Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.

    Ψήφοι: 9 16.1%
  • Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.

    Ψήφοι: 4 7.1%
  • Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.

    Ψήφοι: 6 10.7%
  • Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.

    Ψήφοι: 18 32.1%
  • Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.

    Ψήφοι: 15 26.8%
  • Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    Ψήφοι: 5 8.9%

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Δηλαδή αν κάποιος θέλει να κάνει γυμνισμό πρέπει να κάνει μία διαδρομή Α' μόνο και μόνο για να πάει σε μία απομονωμένη παραλία? Βρε παιδιά, εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω έναν μαντράχαλο με τα "σημεία" του έξω επειδή με πιάνει νευρικό γέλιο αλλά δεν πρόκειται να του υποδείξω εγώ που θα κάνει μπάνιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δηλαδή αν κάποιος θέλει να κάνει γυμνισμό πρέπει να κάνει μία διαδρομή Α' μόνο και μόνο για να πάει σε μία απομονωμένη παραλία? Βρε παιδιά, εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω έναν μαντράχαλο με τα "σημεία" του έξω επειδή με πιάνει νευρικό γέλιο αλλά δεν πρόκειται να του υποδείξω εγώ που θα κάνει μπάνιο!!
Δεν είμαι εγώ που θα ορίσω τα "πρέπει" στον οποιονδήποτε.
Κάνω γυμνισμό σχεδόν 20 χρόνια, αλλά πάντα μου άρεσε το τοπίο να έχει μια φυσική ομορφιά. Σε κοινές παραλίες δεν κάνω, και δεν είναι θέμα ντροπής, ή σεβασμού, ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, αλλά απλά δεν μου βγαίνει.
Δεν χρειάζεται να είναι απομονωμένη η παραλία, ούτε χρειάζεται να ξενιτευτεί κανείς.
Ας μην ξεχνάμε οτι υπάρχει και η σχετική νομοθεσία για προσβολή της δημοσίας αιδούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εσείς έχετε δει ποτέ γυμνιστή (δε μιλάω για topless) σε "οικογενειακή" παραλία?
Εγώ ποτέ. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν ξέρω.
Δεν πάω σε τέτοιες παραλίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Θα σου πω τι μου περίγραψε ένας φίλος μας…
...ήταν με τα παιδιά και την γυναίκα του σε μια «οικογενειακή» παραλία. Ο τύπος (έλληνας), ήθελε να μαυρίσει την μελιτζανί πιπεριά του. Από γκουχου γκουχου και άσχημα βλέμματα δεν κατάλαβε ... ούτε λίγο ούτε πολύ έκανε βόλτες…προφανώς επιδειξιομανής…
κάποια στιγμή πείρε και μικρές πετρούλες ο φίλος μας και του έριξε χωρίς να θέλει να τον σημαδεύει…τίποτα…
…πείρε τα παιδιά του(ένα αγόρι και ένα κορίτσι 3 και 6 χρονών) και άλλαξαν παραλία…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Απαράδεκτο.
Ο τύπος ήταν στάνταρ επιδειξιομανής, άρρωστος και αυτοί κατά τη γνώμη μου δεν απέχουν και πολύ μακριά από το να γίνουν και επικίνδυνοι.
Θα μπορούσε ο φίλος σου να καλέσει και την αστυνομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Γιʼ αυτό λέμε.. ότι και αν κάνεις σε αυτή την ζωή είναι δεκτό αν δεν ενοχλείς τους άλλους…:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Γιʼ αυτό λέμε.. ότι και αν κάνεις σε αυτή την ζωή είναι δεκτό αν δεν ενοχλείς τους άλλους…:)
:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια και …πώς τα έλεγες ΚΕ?:P


Δεν θέλω με τίποτα μα με τίποτα να δω γυμνά τα παιδιά μου και τα παιδιά μου να δουν γυμνούς τους γονείς τους…με τίποτα. Είναι ταμπού το σώμα Ισιλ… καμιά φορά και τα ταμπού παίζουν το ρόλο τους…δεν είναι όλα αρνητικά.. όπως δεν είναι αρνητικό να μην κάνουν σεξ οι γονείς με τα παιδιά τους…ένα ταμπού είναι και αυτό...
Απ όλα τα ταμπού του κόσμου με αυτά τα δυο(που βασικά είναι ένα) συμφωνώ…

(δεν μιλάμε για περιπτώσεις ανάγκης, ατυχήματα κλπ. ούτε για μικρά παιδιά έτσι?)

Μπορώ να καταλαβαίνω την ανάγκη να νιώθεις ελεύθερος, κομμάτι της φύσης, κλπ και να κάνεις γυμνισμό μόνο σου, σε μια ερημική παραλία ή έστω και με τους φίλους με τους οποίους νιώθεις άνετα…
Το να τα βγάλεις όλα σε μια παραλία οπού έχει και παιδιά και ανθρώπους που δεν τα βγάζουν, μου μοιάζει επιδειξιμανία. Σορρυ παιδιά που είμαι για άλλη μια φορά ξενέρωτη αλλά δεν θα το έκανα ποτέ… και ας είχα τα προσόντα κάποτε να δείξω καλό πράγμα…:P

:P
Και το άλλο που το βάζεις? Δίνουμε τόσα λεφτά για μαγιό για να το βγάλουμε?


:rofl::rofl::rofl:

ααααααααααααααααααχαχχαχχαχχαχχαχαχχα

valder...καλοοοοοο...

Ρε παιδια, γιατι δεν χαλαρωνετε λιγο? Γιατι δινουμε τοσο σημασια στο τι θα πουν οι αλλοι? Ημαρτον, τοσο ταμπου το σωμα πια? Στην τελικη, ολοι ειμαστε γυμνοι κατω απο τα ρουχα μας. Για μενα παιζει φοβερα μεγαλο ρολο το να σπασουν τα ταμπου της κοινωνιας. Μαζι με αυτα πανε και πολλα αλλα πραγματα. Οταν ειμαστε ανετοι με το σωμα μας, ειμαστε πολυ ποιο ανετοι και με τον εσωτερικο μας κοσμο. Και η συνεπεια αυτου ειναι να ειμαστε ανετοι και με τους γυρω μας και συνεπως οι σχεσεις μεταξυ των ανθρωπων γινονται ποιο ειλικρινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Έχω βρεθεί σε παραλία με γυμνιστές (όχι στην Ελλάδα) Δε με πείραξε κάτι, οι εκφράσεις στα πρόσωπα τους και γενικότερα το κλίμα που επικρατούσε, δεν δήλωναν κάτι περίεργο. Ήταν σαν μία συνηθισμένη παραλία, δεν κοιτούσε ο ένας τα απαυτά του άλλου σα χάνος, ούτε ενοχλούταν κανείς απο κάτι τριγύρω.

Προσωπικά δεν ήξερα οτι ήταν παραλία γυμνιστών και όταν το κατάλαβα έμεινα λίγο (μ@λ@κ@ς) αλλά αυτό δεν ήταν πάνω απο 5 λεπτά. Συνειδητοποίησα οτι δεν υπήρχε κάτι κακό σε όλο αυτό και σε μία τέτοια παραλία θα έκανα γυμνισμό, άλλωστε και η αίσθηση, απο πισίνα που γνωρίζω και δε νομίζω να έχει διαφορά με τη θάλασσα, είναι απίστευτη.

Απο θέμα υγιεινής αυτό είναι ασφαλές; Για τις γυναίκες ειδικότερα, μέσα στη θάλασσα δεν πρέπει το μαγιό να προφυλάσσει απο κάτι περισσότερο απο το μη μαγιό, αλλά όταν κάθεται στην παραλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αν η θάλασσα και η παραλία είναι καθαρή δεν κινδυνεύεις.
Αν όμως δεν είναι κινδυνεύεις ακόμα και με μαγιό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια και …πώς τα έλεγες ΚΕ?:P


Δεν θέλω με τίποτα μα με τίποτα να δω γυμνά τα παιδιά μου και τα παιδιά μου να δουν γυμνούς τους γονείς τους…με τίποτα. Είναι ταμπού το σώμα Ισιλ… καμιά φορά και τα ταμπού παίζουν το ρόλο τους…δεν είναι όλα αρνητικά.. όπως δεν είναι αρνητικό να μην κάνουν σεξ οι γονείς με τα παιδιά τους…ένα ταμπού είναι και αυτό...
Απ όλα τα ταμπού του κόσμου με αυτά τα δυο(που βασικά είναι ένα) συμφωνώ…

(δεν μιλάμε για περιπτώσεις ανάγκης, ατυχήματα κλπ. ούτε για μικρά παιδιά έτσι?)

Στο έντονο κείμενο είναι όλη η ιστορία. Πως είναι ένα αυτά τα δύο? :hmm: Δεν είναι το ίδιο να αλλάξεις ρούχα μπροστά στο παιδί σου με το να το ποθήσεις ερωτικά!! :confused:

Ούτε η γύμνια είναι μόνο συνώνυμο της σεξουαλικής διέγερσης.

Αν αντιμετωπίσουμε το γυμνό τόσο μονοδιάστατα τότε σίγουρα θα αντιμετωπίσουμε κάθε γυμνιστή σαν επιδειξία την στιγμή που οι περισσότεροι γυμνιστές δεκάρα δε δίνουν ως προς το να προκαλέσουν.

Είναι όμορφα να μπορείς να είσαι ολόγυμνος και να σε χαϊδεύει ο αέρας ή η θάλασσα. Αν σας δωθεί η ευκαιρία δοκιμάστε το. Τίποτα και κανείς δε μπορεί να σας εξηγήσει πως είναι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Στο έντονο κείμενο είναι όλη η ιστορία. Πως είναι ένα αυτά τα δύο? :hmm: Δεν είναι το ίδιο να αλλάξεις ρούχα μπροστά στο παιδί σου με το να το ποθήσεις ερωτικά!! :confused:
Δεν ξέρω αν είμαι λάθος, ίσως παίζει ρόλο ο τρόπος που με μεγάλωσαν όμως στο μυαλό μου η γύμνια, το να δείξεις τα σεξουαλικά όργανα έχει σχέση με το σεξ.
Δεν συζητώ την πρόθεση, σίγουρα το να ντύνεσαι μπροστά στο παιδί σου δεν έχει τίποτα το σεξουαλικό αλλά δεν ξέρεις ποτέ πώς το βλέπει ένα παιδί. Αν καταλαβαίνει ποια ακριβώς είναι η πρόθεση…
…έχω μάθει να κρατώ το σώμα μου κρυμμένο από τα μάτια άλλων, γιατί είναι κάτι προσωπικό. Έχω μάθει (επομένως και θεωρώ σωστό) να είμαι γυμνή μόνο μπροστά στον άνθρωπο με τον οποίο κάνω σεξ. Όλοι υπόλοιποι πρέπει να απέχουν.

(και νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρη, αλλά θα το ψάξω, νομίζω λοιπόν ότι δημιουργούνται συμπλέγματα οταν τα παιδιά βλέπουν γυμνούς τους γονείς…)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Περισσότερο για να προλάβω επόμενα σχετικά ποστς:

Υπάρχει θέμα: Πρώτη επαφή με το Γυμνό Κορμί. για όποιον θέλει να επεκταθεί περισσότερο σχετικά με τα παιδιά και το γυμνό κορμί. ;)

Εδώ συζητάμε για το Γυμνισμό και εύλογα αναφέρθηκε φυσικά και το θέμα του παιδιού στην παραλία :)

Κάνω αυτό το διαχωρισμό ώστε να διευκολυνθούμε όλοι μας στη συζήτηση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ρε συ Ρουμανα, ειναι δυνατον το παιδι να σε βλεπει ερωτικα οταν γδυνεσαι, ειδικα μαλιστα απο τη στιγμη που θα εχει μαθει ετσι απο μικρο? Ειναι πολυ υπερβολικο αυτο που λες.

Ας μου πει καποιος ολες αυτες οι ντροπες και τα ταμπου, επι τελους, σε τι προσφερουν στην κοινωνια? Μονο κακο κανουν. Οταν ειμαστε κλειστομυαλοι οσον αφορα το σωμα και τη σεξουαλικοτητα, ειμαστε κλειστομυαλοι γενικα. Και δεν ειναι καθολου καλο για την κοινωνια να αποτελειται απο κλειστομυαλους ανθρωπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αναθεωρώ:
Είναι απίστευτη αίσθηση να κάνει μπάνιο topless :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ζηλεύωωωωωωωωωω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Με την πρώτη ευκαιρία δοκιμάστε το :P

Εγώ ήμουν σε πολύ καθαρή θάλασσα, με κύματα :P :P :P , και υπήρχαν και άλλες τουρίστριες topless around, so δεν ήμουν ξεκάρφωτη και προκλητική :P

Τέλειο, τέλειο, τέλειοοοοοοοο

Απο εδώ και μπρος μόνο topless :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Απο εδώ και μπρος μόνο topless :P

Που να βγάλεις και το από κάτω... εκεί να δεις πόσο σε καταπιέζει το μαγιό στην θάλασσα....

Αλλάζει όλη η αίσθηση!Είναι απλά τέλειο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Που να βγάλεις και το από κάτω... εκεί να δεις πόσο σε καταπιέζει το μαγιό στην θάλασσα....

Αλλάζει όλη η αίσθηση!Είναι απλά τέλειο :redface:


+1 :):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top