Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι θέλω: αν το ζευγάρι αποκτά παιδιά, αλλάζει τίποτα στην αντίληψη «είναι απόλυτα φυσιολογικό να κάνουμε (και) ξεχωριστά διακοπές»;

Εννοείται πως όχι, αν και σίγουρα υπάρχουν αντικειμενικές δυσκολίες. Προσωπικά ο πατέρας μου πήγαινε (και πηγαίνει ακόμα) εκδρομές με φίλους σχετιζόμενες με τα χόμπυ του, τα οποία δεν ενδιαφέρουν την μαμά μου. Δεν μου έμεινε κάποιο ψυχολογικό από αυτό.:P Αντίστοιχα φίλος των γονιών μου με μικρό παιδί και γυναίκα επιχειρηματία πηγαίνει πολύ συχνά διακοπές μόνος και σε μεγάλο μέρος αυτών έχει συντροφιά το παιδί. Δε νομίζω πως δεν είναι καλός σύντροφος ή ότι δεν είναι ερωτευμένος. Αν το 1 μέλος της σχέσης είναι workaholic και γουστάρει να δουλεύει όλο το καλοκαίρι, δεν σημαίνει ότι ο άλλος πρέπει να περιορίσει τις διακοπές του σε 1 3ήμερο και να περάσει την άδειά του Αθήνα για να αποδείξει ότι είναι καλός σύζυγος και πατέρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Επιβεβαιώνοντας το ποστ της underwater, έχω δει πολλές φορές μαμάδες ή μπαμπάδες με παιδιά, μόνους σε διακοπές χωρίς να υπάρχει διαζύγιο στη μέση, επειδή απλά δεν συνέπεσαν οι άδειες και ..."τα καημένα τα παιδιά θα κάνουν κανένα μπάνιο παραπάνω".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
και ξανααπαντώ μετά από 3 χρόνια

ναι κάνω διακοπές και με τον φίλο μου αλλά πάω και λίγες μέρες με τις φίλες μου...

εξάλλου τί είναι 4 μέρες μπροστά στις 365 μέρες; τίποτα

4 μέρες αφιερωμένες σε φίλες που τις ξέρω από τα 4 χρόνια μου = 19 χρόνια φιλίας

και ο φίλος μου αντίστοιχα πέι διακοπές με τος φίλους του και φυσικά δεν ζηλεύω.

σε 1,5 βδομάδα φευγω εξωτερικό για 3 μέρες να δω την φίλη μου (με την σιστερ παρέα). ο φίλος μου αντίστοιχα πήγε το πάσχα αγγλία με τους κολλητούς του.

τον ιανουάριο όμως θα πάμε μαζί γερμανία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Χμμμ για αρχή ίσως να το σκεφτόμουν το θέμα αλλά Εν τελει δεν θα είχα πρόβλημα. Εξαλλου όλη μέρα μαζί ημαστε το να μη βλεπόμαστε για λίγες μέρες θα μας ανανεώσει και θα λείψει ο ένας στον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εξαρτάται. Αν δεν μπορούσα να τον ακολουθήσω λόγω συνθηκών, no problema.
Αν όμως ενώ είχα τη δυνατότητα μου έλεγε οτι προτιμά να πάει μόνος του με δικαιολογίες τύπου "θέλω ένα διάλειμα", τότε θα του έδινα ισόβιο πασαπόρτι και θα'ψαχνα για καινούργιο... μόρτη (κατα πως έλεγε κι εκείνο το τραγουδάκι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καταρχην την ιδια την ερωτηση την βρισκω αποκρουστικη. Αν ειναι δυνατον να συζηταμε αν εχει αυτος/η την ελευθερια να κανει μονος/η διακοπες. Δεν ειναι δυνατον να τον/την σερνεις με λουρι. Εννοειται πως δεν λεω ποτε οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
^Ακριβώς. Ούτε δικαιολογίες περί ανανέωσης σχέσης, ούτε τίποτα δεν χρειάζεται. Δεν είναι σιαμαίοι. Είναι 2 άτομα που πριν γίνουν ζευγάρι είχαν προσωπικές ζωές και το πιο υγιές που μπορούν να κάνουν είναι να της διατηρήσουν ως ένα βαθμό και στα πλαίσια της σχέσης.
Βρίσκω επίσης πολύ άσχημο το να θέλει να πάει διακοπές ο ένας απ' τους δύο με τους φίλους του(όχι από κοινή παρέα) και να κουβαλιέται μαζί και ο σύντροφος, έστω και με παρότρυνση του πρώτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Καταρχην την ιδια την ερωτηση την βρισκω αποκρουστικη. Αν ειναι δυνατον να συζηταμε αν εχει αυτος/η την ελευθερια να κανει μονος/η διακοπες. Δεν ειναι δυνατον να τον/την σερνεις με λουρι. Εννοειται πως δεν λεω ποτε οχι.


Ειναι και πιο ευκολο να τον ξεφορτωθεις ε;;; "αγαπη μου ... πηγαινε διακοπες και μονος σου δεν τρεχει τιποτα εγω για σενα το κανω ε δεν θα σε έχω και με το λουρι..."

και απο μεσα σου λες "επιτελους τον ξεφορτωθηκα εστω και για λιγες μερες τον κοπριτη" :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ειναι και πιο ευκολο να τον ξεφορτωθεις ε;;; "αγαπη μου ... πηγαινε διακοπες και μονος σου δεν τρεχει τιποτα εγω για σενα το κανω ε δεν θα σε έχω και με το λουρι..."

και απο μεσα σου λες "επιτελους τον ξεφορτωθηκα εστω και για λιγες μερες τον κοπριτη" :loltooth:

Εντελως ακυρο αυτο που λες. Ολα ειναι θεμα εμπιστοσυνης. Αν φοβασαι να τον/την αφησεις να παει διακοπες χωρις εσενα, τοτε σημαινει οτι υπαρχει ελλειψη εμπιστοσυνης και η σχεση δεν ειναι υγιης. Αν ειναι να σε κερατωσει, θα το κανει και χωρις να χρειαστει να παει διακοπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εξαρτάται. Αν δεν μπορούσα να τον ακολουθήσω λόγω συνθηκών, no problema.
Αν όμως ενώ είχα τη δυνατότητα μου έλεγε οτι προτιμά να πάει μόνος του με δικαιολογίες τύπου "θέλω ένα διάλειμα", τότε θα του έδινα ισόβιο πασαπόρτι και θα'ψαχνα για καινούργιο... μόρτη (κατα πως έλεγε κι εκείνο το τραγουδάκι).

Δικαιολογιες τυπου "Θελω να παω 4-5 μερες στο εξοχικο του Μητσου" γινονται δεκτες ή παλι ο Αζορ θα μεινει με το λουρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Εντελως ακυρο αυτο που λες. Ολα ειναι θεμα εμπιστοσυνης. Αν φοβασαι να τον/την αφησεις να παει διακοπες χωρις εσενα, τοτε σημαινει οτι υπαρχει ελλειψη εμπιστοσυνης και η σχεση δεν ειναι υγιης. Αν ειναι να σε κερατωσει, θα το κανει και χωρις να χρειαστει να παει διακοπες.


Ναι, ναι. Οποτε ας τον διευκολυνουμε μωρε. Αυτες ειναι αδιάφορες σχέσεις. Δεν κανονιζει να πάει ο ενας διακοπες χωρις τον άλλον. Σαν μια τυπισα που βλεπω στο φβ που ενω εχει αγορι καθε βράδυ βγαινει μονη της με φιλες. Ο άλλος φαινεται κάθεται σπιτι επειδη βαριεται να βγει και η τυχη του δουλευει. Αυτη φοράει εκει τα καλα της ειναι και εμφανισιμη. Πιστευω ειναι θέμα χρονου να του την κάνει. Απορω ακομα πως ειναι μαζι ο τύπος βαριεται να βγει φωτογραφιες , βαριεται να βγει μαζι της έχει αφησει τον εαυτο του και έχει παχυνει. Καλα κρασιά.


Σιγουρα υπάρχει ελλειψη εμπιστοσυνης οταν η άλλη ή ο αλλος ζητάει να πηγαινει μονος του διακοπες ενω ειστε πχ μαζι και οχι μακρυα. Τι ειναι η εμπιστοσυνη τιποτα το αιωνιο καθημερινα πρεπει να υφισταται. Εκεινο που θα πρέπει να μας προβληματισει ειναι το γιατι ζητάει να πάει διακοπες με τουςς φιλους του και οχι με αυτην.


Οι φιλοι τι ειναι ελευθεροι; βγαινουν για καμακι; τα έχω ζησει. Οποτε μη μου λες εμενα οτι γράφω ακυρα. Κατσε σκεψου λιγο αυτο που σου γράφουν. Κανενα σοβαρο ζευγαρι που το πάει σοβαρα δεν βλέπω να κινειται με τον τροπο που περιγράφεις. Τωρα εντάξει αμα εχεις καμια σχεσουλα για να περνάει η ωρα πάς και μονος διακοπες πας και μονος τα μεσανυχτα μπαροτσαρκες και μετά λες κιολας "ε οχι και να βάλω και λουρι..." :loltooth: φυλακισμενος δεν ειναι κάποιος αλλα δεν γινεται τωρα να πηγαινει διακοπες μονος του και οχι με την σχεση του :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
φυλακισμενος δεν ειναι κάποιος αλλα δεν γινεται τωρα να πηγαινει διακοπες μονος του και οχι με την σχεση του :loltooth:

με αυτό το σκεπτικό να μην βγαίνει κάποιος με φίλους, αφού έχει σχέση. ας σταματήσει να βγαίνει κι από το σπίτι στην τελική, αφού έχει σχέση, για ποιο λόγο να συναναστρέφεται με τον έξω κόσμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
με αυτό το σκεπτικό να μην βγαίνει κάποιος με φίλους, αφού έχει σχέση. ας σταματήσει να βγαίνει κι από το σπίτι στην τελική, αφού έχει σχέση, για ποιο λόγο να συναναστρέφεται με τον έξω κόσμο?


Σε αυτους που κάνουν σχέσεις και βγαινουν μονο με το ταιρι τους ή και ζευγαρια πές τα. Εγω την τελευταια 5ετια δεν θυμαμαι να εβγαινα με κάποιον που ειχε σχέση και να πηγαιναμε μονοι μας μπαροτσαρκα. Παντα πηγαινα με ελευθερους. Ειδικα 2 ζευγάρια που ξέρω και ειμαι φιλος τους δεν βγαινουν ΠΟΤΕ μονοι τους. Ποσο μαλλον να πάνε και μαζι διακοπες. Τα αλλα 2 ζευγάρια που ειχα ο ένας εκοψε (μάλλον τον σταματησε η δικιά του) και ο άλλος έκανε 2 παιδια και τέλος.

Παιδια τα χουμε ξαναπει αυτα οταν κάποιος αποκτά μια σχέση πλεον οι παρεες του αρχιζουν να ειναι τα ζευγαράκια δεν προκειται να βγαινουν με εναν ελευθερο ή να βγαινει ο ενας απο τους δυο μονος. Προσωπικα δεν θα απαγορευα σε κάποια δικιά μου να βγαινει με τις φιλες της αλλα τωρα συζητάμε το συνηθες που συμβαινει οχι τις εξαιρεσεις. Ας πηγαινε και με τις φιλες της διακοπες αλλα ειναι λιγο ρισκυ. Δεν ειναι θέμα λουριου αλλα οι σχέσεις έχουν και κάποιες δεσμευσεις. Τις οποιες κάποιος που εχει φτασει 30-35 και δεν εχει παντρευτει ακομα δεν τις ηθελε μέχρι τοτε. ;)

Tωρα η αλλη βγαινει συνεχως σε μπαράκια με φιλες και που και που ανεβάζει και καμια φωτο με το γκομενο της. Τωρα αυτο ειναι σχέση;;; ένας να της την πέσει σε ενα μπάρ και να της αρέσει λιγο ... θα πανε σπιτι μετά και "ναι αγαπη μου ημουν με τις φιλες μου μέχρι αργα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Σε αυτους που κάνουν σχέσεις και βγαινουν μονο με το ταιρι τους ή και ζευγαρια πές τα. Εγω την τελευταια 5ετια δεν θυμαμαι να εβγαινα με κάποιον που ειχε σχέση και να πηγαιναμε μονοι μας μπαροτσαρκα. Παντα πηγαινα με ελευθερους. Ειδικα 2 ζευγάρια που ξέρω και ειμαι φιλος τους δεν βγαινουν ΠΟΤΕ μονοι τους. Ποσο μαλλον να πάνε και μαζι διακοπες. Τα αλλα 2 ζευγάρια που ειχα ο ένας εκοψε (μάλλον τον σταματησε η δικιά του) και ο άλλος έκανε 2 παιδια και τέλος.

Παιδια τα χουμε ξαναπει αυτα οταν κάποιος αποκτά μια σχέση πλεον οι παρεες του αρχιζουν να ειναι τα ζευγαράκια δεν προκειται να βγαινουν με εναν ελευθερο ή να βγαινει ο ενας απο τους δυο μονος. Προσωπικα δεν θα απαγορευα σε κάποια δικιά μου να βγαινει με τις φιλες της αλλα τωρα συζητάμε το συνηθες που συμβαινει οχι τις εξαιρεσεις. Ας πηγαινε και με τις φιλες της διακοπες αλλα ειναι λιγο ρισκυ. Δεν ειναι θέμα λουριου αλλα οι σχέσεις έχουν και κάποιες δεσμευσεις. Τις οποιες κάποιος που εχει φτασει 30-35 και δεν εχει παντρευτει ακομα δεν τις ηθελε μέχρι τοτε. ;)

Tωρα η αλλη βγαινει συνεχως σε μπαράκια με φιλες και που και που ανεβάζει και καμια φωτο με το γκομενο της. Τωρα αυτο ειναι σχέση;;; ένας να της την πέσει σε ενα μπάρ και να της αρέσει λιγο ... θα πανε σπιτι μετά και "ναι αγαπη μου ημουν με τις φιλες μου μέχρι αργα".


Κρινεις το τι κανει μια κοπελα με τις φιλες της και το αγορι της απο τις φωτο που ανεβαζει στα social media? Ειναι κριτηριο αυτο?

Εμεις φετος πηγαμε διακοπες κοριτσοπαρεα και η μια φιλη μας ηταν σε σχεση 2 χρονια. Δεν επρεπε να ερθει μαζι μας;

Εγω ειμαι υπερ ο καθενας να κανει αυτο που του αρεσει. Δεν σημαινει οτι επειδη ειναι καποιος σε σχεση πρεπει να πηγαινει παντα διακοπες με τον/την συντροφο. Αυτο ειναι καταπιεστικο. Αν θελει να πηγαινει με φιλους η φιλες ας το κανει αν παλι θελει να πηγαινει μαζι το ζευγαρι διακοπες και αυτο ειναι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Κρινεις το τι κανει μια κοπελα με τις φιλες της και το αγορι της απο τις φωτο που ανεβαζει στα social media? Ειναι κριτηριο αυτο?

Εμεις φετος πηγαμε διακοπες κοριτσοπαρεα και η μια φιλη μας ηταν σε σχεση 2 χρονια. Δεν επρεπε να ερθει μαζι μας;

Εγω ειμαι υπερ ο καθενας να κανει αυτο που του αρεσει. Δεν σημαινει οτι επειδη ειναι καποιος σε σχεση πρεπει να πηγαινει παντα διακοπες με τον/την συντροφο. Αυτο ειναι καταπιεστικο. Αν θελει να πηγαινει με φιλους η φιλες ας το κανει αν παλι θελει να πηγαινει μαζι το ζευγαρι διακοπες και αυτο ειναι μια χαρα.


Aσφαλως και ειναι κριτηριο να βλέπω κάποια να ντυνεται να στολιζεται και να βγαινει κάθε βραδυ μονη της ο δικος της για μενα ειναι κοροϊδο. Εδω για εσάς ειναι κριτηριο να κακοχαρακτηρισετε κάποιον ενω ήρθε να σας μιλήσει ενω δεν σας συνδέει μια κοινη παρέα (οχι ολες ευτυχως). Απο οτι φαινεται ο καθενας και η καθεμια έχει τα κριτηρια που τον συμφέρουν και αναλογα με αυτο που θέλει να κανει.

Δεν κανεις οτι σου αρέσει σε μια σχέση πρέπει να έχεις και μια συνενοηση με το αγορι ή την κοπελα σου. Αλλιως εχεις απλα μια σχέση για να μην εισαι μονος. Σε εναν γαμο αυριο μεθαυριο θα κάνεις οτι σου αρέσει ετσι νομιζεις; :loltooth: θα κλαιει το μωρο .... θα υπάρχουν υποχρεώσεις. Τοτε μη παντρευεσαι.

Εμενα θα με προβληματιζε πάντως αμα κάποια κοπελα μου έλεγε με τοση ευκολια "πηγαινε διακοπες δεν θα σε εχω με λουρι και κανε οτι θες" προφανως το κάνει αυτο γιατι θα απαιτησει και το ιδιο απο μενα ... και γιατι άραγε. Δεν θα δενομουν και πολυ συναισθηματικα με αυτο. Οτι δινεις παιρνεις. Αφηστε τα προοδευτικα :loltooth:


Να στο γράψω και στα ισια αν κάποια μου κάνει τέτοια εξηγηση προφανως και δεν θα χωρισω αμα δεν θέλω αλλα θα πω κοιτα μεγάλε η δικιά σου κάνει τέτοια εξηγηση .... μην εισαι και πολυ φανατικος οτι κάποια μέρα αν βρει κατι καλυτερο δεν θα σε τζάσει. Οπως εσυ σκεφτεσαι οτι εκεινος που μου μιλάει θέλει το κινητο μου και να με ριξει ετσι και εγω λοιπον θα σκεφτω οτι εκεινη που μου τα λέει αυτα θέλει άπλα και οχι και πολλά πολλά. ;)

Mαλλι άψογο , βάψιμο , μινι φορεματα , καλτσουλες απο μέσα (μπορει και ζαρτιέρες) .... με φιλες βολτα ... ποτάκι , πονηρα χαμογελα στις φωτογραφιες ,,, σεξυ κοκκινο κραγιον να τονιζει τα χειλάκια και ο άλλος καθεται σπιτι και διαβαζει για την διπλωματική :loltooth: :loltooth:

εχει κοπελα και δεν βγαινει εξω μαζι της. Ουτε μια φωτο δεν βλέπω μαζι. Εχω 2-3 μηνες να δώ. Στο Home.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντελως ακυρο αυτο που λες. Ολα ειναι θεμα εμπιστοσυνης. Αν φοβασαι να τον/την αφησεις να παει διακοπες χωρις εσενα, τοτε σημαινει οτι υπαρχει ελλειψη εμπιστοσυνης και η σχεση δεν ειναι υγιης. Αν ειναι να σε κερατωσει, θα το κανει και χωρις να χρειαστει να παει διακοπες.

Αν και αυτό σίγουρα ισχύει, θα προσπαθήσω να εκφράσω τα προβλήματα που δεν αναφέρεις.

Είναι σαφές πως πέφτει πολύ κέρατο από την πλευρά των γυναικών(και των αντρών αλλά είναι άλλο θέμα) γενικά, αλλά ακόμα περισσότερο σε διακοπές και ταξίδια ειδικά. Είτε είναι καρναβάλι στην πάτρα, είτε διακοπές στη σκιάθο, είτε ταξίδι στην ευρώπη το σίγουρο είναι πως το κέρατο πάει σύννεφο.

Αν στις αρχές μιας σχέσης η κοπέλα πει να πάει διακοπές μόνη της ή μαζι με τις φίλες της τότε είναι ότι πιο λογικό να σκεφτείς εσύ πως θέλει να ξερουτινιάσει και να σε απατήσει. Είναι πολύ πιο εύκολο να το κάνει αυτό στις διακοπές, λόγω κλίματος, ανωνυμίας κοκ.

Την στιγμή που η γυναίκα απατήσει, η σχέση πρέπει να τελειώσει. Πάρα πόλλοι άντρες λόγω παρθενωτής ανατροφής που φέρνει την απειρία, κάθονται κορόιδα και στέλνουν γλυκούλια μνματα στο viber ενώ η γκόμενα απαντάει με δίπλα τον νέο εραστή.

Τις περισσότερες φορές η γυναίκα να πάει διακοπές μόνη της είναι πολύ κακό σημάδι, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι γενικά κατακριτέο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ντέβιλ είναι λυπηρό που έχεις κάνει ανάλυση στη σχέση δύο ανθρώπων από όσα βλέπεις να ανεβάζουν στο φβ.
Αφήστε το κάθε ζευγάρι να κάνει ό,τι θέλει και ό,τι συμφωνεί, τζιζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ντέβιλ είναι λυπηρό που έχεις κάνει ανάλυση στη σχέση δύο ανθρώπων από όσα βλέπεις να ανεβάζουν στο φβ.
Αφήστε το κάθε ζευγάρι να κάνει ό,τι θέλει και ό,τι συμφωνεί, τζιζ.


Δεν σας ειδα να λυπάστε το ιδιο ομως οταν κρινετε κάποιον ή κάποιους που απλά παραθέτουν ιστοριες και εμπειριες εδω :D
ΟΥΤΕ λυπάστε φυσικά οταν κρινετε κάποιον ως πέφτουλα ή περιεργο ή δεν ξερω και εγω τι άλλο επειδη απλα σας ειπε μια καλημέρα και επειδη προσπαθει να πιάσει κουβεντα για να κανει μια νεα γνωριμια γιατι οχι. Εκει δεν ειναι λυπηρο να κρινεις κάποιον ως ολοτητα απο μια κινηση που δεν ξέρεις καν που θα καταληξει;

οποτε λοιπον ας χωνέψουμε ολοι οτι θα κρινομαστε και θα κρινουμε , συχνά αρνητικά απο οσους ειναι αντιθετης ιδεολογιας απο αυτην που πρεσβεύουμε με τις κινησεις μας και να μην λυπομαστε τοσο πολύ! Προσωπικα ναι κρινω με βάση αυτο που βλέπω. Οπως και απο εδω μέσα εχω κριθει απο αυτα που έχω γράψει. Δεν ειπα οτι ειναι γενικά βλάκας ο τύπος αλλα οσο γινεται αυτο και δεν ακολουθει ειναι κοροϊδο. Ποτε δεν ξέρεις τι μπορει να γινει.

Δεν μπορεις να εισαι με την λογική "Ε μωρε αμα θέλει ο άλλος να κάνει κάτι θα το κανει...." και να εισαι συνεχως απών. Επειδη "αμα θέλει ο άλλος να κάνει κάτι θα το κάνει ..." σου εχω νέα! Κάποιες φορές μπορει να μην ήθελε και απλα να ήταν η "κακια" στιγμή που λεμε. Αλλα δεν ησουν εκει .... ειχες κάτσει σπιτι. Να ασχοληθεις με ενα κάρο άλλα άσχετα πράγματα απο το να συνοδέψεις την δικιά σου έξω ή τον δικο σου αντιστοιχα.

Αμα ειναι να κάνει ο καθενας ότι θέλει ... οπως εγραψε η Sapphire τοτε ας ξεκαθαρισουμε εξαρχης οτι ξεκινάμε χαλαρά και βλέπουμε. Αλλα εγω οταν το έλεγα αυτο στο παρελθον δεν σας άρεσε. Μονιμως έβγαινα ως ο τύπος που δεν ειναι σοβαρος και δεν ψάχνεται για κάτι σοβαρο.


Συμφωνω επισης με τον Fast τα γράφει ρεαλιστικά. Μάλλον την βοηθάει η δουλειά του σαν μπάρ μαν θα έχει δει σιγουρα περισσοτερα και απο μένα κάθε βράδυ στη νυχτα. Λιγο αν της αρέσει κάποιος(δεν εισαι ο μοναδικος που θα της αρέσει) ... λιγο το ποτάκι ... λιγο η περισταση ... λιγο οι διακοπες. Μπορει να γινει το μοιραιο. Αν ήσουν εκει ομως ισως μπορουσες να το αποτρέψεις.


Εξαιρουμε τις γυναικες που ειναι στο αιμα τους να γουστάρουν να πηγαινουν και να δοκιμάζουν. Αυτες οντως δεν θα μπορέσεις να τις περιορισεις. Λεμε τωρα να σωσουμε οτι σώζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Aσφαλως και ειναι κριτηριο να βλέπω κάποια να ντυνεται να στολιζεται και να βγαινει κάθε βραδυ μονη της ο δικος της για μενα ειναι κοροϊδο. Εδω για εσάς ειναι κριτηριο να κακοχαρακτηρισετε κάποιον ενω ήρθε να σας μιλήσει ενω δεν σας συνδέει μια κοινη παρέα (οχι ολες ευτυχως). Απο οτι φαινεται ο καθενας και η καθεμια έχει τα κριτηρια που τον συμφέρουν και αναλογα με αυτο που θέλει να κανει.

Δεν κανεις οτι σου αρέσει σε μια σχέση πρέπει να έχεις και μια συνενοηση με το αγορι ή την κοπελα σου. Αλλιως εχεις απλα μια σχέση για να μην εισαι μονος. Σε εναν γαμο αυριο μεθαυριο θα κάνεις οτι σου αρέσει ετσι νομιζεις; :loltooth: θα κλαιει το μωρο .... θα υπάρχουν υποχρεώσεις. Τοτε μη παντρευεσαι.

Εμενα θα με προβληματιζε πάντως αμα κάποια κοπελα μου έλεγε με τοση ευκολια "πηγαινε διακοπες δεν θα σε εχω με λουρι και κανε οτι θες" προφανως το κάνει αυτο γιατι θα απαιτησει και το ιδιο απο μενα ... και γιατι άραγε. Δεν θα δενομουν και πολυ συναισθηματικα με αυτο. Οτι δινεις παιρνεις. Αφηστε τα προοδευτικα :loltooth:


Να στο γράψω και στα ισια αν κάποια μου κάνει τέτοια εξηγηση προφανως και δεν θα χωρισω αμα δεν θέλω αλλα θα πω κοιτα μεγάλε η δικιά σου κάνει τέτοια εξηγηση .... μην εισαι και πολυ φανατικος οτι κάποια μέρα αν βρει κατι καλυτερο δεν θα σε τζάσει. Οπως εσυ σκεφτεσαι οτι εκεινος που μου μιλάει θέλει το κινητο μου και να με ριξει ετσι και εγω λοιπον θα σκεφτω οτι εκεινη που μου τα λέει αυτα θέλει άπλα και οχι και πολλά πολλά. ;)

Mαλλι άψογο , βάψιμο , μινι φορεματα , καλτσουλες απο μέσα (μπορει και ζαρτιέρες) .... με φιλες βολτα ... ποτάκι , πονηρα χαμογελα στις φωτογραφιες ,,, σεξυ κοκκινο κραγιον να τονιζει τα χειλάκια και ο άλλος καθεται σπιτι και διαβαζει για την διπλωματική :loltooth: :loltooth:

εχει κοπελα και δεν βγαινει εξω μαζι της. Ουτε μια φωτο δεν βλέπω μαζι. Εχω 2-3 μηνες να δώ. Στο Home.

Αν εσυ μεγαλωσες με τετοιες αξιες και πιστευεις οτι οταν καποιος παει διακοπες με παρεα/μονος/η εχει σκοπο να κερατωσει δεν σημαινει οτι και ολοι οι υπολοιποι σκεφτονται ετσι. Εγω πχ μπορει να θελω να παω καπου και να κανω πραγματα με διαφορετικους ρυθμους, γιατι να εχω καποιον διπλα μου και να βαριεται; Πχ αν η σχεση μου θελει να παω για surfing σε ενα κρυο μερος, αλλα εγω θελω να κανω snorkeling σε τροπικο μερος, προφανως ο καθενας θα κανει το δικο του και θα κανονισει με την παρεα του. Γιατι δηλαδη πρεπει η σχεση αυτοματως να σου στερει να κανεις καποιες δραστηριοτητες που σου αρεσουν; Οσο περιοριζεις τον συντροφο σου και του λες δεν θα πας για mountain biking trip, δεν θα πας στην Barcelona να δεις παιχνιδι, δεν θα κανεις το ενα δεν θα κανεις το αλλο, τοτε μη περιμενεις να διαρκεσει και πολυ η σχεση. Θα βαρεθειτε και οι 2 και θα γκρινιαζετε ολη την ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Αν εσυ μεγαλωσες με τετοιες αξιες και πιστευεις οτι οταν καποιος παει διακοπες με παρεα/μονος/η εχει σκοπο να κερατωσει δεν σημαινει οτι και ολοι οι υπολοιποι σκεφτονται ετσι.


Aφησε με ποιες αξιες μεγάλωσα εγω και οταν κάνεις κουβεντα να μην κάνεις προσωπική επιθεση επειδη κάποιος δεν συμφωνει με τις αποψεις σου. Σταματαω στη πρώτη προταση διοτι θεωρω πως έχει προσβλητική υπονοια για τον τροπο αγωγης απο τους γονεις μου και δεν συνεχιζω αλλο αυτη την αντιπαράθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top