Λονδίνο

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
800 το άτομο μέσα στο νερό..

Ευχαριστώ. :)

Πάω να αγοράσω κουμπαρά. Σε 2-3 χρόνια ίσως να μαζέψω λεφτά. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
αν θες να πας για 5-6 μερες βρες ενα ξενοδοχειο και μεινε καπου στο πικαντιλι, ολος ο πολιτισμος (θεατρα, σινεμα, μουσεια, stand up comedy, ψωνια) κτλ ειναι σε "περπατησημες" αποστασεις απο εκει. Παρε ανετα παπουτσια, το βρετανικο μουσιο απο μονο του θελει 2 μερες.

το london eye ειναι μια μαλακια και μιση.

δες το φαντασμα της οπερας και/η του αθλιους, πηγαινε στο ενυδριο.

το μπακινγκχαμ και το μπιγκ μπεν ειναι μαλακιες.

η τσαινα ταουν ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ για να τρως φτηνα και πολυ. Δεν ξερω απο που βλεπετε οτι το φαγητο ειναι ακριβο στο λονδινο.

Αν θες να βγεις παραεξω πηγαινε μια απο windsor ειναι ενα προαστιο δυτικα απο το λονδινο (μετα το heathrow) που μενει η βασιλισα, εχει πολυ ομορφη αγορα, ενα συγκλονιστικο παρκο και σχετικα φτηνο φαγητο. Ειναι και η λεγκολαντ εκει που επισης τα σπαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εξαρτάται το τι φαγητό σου αρέσει! :)
Το ίδιο και για το είδος των τουριστικών που θα πας να δεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είχα πάει για τα Χριστούγεννα του 2006 με γκρουπ και για 5 μέρες όλα πληρωμένα ήταν γύρω στα 700 ευρώ (Holiday Inn Regent's Park), άρα το 250άρι για εισιτήρια μου φαίνεται λογικό. Δεν θυμάμαι πόσο καιρό πριν το έκλεισα, αλλά κάντε κι έναν κόπο να δείτε τιμές σε "παραδοσιακά" πρακτορεία, όχι μόνο internet. Εχουν κι αυτοί τις προσφορές τους ενίοτε γιατί παίρνουν πολλά.
Μην πάτε όμως Χριστούγεννα, απαίσια εποχή ειδικά αν είστε μόνοι σας. Εγώ ναι μεν ήμουν με γκρουπ αλλά ήμουν μόνη μου και δεν είχα σκοπό να γνωρίσω κανένα από τα ζευγαράκια του γκρουπ για παρέα (κάτι μου λέει ούτε κι αυτοί εμένα). Επίσης γνωριμίες εκεί είναι αρκετά δύσκολες αν δεν είστε άντρας, γιατί θα έχετε όλο κάτι γλοιώδεις γάλλους, αφρικάνους, ινδούς και οτιδήποτε εκτός από άγγλους να σαν την πέφτουν στην ψύχρα όπου και να πάτε. Πάντως τα μπαρ-κλαμπ σε ρωτάνε στην πόρτα αν τον ξέρεις έτσι και πας να μπεις με κανέναν τέτοιον. Αν πεις ναι, σε ρωτάνε προσωπικά του στοιχεία και αν δεν τα ξέρεις, δεν μπαίνει μέσα αυτός! Χιχι.
Αν πάτε στο Σοχο αργά τις γιορτινές μέρες, θα βρείτε κάτι Τζαμαικανούς που θα σας πλησιάζουν στο άσχετο και θα εγγυώνται πως η κόκα και η ηρωίνη τους είναι η καλύτερη και η φτηνότερη. Δεν το επιβεβαίωσα αυτό γιατί φοβήθηκα πως θα καταλήξω σκλάβα του σεξ ή τίποτα τέτοιο αν δεν έφευγα αμέσως από εκεί.
Γενικά εγώ πέρασα σκατά στο Λονδίνο, πεταμένα λεφτά ήταν. Πάντως είχε ζέστη για Δεκέμβριο, εγώ την έβγαλα με ένα σακάκι τύπου ταγιέρ όλες τις μέρες. Το μουσείο με τα κέρινα ήταν το καλύτερο πράγμα του ταξιδιού, όλες οι άλλες μέρες περιλάμβαναν εμένα να τριγυρνάω σε μια άδεια πόλη η οποία ενίοτε γέμιζε με μετανάστες σε επιλεγμένους δρόμους. Δεν νομίζω να είδα πάνω από 2-3 αγγλους όλες αυτές τις μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ δεν είδα Άγγλους σε ένα ολόκληρο μεταπτυχιακό!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Είναι καλύτερο για 1η φορά να πας με γκρουπ ή μόνος; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κοπέλα μόνη σου? Με τίποτα, χάλια θα είναι. Εκτός κι αν έχεις σκοπό να πας μόνο σε μουσεία και τουριστικά μέρη και γενικά σου αρέσει να περνάς ολόκληρες μέρες μόνη σου και οι μόνες συνομιλίες που θα έχεις να είναι με υπαλλήλους καταστημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Δηλαδή βλέπεις περισσότερο μετανάστες στους δρόμους; Οι Άγγλοι δεν κυκλοφορούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Οι "μετανάστες" του Λονδίνου μπορεί να είναι 2ης και 3ης γενιάς. Το ότι είναι Ινδοί ας πούμε, στην εμφάνιση, δεν σημαίνει ότι δεν είναι Άγγλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Κατάλαβα τι εννοείς! Γενικώς έχει πολλούς μετανάστες στο Λονδίνο; Υπάρχουν σε όλες τις περιοχές ή σε κάποιες είναι πιο έντονο το στοιχείο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Στο κέντρο του Λονδίνου βλέπεις πάρα πολλούς τουρίστες. ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ. Αυτοί είναι οι ξένοι που βλέπεις σε μεγάλο ποσοστό.
Όσο προχωράς σε πιο έξω περιοχές μπορεί να βρεις συγκεντρωμένους πολλούς της ίδια εθνικότητας. Ας πούμε εγώ έμενα δυτικά, που ήταν Πολωνική συνοικία και πιο δίπλα ήταν όλοι Ινδοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Οι καλύτερες περιοχές για να μείνεις είναι έξω απο το κέντρο όπως στην Αθήνα ή είναι διαφορετικά εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εξαρτάται που θέλεις να κινείσαι...
Εγώ ήμουν μισή ώρα με το μετρό από το κέντρο και ήμουν παραπάνω από μια χαρά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Οκ! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τι το θέλεις καλέ το Λονδίνο; Πήγαινε μια Λισσαβόνα, ένα Πόρτο, μια Μαδρίτη, μια Βαρκελώνη, μια Πράγα, ένα Βερολίνο, ένα Άμστερνταμ, μια Κοπεγχάγη, ένα Όσλο, πήγαινε τέλος πάντων οπουδήποτε αλλού εκτός από Λονδίνο! :crazy:

Καλά έτσι τα λέω, επειδή είναι το τελευταίο μέρος στον κόσμο, το οποίο θα ήθελα να επισκεφτώ. Να πας και καλά να περάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κοπέλα μόνη σου? Με τίποτα, χάλια θα είναι. Εκτός κι αν έχεις σκοπό να πας μόνο σε μουσεία και τουριστικά μέρη και γενικά σου αρέσει να περνάς ολόκληρες μέρες μόνη σου και οι μόνες συνομιλίες που θα έχεις να είναι με υπαλλήλους καταστημάτων.

Όχι τελείως μόνη βρε. :P

Γιατί τέτοια "αγάπη" για το Λονδίνο όλοι; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αμα δεν είσαι τελείως μόνη όπου και να πάς καλά θα περάσεις...τι να το κάνεις το γκρουπ αμα εχεις καλή παρέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Oxford Street, τι αλλο???:P

Ενα απο τα ωραιοτερα ταξιδια μου στο εξωτερικο!
Ευελπιστω να ξαναπαω, αφου πρωτα επισκεφτω δυο αλλες μεγαλες πολεις που ειναι σε προτεραιοτητα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Λονδίνο, Άμστερνταμ ή Βερολίνο;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top