Φιλίες μέσω net.. άγνωστοι μεταξύ αγνώστων

Πιστεύετε οτι μπορεί να υπάρξει φιλία μέσω των internet forums;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 112)
  • Φυσικά, αυτό που μετράει σε ένα φίλο είναι η ψυχή του

    Ψήφοι: 34 30.4%
  • Μόνο αν μιλάμε [b]και[/b] προσωπικά (μέσω instant messenger, pms κτλ)

    Ψήφοι: 35 31.3%
  • Μόνο αν έχουμε γνωριστεί [b]και[/b] από κοντά, έστω μια φορά

    Ψήφοι: 16 14.3%
  • Όχι, εκτός αν γίνουμε φίλοι κανονικά, αφότου γνωριστούμε από κοντά

    Ψήφοι: 19 17.0%
  • Όχι, ακόμα κι αν γνωριστούμε από κοντά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι, και επιπλέον δεν γνωρίζω ποτέ άτομα από το διαδίκτυο από κοντά

    Ψήφοι: 2 1.8%
  • Όχι, δεν αφήνω τον εαυτό μου να παρασυρθεί συναισθηματικά από ένα απορόσωπο κουτί

    Ψήφοι: 2 1.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 3.6%

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Για μένα δεν έχει τόση σημασία το μέσο, αλλά ο άνθρωπος. Τουτέστιν, η διαδικτυακή φιλία δεν διαφέρει σε τίποτα από τις "παραδοσιακές"φιλίες:
Με τις αγάπες και, ενίοτε, με τις απογοητεύσεις της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει,αρκεί να βρίσκεστε.
Ακόμα και αν μένετε μακρυά,έστω στις διακοπές: χριστούγεννα,πάσχα,καλοκαίρια κλπ.
Να μιλάτε συχνά. Υπάρχει και το skype και χίλια δυο.

Εγώ μια από τις καλύτερες μου φίλες την έχω γνωρίσει μέσω διαδικτύου -από αυτό το forum κιόλας-. :)

Μην κόβετε γέφυρες με τους ανθρώπους επειδή απλά είναι μακρυά ή επειδή έτυχε να τους γνωρίσετε από το διαδίκτυο.
Μπορεί να βρείτε κομμάτι της ψυχής σας σε αυτούς τους ανθρώπους και ούτε καν να το πιστεύετε. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 387569

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να πω την αλήθεια μέσα από αυτό το φόρουμ θα επιδιωκα να κάνω κάποια φιλια,αντιλαμβανομαι πως υπάρχουν πολύ λογικά άτομα και ενδιαφέροντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Για να πω την αλήθεια μέσα από αυτό το φόρουμ θα επιδιωκα να κάνω κάποια φιλια,αντιλαμβανομαι πως υπάρχουν πολύ λογικά άτομα και ενδιαφέροντα

Όταν εγώ γράφτηκα το 2010 υπήρχαν περισσότερες "επιλογές", και δεν το λέω από την άποψη ενδιαφέροντος σαν άτομα, αλλά υπήρχαν χρήστες τακτικοί. Τώρα βλέπω κόσμο να γράφεται, να κάνει με το ζόρι 50-100 ποστ και να αραιώνει. Λίγοι παλιοί έχουμε μείνει να μπαίνουμε συχνά. Ίσως δυσκολευτείς λίγο με το φόρουμ πλέον, αλλά αν δεις κάποιο meeting πήγαινε πάραυτα.

Έχω γνωρίσει τόσα χρόνια πολύ κόσμο, ακόμα γνωρίζω βασικά, με άλλους έχω βρεθεί μια φορά, με άλλους περισσότερες, με κάποιους δεν μιλάω πλέον τόσο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είμαστε φίλοι, με άλλους μιλάω περισσότερο από παλιά. Θα δεις αν το αρχίσεις το σπορ ότι είναι στο χέρι και των 2 πλευρών να διατηρήσουν την επικοινωνία και να είναι σαν να βρίσκονται κάθε βδομάδα για καφέ ακόμα και αν μιλάνε από το facebook 3 φορές τον χρόνο. Και αν είσαι τυχερή, θα βρεις άτομο/α που μπορεί να κάνετε να μιλήσετε 2 μήνες και κάποια στιγμή που θα σου στείλουν να είναι σαν να μιλήσατε 2 ώρες πριν. Εγώ έχω βρει μια τέτοια φίλη, εκτός φόρουμ, με την οποία μιλάμε κοντά 8 χρόνια, έχουμε βρεθεί 2 φορές, και ενώ κάνουμε πολύ καιρό να μιλήσουμε, όταν στέλνουμε η μία στην άλλη είναι λες και κλείσαμε μόλις το τηλέφωνο. Αυτό το connection είναι τρομερό συναίσθημα, ελπίζω να σου τύχει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 387569

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι γω ελπίζω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πιστεύετε πως είναι εφικτό να υπάρξει διαδικτυακή φιλία? Εγώ πάντως θα δοκίμαζα για να μάθω αν γίνεται να υπάρξει, εσείς? :)
Το πώς αρχίζει μία γνωριμία, φιλική ή σεξουαλική, είναι ψιλά γράμματα. Η ουσία βρίσκεται στο τι την κάνουν την γνωριμία οι δύο πλευρές μετά. «Κοινοί φίλοι», κλαμπ, forum, take your pick... δεν έχει σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

I_love_life

Νεοφερμένος

Η I_love_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Τι εννοείτε φιλίες μεσω ίντερνετ; Υπαρχουν site που γνωρίζεις άτομα με σκοπο την φιλία; Και αν ναι ποια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αυτό το "άγνωστοι μεταξύ αγνώστων" με ξενίζει λίγο να πω την αλήθεια. Ποια είναι αλήθεια η λεπτομέρεια που κάνει κάποιον που γνωρίζουμε από κοντά να τον θεωρούμε πιο "γνωστό" και πιο "φίλο" από κάποιον τον οποίο γνωρίσαμε στο ίντερνετ; Θα μου πει κάποιος, η ματιά του, η συμπεριφορά του, το γέλιο του, ο τρόπος που φέρεται και θα έχει δίκιο. Αλλά αυτός ο άνθρωπος θα νιώθει το ίδιο άνετα να πει "και κάτι παραπάνω" νιώθοντας την ασφάλεια του ίντερνετ και να μας επιτρέψει έτσι να τον μάθουμε καλύτερα; Εγώ πιστεύω οτι αν έχεις με κάποιον χημεία θα την έχεις ακόμα και πίσω από έναν υπολογιστή με λέξεις πληκτρολογημένες και μού έχει τύχει. Και αυτούς τους ανθρώπους μπορεί να μην ήξερα καν τη μορφή τους αλλά τους θεωρούσα φίλους γιατί αγάπησαν την ψυχή μου κι αγάπησα την ψυχή τους κι αυτό μετράει περισσότερο για μένα. Αυτό δε σημαίνει βέβαια οτι δεν είναι επιθυμητό να έχεις φίλους με τους οποίους θα είστε σωματικά μαζί. Απλά θέλω να πω οτι το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Εξάλλου είμαστε σε αυτό το φόρουμ, έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Στο ερώτημά σου Himela, θα απαντούσα: και ναι, και όχι.

Όντως, η μη άμεση οπτική επαφή επιτρέπει, ιδιαιέτερα σε εσωστρεφή άτομα, να ανοιχτούν περισσότερο και ενδεχομένως να ξετυλίξουν τις πνευματικές τους αρετές, να προσεγγίσουν τον άλλον περισσότερο και να δημιουργηθούν αληθινές φιλίες που συνεχίζονται πέραν του διαδυκτιακού κόσμου.

Όμως, από την άλλη, εκτός από την πιο άνετη αποκάλυψη, το μέσο διατίθεται και για... κάλυψη.
Πόσα και πόσα ψέματα δεν έχουν ειπωθεί και πόσοι virtual χαρακτήρες έχουν χτιστεί, βασισμένοι στις λέξεις (που αρκετοί διαχειρίζονται με μαεστρία
ταχυδακτυλουργού), ωσότου αποδειχθεί οτι τελικά όλα ήταν fake?
Γιατί καλή η χημεία του μυαλού, αλλά κάπως ανολοκλήρωτη αν δεν συμπληρώνεται με αυτήν του σώματος, αν μιλάμε για ερωτική σχέση.
Αλλά και σε επίπεδο καθαρής φιλίας, οι εκφράσεις του προσώπου, η γλώσσα του σώματος (που σπάνια ψεύδεται) που επιτρέπει η "δια ζώσης" επικοινωνία, παίζουν σημαντικό ρόλο και δίνουν την... τελική απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ πάντως από αυτό το φόρουμ έχω κάνει σίγουρα έναν τουλάχιστο φίλο με τον οποίο έχουμε περάσει από πολλές φάσεις μαζί, παραμένει σταθερή αξία στη ζωή μου, έχουμε αλλάξει πάρα πολύ σαν άνθρωποι, αλλά παραμένουμε "κοντά" δε ξέρω πόσα χρόνια είμαι εδώ μέλος, αλλά τον ξέρω από 1η λυκείου αν δε κάνω λάθος. Έχω γνωρίσει κατά καιρούς πάρα πολλά άτομα από δω, λίγοι έμειναν και ταιριάξαμε (λίγοι εννοώντας σχεδόν ένας!!).
Φυσικά δε μιλάω για ιντερνετική φάση, ήταν το μέσο που γνωριστήκαμε, δεν έμεινε εκεί, προχώρησε in real life.

Αν το διαβάσεις αυτό περιμένω θετική:loltooth::loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Εγώ πάντως από αυτό το φόρουμ έχω κάνει σίγουρα έναν τουλάχιστο φίλο με τον οποίο έχουμε περάσει από πολλές φάσεις μαζί, παραμένει σταθερή αξία στη ζωή μου, έχουμε αλλάξει πάρα πολύ σαν άνθρωποι, αλλά παραμένουμε "κοντά" δε ξέρω πόσα χρόνια είμαι εδώ μέλος, αλλά τον ξέρω από 1η λυκείου αν δε κάνω λάθος. Έχω γνωρίσει κατά καιρούς πάρα πολλά άτομα από δω, λίγοι έμειναν και ταιριάξαμε (λίγοι εννοώντας σχεδόν ένας!!).
Φυσικά δε μιλάω για ιντερνετική φάση, ήταν το μέσο που γνωριστήκαμε, δεν έμεινε εκεί, προχώρησε in real life.

Αν το διαβάσεις αυτό περιμένω θετική:loltooth::loltooth::loltooth:

για μένα μιλάει :thumbup:

:cry_x:

:air_kiss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
να σας απαντησω κι εγω για να ξεκατινιστούμε λίγο.

ολα αυτα τα χρονια διαδικτιακα εγω κανει μονο μια φιλη, την πρινσες.

Αλλά!

Έχω υπάρξει κολλητος και με τον ''τεο'' ( δεν λεω νικνειμ, οι παλιοι καταλαβαινεται ποιον εννοω) ο οποιος ηταν ενα ατομο που το μονο που τον ενοιαζε ηταν η το χρωμα θεσης που θα ειχε στο φορουμ, και ολη του η ζωη περιστρεφοταν γυρω απο αυτο.

Επίσης και με την ''πορτοκαλι γιΑτρεσα'' τα λεγαμε ενα διαστημα αλλα κι αυτην την ενοιαζε το χρωμα , επειδη μεσα απο αυτο εβγαζε το αποθημενο της να επιβαλεται σε ατομα

Με τον βασιλη καναμε επισης παρεα αλλα χαθηκαμε, παρα πολυ καλο παιδι απο τα λιγα εδω μεσα,

χμμ για να σκεφτω αλλους

Με το ''ζεύγος απο την βόρεια ελλάδα'' είχα επίσης πολυ καλες σχεσεις αλλα χαθηκα και με αυτους

Με τον ''επιδοξο zuckerberg'' επισης ειχαμε επαφες αλλα το ατομο δεν εχει επαφη με την πραγματηκοτητα, ξεφευγει είναι αλλού, εξαιτίας του έγιναν ολα τα ''κακά''

Και με την ''άγγελο'' και το αγόρι της επίσης τα λέγαμε, πολύ συμπαθητικά παιδιά

χμμμμμ αυτά πάνω κάτω, αν καταλαβατε για ποια άτομα μιλάω βάλτε θετική :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
να σας απαντησω κι εγω για να ξεκατινιστούμε λίγο.

ολα αυτα τα χρονια διαδικτιακα εγω κανει μονο μια φιλη, την πρινσες.

Αλλά!

Έχω υπάρξει κολλητος και με τον ''τεο'' ( δεν λεω νικνειμ, οι παλιοι καταλαβαινεται ποιον εννοω) ο οποιος ηταν ενα ατομο που το μονο που τον ενοιαζε ηταν η το χρωμα θεσης που θα ειχε στο φορουμ, και ολη του η ζωη περιστρεφοταν γυρω απο αυτο.

Επίσης και με την ''πορτοκαλι γιΑτρεσα'' τα λεγαμε ενα διαστημα αλλα κι αυτην την ενοιαζε το χρωμα , επειδη μεσα απο αυτο εβγαζε το αποθημενο της να επιβαλεται σε ατομα

Με τον βασιλη καναμε επισης παρεα αλλα χαθηκαμε, παρα πολυ καλο παιδι απο τα λιγα εδω μεσα,

χμμ για να σκεφτω αλλους

Με το ''ζεύγος απο την βόρεια ελλάδα'' είχα επίσης πολυ καλες σχεσεις αλλα χαθηκα και με αυτους

Με τον ''επιδοξο zuckerberg'' επισης ειχαμε επαφες αλλα το ατομο δεν εχει επαφη με την πραγματηκοτητα, ξεφευγει είναι αλλού, εξαιτίας του έγιναν ολα τα ''κακά''

Και με την ''άγγελο'' και το αγόρι της επίσης τα λέγαμε, πολύ συμπαθητικά παιδιά

χμμμμμ αυτά πάνω κάτω, αν καταλαβατε για ποια άτομα μιλάω βάλτε θετική :P :P

Καταρχας εννοείται ότι έχω γνωρίσει αξιόλογους ανθρώπους κ εγω. Ο Βιλλ νταξ 1ος 1ος στη λίστα το καλύτερο παιδί που' χω γνωρίσει εβερ!
Όπως και ο ΣουπερΧιουμαν επίσης πολύ καλό παιδί, και με τη κατεΑλεξ μιλούσαμε άπειρες ώρες, με τη μαρία ακομα μιλάμε.


Κλαίω με τη πορτοκαλί γιατΡΕΣΑ κλαίω δε μπορώ και τον επίδοξο ζακερμπεργκ (οπως γραφεται)! :loltooth::loltooth::loltooth: αυτό το φόρουμ εχει περασει από πολλά :loltooth::loltooth:

ΚΛΑΙΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΙΙΚΝΕΙΜΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΚΤΛΒΑ ΟΛΟΥΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Πάντως κακά τα ψέματα, το ίντερνετ είναι η μοναδική δίοδος επικοινωνίας για ανθρώπους που δεν έχουν τη δυνατότητα (ή την επιθυμία ενίοτε) να "βγουν εκεί έξω" και να γνωρίσουν ανθρώπους irl. Σκέφτομαι πόσος κόσμος πραγματικά περνάει την ώρα του, επικοινωνεί, γνωρίζει κόσμο, συζητάει, κάνει φιλίες, σχέσεις κλπ μέσω ίντερνετ. Μακάρι να μπορούσε να γίνει μια έρευνα να δούμε τα νούμερα, πρέπει να είναι τρομακτικά τεράστια. Πόσος κόσμος μπορεί να είναι άρρωστος και να μην μπορεί να μετακινηθεί ή οτιδήποτε άλλο και βρίσκει διέξοδο εκεί. Χαίρομαι πολύ για αυτούς τους ανθρώπους.
Όσο για τα παιδιά που έχουν φύγει από το φόρουμ, μού λείπουν πολλοί και πολύ.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ έχω δει τουλάχιστον μια φορά πάνω από 15 αισχουλίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Πάντως κακά τα ψέματα, το ίντερνετ είναι η μοναδική δίοδος επικοινωνίας για ανθρώπους που δεν έχουν τη δυνατότητα (ή την επιθυμία ενίοτε) να "βγουν εκεί έξω" και να γνωρίσουν ανθρώπους irl. Σκέφτομαι πόσος κόσμος πραγματικά περνάει την ώρα του, επικοινωνεί, γνωρίζει κόσμο, συζητάει, κάνει φιλίες, σχέσεις κλπ μέσω ίντερνετ. Μακάρι να μπορούσε να γίνει μια έρευνα να δούμε τα νούμερα, πρέπει να είναι τρομακτικά τεράστια. Πόσος κόσμος μπορεί να είναι άρρωστος και να μην μπορεί να μετακινηθεί ή οτιδήποτε άλλο και βρίσκει διέξοδο εκεί. Χαίρομαι πολύ για αυτούς τους ανθρώπους.
Όσο για τα παιδιά που έχουν φύγει από το φόρουμ, μού λείπουν πολλοί και πολύ.:(

εννοείς διαδικτυακές επαφές που μένουν πάντα έτσι; Και δεν αποτελεί το νετ το πεδίο του αρχικού κονέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
εννοείς διαδικτυακές επαφές που μένουν πάντα έτσι; Και δεν αποτελεί το νετ το πεδίο του αρχικού κονέ;

Ναι. Υπάρχουν άνθρωποι που είτε λόγω αρρώστιας είτε λόγω άλλων θεμάτων δεν μπορούν να βγουν έξω. Ξέρω ας πούμε μια κυρία η οποία συμμετέχει σε κάποιο φόρουμ που συζητάνε για θέματα που τους ενδιαφέρουν και μιλάνε και προσωπικά ο ένας με τον άλλον. Αυτή η κυρία έχει κάποια προσωπικά θέματα που δεν της επιτρέπουν να βγει έξω και να γνωρίσει κόσμο. Εγώ το χαίρομαι γιατί από το να ήταν σπίτι και να μαράζωνε και να την έπαιρναν από κάτω τα προβλήματα, έχει κάπου να ξεδώσει.
Αλλά και αν είναι η αφορμή το ίντερνετ να γνωριστεί κόσμος irl πάλι είναι τέλειο κατά την άποψή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Αλλά και αν είναι η αφορμή το ίντερνετ να γνωριστεί κόσμος irl πάλι είναι τέλειο κατά την άποψή μου.

οκ, αυτή είναι η συνήθης τακτική. Το άλλο ενδεχόμενο μου φαίνεται λιγάκι παθέτικ, ατελές. Αλλά ας μην γίνομαι αφοριστικός, ποτέ δεν ξέρει κανείς τι του επιφυλάσσει το μέλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
οκ, αυτή είναι η συνήθης τακτική. Το άλλο ενδεχόμενο μου φαίνεται λιγάκι παθέτικ, ατελές. Αλλά ας μην γίνομαι αφοριστικός, ποτέ δεν ξέρει κανείς τι του επιφυλάσσει το μέλλον

Η ίδια η ζωή είναι ατελής. Ας μην κρίνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Η ίδια η ζωή είναι ατελής. Ας μην κρίνουμε.

δεν κρίνω βέβαια, την επωδό την είδες. Αλλά επειδή ακριβώς η ζωή είναι ατελής σε πολλά, ας είναι τουλάχιστον πιτόγυρο με απ' όλα στα στοιχειώδη.
(Πατάτες όχι, τζατζίκι διπλό :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top