Microwave με grill

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι επιπλέον μπορείς να μαγειρέψεις σε έναν φούρνο μικροκυμάτων με γκριλ;
Πχ κατεψυγμένες πίτσες, ή κρουασανάκια Pillsbury ή κατεψυγμένα τυροπιτάκια μπορούν να μαγειρευτούν εκεί;

Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Πιτσες δεν νομίζω γιατί έχουν το αλουμινόχαρτο, πάντως αν λέει στις συσκευασίες οτι γίνεται τότε ναί μπορεις! Αν και εγώ φούρνο μικροκυμάτων χρησιμοποιώ μόνο για να ζεστάνω, όχι να ψήσω! όσες φορές το είχα δοκιμάσει νομίζω ότι είχε κάποια διαφορά στη γεύση.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιτσες δεν νομίζω γιατί έχουν το αλουμινόχαρτο, πάντως αν λέει στις συσκευασίες οτι γίνεται τότε ναί μπορεις! Αν και εγώ φούρνο μικροκυμάτων χρησιμοποιώ μόνο για να ζεστάνω, όχι να ψήσω! όσες φορές το είχα δοκιμάσει νομίζω ότι είχε κάποια διαφορά στη γεύση.:/:
Ευχαριστώ, αλλά ότι αυτά ισχύουν για απλό φούρνο μικροκυμάτων το ξέρω, εγώ ρώτησα για την περίπτωση να έχει grill (και γενικά τι προσφέρει αυτό) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Κοίτα ένας φούρνος μικροκυμμάτων είναι μια σχεδόν αντιγραφή του κανονικού φούρνου.Τα μικροκύμματα υποτίθεται πως με το αλουμινόχαρτο κάνουν μπαμ :ρ Άρα το grill του μικροκυμμάτων δεν διαφέρει σε κάτι με αυτό του κανονικού φούρνου.Νομίζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οκ, αλλά που χρησιμεύει το Grill;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Να πω κάτι για τους φούρνους αυτούς.Δεν ισχύει ο μύθος περί ραδιενέργειας κτλ.Καθηγητής του τμήματός μας μας εξήγησε ότι λειτουργούν με αντιστροφή των ομοιοπολικών δεσμών του νερού στα φαγητά με αποτέλεσμα να παράγεται θερμότητα και να ζεστένεται το φαγητό!

Όσον αφορά τώρα τα φαγητά λουκανικάκια κάνεις άνετα μέσα σε πιρεξάκι για να μην έχεις πυροτεχνήματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Χριστέ μου
Τι ραδιενέργεια?
Είπαμε, επικινδυνότητα

Αλλά ραδιενέργεια?:worry:
Σιγά μην έχουν και απεμπλουτισμένο ουράνιο. ρε Μεταλ Λοβερ :P

Πάντως το ότι μία απόσταση από το φούρνο όταν λειτουργεί χρειάζεται, χρειάζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Αυτό εννοούσα περί φημών...Δεν είναι όπς ακούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
οι φουρνοι μικροκοιματων επειδη λειτουργουν με μικροκυματα (το λεει και η λεξη) σε μερικα φαγητα διασπανε το ντιενει και ετσι ειναι κατα καποιο τροπο σα να τρως μεταλαγμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top