Απόψεις του Κώστα Τσόκλη για τους βιαστές και τους παιδόφιλους

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
το οτι ειναι ειλικρινης καποιος..τι σημαινει;;οκ..δηλαδη αν βγει ο Πασαρης και πει οτι ναι..μου αρεσει να σκοτωνω(παραδειγμα φερνω)...αυτο,τον καθιστα αξιολογο;;:crazy::crazy::crazy:
Προσωπικα ..ναι..και εγω σιχαινομαι τους ηθικολογους που βγαινουν στα καναλια..αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα φτασω στο αλλο ακρο,και θα υποστηριξω τετοιες αποψεις..για μενα ειναι καταρχην φαλλοκρατικες ,.οποτε δεν το συζητω καν...τωρα για την παιδεραστια..τι να πω;; χρειαζεται κατι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ πιό "ενδιαφέρουσα" μια τέτοιου είδους αιρετική στα όρια του retro δήλωση, παρά τις politically correct βλακείες που ακούμε καθημερινά στα κανάλια. Δεν αντέχω άλλο ηθικολογία και αγανακτώ όταν βλέπω νέα παιδιά να μεταμορφώνονται σε ιεροεξεταστές και αυτιάδες.

δηλαδη ή θα ειμαστε πολιτικως ορθοι-που το συχαινομαι- ή θα υποστηριζουμε διαστροφες οπως ο πορνογερο-τσοκλης ή κατι παρομοιοι του στην ολλανδια που θελουν να κανουν και κομμα?


και ο τσοκλης ειναι σουπερ πολιτικως ορθως..αλλιως δεν θα ειχε θεση καθηγητη κλπ,,υποταγμενος στο συστημα ειναι,,απλα λογω ξουσιας θεσης μπορει να λεει ανοιχτα τις διαστροφες στο μυαλο του που αλλοι δεν λενε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ πιό "ενδιαφέρουσα" μια τέτοιου είδους αιρετική στα όρια του retro δήλωση, παρά τις politically correct βλακείες που ακούμε καθημερινά στα κανάλια. Δεν αντέχω άλλο ηθικολογία και αγανακτώ όταν βλέπω νέα παιδιά να μεταμορφώνονται σε ιεροεξεταστές και αυτιάδες.

Συγνωμη, μα αλλο το αιρετικη κι αλλο το νοσηρη, που ειναι αυτο που χαρακτηριζει την δηλωση αυτην... Δεν με νοιαζει να ειμαι πολιτικα ορθος, ουτε ηθικολογος... Καθενας εχει την δικη του ηθικη... Ας πουμε εγω, θεωρω τον βιαστη πολυ χειροτερο απο τον δολοφονο, κι ετσι, δεν ανεχομαι καν να γινονται τετοιες δηλωσεις απο ατομα με θεωρητικο κυρος που κατεχουν ειδικα ζωτικες θεσεις στον τομεα της παιδειας στην χωρα μας... Κι ακριβως επειδη δεν μπορω να τις ανεχθω, θα τις κραζω οπου σταθω κι οπου βρεθω... Και δεν με νοιαζει καθολου ειτε ακουγομαι σαν τον Αυτια ή σαν Ιεροεξεταστη... End of story

Εσύ δηλαδή απο αυτά που μου λές νομίζεις ότι αυξήθηκαν οι βιασμοί το φεγγάρι που ο Τσόκλης έκανε τη δήλωση; Λες οι βιαστές να περίμεναν τον γέρο να βγεί στην ΝΕΤ, για να δώσει το σύνθημα για επίθεση; Μήπως προκαλούν ψυχολογικά τραύματα οι δηλώσεις τους σε όσους τις ακούνε; Προσωπικά εμένα μου προκαλούν απίστευτο γέλιο. Άλλα πράγματα είναι επικίνδυνα στην κοινωνία μας, όχι ένας άνθρωπος που παραδέχεται ότι βλέπει πιπίνια στο δρόμο και αναστατώνεται. Μακάρι να ήταν όλοι τόσο ειλικρινείς.

Δεν ξερω αν αυξηθηκαν οι βιασμοι και που... Κι οχι δεν περιμενε ο ηδη βιαστης τον Τσοκλη... Αλλα αυτος που συγκρατουσε τις ορμες του και βρηκε στον γερο αυτον μια δικαιολογια, μια χαρα μπορει να του εδωσε το ηθικο συγχωροχαρτι που εψαχνε...

Αλλα ενταξει... Τσαμπα συζηταμε, αν αυτο που εβγαλες εσυ απο την δηλωση του τυπου ειναι αυτο που εχω βαλει εντονα γραμματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ πιό "ενδιαφέρουσα" μια τέτοιου είδους αιρετική στα όρια του retro δήλωση, παρά τις politically correct βλακείες που ακούμε καθημερινά στα κανάλια. Δεν αντέχω άλλο ηθικολογία και αγανακτώ όταν βλέπω νέα παιδιά να μεταμορφώνονται σε ιεροεξεταστές και αυτιάδες.

Εσύ δηλαδή απο αυτά που μου λές νομίζεις ότι αυξήθηκαν οι βιασμοί το φεγγάρι που ο Τσόκλης έκανε τη δήλωση; Λες οι βιαστές να περίμεναν τον γέρο να βγεί στην ΝΕΤ, για να δώσει το σύνθημα για επίθεση; Μήπως προκαλούν ψυχολογικά τραύματα οι δηλώσεις τους σε όσους τις ακούνε; Προσωπικά εμένα μου προκαλούν απίστευτο γέλιο. Άλλα πράγματα είναι επικίνδυνα στην κοινωνία μας, όχι ένας άνθρωπος που παραδέχεται ότι βλέπει πιπίνια στο δρόμο και αναστατώνεται. Μακάρι να ήταν όλοι τόσο ειλικρινείς.
΄Οπως φάνηκε από την επιστολή της γυναίκας που βιάστηκε ΠΡΟΦΑΝΩΣ. Και προσβάλλονται πολλές περισσότερες γυναίκες.
Παρ'όλα αυτά όταν μια άποψη δεν "προμοτάρεται" από κάποιο κανάλι δεν με πειράζει να ακούγονται οι εκφραστές της. Για να ξέρουμε όλοι τι πρεσβεύουν και να κρίνουμε ανάλογα. Αν ξέραμε τις πραγματικές απόψεις όλων των κατα τα άλλα "politically correct" επωνύμων θα ξεκαθάριζε πολύ το τοπίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ πιό "ενδιαφέρουσα" μια τέτοιου είδους αιρετική στα όρια του retro δήλωση, παρά τις politically correct βλακείες που ακούμε καθημερινά στα κανάλια. Δεν αντέχω άλλο ηθικολογία και αγανακτώ όταν βλέπω νέα παιδιά να μεταμορφώνονται σε ιεροεξεταστές και αυτιάδες.

Εσύ δηλαδή απο αυτά που μου λές νομίζεις ότι αυξήθηκαν οι βιασμοί το φεγγάρι που ο Τσόκλης έκανε τη δήλωση; Λες οι βιαστές να περίμεναν τον γέρο να βγεί στην ΝΕΤ, για να δώσει το σύνθημα για επίθεση; Μήπως προκαλούν ψυχολογικά τραύματα οι δηλώσεις τους σε όσους τις ακούνε; Προσωπικά εμένα μου προκαλούν απίστευτο γέλιο. Άλλα πράγματα είναι επικίνδυνα στην κοινωνία μας, όχι ένας άνθρωπος που παραδέχεται ότι βλέπει πιπίνια στο δρόμο και αναστατώνεται. Μακάρι να ήταν όλοι τόσο ειλικρινείς.

Εκείνο που μας έχει φάει σε αυτόν τον τόπο, είναι η ειλικρίνεια !!!

Ολοι είναι ειλικρινείς και ενώ αναλαμβάνουν το φταίξιμο, στο τέλος τον λογαριασμό καλούμαστε να πληρώσουμε
ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ .


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Άντε ρε, γεμίσαμε ψευτοηθικολόγους εδώ** μέσα.***
Είχε δίκιο αυτός που είπε ότι η τηλεόραση και το internet κάποτε θα γίνουν τόποι σταύρωσης...

Εγώ το είπα αυτό.....
Το είχα γράψει στις 26-06-2005 00:43 με τίτλο ΤΟ INTERNET ΤΩΝ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ-ΥΠΕΙΚΩ ΤΟΙΣ ΚΑΙΡΟΙΣ και το πιστεύω ακόμη ακράδαντα!!! ;)
Αργότερα (2006) το έκανε και άσμα το φιλαράκι μου (ο Νότις) σε στίχους του Δήμα, "σ ένα χαζοκούτι τόσα χρόνια, έχω βαρεθεί να βλέπω...ψώνια"
Eίχαμε κάποτε τις ομιλούσες κεφαλές στο "γυαλί", τώρα μετεξελίχθηκαν σε ασύρματα ποντίκια ειδικευμένα επί παντός του επιστητού και δη στητού! Δώσε στην ψωνάρα βήμα και Τσόκληδες και πάρτης την ψυχή :hehe:
https://www.youtube.com/watch?v=AUaFvHXMvpg

Ήθελα από καιρό να τοποθετηθώ κι εγώ σε τούτο το θέμα, αλλά μου έλειπε η γωνιοκόρυφος.... :rolleyes:

Έλεγα λοιπόν, ότι ο άνθρωπος σαν μονάδα με τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της, σε αντιδιαστολή με το κοινωνικό σύνολο, είναι και υπερατομικό στοιχείο, δηλαδή υπάρχει, ενεργεί και ανεξάρτητα από την βούληση του... (μη λαλήσετε από τώρα) :worry:
Έβαλαν οι web masters τον κάθε ταλαίπωρο, αψύλλιαστο αδαή στο internet, ωσάν το βλάχο στα "σαλόνια" (οιονεί εισαγγελέας) δίνοντας του κι ενα "ποντίκι" (που βρυχάται) στο χέρι.... για να μην πω τίποτα άλλο!
Ψάχνοντας λοιπόν ο (κάθε) μ@λ@κ@ς το περιβάλλον μέσα στο οποίο αποδίδει καλύτερα, κατάντησε βασικός αλλά και αστάθμητος παράγοντας, δεσπόζουσα μορφή αλλά και caba μάγκας, σπουδαίος εκ του ασφαλούς, σε ένα χώρο αποτελούμενο από ετερόκλητα, παντοίου είδους, τύπου και προέλευσης "στοιχεία" κάτι σαν την κολυμβήθρα του Σιλωάμ, όπου σαφώς και δεν έχει γνώση, και όταν δεν γνωρίζεις μεγιστοποιούνται οι ελλείψεις, τα ελαττώματα και τα σφάλματα!

Οι εταιρείες-παροχείς, σύγχρονοι εμβρυωροί στο βωμό της κονόμας και εν ονόματι του....pluralisme, προσφέρουν "ταχύτητες" σε ανθρώπους που δεν ξέρουν καν να μπουσουλήσουν αλλά είναι online 18 ώρες το 24άωρο, συν τις υπόλοιπες 6 που κοιμούνται & ονειρεύονται ιστιοσελίδες (ανοίξανε πανιά) κοινωνικής δικτύωσης, και βέβαια οι οργισμένοι βλόγερς (άλλο φρούτο δαύτο) στο όνομα της ποικιλώνυμης δημοκρατιας, ανέλαβαν την νουθέτηση του...όχλου! :eek:

Ε, κάτι τέτοιοι θα άφηναν τον Τσόκλη να προκαλεί τα ...χρηστά ήθη των χρηστών? Πως να μην ανησυχεί η άλλη, πχ παρθένα με πρώϊμη εμμηνόπαυση, όταν πριν κοιμηθεί η τελευταία της σκέψη είναι μη την βιάσουνε, και η πρώτη μόλις ξυπνήσει ότι την γλίτωσε και αυτό το...βράδι!
Κι αυτά τα εκφραστικά χέρια του...γερο Τσόκλη, πόση τροφή για φαντασιώσεις δίνουν! Ειδικά στο.....internet!
Έτσι που λες, οι ηθικολόγιοι με στόμα που στάζει φαρμάκι (και γαλατάκι ανάπτυξης) γράφουν, γράφουν, γράφουν και ....γράφουν, επικαλούμενοι νόμους και ποινικά αδικήματα, αλλά λησμονώντας τα ενίοτε κατά το δοκούν, ειδικά όταν θίγονται οι....ντελικάτες (α να χαθείς καλέ) ή χαρμάνικες (που'σαι θανάση) ορέξεις τους! :ropalo:

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, άλλο να χρησιμοποιείς (κι εσύ) το διαδίκτυο και άλλο να ζεις και να αναπνέεις εκεί μέσα! Και ναι, σίγουρα οι άνθρωποι που συναντάμε κάθε μέρα στην ζωή μας δεν είναι οι ίδιοι με κείνους που το πράττουν, όπως δεν είναι οι ίδιοι με εκείνους που μαζεύνται στα κολόμπαρα πχ! Για να τους "πετύχεις" και τους μεν και τους δε, πρέπει κι εσύ να κάνεις το ίδιο!
Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που οι "απροσάρμοστοι" εκείνοι που χτίσανε και διατηρούν τις ιστιοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης και κατακραυγής της κοινωνίας (που δεν συμμετέχουν) όποτε είναι να κανονίσουν κάποια....συνάντηση, κάνουν σαν μικρά παιδάκια από την χαρά τους και ετοιμάζονται να αποδείξουν το ένα στο άλλο ότι δεν έχουν κέρατα, τέσσερα χέρια, ουρά, και αν κάποιος έχει και κάπως αξιοπρεπή εμφάνιση, ε τότε γίνεται αυτοδικαίως ο .....βασιλιάς! :lol:

Πολλή τροφή για ψυχολόγους το θέμα, ολόκληρο κεφάλαιο από μόνο του, από την μια να αποστασιοποιείσαι από την κοινωνία και να κρίνεις εκ του ασφαλούς και από την άλλη διακαώς να ψάχνεις κοινωνική δικτύωση! :confused:

Αρκετά, όχι άλλο κάρβουνο, που έλεγε και ο αείμνηστος Κούρκουλος!

**Ιντερνετικός επικριτής, ο αίρων την αμαρτίαν του (κάθε) Τσόκλη! https://img89.imageshack.us/img89/8927/kriths.jpg

***Κλεισμένος στο internet, αναβαπτισμένος σε κουκουβάγια https://1.1.1.1/bmi/img264.imageshack.us/img264/7831/w123x.jpg

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ πιό "ενδιαφέρουσα" μια τέτοιου είδους αιρετική στα όρια του retro δήλωση, παρά τις politically correct βλακείες που ακούμε καθημερινά στα κανάλια. Δεν αντέχω άλλο ηθικολογία και αγανακτώ όταν βλέπω νέα παιδιά να μεταμορφώνονται σε ιεροεξεταστές και αυτιάδες. .

Εγώ το είπα αυτό.....
Το είχα γράψει στις 26-06-2005 00:43 με τίτλο ΤΟ INTERNET ΤΩΝ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ-ΥΠΕΙΚΩ ΤΟΙΣ ΚΑΙΡΟΙΣ και το πιστεύω ακόμη ακράδαντα!!! ;) Αργότερα (2006) το έκανε και άσμα το φιλαράκι μου (ο Νότις) σε στίχους του Δήμα, "σ ένα χαζοκούτι τόσα χρόνια, έχω βαρεθεί να βλέπω...ψώνια" .

κλπ κλπ (ακολουθεί ολόκληρο σεντόνι)

Μήπως εσύ είπες και το πρώτο; Μου θυμίζει ενα απόσπασμα απο το διάσημο τεύχος του Παραπέντε "Το σέξ των εντελώς παντρεμένων". Εκεί που λέει σε κάποιους πώς να είναι στυλάτοι και να ρίχνουν καινούργιες γκόμενες. Πήγαινε κάπως έτσι...

Την παίρνεις τηλέφωνο και της λές: Θα ήθελα πολύ να βγούμε αύριο ομως με έχει πάρει τηλέφωνο ο Μπόνο και μου εχει πεί να μήν κάνω τίποτα γιατί μπορεί να πάμε σε ένα καυτό παρτυ ή της λές Θές να φάμε αύριο μαζί στο τάδε εστιατόρι που θα είναι ο φίλος μου ο Μπόνο και θα μοιράζει αυτόγραφα ή Αναγκάστηκα να πώ στο Μπόνο ότι δεν θα βγούμε αύριο για να έχω όλη μου τη μέρα διαθέσιμη για σένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
.... και να ρίχνουν καινούργιες γκόμενες.....

Που να τις ρίχνουν ; :confused:






Στα ανήλιαγα ράφια κάποιων βιβλιοπωλείων, όπου η μαρμίτα καταντάει οικτιρμός και αγωνία επιβίωσης σε....forum? :eek:

Και για του λόγου το αληθές, κάποιος αναγνώρισε τον "εαυτό" του στην παραπάνω συνεξέταση και "έκρινε" εκ του ασφαλούς δια του συμβόλου της αφαίρεσης, βεβαιώνοντας με επιπροσθέτως!
Βαριέμαι και να γελάσω πλέον.....:knife:

ΥΓ Himela, κάνε μια....συνένωση σε παρακαλώ, έληξε ο χρόνος μου για επεξεργασία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
παναγια μου ακομα δεν τον εχουν χωσει μεσα..τι σοι αποψεις ειναι...και δεν ειναι καθολου χωριατης,οι βιαστες και παιδοφιλοι ειναι σε μεγαλο ποσοστο μορφωμενοι ανθρωποι και οχι αμορφωτοι....αυτος ειναι καθηγητης και δειτε τι αποψεις εκφραζει...οτι πρεπει να πιασουν την κοπελα που εχει βιαστει και οτι αυτη φταιει??τι ειναι αυτα?και βιασμενη κα φυλακη θα παει...τι αλλο θα ακουσω..ειναι δυνατον ???τι ακουγεται απο τη τηλεοραση??αυτο κανονικα επρεπε να γινει μεγαλο σκανδαλο και οχι να τα δηλωνει στο ερτ κιολλασ...και αυτοι που εκαναν την εκπομπη ηθελα να ξερα μηπως του ειπαν μπραβο κιολλας....εξοργιστηκα παρα πολυ..αν τον ειχα μπροστα μου δεν ξερω τι θα τον εκανα...

Άντε ρε, γεμίσαμε ψευτοηθικολόγους εδω μέσα. Αν όλα αυτά που λέτε περί ηθικής τα πιστεύατε, θα ήταν ο κόσμος έξω παραμυθένιος. Η υποκρισία όμως βαράει κόκκινο, πιαστήκατε από έναν ηλικιωμένο άνθρωπο που έκανε μια ατυχή δήλωση και κάνετε διαγωνισμό για το ποιός θα πάρει τα περισσότερα like. Είχε δίκιο αυτός που είπε ότι η τηλεόραση και το internet κάποτε θα γίνουν σύγχρονες αρένες και τόποι σταύρωσης. Δεν θα παίξω αυτό το παιχνίδι, δεν μπορώ να διαβάσω την ψυχή αυτού του ανθρώπου, μόνο ο Θεός μπορεί.

εισαι σοβαρος???εδω ο ανθρωπος ειναι αρρωστος και δεν ειναι τυχαιες δηλωσεις.....οταν λεει καποιος οτι οι κοπελες που βιαζονται φταινε οι ιδιες για αυτο που επαθαν ..αυτο οχι δεν ειναι φυσιολογικο αλλα παρανοικο..κοιτα αμα εχεις και εσυ τισ ιδιες αποψεις μαυτον οκ....κανονικα ψυχιατρειο θελει οχι και να τον βγαζουν στη τηλεοραση..

Eγώ συμφωνώ εν μέρη όμως,με την αποψη αυτη όταν λέει οτι πρέπει να ψάχνουμε τις αιτίες όταν γίνεται κάτι και να μην κατηγορούμε τους άλλους χωρίς να εχουμε κάποια απόδειξη η καποια μαρτυρια.Εξάλλου είναι γνωστό οτι όταν βιάζεις κάποιον παράβιαζεις τα δικαιώματά του γιατι γινεται κατι αθελα σου,αλλά όταν ένα κορίτσι ντύνεται έξαλλα και γίνεται αντιλήπτη απο όλων των ειδων των ανθρωπων τοτε πιο πολυ φταει η ιδια και ειναι φυσικο να γινει κατι τετοιο.
λυπαμαι με αυτο που λες γιατι εισαι ενα κοριτσακι 15 χρονων και κοπελα..λυπαμαι πραγματικα..αν σου ειχε συμβει και σενα ενα τετοιο πραγμα πιστεψε με δεν θα ελεγες αυτο...και γυμνη να περπαταει καποια στο δρομο κανενας μα κανενασ δεν εχει το δικαιωμα να την ακουμπησει χωρις τη θεληση της..κατανοητο αυτο???ειδικα στην ηλικια σου τα κοριτσακια μπορει να ντυνονται προκλητικα αλλα ειναι παιδια ακομη και πιστεψε καμια δεν θελει να βιαστει...

Δεν θα ξαναπόσταρα στο παρόν θέμα για τους λόγους που ανέφερα όμως ας το αποκαταστήσω για όσους για κάποιο λόγο δεν θέλουν να το δεχτούν όπως είναι.

Αν ο κ. Τσοκλης εννοει αυτά που λέει, είναι πάρα πολυ πιθανόν να έχει βιάσει επανειλλημένα. Γιατί; Μα γιατί του αρέσει, το δηλώνει ο άνθρωπος. Το οτι δεν το έχουμε μάθει εμείς είναι το λιγότερο αφέλης απόδειξη ή έστω ένδειξη ότι δεν έχει συμβεί. Στην κοινωνία μας καθωσπρέπει είναι μόνο ότι έχει τη δύναμη να πληρώσει αρκετά ώστε να φαίνεται καθωσπρέπει.

Ωστόσο, μπορεί και να μήν έχει βιάσει, γιατί δεν του κατσε, γιατι δεν τα κατάφερε, γιατί το όποιο θύμα του ξέφυγε, για αρκετούς, ευτυχώς, λόγους, παρα που αυτός το ήθελε, και μας το λέει κιόλας περήφανα, πάρα πολύ. Οπότε για να ησυχάσουν τα σχόλια είμαστε όλοι εντάξει υποθέτω αν στην παραπάνω φράση μου το "βιαστή" το κάνουμε "υποψήφιο βιαστή" .

Δεν το άλλαξα στο εν λόγω πόστ μου ώστε να μήν φαίνονται ασυνάρτητα τα δυο επόμενα σχόλια δυο χρηστών.


ακριβως αυτο..μα το δηλωνει ξεκαθαρα,δεν φταινε οι βιαστες αλλα οι κοπελες που βιαζονται,δεν φταινε οι παιδοφιλοι αλλα τα παιδια...τι αλλο πρεπει να πει δηλαδη??ακριβως αυτα που λενε οι βιαστες τα ιδια λογια επαναλαμβανει....μην τον πουμε και βιαστη και τον θιξουμε τον ανθρωπο..εχεις απολυτο δικει σ'αυτα που εγραψες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
παναγια μου ακομα δεν τον εχουν χωσει μεσα..τι σοι αποψεις ειναι...
Όχι ευτυχώς, κανέναν δεν χώνουν μέσα για τις απόψεις του... μόνο για τις πράξεις του... ευτυχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Όχι ευτυχώς, κανέναν δεν χώνουν μέσα για τις απόψεις του... μόνο για τις πράξεις του... ευτυχώς!

αμφιβαλλω αν μενει μονο στα λογια αυτο ειναι το θεμα..οτι οσοι πιστευουν αυτο οι περισσοτεροι τα εφαρμοζουν και στις πραξεις......δεν θελω να φανταστω τις κοπελες η τα παιδια που εχουν βιαστει οταν θα ακουνε τετοιες δηλωσεις πως θα νιωθουν,,ειλικρινα .....δεν θελω να το φανταστω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,875 μηνύματα.
αμφιβαλλω αν μενει μονο στα λογια αυτο ειναι το θεμα..οτι οσοι πιστευουν αυτο οι περισσοτεροι τα εφαρμοζουν και στις πραξεις......δεν θελω να φανταστω τις κοπελες η τα παιδια που εχουν βιαστει οταν θα ακουνε τετοιες δηλωσεις πως θα νιωθουν,,ειλικρινα .....δεν θελω να το φανταστω....

Ευτυχώς ή δυστυχώς οι νόμοι κι η δικαιοσύνη δε βασίζονται σε αμφιβολίες αλλά σε αποδείξεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top