Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να μην έχει ανάγκη τον έρωτα;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Nομιζω πως η αγαπη ερχεται σε αντιθεση με αυτα. Ο ερωτας ειναι κυριως εγωιστης.


εγωιστής τρομερός... υπουλος κι ανταγωνιστικός, και πολύ παθιάρης...
οι περισσότεροι εγωιστές ερωτεύονται, ενθουσιάζονται γρηγορότερα, εντονότερα, συχνότερα...

μόλις φύγει ο εγωισμός, αν θελήσει... έρχεται η αγάπη που όλα τα ηρεμεί, όλα τα μαγεύει με έναν γλυκό, μαμαδίσιο, ανεξήγητα ρομαντικό τρόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστος

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Βασικά όλο το θέμα βασίζεται σε μία λάθος αρχή : "ο έρωτας αφορεί μόνο 2 άτομα (δεν λέω φύλλα και τέτοια για να μην λέει κανεις οτι αφήνω κόσμο απ έξω)"
Χρειάζεται έρωτας στην ζωή αλλά όχι απαραίτητα μεταξύ ανθρώπων.Ας πούμε ένας άνθρωπος μπορεί να είναι ερωτευμένος με την δουλειά του , να αγαπάει την οικογένεια του , το έθνος του ή και την ίδια ζωή.Αν δεν είναι ένας άνθρωπος ερωτευμένος με κάτι πιστεύω πως είναι κενός μέσα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila444

Νεοφερμένος

Η lila444 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω πως δεν έχει ερωτευθεί..ερωτεύθηκε και μάλιστα πολύ και επειδή πληγώθηκε πολύ μασκαρεύει τον φόβο της μοναξιάς με έναν αέρα ανεξαρτησίας (paulo coehlo)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Στους ανθρώπους θα έδειχνα πόσο λάθος κάνουν να νομίζουν ότι παύουν να ερωτεύονται όταν γερνούν, χωρίς να καταλαβαίνουν ότι γερνούν όταν παύουν να ερωτεύονται!

Από την αποχαιρετιστήρια επιστολή του Gabriel Garcia Marquez

Πιστεύω πως χωρίς έρωτα και αγάπη η ζωή είναι λίγη.

Πιστεύω πως επίσης χωρίς φίλους η ζωή είναι λίγη.

Αυτά τα δύο θα πρέπει να συνδυάζονται στην ζωή και το ένα να μην αποκλείει το άλλο όπως συνήθως βλέπουμε να συμβαίνει...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πρόσφατα γνώρισα διαδικτυακώς έναν άνθρωπο που οι απόψεις του μου έκαναν τρομερή εντύπωση. Είναι πάνω απο τριάντα και δεν έχει κάνει ποτέ στη ζωή του σχέση. Σεξ υπάρχει, φίλοι υπάρχουν (ακόμα και γυναίκες φίλες), αλλά τις σχέσεις τις αποφεύγει ως ο διάολος το λιβάνι. Λέει οτι δεν έχει ερωτευτεί ποτέ και δεν πιστευει στον έρωτα και οτι οι σχέσεις σημαίνουν συμβιβασμό, εκπτώσεις, υποχωρήσεις και δεν θέλει να κάνει τίποτε απο αυτά.

Ρε νώα δεν σου έχω πει να μην ενοχλείς τον κόσμο στο μσν ; :mad: (σε αναγνώρισα από το : σεξ υπάρχει)

τεσπα , ας επικεντρωθώ στο θέμα :

όλα είναι δυνατά - αλλά όχι και φυσιολογικά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Και τί είναι το φυσιολογικό;;; :hmm::hmm::worry::worry:
Kαι το αίσθημα της πείνας! (εκτός του έρωτα) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω πως δεν έχει ερωτευθεί..ερωτεύθηκε και μάλιστα πολύ και επειδή πληγώθηκε πολύ μασκαρεύει τον φόβο της μοναξιάς με έναν αέρα ανεξαρτησίας (paulo coehlo)

όμορφο αυτό και κατά τη γνώμη μου, έχει μια δόση αλήθειας :)

έιχα πρόσφατα μια συζήτηση με ένα κοντινό μου πρόσωπο(αγόρι)
έιναι ένα άτομο που ήταν σχεδόν 1, 5 χρόνο χωρίς κοπέλα(και ίσως για πολύυυ καιρό ακομα να ήταν) ένω η τελευτάια του σχέση ήταν σχέση φιλιας απλά έκαναν και...***
μία φορά ερωτευτηκε και πληγώθηκε...anyway το αποτέλεσμα από την συζήτησή μας ήταν πως δεν είχε-έχει ανάγκη τον "σύντροφο"
νοιώθει πως η σχέση τον καταπιέζει(πέρα απο σπάνιες εξεραίσεις κατα αυτόν) και δεν έχει ανάγκη το συναισθηματικό δέσιμο
και σεξουαλικά ας πούμε και μονος του είναι μια χαρά.Του αρέσει γενικά να είναι μονος του, πέρα απο τους φίλους του που μεν αγαπά αλλά λογω καταστάσεων δεν βλέπει συχνά.Μπορει να μην κάνει και ποτέ σχεσή αν δεν βρεί το κατάλληλο και σπανιο άτομο που δεν θα τον κανει να πιέζεται , αν και παλι στο θέμα έρωτας(συναισθηματικά) μου είπε δεν του αρέσει διότι δια αυτόν ήταν αυτό που έιχε περάσει μικρός και δεν του άρεσε καθόλου. Απόψή μου , πιστεύω είχε ερωτευτεί μια φορά αλλά έιναι συναισθηματικά ανώριμος και δεν το κατάλαβε μιας και για αυτόν είναι άλλο ο έρωτας.

εγώ είμαι άτομο που δεν ξέρω αλλά ασυνάισθητα αποζητώ νομίζω τον σύντροφο ,το συναισθηματικό δέσιμο και όλο αυτό(χωρίς να ενοοώ πως πάω και τα φτιάχνω με όποιον να έιναι, αν συμβεί όμως καλοδεχούμενο:)) επίσης μου αρέσει ο έρωτας και το αίσθημα του ερωτευμένου, για εμενα είναι χαρά και δεν με βασανίζει... αν ο σύντροφός μου δεν καταφέρει να μου δημιουργίσει ερωτικά αισθήματα όσο είμαστε μαζι δεν νοιώθω "γεμάτη" . Οπως επίσης δεν μου αρέσι να μένω και πολύ μόνη μου(γενικά ) σε σχέση με τον προαναφερθέντα που του αρέσει να περνάει αρκετό χρόνο μόνος του.

κάθε άνθρωπως έχει τον δικό του τρόπο και την δική του οπτική γωνία, πάντως ξέρω 1..2 άτομο που μπορούν η και θέλουν(θα έλεγα...) να "ζούν" χωρίς έρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
ειλικρινα δε μου φαινεται τοσο περιεργη η περιπτωση του..

ειναι προφανες το γεγονος οτι εχει ερωτευτει στο παρελθον.. απαραιτητως δεν εχει πληγωθει, αλλα σιγουρα εχει απογοητευτει απο το γεγονος ο ερωτας και το παθος ειναι κατι που δεν κραταει μια ζωη.
ηλιου φαινοτερον ειναι οτι ο ανθρωπος δεν τα παει καλα με τις ευθυνες και τις υποχρεωσεις που φερει μια βαθυτερη συνδεση με εναν ερωτικο συντροφο

Πολλοι ανθρωποι που αποφευγουν τις ερωτικες σχεσεις επενδυουν μεγαλο κομματι του εαυτου τους στις φιλιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Όλα είναι δυνατόν.Αν και πιστεύω πως απλά δε θέλει να το παραδεχτεί.Πάντως,υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που δεν έχουν ερωτευθεί ή κάνει σχέση ή και σεξ ποτέ τους και είναι 40 +.Επίσης,υπάρχουν και οι asexual ,άνθρωποι που δεν αρέσκονται στο να κάνουν σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Κάποια στιγμή είχα γνωρίσει σε επαγγελματικό επίπεδο μια γυναίκα που δεν είχε κάνει ποτέ στη ζωή της σχέση, δεν είχε κάνει ποτέ έρωτα κτλ.
Περιττό να σας πω ότι ήταν 52 χρονών και έμοιαζε σαν 75, χωρίς υπερβολές....... Δεν έχω ξαναδεί άνθρωπο να ¨μεγαλοδείχνει¨ τόσο πολύ!

Θεωρώ τους ανθρώπους που κλείνουν το κεφάλαιο ¨έρωτας¨ ελλειμματικότατους.....Μιλάω κυρίως για τους νέους ανθρώπους, το να το κλείσεις το θέμα στα 75 σου οκ... Αν και ειδικά τους μεγάλους ανθρώπους που το παλεύουν το θέμα , τους χαίρομαι ιδιαιτέρως και ακόμη περισσότερο!

Δεν θα ξεχάσω μια γιαγιά, που είχε μπει στο γραφείο μου (είχε μόλις αρχίσει σχέση με έναν παππού) με συνωμοτικό ύφος σαν κοριτσάκι στην εφηβεία.... Μου κάνει ¨μαρινάκι, θέλω μια μεγάλη χάρη.... Κατέβασε τον φάκελο του Δημητράκη (τον λέγαμε Δημητράκη τον λεγάμενο γιατί ήταν τσαχπινούλης και γλυκούλης) θέλω να μου πεις την ημερομηνία γέννησης του...¨
-Γιατί;; της λέω, θελεις να τσεκάρεις αν σου λέει αλήθεια;;;;
- Όχι, μου κάνει, θέλω να δω τί ζώδιο είναι............................
Μου φάνηκε τόόόόσο τρυφερό!!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
αυτο ειναι βιολογικης φυσεως? εννοω το ασεξουαλ

Κάποια στιγμή είχα γνωρίσει σε επαγγελματικό επίπεδο μια γυναίκα που δεν είχε κάνει ποτέ στη ζωή της σχέση, δεν είχε κάνει ποτέ έρωτα κτλ.
Περιττό να σας πω ότι ήταν 52 χρονών και έμοιαζε σαν 75, χωρίς υπερβολές....... Δεν έχω ξαναδεί άνθρωπο να ¨μεγαλοδείχνει¨ τόσο πολύ!

Θεωρώ τους ανθρώπους που κλείνουν το κεφάλαιο ¨έρωτας¨ ελλειμματικότατους.....Μιλάω κυρίως για τους νέους ανθρώπους, το να το κλείσεις το θέμα στα 75 σου οκ... Αν και ειδικά τους μεγάλους ανθρώπους που το παλεύουν το θέμα , τους χαίρομαι ιδιαιτέρως και ακόμη περισσότερο!

Δεν θα ξεχάσω μια γιαγιά, που είχε μπει στο γραφείο μου (είχε μόλις αρχίσει σχέση με έναν παππού) με συνωμοτικό ύφος σαν κοριτσάκι στην εφηβεία.... Μου κάνει ¨μαρινάκι, θέλω μια μεγάλη χάρη.... Κατέβασε τον φάκελο του Δημητράκη (τον λέγαμε Δημητράκη τον λεγάμενο γιατί ήταν τσαχπινούλης και γλυκούλης) θέλω να μου πεις την ημερομηνία γέννησης του...¨
-Γιατί;; της λέω, θελεις να τσεκάρεις αν σου λέει αλήθεια;;;;
- Όχι, μου κάνει, θέλω να δω τί ζώδιο είναι............................
Μου φάνηκε τόόόόσο τρυφερό!!!!!! :)

τελειο... :-)

εγω χαιρομουν τον παππου μου, 80 χρονων.. βεβαια η γιαγια εκανε παραπονα... αααχ και βαααχχ.. γερος ανθρωπος με κυνηγαει ολη μερα να κανουμε σεξ χαχαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
τελειο... :-)

εγω χαιρομουν τον παππου μου, 80 χρονων.. βεβαια η γιαγια εκανε παραπονα... αααχ και βαααχχ.. γερος ανθρωπος με κυνηγαει ολη μερα να κανουμε σεξ χαχαχαχαχ
Πολύ μου αρέσουν οι άνθρωποι που δεν παραιτούνται!!! Και ειδικά όταν το βλέπω σε ηλικιωμένους, άλλο πράμα!
Είναι ελιξήριο το άτιμο!!!!!
Άλλα δύο περιστατικά μου ήρθαν στο μυαλό, ενδεικτικά θεωρώ....

1)Είχαμε κινήσει τις διαδικασίες για εγκλεισμό ¨περιστατικού¨ με εισαγγελική στο ψυχιατρείο... Συζητάω με τους ψυχιάτρους για διάγνωση κτλ, ήταν βαρβάτη περίπτωση... Περιπτωσάρα... Πιθανολογούσαν ότι θα μπορέσει να ξαναβγεί μετά από κανα 8μηνο τουλάχιστον......... Λοιπόν, η κυρία βγήκε μετά από 3 μήνες!!!Μες την καλή χαρά, και μια χαρά! Ρωτάω τον ψυχίατρο ¨πώς κ'έτσι;;;;¨
-¨Ερωτεύτηκε!¨ , μου κάνει........ Όντως, είχε γνωρίσει κάποιον στο ψυχιατρείο και βγήκαν μαζί χεράκι-χεράκι , μες την καλή χαρά!!!!! Ήρεμη, γλυκιά, μια χαρούλα!!!!!

2) Περιστατικό με aids στον ξενώνα. Τάσεις αυτοκτονίας ,απόπειρες... Καταθλιψάρα... Εεεε, όσο και αν προσπαθούσαμε να τον συνεφέρουμε και δεν τον πολυπαλεύαμε, ερωτεύτηκε κάποιον από εκεί μέσα (ομοφυλόφιλος) και μέσα σε 1 βδομάδα που είχα να τον δω , πήγα και είδα άλλον άνθρωπο..... Τί να λέμε τώρα.......
Γιατρικό, αντικαταθλιπτικό, ελιξήριο, τα πάντα όλα!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Πολύ μου αρέσουν οι άνθρωποι που δεν παραιτούνται!!! Και ειδικά όταν το βλέπω σε ηλικιωμένους, άλλο πράμα!
Είναι ελιξήριο το άτιμο!!!!!
Άλλα δύο περιστατικά μου ήρθαν στο μυαλό, ενδεικτικά θεωρώ....

1)Είχαμε κινήσει τις διαδικασίες για εγκλεισμό ¨περιστατικού¨ με εισαγγελική στο ψυχιατρείο... Συζητάω με τους ψυχιάτρους για διάγνωση κτλ, ήταν βαρβάτη περίπτωση... Περιπτωσάρα... Πιθανολογούσαν ότι θα μπορέσει να ξαναβγεί μετά από κανα 8μηνο τουλάχιστον......... Λοιπόν, η κυρία βγήκε μετά από 3 μήνες!!!Μες την καλή χαρά, και μια χαρά! Ρωτάω τον ψυχίατρο ¨πώς κ'έτσι;;;;¨
-¨Ερωτεύτηκε!¨ , μου κάνει........ Όντως, είχε γνωρίσει κάποιον στο ψυχιατρείο και βγήκαν μαζί χεράκι-χεράκι , μες την καλή χαρά!!!!! Ήρεμη, γλυκιά, μια χαρούλα!!!!!

2) Περιστατικό με aids στον ξενώνα. Τάσεις αυτοκτονίας ,απόπειρες... Καταθλιψάρα... Εεεε, όσο και αν προσπαθούσαμε να τον συνεφέρουμε και δεν τον πολυπαλεύαμε, ερωτεύτηκε κάποιον από εκεί μέσα (ομοφυλόφιλος) και μέσα σε 1 βδομάδα που είχα να τον δω , πήγα και είδα άλλον άνθρωπο..... Τί να λέμε τώρα.......
Γιατρικό, αντικαταθλιπτικό, ελιξήριο, τα πάντα όλα!!! :)

ετσι... πες τα! για να ξυπναμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Τώρα που το ξαναβλέπω,δε πιστεύω πως δεν έχει ερωτευθεί ποτέ του.Απλά έχει λάθος απόψεις για τις σχέσεις - όπως και πάρα πολλοί άνθρωποι άλλωστε -και για αυτό δεν έχει τολμήσει ποτέ του να εκδηλώσει αυτό που ένιωθε.Είναι πολύ κλασσική περίπτωση.Πιστεύεις ότι δε μπορείς να έχεις αυτό που θες και έτσι προτιμάς να το πνίξεις,κοροιδεύοντας ουσιαστικά τον εαυτό σου,λέγοντας πως δε το έχεις ανάγκη.Είναι μια εγωιστική προσέγγιση του στυλ " όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια." Το έχω περάσει και εγώ παλιά,όπως και πολύς κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ έχω την εντύπωση ότι είναι δυνατόν κάποιος που έχει κάποια ψυχική ασθένεια (βλ. συμπτώματα κατάθλιψης πχ) να μην έχει διάθεση να ερωτευτεί κ ό,τι άλλο αυτό συνεπάγεται. Μπορεί να πέφτω κ έξω βέβαια..Αυτό θα το ξέρει καλύτερα κάποιος ψυχολόγος, αλλά έχω μια τέτοια εντύπωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Γιατρικό, αντικαταθλιπτικό, ελιξήριο, τα πάντα όλα!!!

what goes up must come down. Ρωτα τον παλι οταν εχει χωρισει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top