενοι μηνες.
Να ξαναπαω το Δεκεμβρη ή αν θελω να πληρωσω.

Καλα αντε γεια του ειπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ε ναι η επίσκεψη τόσο πάει πάντα, 50-60, είτε κάτσεις 3 λεπτά, είτε 30.
Μα γιατί δε πήγες σε κάνα δημόσιο γιατρό και όχι σε ιατρείο; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Princess δεν ξερω για το προβλημα του Chaos τι γινεται παντως ειλικρινα ειναι καποιες εξετασεις εξειδικευμενες που δεν γινονται στα δημοσια νοσοκομεια και αναγκαστικα απευθυνεσαι σε ιδιωτη.

Και ειναι πανακριβες.

Σου δενουν τα χερια.

πχ εξετασεις για θρομβοφιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειναι παγια τακτικη στην πολη σου η αν ο συγκεκριμενος ειναι πολυ ηθικος ανθρωπος. Εγω παντος θα πηγενα σε αλλων στην θεση σου. Αν κανει και αυτος τα ιδια, καληνυχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Nα πας σε γιατρό του ΕΟΠΥΥ που δεν θα πληρώνεις τίποτα. 'Η αν θες οπωσδήποτε να πληρώσεις, δώστα σε άλλο γιατρό. Για ακμή πας, όχι για εγχείριση ανοιχτής καρδιάς. 60 ευρώ το 5λεπτό ούτε οι καλύτερες βιζιτούδες δεν βγάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Καθαρή κοροιδία και μπροστά στα μάτια σας! Δεν θα έπρεπε να ξαναπάτε δεύτερη φορά εφόσον είδατε την τιμή από την αρχή ενώ δεν έκανε τίποτα και την πρώτη φορά. Ειδικά για το θέμα της ακμής υπάρχουν πολλοί και πιο φθηνοί. Θα σου πρότεινα να το ψάξεις πριν δώσεις τα λεφτά σου άσκοπα,κρίση έχουμε θα σου λείψουν αυτά τα 120 ευρώ συνολικά.
Απορώ πώς δεν του είπατε τίποτα του παλιοξεφτίλα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Και σε εμένα συμβαίνει παιδιά...
Παιδίατρος απο μικρό παιδί που είχα αρρωστήσει-με πονούσε ο λαιμός,
πήγα στο ιατρείο και πήρε 50Ευρώ για 10 λεπτά... (μόνο τον λαιμό μου κοίταξε!)...

Έλεος!!:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
60 φασκελα μπορει. 60 ευρω non.
Μια φορα εριξα ενα κραξιμο γερο σε μια δερματολογο, ρεζιλι την εκανα με ακουγε ο κοσμος. Μου χε πει απτο τηλ πως χρεωνει την επισκεψη 20 ευρω. Οταν πηγα κοιταξε για 1 λεπτο το σπυρακι που ειχα βγαλει (ειχε γυρισει τριχα τελικα) και μου ζητησε 40. Μου δικαιολογηθηκε πως δεν καταλαβε στο τηλ και πως 20 παιρνει μονο αν δει εξετασεις. Μ... Καταλαβαινετε τον θυμο μου. Αφου της τα χωσα, τησ εδωσα τα 20 και δυνατα ζητησα την ΑΠΟΔΕΙΞΗ. Το φχαριστηθηκα.
Τωρα βεβαια που το θυμαμαι, ουτε τα 20 επρεπε να της δωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Γι αυτό εγώ πάντα όταν τηλεφωνώ σε ιδιώτη ιατρό για ραντεβού ρωτάω το κόστος της επίσκεψης. Επίσης έχω βρει και μια ωραία ιστοσελίδα που όχι μόνο σου βρίσκει όποια ειδικότητα θες και σου κλείνει ραντεβού on line, αλλά διαβάζεις και τιμές και κριτικές άλλων ασθενών και έχω βολευτεί πολύ...Όλα αυτά σε περίπτωση που δε θες να περιμένεις το ραντεβού μέσω δημόσιου ιατρού, το οποίο επίσης μπορείς να κλείσεις on line
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top