The Vampire Diaries

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Έχει δει κανείς αυτή τη σειρά; Είναι βασισμένη στην ομώνυμη σειρά βιβλίων και μέχρι τώρα έχει παιχτεί η πρώτη σεζόν. Απευθύνεται αρκετά σε νεανικό κοινό και πιάνει το πολυφορεμένο θέμα των βαμπίρηδων με πρωταγωνιστές την Εlena και δύο αδέρφια, άσπονδους εχθρους, βαμπίρηδες τους Stefan και Damon. Η Elena είναι ολόιδια με την Kathrine, την παλιά μεγάλη αγάπη των δύο αδελφών η οποία σαν βαμπίρισσα τους μεταμόρφωσε το 1864.
Μου την πρότειναν και είπα να την ξεκινήσω μιας και έχουν παιχτεί μόνο 22 επεισόδια. Στα 4 πρώτα έκοψα φλέβα, ήταν σαν να έβλεπα Edward και Bella από την αρχή, απλά αντί για Jacob, τον Damon, τον μεγάλο αδερφό.. Διάβασα όμως ότι στρώνει στη συνέχεια και οι κριτικοί λένε πως γίνεται όλο και καλύτερο με κάθε επεισόδιο που περνά. Εντάξει μπορεί να φταίει ότι με αγγίζουν και οι εφηβικές ταινίες πολύ εύκολα, αλλά ξέφυγε από τη μέση και μετά από το κλασικό ρομάντσο και μπήκε μπόλικη δράση στη μέση με βαμπίρηδες, μάγισσες, ξόρκια, καλούς, κακούς, έρωτες, απογοητεύσεις, προδωσίες, θανάτους, αγωνία να κάνουν βόλτα στην οθόνη.
Αν αντέχετε το θέμα και σας αγγίζουν οι εφηβικοί έρωτες καθώς και η μάχη καλού-κακού ρίξτε του μια ματιά αξίζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν το εχω δει..
αλλα εχω δει αυτο..



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Προτιμώ τον δεξιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna Kel

Νεοφερμένος

Η Anna Kel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλα, μην με περασετε για καμια τρελη φαν που βλεπει οτι κυκλοφορει σε βρικολακες αλλα αυτη η σειρα μου αρεσε πολυ! Υπαρχει κανεις αλλος εδω που να του αρεσει το Vampire Diaries? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
και εμένα μ αρέσει πολύ!! έχω δει όλους τους κύκλους και τώρα που έχει βγει το 9 επεισόδιο στο 4 κύκλο μου έχει κολλήσει το σάητ όπου το βλέπω και δεν το έχω δει και δεν μπορώ να το βρω να το δω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Vampire Diaries 4 everrr!Το λατρεύωωω!<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχω δει 3-4 επεισόδια, μ'άρεσε.
Πάρα πολύ όμως.
Δυστυχώς το κόψανε, όποτε βρω χρόνο θα το ξεκινήσω[και αυτό]..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Υπέροχη σειρά!!!
Έχει και κάτι κουκλάκια άστα να πάνε. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ναι και εκεί έμεινε. Το originals έχει μακράν καλύτερο story!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κοίτα το vampire diaries μέχρι τον τέταρτο κύκλο ήταν πολύ ωραίο. Στον 5ο το χάλασαν πολύ γιατί δεν έχουν τι άλλο να δείξουν προφανώς. Το originals είναι επίσης ωραία σειρά αλλά ας φτάσεις και αυτό 5ο κύκλο και θα δούμε αν θα είναι ακόμα τόσο γαμάτο. Ελπίζω να είναι βέβαια αλλά θα δούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Όσο και να λατρεύω τον Κλάους δε νομίζω να βλέπεται η ιστορια Της ζωής του σε 5 χρόνια... :whistle: Καλά το τιβιντι ήδη δε βλέπεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ο Klaus έχει ψυχολογικά και γίνεται αδυσώπητος κάθε φορά που πιέζεται συναισθηματικά. Εκτός αυτού η σειρά στηρίζεται στα 3 αδέρφια που ο καθένας τους είναι τρελά διαφορετικός χαρακτήρας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top