Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 352)
  • Αμιγώς ετεροφυλόφιλος

    Ψήφοι: 247 70.2%
  • Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 19 5.4%
  • Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα όχι αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 5 1.4%
  • Αμφιφυλόφιλος

    Ψήφοι: 21 6.0%
  • Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα οχι αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 5 1.4%
  • Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 5 1.4%
  • Ομοφυλόφιλος

    Ψήφοι: 26 7.4%
  • Κουμπάκιας :P

    Ψήφοι: 21 6.0%
  • Ασέξουαλ

    Ψήφοι: 3 0.9%
  • Πανσέξουαλ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:) δεν πρέπει να απομακρυνόμαστε απο τη εκκλησία βλέποντας αυτά που προβάλουν στην τηλεόραση.

Υπάρχει κάποια επίσημη καταδίκη ή αντίδραση της εκκλησίας που δεν ξέρω? Αν δεν υπάρχει τότε δεδομένου πως ο μητροπολίτης εκπροσωπεί την εκκλησία τα παραπάνω είναι ότι πρεσβεύει η εκκλησία.

Η εκκλησία σας εύχεται το 1122 να είναι χαρούμενο και κυρίως με αγάπη προς τον πλησίον σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγώ πάλι να ρωτήσω, γιατί τόσες δεκαετίες δεν υπήρχε μάθημα σεξουαλικής αγωγής και τώρα ξαφνικά θέλουν να το προσθέσουν στο πρόγραμμα;

Γιατι σεξ κανουμε μονο για αναπαραγωγη του ειδους, αντε, αντιχριστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Εγώ πάλι να ρωτήσω, γιατί τόσες δεκαετίες δεν υπήρχε μάθημα σεξουαλικής αγωγής και τώρα ξαφνικά θέλουν να το προσθέσουν στο πρόγραμμα;

Για να σταματήσουν οι έφηβοι να έχουν αποριες όπως "με το στοματικο μενεις έγκυος?" Το ιντερνετ είναι γεμάτο τέτοιες αποριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Για να σταματήσουν οι έφηβοι να έχουν αποριες όπως "με το στοματικο μενεις έγκυος?" Το ιντερνετ είναι γεμάτο τέτοιες αποριες!

Και γιατί όσοι δεν ρωτάνε κάτι παθαίνουν ή πάσχουν από στιγμιαία λάθη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Weird-bunny

Νεοφερμένος

Η Weird-bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οταν δεν εχεις υπαρξει να σου αρεσει ατομο του ιδιου φυλου, ομως εχεις σκεφτει το ενδεχομενο να κανεις κατι αν σου δωθει ευκαιρια, τι εισαι? Στο πολ δηλωσα κουμπακιας και ειμαι περηφανη για αυτο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Bi-curious. Κι ειναι πολλες κοπελες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Bi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Μμμμμ .... Αγαπη απο ναιλον, θελω ταραχη με αντρες κι πανικο με γυναικες

Κοινως αμφιφυλοφιλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Είμαι str8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Ετερόφυλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Λολ παρότι είμαι μέλος απ΄το 2007 στο ischool δεν είχα μπει ποτέ σ' αυτό το ποστ.

Ομοφυλόφιλος, με κάποιες bi-τάσεις ορισμένες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Ασέξουαλ!

Ποιά η διαφορά του/της "κουμπάκια" από τον/την/το πανσέξουαλ; :Ρ
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο πανσεξουαλ γαμαει τα πάντα, ο κουμπάκιας μόνο κουμπιά.


Οταν λες ασεξουαλ τι εννοείς ακριβώς; Δεν έχεις νιώσεις ποτέ ερωτική έλξη για κανένα άτομο; Δεν έχεις ερωτικες επιθυμίες, ούτε καν αυτόικανοποίησης;
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Ο πανσεξουαλ γαμαει τα πάντα, ο κουμπάκιας μόνο κουμπιά.

Ξέρω τί εστί πανσέξουαλ, το "κουμπάκιας" με σκάλωσε και το εξέλαβα ως το άτομο που "κουμπώνει" με όλα.

Οταν λες ασεξουαλ τι εννοείς ακριβώς; Δεν έχεις νιώσεις ποτέ ερωτική έλξη για κανένα άτομο;

Ο όρος ασέξουαλ είναι πολύ γενικός (και) στην περίπτωσή μου. Σαφώς και έχω νιώσει ερωτική και - κυρίως όμως - ρομαντική έλξη για άτομα ανεξαρτήτως φύλου ή σεξουαλικού προσανατολισμού, αλλά είτε ήταν αδύναμη (η ερωτική έλξη/επιθυμία/whatever) και σπάνια είτε σύντομη.

ούτε καν αυτόικανοποίησης;

Όχι.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θεωρείτε μια γυναίκα που πάει 1 φορά με γυναίκα για την εμπειρία, ως λεσβια ή bi? Αντίστοιχα, αν ένας άντρας πάει με άντρα 1 φορά, θα τον λέγατε γκει; Γιατί;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Θεωρείτε μια γυναίκα που πάει 1 φορά με γυναίκα για την εμπειρία, ως λεσβια ή bi? Αντίστοιχα, αν ένας άντρας πάει με άντρα 1 φορά, θα τον λέγατε γκει; Γιατί;
Δε θα έβαζα ταμπέλα γιατί η σεξουαλικότητα έχει ένα πολύ ευρύ φάσμα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δε θα έβαζα ταμπέλα γιατί η σεξουαλικότητα έχει ένα πολύ ευρύ φάσμα.

Επομένως; Για σένα θα ήταν το ένα και το αυτό με το να μην είχε αυτή την εμπειρία γιατί είναι απλώς 1 φορά ή θα έλεγες ότι, αν μη τι άλλο, δεν είναι στρειτ, αλλά δεν μπορείς να δώσεις κάποια συγκεκριμένη ταμπέλα;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Θεωρείτε μια γυναίκα που πάει 1 φορά με γυναίκα για την εμπειρία, ως λεσβια ή bi? Αντίστοιχα, αν ένας άντρας πάει με άντρα 1 φορά, θα τον λέγατε γκει; Γιατί;

Ναι εγώ θα το έλεγα.Οχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο απλά επειδή έτσι είναι.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ναι εγώ θα το έλεγα.Οχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο απλά επειδή έτσι είναι.

Κι εγώ το ίδιο, δηλαδή τουλάχιστον δε θα τον/την θεωρούσα 100% στρειτ. Το ρωτάω γιατί βλέπω πολλές φορές στη δυτική κουλτούρα να θεωρείται ότι το φιλί (ή και κάτι παραπάνω) γυναίκας με γυναίκα είναι απλά για την εμπειρία που δε σημαίνει απολύτως τίποτα, ενώ στην περίπτωση των ανδρών θεωρείται κατευθείαν ένδειξη ομοφυλοφιλίας. Και σκέφτομαι κι απ' τον εαυτό μου ότι, αφενός σαν θεωρητική κι αφηρημένη σκέψη μπορεί να μη μου φαίνεται big deal να πάω με γυναίκα, αφετέρου στην πράξη δεν έχω βρει ποτέ ούτε μία γυναίκα που να θεωρώ ότι με ελκύει και θα την άφηνα έστω να με φιλήσει. Φυσικά δε μιλάω για περιπτώσεις που δυο φίλες κάνουν κάτι για να προκαλέσουν έναν άντρα, χωρίς να αισθάνονται έλξη μεταξύ τους (πράγμα που ποτέ μου δεν κατάλαβα, αλλά ξέρω πως συμβαίνει).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top