Επισκέψεις σε μοναστήρια

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Κριμα που οι γυναικες δεν μπορουν να πανε στο Αγ.Ορος για να δουν πολλα πραγματα που δεν πιστευουν οτι ισχυουν,αλλα δυστυχως γιαυτες δεν μπορουν.

Θα ηταν μια πολυ καλη εμπειρια για ολες τις γυναικες


Σημείωση editor: Το παρόν θέμα έχει προέλθει από διάσπαση του θέματος "Πιστεύετε στο Θεό;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Κριμα που οι γυναικες δεν μπορουν να πανε στο Αγ.Ορος για να δουν πολλα πραγματα που δεν πιστευουν οτι ισχυουν,αλλα δυστυχως γιαυτες δεν μπορουν.

Θα ηταν μια πολυ καλη εμπειρια για ολες τις γυναικες
Εχει αμέτρητα μοναστήρια να πάνε
Μην ανησυχείς άλλωστε ούτε εμείς μπορούμε να πάμε στα γυναικεία μοναστήρια
Ορθόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Εχει αμέτρητα μοναστήρια να πάνε
Μην ανησυχείς άλλωστε ούτε εμείς μπορούμε να πάμε στα γυναικεία μοναστήρια
Ορθόν
Δεν ξερω κατα ποσο μπορει αντρας να διανυκτερευσει σε ενα γυναικειο μοναστηρι οπως στο Αγ.Ορος,αλλα ξερω σιγουρα οτι μπορεις και τα επισκεπτεσαι κατα βουληση,εχω ηδη επισκευτει πολλα.

Καμια ομως συγκριση με την κατανηξη στο Αγ.Ορος,οπως ειπα και νωριτερα αυτη ειναι η μορφη της "κοσμικης" πιστης (μπορεις να πας με την οικογενεια σου για να κανεις Ανασταση εκει περα) και δεν ειναι η μορφη της πιστης οπως διατηρειται ακομα μεσα στο Αγ.Ορος (με διαφορετικο εγερτηριο,μονιμη αποχη απο την κρεοφαγια,μονο αντρες,κερια στις λειτουργιες και ελλειψη ηλεκτρικων πολυελαιων,ελλειψη μικροφωνων και ηχειων και ειναι ακομα παρα πολλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δεν έχω πάει ακόμα :( έχω πάει σε άλλα όμως :)))))
Ξέρεις Covenant καμμιά φορά νομίζω ότι αναλωνόμαστε σε αμέτρητες συζητήσεις περί πίστεως και τελικά αυτό το συναίσθημα που νιώθουμε δεν μπορεί να εκφραστεί .Σίγουρα καταλαβαίνεις τι εννοώ και αν το καταλάβαιναν όλοι όσοι λένε ότι δεν πιστεύουν έστω μια φορά δεν θα ήθελαν με τίποτα να το αποχωριστούν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
καμμιά φορά νομίζω ότι αναλωνόμαστε σε αμέτρητες συζητήσεις περί πίστεως και τελικά αυτό το συναίσθημα που νιώθουμε δεν μπορεί να εκφραστεί .Σίγουρα καταλαβαίνεις τι εννοώ και αν το καταλάβαιναν όλοι όσοι λένε ότι δεν πιστεύουν έστω μια φορά δεν θα ήθελαν με τίποτα να το αποχωριστούν :)
Πολυ σωστή παρατήρηση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Δεν έχω πάει ακόμα :( έχω πάει σε άλλα όμως :)))))
Ξέρεις Covenant καμμιά φορά νομίζω ότι αναλωνόμαστε σε αμέτρητες συζητήσεις περί πίστεως και τελικά αυτό το συναίσθημα που νιώθουμε δεν μπορεί να εκφραστεί .Σίγουρα καταλαβαίνεις τι εννοώ και αν το καταλάβαιναν όλοι όσοι λένε ότι δεν πιστεύουν έστω μια φορά δεν θα ήθελαν με τίποτα να το αποχωριστούν :)
Ετσι ακριβως ειναι οπως το αναφερεις.Απλα ο καθενας θετει διαφορετικες προτεραιοτητες στην ζωη του και ειναι απολυτα λογικο και σεβαστο.
Αυτο το συναισθημα προσωπικα που δινει δυναμη για καθε νεα μερα,ειναι κατι πολυ παραπανω απο την ανθρωπινη αγαπη που γνωριζουμε,ισως γιαυτο να μην μπορουμε να το μεταδωσουμε αυτο το συναισθημα σωστα στον αλλον.

Πρεπει το εδαφος να εχει καλλιεργηθει καταλληλα πριν ριξεις τον σπορο

Να πας με την πρωτη ευκαιρια που μπορεις,θα καταλαβεις ακριβως περι τινος μιλαω.Εγω πηγα φετος πρωτη φορα και πλεον θα το καθιερωσω καθε χρονο (μαλιστα προτιμησα να φαω τα λεφτα των διακοπων μου για να παω στο Αγ.Ορος,παρα να παω για μπανακια με φιλους,αλλα δεν το μετανιωσα για ουτε ενα δευτερολεπτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top