Περίεργα γεγονότα που σας έχουν συμβεί σε σινεμά

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Θυμάμαι όταν πρωτοείδα το "σπιρτόκουτο" - ταινία γνωστή και για την ανελέητη λεκτική της βία - σε κάποιον θερινό κινηματογράφο, τότε που ακόμα έμενα Αθήνα.
Πέριξ του κινηματογράφου υπήρχαν μια δυο πολυκατοικίες.... παλαιάς κατασκευής.
Ήτοι, χωρίς ηχομόνωση της προκοπής…:worry:

Στα μέσα της βραδινής προβολής, λοιπόν, όταν το μπινελίκι βρισκόταν σε μία από τις κορυφώσεις του, βγήκε στο μπαλκόνι μια νοικοκυρά
...νταρντάνα

Βέβαια.... εδώ για μια προβολή η κριτικοί προειδοποιούσαν να έχουμε... γερό στομάχι.
Τι να έλεγαν κι οι γείτονες… που "τα άκουγαν" καθημερινώς και με σταθερή συχνότητα…

Αν και κάτι μου λέει πως στις αρχικές αντιδράσεις που πιθανότατα υπήρξαν, ο σινεματζής μάλλον είπε ένα μικρό "ψεματάκι" για το διάστημα που θα κρατούσαν οι προβολές...

Οπότε

άρχισαν και τα real μπινελίκια! :mpinelik:
παράλληλα με τα μπινελίκια της ταινίας! :mpinelik:

:worry::worry::worry::worry:
:worry::worry::worry::worry:
:worry::worry::worry::worry:
:worry::worry::worry::worry:

Κάπως "άβολη"
μα και περίεργη κατάσταση….
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Περίεργα γεγονότα που σας έχουν συμβεί σε σινεμά

Δεν έκανε κανείς θόρυβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ενω ηταν σχεδον αδειο το σινεμα ενας μαντραχαλας δυο μετρα ηρθε και εκατσε μπροστα μου:mad:

ενα αλλο χαζο παιδι χαρα γεματο καθ'ολη τη διαρκεια της ταινιας εστελνε μηνυματα στο κινητο, καθοταν διπλα μου και ειλικρινα δεν ειδε ουτε σκηνη αλλα ουτε εμενα με αφησε να δω:mad:

ενας αλλος παλι κοιμηθηκε και ροχαλιζε:hehe::hehe::hehe:

μια αλλη μερα εγινε καβγας για τα ματια μιας μελαχρινης ξανθης δεν καταλαβα:P

και μετα σου λενε στο σινεμα ειναι ρομαντικα:confused::popcorn::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Περιεργο για πολλους, συνηθες για μενα...η ταινια στο σινεμα με υπνωτιζει...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ειχα παει σε ενα καλοκαιρινο σινεμα με το αγορι μ...το σινεμα για πισω θεσεις ειχε καναπεδακια(τελειο...πολυ ξαπλα..:clapup:)
εμεις ειχαμε καθησει εκει π αρχιζαν τα καναπεδακια και πισω απο εμας ειχε αλλες πεντε σειρες απο ιδια!
στην τελευταια.τελευταια σειρα ειχε παει ενα αλλο ζευγαρακι...οταν νυχτωσε αρκετα...αυτοι αρχισαν κατι περιεργα...:confused:...τωρα εκεινη την στιγμη δεν μπορουσα ν γυρισω πισω να κοιταξω τ ακριβως...αλλα μετα απο λιγο ηρθε η υπευθυνη να κοιταξει αν ολα οκ...και τους ειδε....να κανει η κοπελα στο αγορι της στοματικο...εν το μεταξυ η υπευθυνη ουρλιαξε:eek::eek::eek:.......και βλεπαμε κ εμεισ ενα θριλερ και τρομαξε ολος ο κοσμος...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Μου εχει τυχει:
-να εχω ενα παρακμιακο ζευγαρακι διπλα γυρω στα 18, οπου το αγορι αρχισε ξαφνικα να καπνιζει!

- να φευγει μανα με το 10χρονο γιο της στα μισα του "safe sex" ουρλιαζοντας για την απαραδεκτη χυδαιοτητα που της προβαλλουν

- να ειμαστε σε προβολη μονο η παρεα μου κι εγω (καλη φαση!)

- να χτυπαει το κιν. της τοτε κολλητης μου με το τραγουδι "τα παπακια στη σειρα πως χορευουνε τρελλα" και να μας εχει πιασει νευρικο καθως ολοι κοιτουσαν

-να εχει βγει απο την αιθουσα ενας κολλητος μου στη σκηνη του saw2 με τις συριγγες ετοιμος να λιποθυμισει..

- να ειμαστε σε θερινο σινεμα στη χαλκιδικη βλεποντας το υπεροχο million dollar baby. Τα καθισματα εκει ηταν μια ενιαια σειρα, που αν κατα λαθος παει να πεσει ενας, πεφτουν κι αλλοι 5-6 μαζι. Ημασταν λοιπον παρεα 8-9 ατομα και επειδη οι μισοι ειχαν δει την ταινια αρχισαν σε καποια φαση να 'παλευουν' μεταξυ τους για πλακα.. οποτε στην κορυφαια σκηνη της ευθανασιας οπου ολο το σινεμα ηταν συγκινημενο και συναισθηματικα φορτισμενο, με τις αποτομες κινησεις των ηλιθιων αγοριων της παρεας, πεσαμε ολοι κατω:redface: και ημασταν και πρωτη πρωτη σειρα τρομαρα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Τι μου θύμισες τώρα..... Μια φορά., στο κύπελλο της φωτιάς βγάλαμε κανονικά εισητήρια, αν και στην αρχή μας είπαν ότι δύσκολα θα βρούμε θέση. Πήγαμε να καθήσουμε και βλέπουμε μια που καθότανε και μια που ήθελε να καθήσει. Τελικά, τα εισητήριά μας ήταν η τρίτη φορά που έβγαιναν!!! Στο τέλος, μας έβαλαν να καθίσουμε σε κάτι σκαμπό και μας δώσανε τα εισητήριά μας πίσω.

Δεν έκανε κανείς θόρυβο.
ΟΥΑΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

metalhead9121

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
ειχα παει στην τελευταια προβολη των 300 και ειμουνα πραγματικα η μονη στην αιθουσα.εκανα οτι ηθελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Περιεργο για πολλους, συνηθες για μενα...η ταινια στο σινεμα με υπνωτιζει...:redface:
Αυτό το παθαίνει και η καθηγήτρια των αγγλικών μου στα θρίλερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
περίεργα γεγονότα που σας έχουν συμβεί σε σινεμά

η ταξιθέτρια ήτανε πιο γοητευτική από την ταινία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Μια που έκλανε συνεχώς στο διπλανό κάθισμα και επειδή ήταν με γκομενακι κάθε φορά που εκλανε γυρνούσε και με κοιτούσε με ύφος για να το ρίξει πάνω μ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Πάει ο κόσμος ακόμα σινεμά; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πάει ο κόσμος ακόμα σινεμά; :confused:


Ναι! :redface:
Και περνάει και πολύ ωραία.

Άλλωστε υπάρχουμε και εμείς που την έχουμε δει σινεμά και θέατρο και έχουμε γεράσει από τα 25 μας :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είναι περίεργο γεγονός αλλά κλαιν: Μια φορά κατουριόμουν από την αρχή της ταινίας. Έλεγα εντάξει δεν πειράζει, θα κρατηθώ. Όσο περνούσε η ώρα τόσο χειροτέρευε η κατάσταση σε σημείο που δεν μπορούσα να απολαύσω την ταινία. Ε, κάποια στιγμή δεν κρατήθηκα, έφυγα για να ρίξω το επιθυμητό κατούρημα. Αφού άδειασα 10 λίτρα στις τουαλέτες, επέστρεψα και μπόρεσα να απολαύσω με την ησυχία μου την συνέχεια της ταινίας. Έπρεπε να είχα πάει νωρίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το χα 'πάθει στο Dunkerque αυτό(και η ταινία μ' άρεσε πολύ σε αντίθεση με την κοινή γνώμη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα σινεμά έτυχε κάποια στιγμή 10 λεπτά μέσα στην ταινία, να χτυπήσει ένα κινητό. Σε εμένα πάντα συμβαίνει να ακουστεί ένα ξεχασμένο κινητό οπότε είναι πια φυσιολογικό, παρ' όλο που με ενοχλεί λίγο. Αυτή τη φορά όμως, ο μικρός ... θεούλης και κάτοχος του κινητού αποφάσισε ότι "οκ ρε παιδί μου, θα το απαντήσω" και με το που ακούω το "Έλα ρε μάνα είμαι σινεμά" είμαι κάπως έτσι :confused: O θεούλης καθόταν ακριβώς πίσω μου, και προχώρησε σε συζήτηση σχετικά με το φαγητό της επόμενης μέρας. :|:beating: Ξαναλέω, πως η ταινία παιζόταν, δεν ήταν διαφημίσεις πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top