Ταξίδια με τη μηχανή

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ως νεο μελος ειπα κι εγω να ποσταρω το πρωτο μου θεμα στο forum.
Εδω και εναμιση χρονο με την παρεα μου πηραμε την αποφαση να αγορασουμε μηχανες για να κανουμε ταξιδια.
Η παρεα μεγαλωνει με αρκετα ικανοποιητικους ρυθμους και η λιστα με τα μερη που εχουμε επισκευθει οσο παει και μεγαλωνει. Η χαρη μας εχει φτασει και στο εφωτερικο (Ιταλια και Γερμανια) και τωρα ετοιμαζομαστε για καλοκαιρινες διαδρομες και πεφτουν διαφορες ιδεες στο τραπεζι..
Περιμενω λοιπον και την δικη σας γνωμη για το ποια μερη θα μας προτεινατε να επισκευθουμε... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ως νεο μελος ειπα κι εγω να ποσταρω το πρωτο μου θεμα στο forum.
Εδω και εναμιση χρονο με την παρεα μου πηραμε την αποφαση να αγορασουμε μηχανες για να κανουμε ταξιδια.
Η παρεα μεγαλωνει με αρκετα ικανοποιητικους ρυθμους και η λιστα με τα μερη που εχουμε επισκευθει οσο παει και μεγαλωνει. Η χαρη μας εχει φτασει και στο εφωτερικο (Ιταλια και Γερμανια) και τωρα ετοιμαζομαστε για καλοκαιρινες διαδρομες και πεφτουν διαφορες ιδεες στο τραπεζι..
Περιμενω λοιπον και την δικη σας γνωμη για το ποια μερη θα μας προτεινατε να επισκευθουμε... :D
Αυστριακες Αλπεις :)....απλα καταπληκτικες ...μαγεια ...προσφερουν και τη δυνατοτητα για κοντινες αποδρασεις σε Γερμανια(Μοναχο) ή Ελβετια ....εναλλακτικα, Βιεννη:) ....υπεροχη ....παντα ελκυστικη και κοντινη αποδραση η Μπρατισλαβα ,ομορφη για ημερησια εκδρομη ....
Αλλος ενδιαφερον προορισμος :Δαλματικες ακτες....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Δεν ειναι καθολου κακη ιδεα και εχει ακουστει και απο καποια μελη του club μας. Το μονο που μας φρεναρει λιγο ειναι οτι δεν ξερουμε αν και κατα ποσο θα εχουμε προσβαση με τις μηχανες εκει διοτι απ'οσο ξερουμε πολλες φορες ο καιρος ειναι αστατος. Μοναχο εχουμε παει και ειχαμε περασει τελεια πριν 7 μηνες περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δεν ειναι καθολου κακη ιδεα και εχει ακουστει και απο καποια μελη του club μας. Το μονο που μας φρεναρει λιγο ειναι οτι δεν ξερουμε αν και κατα ποσο θα εχουμε προσβαση με τις μηχανες εκει διοτι απ'οσο ξερουμε πολλες φορες ο καιρος ειναι αστατος. Μοναχο εχουμε παει και ειχαμε περασει τελεια πριν 7 μηνες περιπου.
Για τον καιρο συμβουλευεσαι yahoo weather ή κατι παρομοιο που δινει μεσοπροθεσμες αξιοπιστες προβλεψεις ...Αλλωστε αν εχετε παει Γερμανια ειναι πανω κατω το ιδιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Για τον καιρο συμβουλευεσαι yahoo weather ή κατι παρομοιο που δινει μεσοπροθεσμες αξιοπιστες προβλεψεις ...Αλλωστε αν εχετε παει Γερμανια ειναι πανω κατω το ιδιο ;)

Θυμαμαι στο γυρισμο για Ιταλια την κακοκαιρια που ειχαμε τραβηξει... :P Δεν καταλαβαιναμε τπτ ομως απο την μουρλια που μας δερνει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Θυμαμαι στο γυρισμο για Ιταλια την κακοκαιρια που ειχαμε τραβηξει... :P Δεν καταλαβαιναμε τπτ ομως απο την μουρλια που μας δερνει :D
Ετσι περνας ωραια και σου μενουν αξεχαστες οι εμπειριες ...με λιγο ζορι ...λιγη περιπετεια ..go on live the life ...live your dreams .....enjoy...enjoy...enjoy....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Δεν ειναι καθολου κακη ιδεα και εχει ακουστει και απο καποια μελη του club μας. Το μονο που μας φρεναρει λιγο ειναι οτι δεν ξερουμε αν και κατα ποσο θα εχουμε προσβαση με τις μηχανες εκει διοτι απ'οσο ξερουμε πολλες φορες ο καιρος ειναι αστατος. Μοναχο εχουμε παει και ειχαμε περασει τελεια πριν 7 μηνες περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ετσι περνας ωραια και σου μενουν αξεχαστες οι εμπειριες ...με λιγο ζορι ...λιγη περιπετεια ..go on live the life ...live your dreams .....enjoy...enjoy...enjoy....;)
Το εχουμε ολοι απωθημενο να γυρισουμε οσο μπορουμε περισσοτερα μερη με τις μηχανες και μεχρι τωρα παμε καλα...
Κανεις μας δεν φανταζοταν οτι ειναι τοσο ωραια να βλεπεις νεους τοπους και να γνωριζεις νεους ανθρωπους.
Οσο για τα απροοπτα,οντως, ειναι αυτα που σου μενουν και σε κανουν να θυμασαι αξεχαστες φασεις και γελια :P

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :clapup::whistle::whistle::whistle:

Το εχω στο mp3 του κρανους μου :P
:devil: :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
:hmm: :hmm:

καλοκαιρινες διακοπες ε;

εγω θα πηγαινα ως την Ολλανδια :clapup:
μετα πιο βορεια(Σουηδια κλπ κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Εγώ θα πήγαινα και Ανατολικά.... Μη σου πω και μέχρι την Ασία! :D είναι τέλειο να γνωρίζεις αυτούς τους λαούς με τις διαφορετικές συνήθεις και κουλτούρα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Εγώ θα πήγαινα και Ανατολικά.... Μη σου πω και μέχρι την Ασία! :D είναι τέλειο να γνωρίζεις αυτούς τους λαούς με τις διαφορετικές συνήθεις και κουλτούρα:redface:

βρε αυτο ειναι πολυ καλο!
αυτοι μη γνωρισουν εμας και τρομαξουν :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
βρε αυτο ειναι πολυ καλο!
αυτοι μη γνωρισουν εμας και τρομαξουν :whistle:

λες ε;:D:D:D:D:D:D

τότε να κάτσουμε εδώ και να μην εξαπλωνόμαστε έξω από τα σύνορα:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εγώ θα πήγαινα και Ανατολικά.... Μη σου πω και μέχρι την Ασία! :D είναι τέλειο να γνωρίζεις αυτούς τους λαούς με τις διαφορετικές συνήθεις και κουλτούρα:redface:

Αυτη η ιδεα που εριξες μου αρεσε παρα πολυ και αρχισα να την ψαχνω και βρηκα και την διαδρομη.

Απο Πατρα Πειραια απο εκει καραβι για Σαμο παλι καραβι για Τουρκια στο Κουσαντασι και απο εκει και περα εχουμε πολλες επιλογες ή να κατευθυνθουμε βορεια Κωνσταντινουπολη πχ η νοτιοτερα (που εκει θα το παμε λιγο μακρια το θεμα) για να φτασουμε οδικως μεχρι Καϊρο που σημαινει οτι θα περασουμε και απο Ατταλεια Βυρηττο Δαμασκο Ιερουσαλημ και Αλεξανδρεια... Αυτη τη διαδρομη την ειχε κανει ενα club της αθηνας και μας ειχαν πει οτι ηταν απιστευτη εμπειρια.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αυτη η ιδεα που εριξες μου αρεσε παρα πολυ και αρχισα να την ψαχνω και βρηκα και την διαδρομη.

Απο Πατρα Πειραια απο εκει καραβι για Σαμο παλι καραβι για Τουρκια στο Κουσαντασι και απο εκει και περα εχουμε πολλες επιλογες ή να κατευθυνθουμε βορεια Κωνσταντινουπολη πχ η νοτιοτερα (που εκει θα το παμε λιγο μακρια το θεμα) για να φτασουμε οδικως μεχρι Καϊρο που σημαινει οτι θα περασουμε και απο Ατταλεια Βυρηττο Δαμασκο Ιερουσαλημ και Αλεξανδρεια... Αυτη τη διαδρομη την ειχε κανει ενα club της αθηνας και μας ειχαν πει οτι ηταν απιστευτη εμπειρια.:clapup:
Και η εσωτερικη Τουρκια ειναι ομορφη πχ. Καπαδοκια ...εχουν παει φιλοι με μηχανες και περασαν πολυ ωραια.Αν θελεις ψαξ΄το...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Και η εσωτερικη Τουρκια ειναι ομορφη πχ. Καπαδοκια ...εχουν παει φιλοι με μηχανες και περασαν πολυ ωραια.Αν θελεις ψαξ΄το...:)

Βασικα δεν εχω επισκεφθει ουτε εγω ουτε οι φιλοι απο την συγκεκριμενοι παρεα μερη απο ανατολη οποτε οπου και να παμε πιστευω θα μεινουμε ευχαριστημενοι.. Κοιταζε με εναν φιλου μου στο ιντερνετ του χαρτες απο google earth και χαζευαμε φωτογραφιες και λεγαμε μακαρι να φευγαμε αυριο κιολας :P Η αληθεια βεβαια ειναι οτι θελουμε να μεινουμε οσο γινεται παραθαλασσια για να μπορουμε να βρισκουμε μερη για μπανιο διοτι σιγουρα η ζεστη θα ειναι αφορητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Αυτη η ιδεα που εριξες μου αρεσε παρα πολυ και αρχισα να την ψαχνω και βρηκα και την διαδρομη.

Απο Πατρα Πειραια απο εκει καραβι για Σαμο παλι καραβι για Τουρκια στο Κουσαντασι και απο εκει και περα εχουμε πολλες επιλογες ή να κατευθυνθουμε βορεια Κωνσταντινουπολη πχ η νοτιοτερα (που εκει θα το παμε λιγο μακρια το θεμα) για να φτασουμε οδικως μεχρι Καϊρο που σημαινει οτι θα περασουμε και απο Ατταλεια Βυρηττο Δαμασκο Ιερουσαλημ και Αλεξανδρεια... Αυτη τη διαδρομη την ειχε κανει ενα club της αθηνας και μας ειχαν πει οτι ηταν απιστευτη εμπειρια.:clapup:

:D:D
ναι... που να πηγαίνετε στους ξενέρωτους τους Βόρειους.... εκεί είναι οι εμπειρίες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
:D:D
ναι... που να πηγαίνετε στους ξενέρωτους τους Βόρειους.... εκεί είναι οι εμπειρίες!;)

H αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ ξενερωτοι. Γερμανια που ειχαμε παει μολις φτασαμε Μοναχο πιστευω μπορεις να φανταστεις τι μαγαζι επισκεφθηκαμε πρωτο απ'ολα......
ΜΠΥΡΑΡΙΑ :beer::alljumpy:
Μολις μπηκαμε μεσα νομιζαμε οτι ειχανε κανενα μνημοσυνο η καποιο πενθος...:P
Ε μετα απο λιγα λεπτα αφου κατσαμε εμεις ζωντανεψε το μαγαζι (Ελληνικα πραγματα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καλα πολυ θα ηθελα να ημουν σε μια παρομοια φαση με μηχανες κτλ.Αλλα δεν ειμαι της μηχανης.

Ηθελα να ρωτησω.Ενα ταξιδι ας πουμε μεχρι τον βορειο πολο για 2 μερες ποσο να κοστιζει???Με το πιο φθηνο μεταφορικο μεσο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλα πολυ θα ηθελα να ημουν σε μια παρομοια φαση με μηχανες κτλ.Αλλα δεν ειμαι της μηχανης.

Ηθελα να ρωτησω.Ενα ταξιδι ας πουμε μεχρι τον βορειο πολο για 2 μερες ποσο να κοστιζει???Με το πιο φθηνο μεταφορικο μεσο???

Bορειο πολο?? Παραπηγες μακρυα αδερφε... Δεν ξερω αλλα ψαχτο... Αν ειναι το ονειρο σου να φτασεις μεχρι εκει πιστευω πως τα λεφτα δεν θα σου σταθουν εμποδιο.
Οσο για το θεμα της μηχανης και της ολης καταστασης πιστευω πως αμα πας εστω και ενα κοντινο ταξιδι με μηχανες την επομενη μερα θα διαβαζεις αγγελιες για να παρεις δικη σου μηχανη κ εξοπλισμο.
Συν οτι η μηχανη σαν μεταφορικο συμφερει σε θεμα βενζινης service και αγορας φυσικα... Με 7 χιλιαρικα παιρνεις πολυ καλη μηχανη ενω με 7 χιλιαρικα δεν παιρνεις καλο αμαξι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλα πολυ θα ηθελα να ημουν σε μια παρομοια φαση με μηχανες κτλ.Αλλα δεν ειμαι της μηχανης.

Ηθελα να ρωτησω.Ενα ταξιδι ας πουμε μεχρι τον βορειο πολο για 2 μερες ποσο να κοστιζει???Με το πιο φθηνο μεταφορικο μεσο???

Βόρειο Πόλο???

Δεν κοστίζει... Γιατί πολύ δύσκολα θα βρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top