Φιλία και εξοικείωση με το σύντροφο μας

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εντάξει , τα κακά μπορεί να φεύγουνε με ένα τράβηγμα του καζανακίου (αυτό έλειπε να έμεναν)


Μην το λες, μην το λες, ρώτα και τον Valder που είχε μπλέξει με μια επίμονη καγγελοειδή κ@@ράδα και χρειάστηκε τη βοήθεια όλων των συμφορουμιτών για ν' απαλλαγεί από δαύτην:clapup::clapup:

Κατά τ' άλλα, αυτό που μ' εντυπωσιάζει τα μάλα, δεν είναι απλά το ότι έχουμε τόση διάθεση να ομιλούμε περί απεκκρίσεων, αλλά η ενδελεχείς και βαθυστόχαστες αναλύσεις που δίνουν και παίρνουν επί του εν λόγω θέματος. Είμαστε όλοι προφέσσορες σε τέτοια πράγματα βλέπω...:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τα ΝΕΑ online, του Σταμάτη Φασουλή:
[...]«Απευθείας Σύνδεση. Ειρήνη: “Ο Σύντροφός μου αερίζεται. Τι να κάνω;”» Τι να σας πω κι εγώ μαντάμ; Πάρτε του μια κλανιόλα. Δεν είναι σχήμα λόγου. Κατά ταις μαρτυρίαις του φίλου και συνεργάτη Σάββα Χαρατσίδη στη Ζάκυνθο, μέχρι τον Μεσοπόλεμο, η νύφη στην προίκα της διέθετε απαραιτήτως και δύο κλανιόλας. Κλανιόλα δε, αποκαλούσαν ένα αντικείμενον το οποίον τοποθετούσαν κάτω από το κρεβάτι δίπλα στο δοχείο νυκτός και απετελείτο από ένα δοχείο σχήματος ωοειδούς, κάτι σαν το κάτω μέρος ενός ναργιλέ φανταστείτε, με μαρκούτσι που δεν καταλήγει όμως σε τσιμπούκι, αλλά σε ένα χωνί με το κατάλληλο βούλωμα το οποίο κατά τη διάρκεια της νυκτός ο ενδιαφερόμενος και επιζητών την εξαέρωσιν σήκωνε τα παπλώματα, το έθετε εις την γύρω του πρωκτού περιοχήν, αφού πρώτα το ξεβούλωνε, επέρδετο, το ξαναβούλωνε και επέστρεφε στις αγκάλες του Μορφέως. Τας κλανιόλας βεβαίως τις εξαέρωναν κάθε πρωί στον κήπο δίπλα στην μπουγαρινιά τους. [...]

Και μια και μιλήσαμε για άβολες στάσεις:

Από το blog του Πετεφρής:
Φάγαμαν, ήπιαμαν κάτω από την περγουλιά του Λάκη. Η Ρόσσα μας εκάμεν εύμορφα ιταλικά πιάτα και ο κακοτρύγης ήταν γεμάτος και βαθύχρωμος, τελειώσαμε με γκράπα.Αρχίσαμε τα σκώμματα, και φτάσαμε στις κλανιόρες μέσα στα προικοσύμφωνα.Και τότε ένας ανέφερε τα αναπαψώλια.Μάλλον αναπαυσόλια, αλλά η παρήχηση και η χρήση ήταν τόσο ισχυρή, που κανένας δεν εννοούσε κάτι άλλο.Ηταν ένα εξάρτημα της κλίνης, της ευνής. Δυό κρίκοι που κρέμονταν από μιά χρωματιστή υφασμάτινη πλεξούδα από το πάτερο. Εκεί έβαζε τα πόδια της η γυναίκα, ώστε ο σέμπρος να την βινεί ξεκούραστα. Υπήρχαν και φορητά αναπαψώλια, σαν κάθισμα γυναικολόγου. Υπήρχε ένα δείγμα τους, σε μιά συλλογή κοντοχωριανού που έκλεισε γιά το κοινό προ ετών.

Αλλά και από το λαογραφικό μουσείο Παξών:

Αναπαυσόλια
Πρόκειται για βοηθήματα του συζυγικού κρεβατιού. Η χρήση τους ήταν να βοηθούν τη γυναίκα κατά την διάρκεια της τέλεσης της ερωτικής πράξης, ξεκουράζοντας τα πόδια της.Την δώριζε ο πατέρας στην κόρη την ημέρα του γάμου, ως μέρος της προίκας, με την ευχή να μην έχει άσχημη εμπειρία την πρώτη νύχτα του γάμου. Αποτελούνται από δύο σύνθετους κρίκους οι οποίοι στερεώνονται σε ράουλα πάνω στο κρεβάτι. Οι κρίκοι είναι ντυμένοι με ύφασμα ώστε να μην πληγώνουν τα πόδια.
Στο έκθεμα του μουσείου τα ράουλα είναι τα αυθεντικά ενώ οι κρίκοι έχουν αντικατασταθεί με νεότερης κατασκευής ξύλινα αντίγραφα, λόγω φθοράς του πρωτότυπου που ήταν μεταλλικό.

Παραγωγή 1885 - σε, Πόλη, Παξοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πρόσφατα, έμαθα από μία φίλη μου ότι κατά την διάρκεια της σχέσης της (περίπου 3 χρόνια) πολλές φορές έχει σηκωθεί νωρίτερα από το αγόρι της ώστε να βαφτεί και να περιποιηθεί τον εαυτό της. Σοκαρίστηκα. Μόνο σε μένα φαίνεται εξωφρενικό αυτό;:eek:

Προσωπικά πιστεύω πως με τον σύντροφό μας είναι καλό να έχουμε μεγάλη οικειότητα ώστε να είμαστε ο εαυτός μας και όχι κάποιος άλλος. Φυσικά είναι δύσκολο να το κάνεις από πολύ νωρίς αυτό αλλά μπορεί και να συμβεί (ειδικά αν προυπήρχε φιλική σχέση με τον σύντροφο). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πρόσφατα, έμαθα από μία φίλη μου ότι κατά την διάρκεια της σχέσης της (περίπου 3 χρόνια) πολλές φορές έχει σηκωθεί νωρίτερα από το αγόρι της ώστε να βαφτεί και να περιποιηθεί τον εαυτό της. Σοκαρίστηκα. Μόνο σε μένα φαίνεται εξωφρενικό αυτό;
αν δε δεις γυναικα αβαφτη οπως ξυπναει δεν μαθαινεις πραγματικα αν ειναι ομορφη:D
τι πιο ωραιο απο μια αγουροξυπνημενη γυναικα το πρωι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
αν δε δεις γυναικα αβαφτη οπως ξυπναει δεν μαθαινεις πραγματικα αν ειναι ομορφη:D
τι πιο ωραιο απο μια αγουροξυπνημενη γυναικα το πρωι:P

Α γειά σου...:D

Γενικά νομίζω πως κάτι τέτοιες μικρές "πινελιές" είναι και "το αλατοπίπερο" μίας σχέσης. Είναι ότι πιο όμορφο αυτή η οικειότητα.

Χάνουν όσοι δεν μοιράζονται κάτι τέτοια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι ότι πιο όμορφο αυτή η οικειότητα.
ναι..ειδικα αν με το μισογλαρο ματι ,όπως ειναι η γυναικα προχωρησει το πραγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Σχετικά με την τουαλέτα που λέγατε πιο παλιά, δεν έχω τέτοια κολλήματα. Το θεωρώ υποκριτικό να κάνω σεξ με κάποιον αλλά να με πειράζει να τον δω / ακούσω να κάνει τις φυσικές του ανάγκες. Γενικά σε αυτό το θέμα περιμένω να δω ο άλλος πώς φέρεται και φέρομαι αναλόγως.

Όσο για το να σηκωθώ να βαφτώ... Είμαι πολύ χύμα άνθρωπος και δε μου αρέσει το δήθεν. Δε θέλω κάποιος να με αγαπάει για το πώς φαίνομαι αλλά για το πώς είμαι. Μου αρέσει η οικειότητα στη σχέση και την επιδιώκω. Δε θα μπορούσα ποτέ να είμαι με κάποιον που είναι τυπικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εγω παλι εχω φοβερο προβλημα με την τουαλετα...δεν με ενοχλει αν παει το αγορι μου, εγω ντρεπομαι να παω....ασε στις διακοπες τι ειχα παθει.....και δεν ξερω πως θα το ξεπερασω! εχω κολλημα δεν ξερω ακριβως απο που πηγαζει, παντως ειναι μεγαλο προβλημα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω ντρεπομαι να παω.
νομιζω οτι ισως γιαυτο το λογο οι γυναικες ειναι πιο συντομες στην τουαλετα στις αναγκες τους?
εχετε παρατηρησει κατι τετοιο?εγω πχ ξεχνιεμαι στην τουαλετα και δεν βιαζομαι..σκεφτομαι ρε παιδι μου..το απολαμβανω:P
αλλα οι γυναικες του σπιτιου ειναι πολυ συντομες,,τσακ μπαμ.δεν το χαιρονται:D...ευτυχως για μενα βεβαια..:P

εχετε παρατηρησει αν ισχυει κατι τετοιο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δε θα μπορούσα ποτέ να είμαι με κάποιον που είναι τυπικός.


μα ΔΕΝ ειναι τυπικοτητα να μην κανεις την αναγκη σου μπροστα στο φιλο σου. δεν ειναι τυπικοτητα να μην ρευεσαι κλπ μπροστα του.
ειναι τροποι καλης συμπεριφορας και εξελιξη του πολιτισμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
νομιζω οτι ισως γιαυτο το λογο οι γυναικες ειναι πιο συντομες στην τουαλετα στις αναγκες τους?
εχετε παρατηρησει κατι τετοιο?εγω πχ ξεχνιεμαι στην τουαλετα και δεν βιαζομαι..σκεφτομαι ρε παιδι μου..το απολαμβανω:P
αλλα οι γυναικες του σπιτιου ειναι πολυ συντομες,,τσακ μπαμ.δεν το χαιρονται:D...ευτυχως για μενα βεβαια..:P

εχετε παρατηρησει αν ισχυει κατι τετοιο?:hmm:

Όχι. Έχω παρατηρήσει ακριβώς το αντίθετο.Μία έρευνα που κάναμε στη σχολή (όχι αστεία - έγκυρη :P ) έδειξε πως οι γυναίκες έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα δυσκοιλιότητας απο τους άντρες. Έτσι συμπεραίνω εγώ πως αργούν περισσότερο στην τουαλέτα απο τους άντρες.

Ωραία κουβεντούλα ε; (πάω να φάω :sick: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τι πιο ωραιο απο μια αγουροξυπνημενη γυναικα το πρωι


...



Ο καφες ετοιμος
και τα ρουχα της δουλειας σιδερωμενα ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο καφες ετοιμος
και τα ρουχα της δουλειας σιδερωμενα
εγω παντως δεν πινω καφε και δεν φοραω ρουχα που θελουν σιδερωμα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
...



Ο καφες ετοιμος
και τα ρουχα της δουλειας σιδερωμενα ;ρ


ναι... πολυ καλες οι ερωτησεις. Πανεξυπνες.:confused:
Τις επαναλαμβανω με αλλα λογια...

αντρα μου φτιαξες καφε?
Τα ρουχα τα απλωσες?


Γιατι εγω βιαζομαι.

(ενας σαν εσενα να μου τυχαινε και θα χα γινει υστερω. Το χω γλιτωσει, δοξα σοι:P)

(πλακιτσα πλακιτσα, και καφε φτιαχνουμε αμα λαχει και ωραιες ειμαστε και ολα ωραια, αρκει να εκτιμουνται, αλλιως και η μαμα σας μια χαρα σας σιδερωνει, ναι?:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μα ΔΕΝ ειναι τυπικοτητα να μην κανεις την αναγκη σου μπροστα στο φιλο σου. δεν ειναι τυπικοτητα να μην ρευεσαι κλπ μπροστα του.
ειναι τροποι καλης συμπεριφορας και εξελιξη του πολιτισμου.

Δηλαδή όποιος κάνει την φυσική του ανάγκη μπροστά στον σύντροφό του είναι απολίτιστός;

Μην τρελαθούμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δηλαδή όποιος κάνει την φυσική του ανάγκη μπροστά στον σύντροφό του
καλα..το χοντρο και ψιλο του καθενος ειναι προσωπικη υποθεση..δεν ειναι για κοινη θεα..(δεν μιλαμε βεβαια και για τον ηχο..αυτος δεν περιοριζεται..:P)
το μπανιο βεβαια ειναι εντελως αλλη υποθεση.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
το μπανιο βεβαια ειναι εντελως αλλη υποθεση.:D

Το μπάνιο δεν είναι φυσική ανάγκη αγαπητέ! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το μπάνιο δεν είναι φυσική ανάγκη αγαπητέ!
βεβαιαως.γιαυτο και μπορει να γινει και με παρεα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
μα ΔΕΝ ειναι τυπικοτητα να μην κανεις την αναγκη σου μπροστα στο φιλο σου. δεν ειναι τυπικοτητα να μην ρευεσαι κλπ μπροστα του.
ειναι τροποι καλης συμπεριφορας και εξελιξη του πολιτισμου.

Δες για ποιο λόγο το είπα αυτό που έκανες παράθεση. Για τον αν πρέπει να βάφομαι το πρωί πριν με δει κι αν πρέπει να είμαι συνεχώς στην τρίχα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Τέτοια πράγματα εννοώ, φυσικές ανάγκες, αποτρίχωση κλπ
Ούτε εμείς κάνουμε τις φυσικές μας ανάγκες μπροστά στον άλλον, ποτέ. Θεωρώ οτι θα χαλάσει την εικόνα που έχει ο ένας για τον άλλον. :down: Ωστόσο έχω ακούσει ζευγάρια που το κάνουν :confused:

δλδ πανε τουαλετα μαζι και τετοια???? :worry: ειπαμε να ειμαστε δεμενοι, αλλα οχι και τετοια ρεζιλικια!! δλδ σε ενα εστιατοριο λες "θα τα κανω πανω μου! ερχεσαι??" :P ημαρτον!!

οκ σοβαρα τωρα: ναι πρεπει να ειμαστε φιλοι με τον συντροφο μας, αφου αυτος ειναι ενας απο τους σημαντικοτερους ανθρωπους στη ζωη μας, να λεμε αληθειες και να συζηταμε πολυ. αυτο που λενε οτι καποια τα κρατας για τους φιλους και δν τα λες στο συντροφο δν το υποστηριζω προσωπικα. ή ειναι ή δν ειναι το αλλο σου μισο (εστω και για μια περιοδο)

Δες για ποιο λόγο το είπα αυτό που έκανες παράθεση. Για τον αν πρέπει να βάφομαι το πρωί πριν με δει κι αν πρέπει να είμαι συνεχώς στην τρίχα.;)

οχι δν πρεπει, εχουμε κι εμεις δικαιωμα να σας δουμε στο φυσικο σας μια φορα επιτελους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top