Σας αρέσει η κοπέλα σας να έχει εμπειρίες ή όχι;

Σας αρέσει η κοπέλα σας να είναι:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • με εμπειρίες

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • χωρίς εμπειρίες

    Ψήφοι: 3 37.5%
  • με λίγες εμπειρίες/κατακτήσεις στο ιστορικό της

    Ψήφοι: 3 37.5%

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Όπως λέει και ο Δίας, ακόμη και στην εποχή της σεξουαλικής απελευθέρωσης (με παρερμηνεία: ερωτική ζωή χωρίς μέτρα προφύλαξης για πολλούς) υπάρχουν νέοι στην περιοχή των 20 ετών έως και 30 ετών (σύμφωνα με τον Θ.Ασκητή) που δεν έχουν προχωρημένες σεξουαλικές εμπειρίες ή όπως αλλιώς λέγονται: ολοκληρωμένες σεξουαλικές εμπειρίες. Φυσικά, αναφέρομαι σε ευπαρουσίαστα νέα παιδιά με φυσιολογική κοινωνικοποίηση και αυτοπεποίθηση. Οι λόγοι της σεξουαλικής αδράνειας, είναι προσωπικοί ή περισσότερο λόγοι συγκυριών. Υπάρχει και ένας αντίλογος, ότι σε περιοχές χαμηλού μορφωτικού και κυρίως χαμηλού βιοτικού επιπέδου, η ολοκληρωμένη σεξουαλικότητα ως κριτήριο κοινωνικής ταυτότητας, παρουσιάζει μια έξαρση. Είναι ένα κριτήριο αυτοπροβολής. Το όνομα στην πιάτσα. Δεν είναι ο 16χρονος Μανωλάκης το καλό παιδί αλλά ο 16χρονος Μανώλης με τις κτήσεις του. Οι λόγοι δεν είναι ίδιοι σε κάθε περίπτωση και ούτε έχουν να κάνουν πάντα με τον εφηβικό πειραματισμό. Η κοινωνία, είναι δομημένη με πολλές διαφορετικές κουλτούρες και αντιλήψεις σε καθημερινά απλά θέματα.

Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση ότι αποτελεί ένα είδος ντροπής να πει μια κοπέλα ότι είναι παρθένα. Σαν να έχει λέπρα και να προσπαθεί να το κρύψει. Το έχω διαπιστώσει πολλές φορές ακόμη και σε φοιτητικές γνωριμίες, όπου οι πραγματικές αποκαλύψεις έρχονται την ανάλογη στιγμή. Φοιτήτριες πολύ ωραίες γυναίκες, από κάθε άποψη, με άνετο προφίλ, ....δεν σου γεμίζουν το μάτι ότι δεν μπορεί να είχαν κάποια ολοκληρωμένη σεξουαλική επαφή όταν αρκετές χαμηλοβλεπούσες κοπελίτσες αλλάζουν τον δεύτερο. Εκεί η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.



Γιατί είναι αδιακρισία η ειλικρίνεια; Ο έρωτας είναι κάτι φυσιολογικό και ούτε είναι ντροπή να έχουμε παρελθούσες σχέσεις. Γιατί να τις κρύβουμε; Νομίζω ότι αν υπάρχει εξ' αρχής ειλικρίνεια ακόμη και στο σεξουαλικό κομμάτι, μπορεί να υπάρξει αμοιβαία αλληλοσυμπλήρωση. Ειδάλλως θα είναι μια τυπική συνύπαρξη με ημερομηνία λήξης. :hmm: Το να πει μια κοπέλα ότι είχε 5 πρώην ή 25 πρώην που είναι το μεμτό; :P Δηλ., αν δεν το πει και προτιμήσει να το κρύψει, ουσιαστικά τι κατάφερε; Να κρύψει μια άσχημη πλευρά του εαυτού της; :hmm:

1/Σου αντιστρέφω την ερώτηση: Και τι θα καταφέρει αν το πει?
2/ Μέχρι ποιό αριθμητικό όριο θεωρείται "καλή πλευρά" ή, έστω,
"ανεκτή πλευρά"?
3/Το αν θα βιώσει ένα ζευγάρι μια διαρκή και ειλικρινή σχέση είναι συνάρτηση άλλων, πιο σημαντικών
πραγμάτων που καθόλου δεν έχουν να κάνουν με το παρελθόν του...υπογαστρίου.

Όπως και να'χει "η αγνή και απλή αλήθεια, είναι σπάνια αγνή και ποτέ απλή".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ajusshi είσαι κελεπούρι!:redface:

Συνεχίστε!:P

καλοοο...

θα γινοταν πολυ καλο τραγουδι,,καψουρικο:P


Σας ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αν έχει πάει με διμοιρία γυναικών και έρθει να μου πουλήσει φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες θα είμαι σίγουρη ότι το κάνει σύστημα
του τέστειν καλύτερα να έχει λίγες εμπειρίες και να μην είναι αλλοπαρμένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top