Απορίες σχετικά με την αναβάθμιση του υπολογιστή σας

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
3 ή 4 μάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
3 ή 4 μάλλον.

4 θα βάλεις και θα ρίξεις κι ένα 64μπιτο λειτουργικό επάνω για να τα δεί και τα 4.

Ρε μποράτ χωρίς παρεξήγηση, γιατί τόση επιμονή με τα Multirama; Οι τύποι είναι αρχαίο φαρμακείο.:)

Χωρίς να συμπαθώ το Πλαίσιο, από το ίντερνετ αν αγοράσεις, με 10 ευρώ παραπάνω, παίρνεις τον Core 2 Duo 4600. Ένα καλό μάτι μπορεί να πιάσει αμέσως τη διαφορά!

https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977713&product=1039326


Επιπλέον η μητρική σου είναι micro-ATX (απλά στο αναφέρω) και έχει ενσωματωμένη κάρτα γραφικών (εκείνο το integrated ουρλιάζει από χιλιόμετρο) προφανώς καμιά Intel 3100, οπότε δεν έχει νόημα να πάρεις ξεχωριστή κάρτα γραφικών και δη την μπάχαλη 8400GS. Τα καλύτερα χαμένα 35 ευρώ της ζωής σου θα ήταν αυτά! Εκτός ρε παιδί μου κι αν έπαιρνες καμιά 8800GT οπότε να το καταλάβω γιατί να πάρεις ξεχωριστή κάρτα γραφικών, θέλεις επιδόσεις. Ε εσύ δε θέλεις. Είτε με ενσωματωμένη είτε με 8400, πάλι στα ίδια θα είσαι πάνω κάτω. (Χοντρικά μιλάω, όλοι ξέρουμε ότι οι ενσωματωμένες είναι γτπ, απλά και η 8400 είναι τόσο γτπ...:P)

ΥΓ: Και ότι είσαι παράξενος, άσε το χω ψυλλιαστεί προ πολλού...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
4 θα βάλεις και θα ρίξεις κι ένα 64μπιτο λειτουργικό επάνω για να τα δεί και τα 4.

Ρε μποράτ χωρίς παρεξήγηση, γιατί τόση επιμονή με τα Multirama; Οι τύποι είναι αρχαίο φαρμακείο.:)

Χωρίς να συμπαθώ το Πλαίσιο, από το ίντερνετ αν αγοράσεις, με 10 ευρώ παραπάνω, παίρνεις τον Core 2 Duo 4600. Ένα καλό μάτι μπορεί να πιάσει αμέσως τη διαφορά!

https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977713&product=1039326


Επιπλέον η μητρική σου είναι micro-ATX (απλά στο αναφέρω) και έχει ενσωματωμένη κάρτα γραφικών (εκείνο το integrated ουρλιάζει από χιλιόμετρο) προφανώς καμιά Intel 3100, οπότε δεν έχει νόημα να πάρεις ξεχωριστή κάρτα γραφικών και δη την μπάχαλη 8400GS. Τα καλύτερα χαμένα 35 ευρώ της ζωής σου θα ήταν αυτά! Εκτός ρε παιδί μου κι αν έπαιρνες καμιά 8800GT οπότε να το καταλάβω γιατί να πάρεις ξεχωριστή κάρτα γραφικών, θέλεις επιδόσεις. Ε εσύ δε θέλεις. Είτε με ενσωματωμένη είτε με 8400, πάλι στα ίδια θα είσαι πάνω κάτω. (Χοντρικά μιλάω, όλοι ξέρουμε ότι οι ενσωματωμένες είναι γτπ, απλά και η 8400 είναι τόσο γτπ...:P)

ΥΓ: Και ότι είσαι παράξενος, άσε το χω ψυλλιαστεί προ πολλού...:P
Ωραίες οι πληροφορίες σου!:clapup: Το ξέρω ότι είναι micro, άλλωστε μάλλον στο micro κουτί θα πάει. Αυτό για τη κάρτα γραφικών δε το ήξερα, δώσε μου 3-4 εβδομάδες να το σκεφτώ ξανά και θα επανέλθω... Παράξενος εγώ;:confused:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κρόνε το pc το θέλεις περισσότερο για games ή για applications και internet?:hmm:
OS:Windows Vista Ultimate SP1

Internet, μουσικη και video και κανα Diablo II....

Σκευτικα την λυση να ξεκινισω με μια Ram του ενος giga και καινουργιο συστιμα ψηξης (ψηκτρα cpu, ανεμιστιρακια για το pc) Να δω μηπος στρωσει σε κατι θεματα, και αν δεν στρωσει σκευτικα να παρω μια μητρικη που βρηκα, φτηνη (γυρο στα 40 ευρο) που μπορει να δεχτει πανω ολο το συστιμα μου αλλα εχει και on-board καρτα γραφικων πολυ ανωτερη απο την δικη μου, περνω και ενα τροφοδοτικο και ελπιζω να στρωσει...
Τι λετε;

Συγνωμη για το double posting αλλα αφου δεν απαντισε κανενας τι να κανω;...

Λοιπον εκτος απο την γνωμη σας για αυτο απο πανω θελω και καπιες αλλες βοηθιες..

Καταρχην για την Ram... Τι διαφορα εχουμ μεταξυ τους DDR, DDR2 και DDR3... Πως θα ξερω τι εχει πανω το συστιμα μου για να παρω την αντιστοιχη; Η υπαρχει περιπτωση να υποστιριζει 2 απο αυτες, η και ολες;
Μετα... Κατι συστιματα ψυξης Ram και δισκου κανουν δουλεια η αδικα λευτα και κοπος;

Αν του παρω μια RAM, της κατσω και ενα συστιμα ψυξης, παρω και δυο συστιματα ψηξης δισκου και τα βαλω στους δισκους μου, βαλω και καινουργια ανεμιστιρακια σε ολο το κουτι (2 μπροστα, 1 πισω λεω) Και μια καινουργια ψυκτρα cpu, βαλω και ενα τροφοδοτικο 450W (γιατι αυτο που εχω τωρα δεν παει και πολυ καλα) Θα ανεβει η επιδωση του και θα πεσει η θερμοκρασια του αρκετα, η να κανω κατι αλλο;
Αυτο θα μου παει γυρο στα 60 ευρο (Αουτς....)! Πολλα ειναι για τοσο μικρη διαφορα, οποτε ακουω προτασεις για μεγαλητερη αποτελεσματικοτιτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Για τις μνήμες ddr, ddr2 κ.ο.κ. θα πρέπει να δεις τι μητρική έχεις και έπειτα να ελέγξεις τι συνδεσιμότητας μνήμες δέχεται. Για τα υπόλοιπα θα περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος που να τα ξέρει καλύτερα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και πως ξεχωριζω τι απο τα δυο ειναι;....
Πρέπει να γράφει πάνω στη μητρική σου κάτω από κάθε θύρα τί είναι.

Καταρχην για την Ram... Τι διαφορα εχουμ μεταξυ τους DDR, DDR2 και DDR3... Πως θα ξερω τι εχει πανω το συστιμα μου για να παρω την αντιστοιχη; Η υπαρχει περιπτωση να υποστιριζει 2 απο αυτες, η και ολες;
Να υποστηρίζει και τις δύο είναι λίγο δύσκολο καθώς ddr1 από ddr2 κλπ διαφέρουν ως προς τα pin που έχουν , οπότε δε θα ταιριάζουν στη μητρική και επιπλέον όσο πιο εξελιγμένη τεχνολογία χρησιμοποιεί τόσο πιο γρήγορη είναι ( και κάθε μια θέλει μητρική που να υποστηρίζει τον κάθε ένα τύπο μνήμης ).

Μετα... Κατι συστιματα ψυξης Ram και δισκου κανουν δουλεια η αδικα λευτα και κοπος;
Εγώ με τα συμβατικά ανεμηστηράκια είμαι και δεν έχω πρόβλημα οπότε δε θα έδινα λεφτά για ψύξη σκληρού και ram.Εκτός και αν πια σηκώνει τρελές θερμοκρασίες.

Αν του παρω μια RAM, της κατσω και ενα συστιμα ψυξης, παρω και δυο συστιματα ψηξης δισκου και τα βαλω στους δισκους μου, βαλω και καινουργια ανεμιστιρακια σε ολο το κουτι (2 μπροστα, 1 πισω λεω) Και μια καινουργια ψυκτρα cpu, βαλω και ενα τροφοδοτικο 450W (γιατι αυτο που εχω τωρα δεν παει και πολυ καλα) Θα ανεβει η επιδωση του και θα πεσει η θερμοκρασια του αρκετα, η να κανω κατι αλλο;
Με τη ram θα δεις διαφορά στην επίδοση.Τώρα με το σύστημα ψύξης υποθέτω πως δε θα σου κολλάει η κάρτα γραφικών όταν θερμαίνεται όπως πρώτα.Από την ψύξη μνήμης/σκληρών δε νομίζω να δεις καν διαφορά.

Αυτο θα μου παει γυρο στα 60 ευρο (Αουτς....)! Πολλα ειναι για τοσο μικρη διαφορα, οποτε ακουω προτασεις για μεγαλητερη αποτελεσματικοτιτα...
Και για αλλαγή κουτιού αν πήγαινες , ώστε να υπάρχει χώρος και να κάνουν καλύτερη δουλειά και τα ανεμηστηράκια σου , θα σου βγει παραπάνω.
Από τη στιγμή που θες να μείνεις στο υπάρχων σύστημα δε μου ρχεται καλύτερη λύση από αυτό που σκέφτεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τσεκαρα το βιβλιαρακι της μητρικη (καλα τι βοδι ειμαι που δεν το σκευτικα;...) και περνει DDR1 (και μαλιστα σε συγκεκριμενες συχνοτιτες....

Τωρα για την θερμοκρασια... Δεν ξερω αν φταιει και η ηλικια τους και οι πολλες ωρες λειτουργιας που εχουν στην πλατη τους ολα τα συστιματα, αλλα ανεβαζουν τρελη θερμοκρασια. Κυριος μαλλον το οτι το δωματιο μου ειναι πολυ ζεστο και δεν εχει και σωστη ροη αερα το κουτι. Για αυτο σκευτικα αυτα τα συστιματακια που δρουν τοπικα, μπας και κατεβει καπως καλητερα η θερμοκρασια και δουλεψει και πιο σταθερα το συτιμα... Κουτι δεν νομιζω πως χρειαζετε... Χορος υπαρχει....
Παντος λεω να ξεκινισω με ενα gb Ram (ισως να το αφησω και να τρεξει μαζι με την τωρινη μου μνημη, αναλογα με τα MHZ τους), ψυκτρα για τον επεξεργαστη και ανεμιστιρες.
Κανα 55αρη θα μου παει (Αυουτς!) αλλα δεν πειραζει, ας το δοκιμασω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τσεκαρα το βιβλιαρακι της μητρικη (καλα τι βοδι ειμαι που δεν το σκευτικα;...) και περνει DDR1 (και μαλιστα σε συγκεκριμενες συχνοτιτες....

Τωρα για την θερμοκρασια... Δεν ξερω αν φταιει και η ηλικια τους και οι πολλες ωρες λειτουργιας που εχουν στην πλατη τους ολα τα συστιματα, αλλα ανεβαζουν τρελη θερμοκρασια. Κυριος μαλλον το οτι το δωματιο μου ειναι πολυ ζεστο και δεν εχει και σωστη ροη αερα το κουτι. Για αυτο σκευτικα αυτα τα συστιματακια που δρουν τοπικα, μπας και κατεβει καπως καλητερα η θερμοκρασια και δουλεψει και πιο σταθερα το συτιμα... Κουτι δεν νομιζω πως χρειαζετε... Χορος υπαρχει....
Παντος λεω να ξεκινισω με ενα gb Ram (ισως να το αφησω και να τρεξει μαζι με την τωρινη μου μνημη, αναλογα με τα MHZ τους), ψυκτρα για τον επεξεργαστη και ανεμιστιρες.
Κανα 55αρη θα μου παει (Αυουτς!) αλλα δεν πειραζει, ας το δοκιμασω...!
Αν στο κουτί σου έχει θέση για floppy και εν τέλει έχεις floppy αλλά δε το χρησιμοποιείς, βγάλε το floppy και άσε τη σχισμή ανοιχτή ώστε να εξασφαλίσεις καλύτερη εισαγωγή και εξαγωγή αέρα. Επίσης, βγάλε το πλαϊνό καπάκι και πάρε το πιστολάκι για τα μαλλιά και φύσα κρύο αέρα στο σύστημα να ξεκουβαλήσει η σκόνη απο τα ανεμιστηράκια και από τις επιφάνειες, θα παρατηρήσεις έτσι και μείωση θορύβου και καλύτερη ψύξη. Κατέβασε επίσης το speedfan να μας πεις σε τι θερμοκρασία δουλεύει το σύστημα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Aπό αυτά τα δύο:
κλικ
κλικ

ποιό πιστεύετε πως αξίζει περισσότερο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι και τα δύο στην ίδια τιμή,απλά το πρώτο έχει καλύτερη κάρτα ήχου και hd κάρτα γραφικών, ενώ το δεύτερο έχει μεγαλύτερο σκληρό και νεότερο μοντέλο κάρτας γραφικών.

Δεν πρέπει να έχουν τραγικές διαφορές οποιοδήποτε κι αν επιλέξεις.Προσωπικά θα έπαιρνα το πρώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iriniii

Νεοφερμένος

Η iriniii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας!! λοιπον οσον αφορα τους υπολογιστες μπορω να πω οτι ασχολουμουν παλιοτερα ειδικα οταν ειχα παει να φτιαξω τον δικο μ.. ο οποιος τωρα πιστευω οτι θελει αναβαθμιση μιας και εκανα format και φορτωσα w vista.. απλα επειδη υπαρχει ενα προβλημα με τα λεφτα μιας και σπουδαζω σε αλλη πολη θα γινει σιγα σιγα.. τα χαρακτηριστικα ειναι:
cpu :intel core duo 1,86
ram :1023 mb
skliros :160 gb
mnhmh: ddr2 pc2-5400/667 mhz

αυτα εχω.. βασικα σκεφτομουν το ενδεχομενο να αλλαξω cpu..δν ξερω ομως.. και θελω βοηθεια..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Iriniii καλημέρα.
Δεν είιμαι και ο πλέον ειδικός αλλά όταν ρωτάς για αναβάθμιση το πρώτο στοιχείο που δινεις είναι η μητρική.
Η αναβάθμιση όπως και η αγορά του pc έχει να κάνει με τη χρήση που το προορίζεις(σχεδιαστικά,multimedia,games;).
Στη θέση σου θα πρόσθετα απλά μνήμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@irini, σε πρώτη φάση να αλλάξεις την μνήμη από 1GB σε τουλάχιστον 3GB. Τα vista σε 1GB απλά δεν λειτουργούν καλά. Έτσι και αλλιώς φτηνή είναι αυτή η αναβάθμιση ...δηλαδή νομίζω κάπου 40-60?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λήδα7950

Νεοφερμένος

Η Λήδα7950 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Θέλω να κάνω αναβάθμιση στον υπολογιστή μου αλλά έχω κάποιες απορίες. Ο υπολογιστής μου έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

Motherboard Albatron PX865PE7 Pro (με θύρες DDR)
CPU Intel Pentium 4 (3,00GHZ)
RAM 1,5GHZ (DDR)
Κάρτα γραφικών GeForce FX 5700LE 256mb (AGP)
Τροφοδοτικό 350W

Βασικά θέλω μια καλύτερη κάρτα γραφικών (512mb μάλλον) και ίσως ένα καλύτερο επεξεργαστή, αλλά δεν ξέρω τι άλλο θα χρειαστεί να αλλάξω. Θα χρειαστώ άλλη motherboard ή καλύτερο τροφοδοτικό; Μήπως δεν αξίζει η αναβάθμιση και να πάρω καλύτερα ένα καινούριο κούτι;
Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Θέλω να κάνω αναβάθμιση στον υπολογιστή μου αλλά έχω κάποιες απορίες. Ο υπολογιστής μου έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

Motherboard Albatron PX865PE7 Pro (με θύρες DDR)
CPU Intel Pentium 4 (3,00GHZ)
RAM 1,5GHZ (DDR)
Κάρτα γραφικών GeForce FX 5700LE 256mb (AGP)
Τροφοδοτικό 350W

Βασικά θέλω μια καλύτερη κάρτα γραφικών (512mb μάλλον) και ίσως ένα καλύτερο επεξεργαστή, αλλά δεν ξέρω τι άλλο θα χρειαστεί να αλλάξω. Θα χρειαστώ άλλη motherboard ή καλύτερο τροφοδοτικό; Μήπως δεν αξίζει η αναβάθμιση και να πάρω καλύτερα ένα καινούριο κούτι;
Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Είναι κομματάκι αδύναμο μηχάνημα (όχι η CPU τόσο όσο τα άλλα από κάτω της)

Για τι χρήση το προορίζεις;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Η αναβάθμιση όπως και η αγορά του pc έχει να κάνει με τη χρήση που το προορίζεις(σχεδιαστικά,multimedia,games);).
:)

edit:Γρήγορος είσαι Λυκ.

edit:Και τα χρήματα που διαθέτεις.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Λήδα7950

Νεοφερμένος

Η Λήδα7950 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Βασικά θέλω καλύτερη κάρτα γραφικών για να μπορώ να παίζω και κανένα καινούριο παιχνίδι, γιατί με την ήδη υπάρχουσα, σέρνονται τα παιχνίδια!:) Αν πάρω μια 512mb AGP θα χρειαστεί να αλλάξω και τροφοδοτικό ή κάτι άλλο ή θα την "σηκώσει" όπως είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Βασικά θέλω καλύτερη κάρτα γραφικών για να μπορώ να παίζω και κανένα καινούριο παιχνίδι, γιατί με την ήδη υπάρχουσα, σέρνονται τα παιχνίδια!:) Αν πάρω μια 512mb AGP θα χρειαστεί να αλλάξω και τροφοδοτικό ή κάτι άλλο ή θα την "σηκώσει" όπως είναι;

Μπααα αν θες (ειδικά καινούρια) παιχνιδάκια θα πας σε μια καινούρια PCI-Express και με επαρκές τροφοδοτικό πχ 650 Βαττ! Τότε θα χρειαστεί να αλλάξεις και τα υπόλοιπα συστηματάκια όμως! Καλύτερα! και κράτα το παλιό πισί για κατεβαστήρι μιας και έχει μικρό τροφοδοτικό! Ή βάλτου Λίνουξ να πειραματιστείς!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λήδα7950

Νεοφερμένος

Η Λήδα7950 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αν πω να πάρω ένα μέτριο κουτί, καλύτερο από το ήδη υπάρχον,
μέχρι 250Ε (περνάμε και περίοδο οικονομικής κρίσης και καταλαβαίνετε
), τι θα μου προτείνατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αν πω να πάρω ένα μέτριο κουτί, καλύτερο από το ήδη υπάρχον,
μέχρι 250Ε (περνάμε και περίοδο οικονομικής κρίσης και καταλαβαίνετε
), τι θα μου προτείνατε;

Για τη χρήση που το θέλεις, δυσκολεύομαι πολύ να προτείνω κάτι χρήσιμο σε αυτό το budget.:/:

ΥΓ: Αναγκαστικά τότε σε σουλούπωμα του παλιού αν πας, και πάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top