Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτέμβριος 2008

Τι ψηφίσατε στις Βουλευτικές εκλογές; (16/09/2007)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Νέα Δημοκρατία (Ν.Δ.)

    Ψήφοι: 5 11.9%
  • Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος (Κ.Κ.Ε.)

    Ψήφοι: 6 14.3%
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς (ΣΥ.ΡΙΖ.Α.)

    Ψήφοι: 10 23.8%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναργεμός (ΛΑ.Ο.Σ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Αναγγένηση (ΔΗ.ΑΝΑ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φιλελεύθερη Συμμαχία

    Ψήφοι: 7 16.7%
  • Ενωτική Αντικαπιταλιστική Αριστερά (ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α)

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άκυρο

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Κουμπάκιας (δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω)

    Ψήφοι: 5 11.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Eγώ πάντως λευκό/άκυρο δεν θα έριχνα. Νιώθω σαν να χαρίζω την ψήφο μου έτσι. Προτιμώ να ψηφίσω ένα άπο τα άλλα κόμματα, όποιο να 'ναι κι ας μη με εκφράζει κι απόλυτα, μήπως και επιτέλους υπάρξει πολυφωνία στη Βουλή και δεν βγει αυτοδύναμη Κυβέρνηση που θα περνάει νύχτα ό,τι θέλει, αλλά κυβέρνηση συνεργασίας. Και μόνο που δεν θα ακούγονται μόνο τα μεγάλα κόμματα μου αρκεί!

Έχω την εντύπωση ότι πλέον κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει επειδή το πρώτο κόμμα παίρνει μερικές θέσεις παραπάνω , σαν bonus; Και ευτυχώς δλδ.

Δεν αναφέρθηκα σε καταχθόνια σχέδια ούτε σε συνομωσιολογία. Δεν ξέρω γιατί εσύ και ο Bone, και σε άλλο δημοσίευμα η Michelle αναφέρουν συνέχεια τη λέξη συνωμοσιολογία. Αναφέρθηκα σε σχέδιο ή σχέδια. 'Αλλη λέξη θα μπορούσε να είναι ''στρατηγική'' ή πολιτικός σχεδιασμός σε μήκος χρόνου. Στη διεθνή σκακιέρα οι κινήσεις είναι πολύ προσεκτικές. Τόσο οι μικρές κοινωνικές ομάδες, όσο και τα κράτη δεν οργανώνονται τυχαία ούτε έτσι για πλάκα. Υπηρετούν στόχους και η δράση προγραμματίζεται όχι σήμερα, αλλά δεκαετίες πριν. Μην κοιτάς που οι δικοί μας πολιτικοί δεν μπορούν να καταστρώσουν ούτε ένα σχέδιο δασοπυρόσβεσης, υπάρχουν αρκετοί εκτός Ελλάδας που τα καταφέρνουν μια χαρά. Δεν έχεις ακούσει τίποτα για την υπόθεση Αντρεότι στην Ιταλία ; Αναφέρω ένα παράδειγμα μόνο. Τα ξένα κέντρα που έλεγε και μια ψυχή.

Καλέ που κολλάει η michelle; Αν κοιτάξεις κάτω κάτω στο θέμα αυτό θα δεις ότι δεν το έχει διαβάσει πότε η michelle το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι πλέον κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει επειδή το πρώτο κόμμα παίρνει μερικές θέσεις παραπάνω , σαν bonus; Και ευτυχώς δλδ.

Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί το εκλογικό σύστημα, αλλά αν λειτουργεί έτσι, μόνο ευτυχώς δεν είναι. Οι πλειοψηφικές κυβερνήσεις μόνο κακό μπορούν να κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Καλέ που κολλάει η michelle; Αν κοιτάξεις κάτω κάτω στο θέμα αυτό θα δεις ότι δεν το έχει διαβάσει πότε η michelle το θέμα

''σε άλλο δημοσίευμα'' έγραψα. Διάβασε το quote που με έκανες και θα το δεις. Στο δημοσίευμα για τις δημοσκοπήσεις. Γενικά τίθεται πολύ εύκολα το θέμα της συνομωσιολογίας. Απλά είναι μια παρατήρησή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι το άκυρο είναι η λύση, για εμένα η λύση είναι να αποκτήσουμε πλήρη πολιτική συνείδηση και να ψηφίζουμε με βάση την κριτική ικανότητα και όχι με βάση το συμφέρον.

συμφωνω.αλλα ποιο δγιαολο να ψηφισουμε αφου ολοι ειναι αχρηστοι?
και αν ξερεις καποιον που δεν ειναι, ενημερωσε με γιατι εγω ακομα δεν τον εχω βρει!
μιλαω σοβαρα!

Ίσως το 100% να μην γίνει ποτέ, αλλά να υπάρξει ένα ποσοστό πάνω από 50% που απέχει;
σχεδον ακατορθωτο μου φαινεται.

Kυρώσεις δεν υπάρχουν αν δεν ψηφίσετε στην ουσία του (δοκιμασμένο ;)). Και υπάρχει και κάτι σχετικό με τα χλμ, οπου αν είναι πάνω απο 300 νομίζω (ή 250) δεν πειράζει να μη ψηφίσεις (θες χαρτί όμως από το τοπικό αστυνομικό τμήμα).
μπορεις να βρεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με αυτο? η να μου πεις που να ρωτησω εγω?

Kατά τη ταπεινή μου γνώμη αυτό που μας σώζει είναι μια συνολική αποχή!
Ένα εκλογικό σώμα με 50% άρνηση ψήφου.
Έχουν οι σοφοί μας σχέδιο για το "αύριο" μιας τέτοιας περίπτωσης;
Είμαστε σε θέση σα λαός να κάνουμε μια τέτοια κίνηση;
Τι αντίκτυπο θα είχε αυτό;

Διαφωνώ καθέτως με αυτή την νοοτροπία, καλύτερα να βγει στην εξουσία ένα κόμμα που αντιπροσωπεύει το 0.1% των απόψεων μας, θα έχουμε έστω μια εξέλιξη της τάξης των 0.1%. Δεν είναι πολύ καλύτερο από το να αφήνουμε την επιλογή τις εξουσίας σε άλλους;

0,1 αντιπροσωπευση???
μα τι λες τωρα βρε πανο...
μπορει να χουμε μια κοινη ιδεα, να ειναι εφαρμοσιμη και τελικα να εφαρμοστει, και να εχει ολα τα αλλα τα στραβα και η χωρα τελικα να μην παει 0.1 βημα μπροστα, αλλα 9,99 βηματα ΠΙΣΩ!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
μπορεις να βρεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με αυτο? η να μου πεις που να ρωτησω εγω?

Γράψανε πιο πάνω πως για πάνω από 200χλμ δεν υπάρχει πρόβλημα. Και πάντως εγώ έχει τύχει να μη πάω να ψηφίσω και τπτ δεν έπαθα. :redface: Σε κάθε περίπτωση θα ξέρουν να σου πουν ή στον Δήμο σου ή σε κάποιο ΚΕΠ όλες τις λεπτομέρειες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Eγώ πάντως λευκό/άκυρο δεν θα έριχνα. Νιώθω σαν να χαρίζω την ψήφο μου έτσι. Προτιμώ να ψηφίσω ένα άπο τα άλλα κόμματα, όποιο να 'ναι κι ας μη με εκφράζει κι απόλυτα, μήπως και επιτέλους υπάρξει πολυφωνία στη Βουλή και δεν βγει αυτοδύναμη Κυβέρνηση που θα περνάει νύχτα ό,τι θέλει, αλλά κυβέρνηση συνεργασίας. Και μόνο που δεν θα ακούγονται μόνο τα μεγάλα κόμματα μου αρκεί!

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ. αν δε ξερω τι να ψηφισω, ριχνω ενα μικρο κομμα. παντως ΟΧΙ ΛΕΥΚΟ.

Καλέ που κολλάει η michelle; Αν κοιτάξεις κάτω κάτω στο θέμα αυτό θα δεις ότι δεν το έχει διαβάσει πότε η michelle το θέμα
δε ξερω που κολλαει και αν κολλαει, αλλα αυτο που λες δεν εχει βαση...
γιατι πανο αν κοιταξεις ποιοι χρηστες εχουν διαβασει το θεμα τις τελευταιες 14 μερες, δεν ειναι ουτε το δικο σου ονομα μεσα,λολ!:hehe:

(adespoto, Γλυκα, Γιώργος, Alien, Αρκτούρος, Angie_Ann, BadGuy, Bill, bisbirikos, borat, Bugs Bunny, bunny, Chimera, Dark_kronos, deadhead_pirate, Demelene, ditr, Dracula82, DrStrangelove, Κακή Επιρροή, edad_nueva, fairytale, faithplus1, Giovanna*, Hunter, icfan, Insomniac, io-io, Isiliel, Νωεύς, Jason93, Jesus ate your cake, Judge Dredd, kajira, Kakerlak, maik85, mania, Mitsos The Great, Nana, nikita13, nikolas17, Palladin, Petros, pitg21, princess, QsLv, stelioskal, suspiria, Valder, Vicky, XoNe, XRZ, zanin, zarathustra, ]ifrit[)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Εκλογές....
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λολ!
παντως το θεωρω τραγικο να μας λενε ενα μηνα πριν για εκλογες....
ειχαν ετοιμη και την τηλεοπτικη διαφημιση, να την προβαλλουν πρωτοι πρωτοι.... μα καλα, την εχει δει κανεις?
μιλαει και για κατι επιτευγματα δημοσιας εκπαιδευσης...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Πάντως για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά,θεωρώ ότι το πρόβλημα είναι στην νοοτροπία του ψηφοφόρου.Σήμερα κάποιος ψηφίζει είτε για πεθαμένες ιδεολογίες (και καταντάει γραφικός) είτε κυρίως για το προσωπικό του συμφέρον.Δηλ του στυλ "Έλα μωρέ,και τι με νοιάζει εμένα που θα διαλυθεί η χώρα αν βγει ο τάδε?Εμένα θα με χώσει κάπου και η κοιλιά μου θα είναι γεμάτη!"
Τραγικές καταστάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα υπάρχουν σήμερα ιδεολογίες;
Υπάρχει σήμερα διαφορά στην πολιτική των δυό μεγάλων τουλάχιστον κομμάτων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Μα υπάρχουν σήμερα ιδεολογίες;
Υπάρχει σήμερα διαφορά στην πολιτική των δυό μεγάλων τουλάχιστον κομμάτων;

Φυσικά και όχι.Αυτό ακριβώς ήθελα να τονίσω.

Αφήστε και το άλλο που με εκνεύρισε!Είναι δυνατόν ρε γαμώτο μου να βάζεις εκλογές την μέρα του τελικού του Ευρωμπάσκετ????:mad::mad::mad:Ανεγκέφαλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.


Το γλιτώνεις; Δηλαδή είναι κάτι άξιο προς αποφυγήν το να ψηφίζεις; Αυτό μου θυμίζει τους Αμερικάνους στις διάφορες σειρές τύπου 7th Heaven που το θεωρούν επανάσταση να μην ψηφίζουν.


Το γλιτώνω με την έννοια του ότι δεν θα χρειαστεί να μπω στη διαδικασία να σκεφτώ σοβαρά που θα ρίξω την ψήφο μου.
Πέραν τούτου όμως, θεωρώ επανάσταση κάθε τι αντίθετο με το υποχρεωτικό σε μια κοινωνία.
Οι Αμερικάνοι, είτε ψηφίσουν αγαπητή μου είτε όχι, ένα από τα δυο κόμματα θα βγει, γι'αυτό καλά κάνουν και δεν προσέρχονται στις κάλπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
γιατι πανο αν κοιταξεις ποιοι χρηστες εχουν διαβασει το θεμα τις τελευταιες 14 μερες, δεν ειναι ουτε το δικο σου ονομα μεσα,λολ!:hehe:

Οι αόρατοι χρήστες δεν φαίνονται σε αυτό το πινακάκι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω βλεπω το ονομα μου...
επισης εχω δει και αλλων (πχ exp) σε αλλα πινακακια... μπορει να ναι καποιος αορατος σε καποιο θεμα και να μην ειναι σε καποιο αλλο?:worry: τεσπα, μικρο το κακο... :P


οσο για το θεμα μας τωρα... μπορει καποιος να μου πει αν ειδε τη διαφημιση?
πραγματικα μου κανει πολυ ΜΠΑΜ η κατασταση... προετοιμαστηκαν αυτοι, ανακοινωσαν και τις εκλογες ενα μηνα πριν...
και λενε και Μ@λακιες στη διαφημιση.
μα καλα δε την ειδατε? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Mα ρε Τζιοβάννα τι νομίζεις;
Οτι στηνόμαστε όλη μέρα σε μια τηλεόραση να δούμε μια διαφήμιση ενός χαζού κόμματος;
Αυτά είναι για όσους δεν καταλαβαίνουν και έχουν υπνωτιστεί απο το χαζοκούτι.
Οι υπόλοιποι ξέρουν τι παίζει.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
εγω βλεπω το ονομα μου...
επισης εχω δει και αλλων (πχ exp) σε αλλα πινακακια... μπορει να ναι καποιος αορατος σε καποιο θεμα και να μην ειναι σε καποιο αλλο?:worry: τεσπα, μικρο το κακο... :P

Ένας χρήστης μπορεί σήμερα να είναι αόρατος και αύριο να μην είναι.
Τον εαυτό σου φυσικά και τον βλέπεις καλέ!!! Δε μπορείς να του κρυφτείς με τίποτα! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Το προβλημα παιδια ειναι κοινωνικο....
Δυστυχώς τα τελευταια χρονια μας εχουν οδηγησει στην λογικη του μη χειρον βελτιστον....
Τιθεται ομως το εξής προβλημα.....οι μεν "οπαδοι" της ΝΔ προτιμουν ΝΔ γιατι ετσι μβορουν να βολευτουν καλυτερα...Το ιδιο ισχύει και για τους αλλους Πασοκους και οτι αλλο θετε.....αρα τελικά ποιο ειναι το βέλτιστο???

Το θέμα της πολυφωνιάς τωρα στην βουλή ειναι μαλλον λίγο προβληματικό οταν οι ανθρωποι που μπαινουν εκει μέσα δεν ζουν στην πραγματικοτητα(βλέπε ΚΚΕ....συγγνωμη κιόλας αλλα η ιστορία έχει δείξει οτι ο κομμουνισμος εχει πεθανει γιατι στην πράξη τα κανανε χειροτερα απο όλους τους αλλουσ).

Το ακυρο το έχω σκεφτεί και γω σαν ιδέα αλλα απαντήστε μου πώς θα πείσετε όλους αυτους που ειναι προσηλωμένοι στο βόλεμα και επισης όλους εκείνους που δεν βλέπθν οτι τα πράγματα πανε κατα διαόλου και συνεχίζουν να ψηφίζουν όλοι αυτην την σαπίλα που υπαρχει μεσα στην βουλή???? Τα προβατα στην ελλαδα ειναι πάρα πολλά και μπορείτε να το δείτε στις συνελευσεις των φοιτητικων συλλογων κάθε σχολής....

Οσο για το θέμα των γέρων στην βουλή δεν συμφωνώ απολυτα...Υπαρχουν ανθρωποι που θα μπορούσαν να ειναι παπούδες μας αλλα ειναι πιο τιμιοι και προοδευτικοι απο εναν 20χρονο....

Πως θα αλλαξουμε όμως????
Η αληθεια ειναι μακαρι να ηξερα...ομως αυτο που σιγουρα πρεπει να αλλαξει ειναι οι νοοτροπία της αρνησης των προτασεων που κατεβαινουν για ψηφιση σε νοοτροπια να καταθετουμε προτασεις που μας οδηγουν σε "καλές" αλλαγες... Ισως τοτε ολοι οι ελλαδα παρει τους νέους πιο σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Το θέμα της πολυφωνιάς τωρα στην βουλή ειναι μαλλον λίγο προβληματικό οταν οι ανθρωποι που μπαινουν εκει μέσα δεν ζουν στην πραγματικοτητα(βλέπε ΚΚΕ....συγγνωμη κιόλας αλλα η ιστορία έχει δείξει οτι ο κομμουνισμος εχει πεθανει γιατι στην πράξη τα κανανε χειροτερα απο όλους τους αλλουσ).


Οσο για το θέμα των γέρων στην βουλή δεν συμφωνώ απολυτα...Υπαρχουν ανθρωποι που θα μπορούσαν να ειναι παπούδες μας αλλα ειναι πιο τιμιοι και προοδευτικοι απο εναν 20χρονο....

:confused:
Δηλαδή για να καταλάβω, ο Σοσιαλισμός πχ θεωρείς ότι ζει σήμερα; Και δεν ζει ο κομμουνισμός;
Δεν μιλάμε για την ουσία της ιδεολογίας των κομμάτων, απλά για την πολυφωνία.

Και επειδή ανέφερς ξανά τους γέρους στη Βουλή, σίγουρα όσο πιο μεγάλος είσαι τόσο πιο πολλές εμπειρίες έχεις και άρα περισσότερα στοιχεία στολίζουν το χαρακτήρα σου.
Όμως εμείς μιλήσαμε για νέα μυαλά, νέες ιδέες και προτάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Mα ρε Τζιοβάννα τι νομίζεις;
Οτι στηνόμαστε όλη μέρα σε μια τηλεόραση να δούμε μια διαφήμιση ενός χαζού κόμματος;
Αυτά είναι για όσους δεν καταλαβαίνουν και έχουν υπνωτιστεί απο το χαζοκούτι.
Οι υπόλοιποι ξέρουν τι παίζει.........

δε χρειαζεται να ΣΤΗΘΕΙΣ. οποιο καναλι και να βαλεις, και να εχει διαφημισεις, θα την δεις θες δε θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ θέλω να αφήσω εδώ μερικές σκέψεις.
Εντάξει, ας υποθέσουμε οτι μπορώ να κατανοήσω αυτούς που δυσκολεύονται να κάνουν την υπέρβαση και να μην ψηφίσουν το κόμμα που επέλεξαν στις προηγούμενες εκλογές, εφ' όσον δεν είναι ευχαριστημένοι. Υπάρχει άλλωστε πολύ συντηρητισμός γύρω μας.
Ομως, είναι δυνατόν κάθε φορά να εκλέγονται οι ίδιοι και οι ίδιοι βουλευτές; Γιατί κάποιος δνε αποφασίζει να κάνει μια μίνι υπέρβαση, έστω και στο ίδιο ψηφοδέλτιο, και να υποστηρίξει κάποιον άλλον υποψήφιο;
Παρά μόνο έχουμε βαρεθεί-κουραστεί να βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια πρωτοκλασσάτα ( μη *έσω) στελέχη κάθε φορά.
Φτάνει πια, μην αλλάζετε κόμμα αν δεν θέλετε, αλλά ψηφίστε και κάποιον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top