CocaCola Vs Pepsi

CocaCola ή Pepsi (αν είχατε να διαλέξετε μόνο μεταξύ τους)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 90)
  • CocaCola

    Ψήφοι: 71 78.9%
  • Pepsi

    Ψήφοι: 19 21.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

bethoni

Νεοφερμένος

Η bethoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
CocaCola rules!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
η coca cola zero θεωρείται καρκινογόνα και για αυτό τον λόγο έχει απαγορευτεί σε πολλές χώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
καμία..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Coca Cola! *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ποιος φυσιολογικός άνθρωπος θα έπαιρνε pepsi;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Η Pepsi με λεμονι αξιζει. Αλλα γενικα δεν εχω προτιμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εσχατόγερος

Νεοφερμένος

Ο Εσχατόγερος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Coca Cola και Pepsi, μπλιαχ... Πώς μπορείτε και τις πίνετε αυτές τις αηδίες; Αυτά δεν είναι αναψυκτικά, είναι το κατουρλιό του Σατανά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Pepsi δεν έχω δοκιμάσει, η Coca Cola δεν μου αρέσει.
Γενικά δεν είμαι των ανθρακούχων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Coca Cola:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Γούστα είναι αυτά και περί ορέξεως ουδείς λόγος. (Μάλλον αυτό θα ήταν θέμα για το Chat&fun). Πάντως, για να απαντήσω στο κρίσιμο ερώτημα, προτιμώ 10³ φορές περισσότερο την Coca από την Pepsi. Να προσθέσω και κάτι άλλο; Βρίσκω διαφορετική τη γεύση της Cocas Colas (στη γενική) στις διάφορες συσκευασίες. Π.χ. στο πλαστικό μπουκάλι του 0,5L μου αρέσει πολύ περισσότερο από όσο στο μεταλλικό κουτί. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι απλά η ιδέα μου;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Pepsi ftw. Η Coca Cola δεν μου αρεσει τοσο αλλα οταν εισαι εξω, ε 9,9999/10 φορες CocaCola θα βρεις στο περιπτερο, αντε καμια Pepsi Twist σε πολυ hardcore καταστασεις. Παντως κι εγω προτιμω αναψυκτικα (και μπυρες) απο μπουκαλι σε συγκριση με τον τενεκεδακι. Μπορει να ειναι ιδεα μας οτι ειναι πιο ωραιο το εκαστοτε αναψυκτικο οταν το πινεις απο μπουκαλι. Επισης τα κουτακια ειναι ασυμφορα, η διαφορα στην τιμη τους σε συγκριση με το μπουκαλι ειναι μικρη, εχουν διαφορα στο περιεχομενο (η κοκα κολα ποτε δεν ειναι αρκετη) και επισης το κλεινεις οποτε γουσταρεις, δεν πρεπει αναγκαστικα να το πιεις ολο μεσα σε 5'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γούστα είναι αυτά και περί ορέξεως ουδείς λόγος. (Μάλλον αυτό θα ήταν θέμα για το Chat&fun). Πάντως, για να απαντήσω στο κρίσιμο ερώτημα, προτιμώ 10³ φορές περισσότερο την Coca από την Pepsi. Να προσθέσω και κάτι άλλο; Βρίσκω διαφορετική τη γεύση της Cocas Colas (στη γενική) στις διάφορες συσκευασίες. Π.χ. στο πλαστικό μπουκάλι του 0,5L μου αρέσει πολύ περισσότερο από όσο στο μεταλλικό κουτί. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι απλά η ιδέα μου;


Ναι, συνήθως όσο μεγαλύτερη η συσκευασία, τόσο πιο πυκνό και ανθρακούχο θα ναι το αναψυκτικό, για να μη χαθεί η γεύση αφού το ανοίξεις.

Εγώ προτιμώ πέπσι για σκέτη ή με σνακ και κολα για κανονικό φαγητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
pepsi twist απλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Επίσης σαν το γυάλιο μπουκαλάκι δεν έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Coca Cola με στεβια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Sums up my feelings ^_^

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top