Παρατηρώντας τη συμπεριφορά αντρών και γυναικών σε ένα club

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
:confused: υποτίθεται ότι είμαστε... πολιτισμένοι και δε φερόμαστε σαν άγρια ζώα :confused:
ειμαστε πιθηκια..

1)Ναι o David Gandy ας πουμε θα ειναι πολυ δυσκολο να βρει γυναικα

2) Τι tribal και μλκιες λες ρε φιλε που ζεις στην αγρια φυση και κυνηγας λιονταρια να πουμε?Αμα ειναι ασχημος ο tribal leader θα τον χεσει η αλλη και θα παει με κανεναν αλλο , ξερεις οι γυναικες εχουν πολλες επιλογες και ειδικοτερα οι ομορφες

3)Αμα ειμασταν πιθικια δεν θα γραφαμε εδω

4)Για πες ρε μεγαλε ποια ειναι αυτα,να πιεζεις τον εαυτο σου και να δειχνεις κατι το οποιο δεν εισαι?

5)Δεν ειναι απαραιτητο αυτο, οποιος κανει μια σχεση παει και με οποιον βρισκει ελκυστικο εκτος σχεσης?
1) μιλας για το super model που τον ξερουν και οι πετρες?
2) εσυ ξερεις
3)η διαφορα μας με τα πιθικια ειναι οτι εχουμε ενα κεντρο λογικης(prefrontal cortex) που ψιλολειτουργει.. γιαυτο γραφεις εδω
4)μαγκα μου αλλοι πληρωνουν για να μαθουν δυα αραδες..
5)αν μπορει ο αντρας να μιλησει στα συναισθηματα της γυναικας η γυναικα θα πηδηκτει και θα το εκλογικευσει στον εαυτο της αργοτερα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
ειμαστε πιθηκια..


1) μιλας για το super model που τον ξερουν και οι πετρες?
2) εσυ ξερεις
3)η διαφορα μας με τα πιθικια ειναι οτι εχουμε ενα κεντρο λογικης(prefrontal cortex) που ψιλολειτουργει.. γιαυτο γραφεις εδω
4)μαγκα μου αλλοι πληρωνουν για να μαθουν δυα αραδες..
5)αν μπορει ο αντρας να μιλησει στα συναισθηματα της γυναικας η γυναικα θα πηδηκτει και θα το εκλογικευσει στον εαυτο της αργοτερα. ;)

1)Σκεψου τον χωρις να τον ξερουν και οι πετρες
4)Ε ειναι βλακες
5)Ναι απλα δεν μπορεις να κανεις καποια γυναικα να σε θελει αμα δεν σε γουσταρει,δεν μπορεις να πεις κατι μαγικο και ξαφνικα να την κανεις να σε θελει και να νιωθει ελξη για εσενα,ειτε σε θελει ο αλλος η οχι ,και σε αυτο παιζει ρολο και αρκετα η εμφανιση αν εισαι ο τυπος της η οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
1)Σκεψου τον χωρις να τον ξερουν και οι πετρες
4)Ε ειναι βλακες
5)Ναι απλα δεν μπορεις να κανεις καποια γυναικα να σε θελει αμα δεν σε γουσταρει,δεν μπορεις να πεις κατι μαγικο και ξαφνικα να την κανεις να σε θελει και να νιωθει ελξη για εσενα,ειτε σε θελει ο αλλος η οχι ,και σε αυτο παιζει ρολο και αρκετα η εμφανιση αν εισαι ο τυπος της η οχι
4) δεν νομιζω..
5)εσυ ξερεις
βαριεμαι να γραφω.. αν εισαι χαρουμενος απο τα αποτλεσματα που εχεις, τοτε κανει ακριβως αυτο που κανεις.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
1) μπραβο σου που εκανες people watching. πολυ σημαντικο αν θες να βελτιωσεις την κοινωνικη σου ζωη.. χρειαζεται ομως και διαβασμα για να μαθεις που να κοιτας.
2) κανενας δεν κανει σεξ απλα και μονο γιατι ειναι ωραιος(καλα γονιδια).. πρεπει να εχει προσβαση σε γκομενες..
3) πρεπει να υπαρχουν και αυτοι.. αν παρατηρισες οταν περναγανε απο μπροστα τους οι leaders τα παιδακια κοιταζαν το πατωμα( λογο social dominance)
4)παραπανω ηταν. ειναι το 5% καθε περιβαλλοντος. απλα δεν τους ειδες γιατι δεν εχεις το skillset ακομα να διαβαζεις to matrix
5) parreto rule. προφανος και κοιταγανε.. την πεφτανε κιολας απλα εσυ δεν το εβλεπες.. :)
6)τι σχεση εχει αν ειναι ομορφος η ασχημος tribal leader?? εχει προσβαση σε ολες τις γυναικες της αγελης του.. ;)
7) το εχω γραψει και σε αλλα ποστ. κανε μια ερωτηση στον εαυτο σου. αν ειχες 10.000.000 ευρο στον λογαριασμο σου θα σε ενδιεφερε να μαζεψεις 2ευρα και πενταευρα απο εκει γυρο... οι τυποι απλα εδειχναν τα λεφτα τους.. αν καταλαβεινεις τι λεω..
εχουν αυθονια στο resource που λεγετε γυναικες... τι μας νοιαζει?!?
8γυναικες δεν ειναι και αυτες? :) ανθρωπινη φυση!! mate!! βαλτο οσο πιο γρηγορα μπορεις στο μυαλο σου!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΘΙΚΙΑ!! η διαφορα σου με τον χομο χαμπιλις ειναι οτι ξερεις να οδηγας. δατς ολ.
9)...
10)λογικο.. αλφα ειναι.. αυτος αποφασιζει αν θα πηδηξει.. και πιστεψε με αν την πηδηξει η γκομενα του θα κανει οτι δε το ειδε..
11)... καταλαβαινω οτι ολα αυτα ειναι εξα πο την πραγματικοτητα σου.. αλλα προσπαθησε ναα βελτιωθεις.
12) dominance, dominate men and women, be the one
13)ουτε καν!!!!!! ο καθενας παιρνει οτι του αξιζει.. καντο αφισα πανω απο το κρεββατι σου αυτο!!! γινε καλυτερος να σου αξιζει κατι παραπανω.
14) ανθρωπινη φυση.. ο ηγετης εχει προσβαση σε ολες.. απλα ο κοινωνικος προγραματισμος πρεπει να σου διδαξει γαμους και αλλα τετοια βηταλικια.
15) αλφα χαρακτηριστικα.. υπαρχουν και πολλα πολλα αλλα. :)
16) το χειροτερο πραγμα για μια γυναικα ειναι να την κακοχαρακτηρισεις... ρε φιλε ακομα δεν το καταλαβες? θα πανε με τον αλφα αυτος θα τις γραψει γιατι εχει αυτην και αλλες 10 και μετα θα κλαιγοντε οτι εχουν τον μαλακομαγνιτη.. αυτη ειναι η ιστορια. στο ερωτημα σου θα απαντησουν ΟΛΕΣ οχι.. ειναι απολυτα λογικο!!! μια ασχολησε με το τι λεει μια γυναικα.. ασχολησου με το τι κανει..


το εχω ξαναγραψει.. μια γυναικα οταν μεγαλωνει(μετα τα 28 ) ψαχνει να βρει ενα καλο παιδι να του χρεωσει ολες τις μαλακιες που εχει κανει μεχρι στιγμης.. και μετα προφανος οταν εχει σιγουρο τον provider(γνωστος και ως ο μαλακας της υποθεσης) θα ψαξει εναν lover για να κανει σεξ. το κανει υποσυνηδητα.
μαγκες ετσι ειναι οι γυναικες.. δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο.. ανθρωπινη φυση.. :)


μπορεις κυριος απο εκει.. γιατι με το ποτο πεφτουν οι αντιστασεις.. μπορεις να καταλαβεις ποια ειναι η ανθρωπιννη φυση. μονο απο κει μπορεις να βγαλεις!!!

17)μαργαριτη στο λεει!!! θελει τον αλφα!!

νοπ.. αυτο το προσον ειναι ενα απο τα πολλα που δεν μπορεις να αναγνωρησεις :D


18) αρχισε διαβασμα.. ξεκινα με το human animal apo desmond morris μολις το τρελειωσεις ξαναπηγενε στο κλαμπ ;)

1) Σαν τι να διαβασω...? Για αρχη σκέφτομαι να διαβάσω "Η ιστορία της ζωής μου" του Cazanova να δω τι έγραψε αυτός. Αν έχεις καλύτερη ιδέα πες την.

2) Ναι. Αυτό μπορώ να το πω με σιγουριά με πείραμα τον εαυτό μου. Κατά καιρούς έχω υπάρξει ωραίος δηλαδή βάση ("1-10" θα με έβαζα 9) αλλά επειδή δεν πλησίαζα καμία δεν είχα καμία ενώ όταν μιλούσα με κοπέλες άρεσα σε μερικές με βαθμό 6 ίσως και 5. Το μόνο πράγμα που βάζω παραπάνω είναι ότι αν είσαι ωραίος απλά έχεις ένα "plus" παραπάνω σε σχέση με τους άλλους.

3) Δεν το πρόσεξα ιδιαίτερα αυτό δεν μπορώ να απαντήσω χωρίς στοιχεία. Όποτε δεν ξέρω δεν απαντώ.

4) Πιθανόν. Γιαυτό το γράφω. Στο θέμα γράφω ότι ΑΚΡΙΒΏΣ είδα. Δεν θέλω να βάλω ψεύτικες παρατηρήσεις για να μπορώ να είμαι αξιόπιστος.

5) Έχω διαβάσει για τον κανόνα του παρρέτο. Λέει ότι παντού 20% παίρνει / δημιουργεί το 80%. Π.χ. 80% των χρημάτων του κόσμου ανήκει στο 20% των ανθρώπων. Όπως επίσης ότι ο κόσμος δεν είναι και τόσο δίκαιος ή τέλειος όπως προσπαθούμε να πιστεύουμε. Πάνω σ αυτό το πιστεύω απλά θέλω δείγματα για να με πείσει να συμφωνώ μαζί του(πιστεύω σε κάτι αλλά πρέπει να το ερευνήσω επίσης). Για το αν την πέφτανε μπορώ να πω κάτι τέτοιο αλλά σίγουρα κοιτούσαν και συχνά μάλιστα.

6) Μέρος των στοιχείων που μάζεψα είναι. Εδώ τα γράφω για να τα συζητήσουμε αν τελικά παίζουν ρόλο η όχι.

7) Όντως σε γενικές γραμμές ισχύει.

Τώρα για το αν είμαστε πίθηκοι, υπάρχουν 2 θεωρίες πρώτον αυτό που λες ή μας έφτιαξαν εξωγήινοι. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του εδώ πάνω.

9) ????

10) Παίζει και τέτοια φάση? Απλά θα ήθελα να ακούσω να το λέει ένα ακόμα άτομο για να αρχίσεις να με πείθεις.

11) Ναι,όντως μου φάνηκε παράξενο. Προσπαθώ να βελτιώνομαι συνέχεια.

12) Όντως αν δεν είσαι ο καλύτερος απλά ακολουθείς.

13) Ισχύει.

14) Αυτά τα κάναν νομίζω απλά για να υπάρξει ισότητα, τουλάχιστον όσο ποιο δυνατό γινόταν. Αλλά επειδή αυτές οι ιδέες ξεπεράστηκαν έχουμε γίνει σε γενικές γραμμές έρμαια τις φύσης μας.

15) Για εξήγησε μου καλύτερα τους Alpha, Beta, Omega. Δηλαδή τι είναι αύτοι? Alpha = Αρχήγος? O Beta και ο Omega τι ρόλο παίζουν?

16)Συμφωνώ απολυτός σε όλα. Γιαυτό ασχολούμαι με αυτό θέμα γιατί θέλω να δω πως αντιδράνε / συμπεριφέρονται οι γυναίκες και όχι τι λένε. Πάντως στην έρευνά που έκανα εξεπλάγη, Καμία μα καμία σχέση δεν έχουν τα λόγια τους με τις πράξεις τους.

17) Αυτό βλέπω, ότι ψάχνει τον αρχηγό (δηλαδή σαν τους τυπάδες που εγράψα στο θέμα).

18) Τι άλλα βιβλιά προτείνεις? Στα Ελληνικά να είναι γραμμένα πάντα.

Σε γενικές γραμμές προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός. Απαντώ κατά προσέγγιση με βάση αυτά που είδα. Απλά θέλω να μου δώσεις πληροφορίες για να τσεκάρω καλύτερα τα πράγματα. Π.χ. Πολλά άτομα μου είπαν να δω τι παίζει και σε άλλα μέρη γιατί τα κλαμπ μπορεί να μην είναι τόσο αξιόπιστα. Αυτό θα το δοκιμάσω σε καφετέρια για να δω τι παίζει και εκεί. Αν όντως ξαναγίνουν θα πειστώ ότι όντως είναι θέμα αρχηγού και ότι πραγματικά συμβαίνουν αυτά και δεν έτυχαν εκείνη την στιγμή.


Μόλις βρεις ταίρι, θα πάψεις.
Ας υπήρχε ενδιάφερουσα κοπέλα στην παρέα και θα σου λεγα γω τι θα μέτραγες. Σόρυ που στο λέω αλλά, (φιλικά ε; ) στο μαγαζί...κάηκες.
:P

Όντως θα πάψω να κοιτάω άλλες. Εκεί όμως συμβαίνει ένα κλασσικό συμβάν. Όταν έχω σχέση κατά προσέγγιση μου την πέφτουν 5 - 10 κορίτσια την εβδομάδα. Ενώ όταν δεν έχω γίνεται το αντίθετο. Γιατί? Επίσης δεν εννοώ πέσιμο στυλ "είσαι πολύ όμορφος σήμερα" μιλάω για στυλ " θέλω να κάνω κάτι μαζί σου, ίσως και πολλά παραπάνω" ή "Η άλλη που έχεις δεν είναι λίγο μυξοπαρθένα? Θέλεις να με δοκιμάσεις εμένα που δεν είμαι?" ή " Θα ήθελα να είσαι ο πρώτος μου πιστεύω ότι θα ήταν καλή εμπειρία μαζί σου." Και από πολλά κορίτσια αξιόλογα που ένας φυσιολογικός άνθρωπος θα έλεγε ότι κάποιες από αυτές δεν θα τα έλεγαν ούτε μια στο εκατομμύριο.
Γιατί όμως να συμβαίνει αύτο?

Όντως κάηκα αλλά είδα τι στο καλό συμβαίνει εκεί μέσα. :P

Υ.Σ. Πες ότι θες. Δεν με πειράζει αρκεί να τα έχεις ΔΕΙ η ίδια σου η από πολύ έμπιστες πηγές.

Η πολύ παρατήρηση δεν είναι καλό πράγμα γενικώς,το έκανα και γω κάποτε αυτό το σφάλμα....

Και μόλις είδες τι συμβαίνει ξενέρωσες? Γιατί κάπως έτσι πλέον νιώθω. Στην κούτρα(κεφάλι) τα είχα πολύ διαφορετικά. Τουλάχιστον ξέρω 5 πράγματα παραπάνω πλέον.

Ρε Margaritisole, αρχικα, δεν αφηνεις τις γυναικες λεω γω; Αφου τη κανεις που τη κανεις την "ερευνα" δε ξεκινας κανα μαθημα στατιστικης για συγκεντρωση δειγματος και εξαγωγη συμπερασματων? Τι αυθαιρετα ηταν αυτα?



Με καλυψε απολυτα ο Βαλδερ σε ολα του τα ποστ, δεν εχω κατι παραπανω να προσθεσω..

Είδα 5 10 πράγματα και τα έριξα στο στέκι για να τα συζητήσουμε και για να πάρω κάποιες πληροφορίες που ίσως μου χρειαστούν.
Από εκεί και πέρα τα συμπεράσματα θα τα βγάλω και θα δω τι θα κάνω αλλά έχουμε καιρό γιαυτά ακόμα. Δεν βιάζομαι.

WHOT ?:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|

Aχ,μεχρι ποσο αυτα τα κοριτσακια θα υποβιβαζουν το γυναικειο φυλο ;

Το κακό είναι είναι ότι αυτά τα κοριτσάκια ήταν το 80% εκεί μέσα. Μήπως είναι έτσι οι γυναίκες? Γιατί από το 80% μπορούμε να βγάλουμε κανόνα. Αυτό θέλω να μάθω και εγώ γιατί με αυτά που είδα έμεινα άναυδος.

Σημείωση: Μιλάω για γυναίκες 18+ Υποθετικά θεωρούνται όλες γυναίκες.

Μάλλον καλά έλεγε ο καζαντζίδης: Οι κύριες είναι λίγες σε αυτόν τον κόσμο.

:confused: υποτίθεται ότι είμαστε... πολιτισμένοι και δε φερόμαστε σαν άγρια ζώα :confused:

Και εγώ αυτό πίστευα. Τι να σου πω δεν έχω ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
O Beta και ο Omega τι ρόλο παίζουν?

Επειδή μία εικόνα = χίλιες είκοσι τέσσερις λέξεις ... ιδού, the omega.






Φυσικά δεν υπάρχει λόγος να είμαστε ρατσιστές με κανέναν. It's just natural selection in its finest. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Επειδή μία εικόνα = χίλιες είκοσι τέσσερις λέξεις ... ιδού, the omega.






Φυσικά δεν υπάρχει λόγος να είμαστε ρατσιστές με κανέναν. It's just natural selection in its finest. :)

Ούτε στον έχθρο να μην σύμβει τέτοιο κακό... αχαχαχαχαχ γέλασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
15) Για εξήγησε μου καλύτερα τους Alpha, Beta, Omega. Δηλαδή τι είναι αύτοι? Alpha = Αρχήγος? O Beta και ο Omega τι ρόλο παίζουν?

16)Συμφωνώ απολυτός σε όλα. Γιαυτό ασχολούμαι με αυτό θέμα γιατί θέλω να δω πως αντιδράνε / συμπεριφέρονται οι γυναίκες και όχι τι λένε. Πάντως στην έρευνά που έκανα εξεπλάγη, Καμία μα καμία σχέση δεν έχουν τα λόγια τους με τις πράξεις τους.

17) Αυτό βλέπω, ότι ψάχνει τον αρχηγό (δηλαδή σαν τους τυπάδες που εγράψα στο θέμα).

18) Τι άλλα βιβλιά προτείνεις? Στα Ελληνικά να είναι γραμμένα πάντα.

Σε γενικές γραμμές προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός. Απαντώ κατά προσέγγιση με βάση αυτά που είδα. Απλά θέλω να μου δώσεις πληροφορίες για να τσεκάρω καλύτερα τα πράγματα. Π.χ. Πολλά άτομα μου είπαν να δω τι παίζει και σε άλλα μέρη γιατί τα κλαμπ μπορεί να μην είναι τόσο αξιόπιστα. Αυτό θα το δοκιμάσω σε καφετέρια για να δω τι παίζει και εκεί. Αν όντως ξαναγίνουν θα πειστώ ότι όντως είναι θέμα αρχηγού και ότι πραγματικά συμβαίνουν αυτά και δεν έτυχαν εκείνη την στιγμή.




Όντως θα πάψω να κοιτάω άλλες. Εκεί όμως συμβαίνει ένα κλασσικό συμβάν. Όταν έχω σχέση κατά προσέγγιση μου την πέφτουν 5 - 10 κορίτσια την εβδομάδα. Ενώ όταν δεν έχω γίνεται το αντίθετο. Γιατί? Επίσης δεν εννοώ πέσιμο στυλ "είσαι πολύ όμορφος σήμερα" μιλάω για στυλ " θέλω να κάνω κάτι μαζί σου, ίσως και πολλά παραπάνω" ή "Η άλλη που έχεις δεν είναι λίγο μυξοπαρθένα? Θέλεις να με δοκιμάσεις εμένα που δεν είμαι?" ή " Θα ήθελα να είσαι ο πρώτος μου πιστεύω ότι θα ήταν καλή εμπειρία μαζί σου." Και από πολλά κορίτσια αξιόλογα που ένας φυσιολογικός άνθρωπος θα έλεγε ότι κάποιες από αυτές δεν θα τα έλεγαν ούτε μια στο εκατομμύριο.
Γιατί όμως να συμβαίνει αύτο?

Όντως κάηκα αλλά είδα τι στο καλό συμβαίνει εκεί μέσα. :P

Υ.Σ. Πες ότι θες. Δεν με πειράζει αρκεί να τα έχεις ΔΕΙ η ίδια σου η από πολύ έμπιστες πηγές.



Και μόλις είδες τι συμβαίνει ξενέρωσες? Γιατί κάπως έτσι πλέον νιώθω. Στην κούτρα(κεφάλι) τα είχα πολύ διαφορετικά. Τουλάχιστον ξέρω 5 πράγματα παραπάνω πλέον.



Είδα 5 10 πράγματα και τα έριξα στο στέκι για να τα συζητήσουμε και για να πάρω κάποιες πληροφορίες που ίσως μου χρειαστούν.
Από εκεί και πέρα τα συμπεράσματα θα τα βγάλω και θα δω τι θα κάνω αλλά έχουμε καιρό γιαυτά ακόμα. Δεν βιάζομαι.



Το κακό είναι είναι ότι αυτά τα κοριτσάκια ήταν το 80% εκεί μέσα. Μήπως είναι έτσι οι γυναίκες? Γιατί από το 80% μπορούμε να βγάλουμε κανόνα. Αυτό θέλω να μάθω και εγώ γιατί με αυτά που είδα έμεινα άναυδος.

Σημείωση: Μιλάω για γυναίκες 18+ Υποθετικά θεωρούνται όλες γυναίκες.

Μάλλον καλά έλεγε ο καζαντζίδης: Οι κύριες είναι λίγες σε αυτόν τον κόσμο.



Και εγώ αυτό πίστευα. Τι να σου πω δεν έχω ιδέα.

15) αλφα ειναι το πιθικι που εχει το μεγαλυτερο καροτο και το μεγαλυτερο ροπαλο.. Ειναι ο αρχηγος που δινει αξια και φτιαχνει σχεσεις win-win. Βητα ειναι αυτος που αρπαζει απο παντου χωρις να δινει αξια πουθενα. Π.χ. Φιλε μου μου εχεις κανει τοσες ερωτησεις.. Σου εχω δωσει οτι αξια μπορω. Εσυ τι εχεις δωσει? Εισαι αλφα που προσπαθει να δημιουργησει και να δωσει η βητα που απλα παιρνει... :) σκεψου την συμπεριφορα σου και ανελυσε στον εαυτο σου γιατι δεν πηδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ανελυσε στον εαυτο σου γιατι δεν πηδας.


κατα τα αλλα, ο αλφα ειναι αυτος που δινει αξια στις γυναικες και πλαθει σχεσεις γουινγουιν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Επειδή μία εικόνα = χίλιες είκοσι τέσσερις λέξεις ... ιδού, the omega.






Φυσικά δεν υπάρχει λόγος να είμαστε ρατσιστές με κανέναν. It's just natural selection in its finest. :)

Βρε αφήστε τα αλφάβητα. Αυτοί δείχνουν ευτυχισμένοι.
Τί είναι καλύτερο..? Αυτοί οι δύο για μια ζωή ευτυχισμένοι, ή ένα ζευγάρι από μοντέλα που όλο τσακώνονται?
Δεν είναι τα πάντα στη ζωή θέμα εμφάνισης ούτε η ευτυχία κρύβεται εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
15) αλφα ειναι το πιθικι που εχει το μεγαλυτερο καροτο και το μεγαλυτερο ροπαλο.. Ειναι ο αρχηγος που δινει αξια και φτιαχνει σχεσεις win-win. Βητα ειναι αυτος που αρπαζει απο παντου χωρις να δινει αξια πουθενα. Π.χ. Φιλε μου μου εχεις κανει τοσες ερωτησεις.. Σου εχω δωσει οτι αξια μπορω. Εσυ τι εχεις δωσει? Εισαι αλφα που προσπαθει να δημιουργησει και να δωσει η βητα που απλα παιρνει... :) σκεψου την συμπεριφορα σου και ανελυσε στον εαυτο σου γιατι δεν πηδας.

Απλά θέλω να μάθω με ενδιαφέρει επίσης η ικανοτήτα του αρχήγου ώστε να γίνω καλύτερος εκτός από το να πηδάω συνέχεια ( κακα τα ψέμματα και εγώ αυτό θέλω σαν άντρας.) Ξεκινησα να διαβάσω το Ανθρωπινός Ζωολογικός Κήπος του Desmond morris διαβάσα καμια εξηνταριά σελιδες είδα 1-2 πράγματα που λέει αλλά βλέπω ότι έχω πολύ δρόμο. Όταν το τελιώσω ίσως να αναφέρω τι λέει ...
Βρε αφήστε τα αλφάβητα. Αυτοί δείχνουν ευτυχισμένοι.
Τί είναι καλύτερο..? Αυτοί οι δύο για μια ζωή ευτυχισμένοι, ή ένα ζευγάρι από μοντέλα που όλο τσακώνονται?
Δεν είναι τα πάντα στη ζωή θέμα εμφάνισης ούτε η ευτυχία κρύβεται εκεί...

Αύτος από τις γκριμάτσες που κάνει δεν το νομίζω... η κοπέλα μπορεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ρε παιδιά συγνώμη, όλα αυτά τα σκεφτόσαστε-κάνετε για να πηδήξετε;

μια συμβουλή, για να μη χάνετε το χρόνο και την ψυχική σας υγεία τσάμπα.
να μάθετε να πιάνετε μέχρι εκεί που φτάνετε.

όπως επίσης στο τέλος (όταν μπει η ζωή σας σε ένα δρόμο)
θα θυμάστε αυτές που αγαπήσατε, όχι αυτές που γαμήσατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Αυτό μου θύμισε ένα ανέκδοτο και θα το πω, αν και οφ τόπικ (άλλωστε τα οφ τόπικ είναι πιο πετυχημένα από τα ον τόπικ τις περισσότερες φορές);)

"Το τεράστιο πετρελαιοφόρο διασχίζει τον ωκεανό. Το ταξίδι είναι πολυήμερο και στο τυπικά ανδρικό πλήρωμα υπάρχει αυτή τη φορά και μια γυναίκα. Η παρουσία της δεσποινίδας ασυνήθιστη καθώς είναι, έχει δημιουργήσει περίεργες καταστάσεις... Τις πρώτες μέρες όλα κυλάνε ήρεμα, ο αντρικός πληθυσμός ήρεμος κι ευγενικός. Τις επόμενες μέρες κάποιοι μικρό εκνευρισμοί. Έχει μπει η τρίτη εβδομάδα και τα πρώτα ξεσπάσματα προμηνύουν θύελλα... Την κατάσταση προσπαθεί να προλάβει ο πλοίαρχος. Μαζεύει τα αρσενικά μέλη του πληρώματος και τους λέει:
- Κύριοι, μετά από τόσες μέρες η κυρία αισθάνεται ανία και για να σας φύγει ο πειρασμός που είναι μόνη της αποφάσισα να τη φλερτάρω εγώ σαν πλοίαρχος.
- Τι είπες; πετάγεται ο θερμόαιμος Ιταλός, υπάρχει Ιταλός επάνω στο πλοίο και θα δοκιμάσει άλλος να φλερτάρει; Δεν είστε καλά!
- Κύριοι, σας παρακαλώ, πετάγεται ο Γάλλος, το φλερτ, ως γνωστόν, είναι ειδικότητα των Γάλλων.
Ο καβγάς δεν αργεί να ανάψει. Κάθε ένας, για τους δικούς του λόγους, υποστηρίζει ότι το φλερτάρισμα είναι προσωπική του υπόθεση. Σε όλο αυτό το διάστημα ο Έλληνας, αδιάφορος, μασουλάει πασατέμπο και αγναντεύει το πέλαγος. Εκνευρισμένος ο πλοίαρχος του φωνάζει:
- Εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να φλερτάρεις την κυρία;
- Τι να σας πω, κύριε πλοίαρχε, τρεις εβδομάδες τώρα την πηδάω. Αν θέλετε όμως, τη φλερτάρω κιόλας..."

Έτσι είναι. Άσε, δεν τα έμαθες; Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μπορώ πια να πάω σε club. Είτε οι νέες ηλικίες των 18-25 χρόνων είτε οι μεγαλύτερες των 30+ με θλίβουν. Στην πρώτη κατηγορία παρατηρώ κορίτσια και αγόρια, πανομοιότυπα μεταξύ τους, να μιλούν και να φέρονται με τρόπο που θεωρούν οτι αρέσει. Ο μάγκας, η άνετη, ο φιλοσοφημένος, η κοινωνική, όλα αυτά μπλέκονται σε ένα γαϊτανάκι και χορεύουν στο ρυθμό της αποδοχής από τους άλλους. "Θέλω να αρέσω" και θυσιάζω τα πάντα, την προσωπικότητά μου, τα ενδιαφέροντά μου, σε αυτό το βωμό. Δεν είμαι εγώ, είμαι κάποιος που οι άλλοι περιμένουν να είμαι. Θλίβομαι. Τουλάχιστον σε αυτήν την κατηγορία δίνω κάποια ελπίδα οτι κάποιος θα ξυπνήσει, κάποτε, θα καταλάβει οτι δεν αξίζει να γίνεις αυτός που θέλουν οι άλλοι γιατί θα καταλήξεις δυστυχής όταν καταπιέζεσαι.

Όσο για την κατηγορία 30+; Τα περιέγραψε ο italian πιο πάνω πολύ πετυχημένα, με χιούμορ, κι όσο κι αν γέλασα, το γέλιο ήταν πικρό. Γιατί ο κόσμος δεν προσπαθεί απλά να είναι ο εαυτός του; Γιατί όλη αυτή η ταλαιπωρία; Οι συνταγές επιτυχίας, τα σχέδια, η υποκρισία, να του ζητήσω να βγούμε ή θα με περάσει για λυσσάρα; να της ζητήσω το τηλέφωνό της ή θα με περάσει για λιγούρη; Φόβος, σε αυτό συνοψίζονται τα πάντα, φόβος για τι πράγμα όμως; Για απόρριψη; Για μοναξιά; Για γελοιοποίηση; Δε θέλω οι άνθρωποι να φοβούνται. Λυπάμαι όταν βλέπω κάποιον να φοβάται. Είναι κρίμα. Ο μόνος φόβος μας θα έπρεπε να είναι μην περάσει η ζωή μας και δεν έχουμε κάνει αυτά που νιώσαμε, και δεν έχουμε φερθεί όπως γουστάραμε την κάθε στιγμή, και δεν έχουμε δείξει τον πραγματικό εαυτό μας, φόβος μήπως το άλλο μας μισό δει πώς φερόμαστε και μας απορρίψει γιατί δε γουστάρει την υποκρισία....

Ναι ξύπνησα με φιλοσοφική διάθεση, μη μου δίνετε πολλή σημασία. Ελπίζω να μη γίνει αφορμή αυτό το ποστ για να φτιάξετε και "ημερολόγιο της χιμέλας". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Στα μπαρ μάλιστα!!!Λοιπόν από που να αρχίσω ....από το ντύσιμο και κυρίως των περισσοτέρων κοριτσιών... θα πω κάτι που άκουσα να λέει ένας κωμικός κάποτε και το θεώρησα πετυχημένο...''Girl you may not be a wh@r3 but you are in a wh0r;3$ uniform''....κάτι τέτοιο ...τραγικό.... και όλα αυτά γιατί όλοι θέλουν να τραβήξουν την προσοχή όταν βρίσκονται σε τέτοια μαγαζιά!Βρίσκουν ευκαιρία να ξεπεράσουν τους εαυτούς τους και να το ρίξουν έξω...δεν είναι κακό αυτός είναι και ο σκοπός άλλωστε..
Μπορεί όμως άνετα κάποιος να σκιαγραφήσει το τι συμβαίνει στη κοινωνία μας τη σήμερον ημέρα παρακολουθώντας γύρω του...Τα κορίτσια χορεύουν προκλητικά και τα βγάζουν όλα έξω ...δίνοντας τα στο πιάτο που λέμε και τα αγόρια ανήμπορα να αντιδράσουν καθώς ο ρόλος τους είναι αυτός του κυνηγού τα παίζουν...... λογικό!
Από την άλλη υπάρχουν και εκείνοι οι περίεργοι τύποι που κάθονται ήσυχα στην ακρούλα του μπαρ...και το μόνο που ψάχνουν είναι....ξέρετε...one night stand...και μάλιστα το πασάρουν με ''γλοιώδη'' τρόπο που αηδιάζεις με τον εαυτό σου!
Αυτά τα λίγα...άμα ψάχνετε κάτι που να αξίζει μην το ψάχνετε σε τέτοια μέρη δε θα το βρείτε ποτέ! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Καθισα και διαβασα και τις 3 σελιδες.



Συμπερασμα:
Νομιζα οτι ημουν πιθηκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
5)Ναι απλα δεν μπορεις να κανεις καποια γυναικα να σε θελει αμα δεν σε γουσταρει,δεν μπορεις να πεις κατι μαγικο και ξαφνικα να την κανεις να σε θελει και να νιωθει ελξη για εσενα,ειτε σε θελει ο αλλος η οχι ,και σε αυτο παιζει ρολο και αρκετα η εμφανιση αν εισαι ο τυπος της η οχι
Δεν είναι ότι δεν γίνεται...θεωρητικά όσο αρνητική εντύπωση κι αν έχει κάποια για σένα,με τις κατάλληλες κινήσεις την κατάλληλη στιγμή και με το πέρασμα του χρόνου όλα μπορούν να γίνουν!

Το θέμα είναι κατά πόσο ο καθένας από εμάς είναι διατεθειμένος να παίξει αυτό το ρόλο για κάποια τυχάρπαστη (γιατί όσο κι αν σ'αρέσει κάποια κι όσο αξιόλογο άτομο κι αν είναι αντικειμενικά,παραμένει "τυχάρπαστη" στη ζωή σου) τη στιγμή που υπάρχουν άπειρες επιλογές γυναικών (ώστε να βρεις κάποια με την οποία τη δεδομένη στιγμή θα ταιριάξετε) και πολύ περιορισμένος χρόνος για να τον πετάς δεξιά κι αριστερά...

Επομένως συμφωνώ μαζί σου μόνο στο ότι η προσπάθεια για να "κατακτήσεις" μια γυναίκα πρέπει σαφώς να έχει κάποια όρια...αν ζούσαμε 500 χρόνια και όλη μέρα ξύναμε τα τέτοια μας,μπορεί να φτάναμε και μέχρι το τέρμα!Αλλά η ζωή είναι ένα πολύ βιαστικό τρένο,δεν υπάρχουν περιθώρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ρε Jack ειναι καποια ατομα που δεν τα χωνευεις και δεν ταιριαζεις εχετε αλλο σκεπτικο,δεν γινεται να ταιριαζεις με ολους οτι και να κανεις,εκτος αν θες να προσποιηθεις κατι που δεν εισαι για να κατακτησεις καποιον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ξαναδιαβαζοντας το τοπικ. (Ενδιαφέρουσα ασχολία :p...) Μου γεννήθηκαν δύο απορίες..
1. Τι στο καλό απέγινε το w;;
2.Ποια είναι η τεχνική πεσιματος ΡUA..;;



(τώρα για τα κλαμπ δεν θα μιλήσω καθώς δεν παταω πια. Περισσότερο είναι χώρος φωτογράφισης πλέον και "γυρίσματος βίντεο κλιπ" με δυνατή μουσική και κάνα ξηροκαρπι και ουίσκι παρέα. Για φλερτ και γνωριμίες ούτε λόγος. Οθόνη και άγιος ο θεός. Τελευταια φορά που πήγα πάντως η γραία πήγα να πάθω έμφραγμα από το ντάμα ντουμπα. Γμτ πως το έκανα όταν ήμουν πιο νέα; Ζηλεύω τον εαυτό μου τον τότε...Αυτα...)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top