To ... συζείν

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
να πω κι εγώ τη μικρή μου σκέψη?
όχι?
:P
εμένα δε μου κάθεται καλά πάντως, να πιέζουν οι άντρες για συμβίωση, ιδίως αν η οποιαδήποτε επισημοποίηση (ΑΝ γίνει), θα αργήσει πάρα πολύ...
Aπό την δική μου πλευρά μιλώντας εγώ θέλω να αργήσει η οποιαδήποτε επισημοποίηση :P

Που οδεύουμε;:confused:
Να θέλει ο άντρας και η γυναίκα να το σκέφτεται; :P

Γεννήθικε μόλις μια ερώτηση: αν δεν συζείς για τις καθημερινές βραδυές, την στήρηξη του ενώς και του άλλου, την τριφερότητα, ποιός ο λόγος να συζήσεις; αν ήθελες να το κάνεις για τους λογαριασμούς κάντο με μια φίλη και κράτα το αγόρι για τα πσκ:hmm: ή το βλέπω λάθος;
Ναι αλλά αυτό είναι κάτι που ήδη κάνω :)
Απλά μοιράζουμε τις βραδιές ή τα πσκ στα σπίτια :)

Μα δεν θέλω να συζήσω για τους λογαριασμούς βρε Μάνια :P
Αν ήταν το θέμα ήταν το οικονομικό...δεν τα βγάζω πέρα μόνη μου ή με το αγόρι μου θα συγκατοικούσα ή με φίλη μου :P

Η πρώτη ή η τελευταία θα είσαι που απαίτυχε μια σχέση; :hmm: ή μήπως προτυμούν διαζήγειο; σκέψου το έτσι, οι γονείς θέλουν το καλύτερο, άν λοιπόν χωρίσεις όσο συζείς είναι καλύτερο ή χειρότερο απο ένα διαζήγειο;:hmm:

Το θέμα για εμένα είναι ότι δεν θέλω να αποτύχει....
Και γνωρίζω ότι πηγαίνοντας να συγκατοικήσω οι γονείς δεν θα απαιτήσουν γάμο or sth like that... Αλλά είναι οι απαιτήσεις που έχω εγώ από τον εαυτό μου και οι προσδοκίες....

Αυτό είναι που είπα και πρίν δεν αγχώνεσε βρήσκεις λύση, στο κάτω κάτω αφού δουλέυεται και οι δύο πληρώνεις όπως πλήρωνες, στο σπίτι εγώ πληρώνω ενοίκειο και ο άντρας μου πληρώνει λογαριασμούς κλπ που είναι περίπου στα ίδια λευτά, άρα και οι δύο μοιράσαμε τα ίδια ποσά και ο ένας δεν επιρεάζει τον άλλο;)
Ναι...αλλά ως ένα σημείο το ταμείο είναι κοινό...
Κάτι οι δόσεις οι δικές μου για το αυτοκίνητο...κάτι οι δόσεις οι δικές του για την μηχανή- αυτοκίνητο...όσο και να είναι επηρεάζουν το ταμείο μας...
Γιατί από ένα σημείο και μετά τα λεφτά γίνονται από κοινού...
Και το θεωρώ φυσιολογικό... απλά με αγχώνει αυτό το "κοινό" ταμείο...

Οχι δεν κατάλαβες κάτι, μην μπερδέυεσε, τι γάμος τι συγκατίκηση, το ίδιο είναι, επιδή υπάρχει κουλούρα; μην σπάζεσε, το θέμα ήταν και για γάμο και συγκατίκηση, ηρέμησε λίγο και δές ποιό χαλαρά το θέμα;)
Για εμένα δεν είναι το ίδιο...
Όχι ότι ένα χαρτί κάνει την διαφορά... καμία σχέση...
Απλά θεωρώ την συγκατοίκηση την κάνω και όπου μας βγάλει...
Το γάμο το θεωρώ μια πιο συνειδητοποιημένη απόφαση....

Απλά για πρώτη φορά έρχομαι αντιμέτωπη με την πλήρη συγκατοίκηση...και ο,τι σημαίνει αυτό από άποψη αλλαγής καθημερινότητας... Κοινό σπίτι, ελάχιστος προσωπικός χώρος...κοινό ταμείο κλπ...

Σε έπρηξα το ξέρω αλλα το θέμα αυτό είναι για μεγάλη κουβέντα, πάντως μην φοβάσε, μην σε νοιάζει ο κόσμος και μην τρελένεσε, χιλιάδες κόσμος το κάνει, το θέμα είναι εσύ είσαι ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ;;)
Δεν με έπρηξες :P
Εγώ πρήζω τον εαυτό μου περισσότερο με το να τα υπεραναλύω :P

Όπως και να έχει...αν βρεθούμε στην ίδια πόλη τελικά...μάλλον θα κάνω αυτό το βήμα ...Θα δείξει :) (είναι σαν αυτό που λέμε...χρειάζομαι ένα σημάδι να το πάρω απόφαση :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Vkey..... μην ξεκινάς με φόβο για το μήπως και αποτύχει!
Όταν αποφασίζεις να συγκατοικήσεις, ξεκινάς με καλή πρόθεση, επειδή θέλεις να είσαι μ' αυτόν τον άνθρωπο, χωρίς να σκέφτεσαι ότι μπορεί και να μην πετύχει. Ναι είναι πιθανότητα, αλλά εξίσου πιθανό είναι να πετύχει!
Δες το και σαν τεστάρισμα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όσο για το κοινό ταμείο....στα λόγια είναι "κοινό". Στη πράξη είναι δύο διαφορετικοί λογαριασμοί, που απλά προσθέτεις το περιεχόμενό τους:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το θέμα για εμένα είναι ότι δεν θέλω να αποτύχει....
Και γνωρίζω ότι πηγαίνοντας να συγκατοικήσω οι γονείς δεν θα απαιτήσουν γάμο or sth like that... Αλλά είναι οι απαιτήσεις που έχω εγώ από τον εαυτό μου και οι προσδοκίες....

Εδώ είναι το λάθος σου, δεν θές να αποτύχει αλλα ξεκινάς σαν να ξέρεις ότι θα αποτύχει, φοβάσε απίστευτα για αυτό ξεχνόντας το πόσο το θές;)


. απλά με αγχώνει αυτό το "κοινό" ταμείο...
Να πάψει, προσπάθησε να επικεντρωθείς στις χαρές και μετά έχεις μπόλικο να αγχωθείς για να περάσεις τον μήνα:P


Για εμένα δεν είναι το ίδιο...
Όχι ότι ένα χαρτί κάνει την διαφορά... καμία σχέση...
Απλά θεωρώ την συγκατοίκηση την κάνω και όπου μας βγάλει...
Το γάμο το θεωρώ μια πιο συνειδητοποιημένη απόφαση....

Ξέρεις τι έλεγα πάντα στην ζωή μου περί γάμου και συμβίωσης; ότι τα πιό πολλά διαζήγεια οφήλοντε σε αυτό που πιστέυουν πολλοι ότι δεν είναι ίδιο, πολλοι ξεκινάνε συζούνε περνάνε φανταστικά και όταν παντρευτούν αλλάζουν τρόπο ζωής επειδή είναι παντρεμένοι και αυτό προκαλεί πρόβλημα στον γάμο αργότερα,΄δεν έχεις ακούσει που λένε πόσοι ότι συζούσαν και με το που παντρέυτηκαν χώρησαν; ή ότι άλλαξε κάποιος μετά τον γάμο; είναι γιατί ξεχωρίζουν την συγκατήκιση με τον γάμο ενώ είναι το ίδιο;)

Απλά για πρώτη φορά έρχομαι αντιμέτωπη με την πλήρη συγκατοίκηση...και ο,τι σημαίνει αυτό από άποψη αλλαγής καθημερινότητας... Κοινό σπίτι, ελάχιστος προσωπικός χώρος...κοινό ταμείο κλπ...

Κοινό σπίτι με τους γονείς σου δεν είχες; προσωπικό χώρο δεν είχες; θα έχεις και τώρα, ίσα ίσα που θα είσαι και ελέυθερη πραγματικά, σκέψου πώς θα είσαι π.χ. στο σαλόνι σου γυμνή, ή θα μπορείς να είσαι στο μπάνιο πολλή ώρα και να κάνεις αυρόλουτρο χωρίς αδέρφια και γονείς να φωνάζουν"ΑΝΤΕ ΑΚΟΜΑ;" σε περίπτωση που στο πεί εκείνος τον βάζεις να κάνει αυρόλουτρο μαζί του:P

Θα δείς, θα σου αρέσει πολλύ:clapup:


Δεν με έπρηξες :P
Εγώ πρήζω τον εαυτό μου περισσότερο με το να τα υπεραναλύω :P

Όπως και να έχει...αν βρεθούμε στην ίδια πόλη τελικά...μάλλον θα κάνω αυτό το βήμα ...Θα δείξει :) (είναι σαν αυτό που λέμε...χρειάζομαι ένα σημάδι να το πάρω απόφαση :P)

Μακάρι πραγματικά να κάνεις το σωστό και αυτό που θα σε κάνει να ευτυχίσεις, αγάπη και πολλή κουβέντα να υπάρχει και όλα μπαίνουν στον δρόμο τους; καρδιά μου:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αγαπητή Resident Evil
εκτός από όλα τα άλλα πολύ σημαντικά που σου είπαν τα κορίτσια (συντροφικότητα, οικονομικοί λόγοι κτλ.) εγώ αποφάσισα να συζήσω με το αγόρι μου για να δω πολύ απλά... αν μπορώ να τον ανεχτώ!
Ο καθένας μας έχει κάποιες ιδιοτροπίες και έχει συνηθίσει σε έναν ιδιαίτερο τρόπο ζωής. Ο ερχομός κάποιου άλλου στο σπίτι σίγουρα αλλάζει καταστάσεις. Το θέμα είναι κατά πόσο μπορείς να δεχθείς αυτές τις αλλαγές και πως είσαι μετά από αυτές.
Η συγκατοίκηση είναι μια δοκιμή. Εσύ κρίνεις τα αποτελέσματα και βλέπεις άν τα θέλεις για πιο μόνιμα.
Ναι, όταν συγκατοικείς με το αγόρι σου, σίγουρα οι οικογένειές σας ελπίζουν σε γάμο. Εκεί κολλάει το "ε, τώρα μόλις μείναμε μαζί, άσε να δούμε πως τα πάμε και βλέπουμε στο μέλλον...". Πάντα οι οικογένειες θα ελπίζουν για περισσότερα: αν συζείς, να παντρευτείς. Αν είσαι παντρεμένος, να κάνεις παιδί. Αν έχεις ήδη ένα παιδί, να κάνεις δεύτερο ("γιατί ένα ίσον κανένα!") κτλ. Εκεί πια μαθαίνεις να μην δίνεις σημασία και να περνάτε εσείς καλά.
Τώρα, για να απαντήσω και στις ερωτήσεις σου:
Εγώ ήδη είχα φύγει από το πατρικό μου και έμενα με συγκάτοικο. Όταν έπρεπε να ψάξω για άλλον συγκάτοικο, το αγόρι μου μου πρότεινε, αφού ήταν λίγο-πολύ συνέχεια εκεί, να μείνει και μόνιμα. "Για να δούμε τί θα δούμε", σκέφτηκα, "είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να μάθω αν μπορούμε να ζήσουμε μαζί ή θα σφαχτούμε σε μια εβδομάδα", και του είπα ναι. Ήδη είμασταν ζευγάρι για 3 χρόνια.
Αυτό που δεν περίμενα ήταν το πόσο καλά θα τα πήγαινε με τις δουλειές του σπιτιού. Η μαμά του τον είχε εκπαιδεύσει πολύ καλά! Εγώ δεν ξέρω να μαγειρεύω, εκείνος ανέλαβε το μαγείρεμα, εγώ το πλύσιμο και το σιδέρωμα, εκείνος το σκούπισμα, εγώ το ξεσκόνισμα και την τακτοποίηση και ούτω καθ' εξής...Οι δουλειές μοιράστηκαν άνετα και χωρίς να το προσπαθήσουμε καν, το ίδιο και τα οικονομικά. Από την αρχή κάναμε κοινό ταμείο - ότι χρήματα παίρναμε έμπαιναν σε αυτό. Κάποια συννεφάκια με τα έξοδα υπήρχαν, "μα καλά, πάλι κρέμες προσώπου αγόρασες;" αλλά αντιμετωπίζονταν άμεσα και ριζικά "κοίτα να δεις, εγώ δεν σε ρωτάω για το πόσα πακέτα τσιγάρα αγοράζεις την ημέρα, ούτε για το πόσες κάρτες γραφικών αλλάζεις κάθε τρίμηνο, δουλεύω και θέλω να μπορώ να αγοράζω και το κάτι έξτρα μου", οπότε μόνο αν ο άλλος είναι ιδιαίτερα τσιγκούνης έχεις πρόβλημα...Είναι και αυτό μέρος της δοκιμής.
Ο γάμος ήρθε 3 χρόνια μετά και μόνο για οικονομικούς λόγους (θέλαμε να αγοράσουμε σπίτι). Αλλιώς περνούσαμε πολύ καλά και δεν είχαμε λόγο να το κάνουμε.
Σε γενικές γραμμές δεν αλλάζουν και πολλά, απλά μπαίνουν στην μέση και συγγενείς. Χρειάζεται μεγαλύτερη διπλωματία και κοινό μέτωπο. Το να έχεις συζήσει με τον άλλο βοηθάει σημαντικά να αναπτύξεις έναν κώδικα, μια αλληλοσυνεννόηση και την αίσθηση του "εμείς οι δύο είμαστε ένα σπίτι, οι οικογένειές μας και τα σόγια μας κάποιο διαφορετικό" για να ανταπεξέλθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
thx FaniFox (και λοιποί δλδ, απλώς ήταν η τελευταία που απάντησε :))..

"Φοβάμαι" ότι το μεγαλύτερο μου άγχος είναι αυτό, ότι δλδ οι άλλοι θα έχουν προσδοκίες (παρόλο που δεν το έχουν εκφράσει, ίσα ίσα η μαμά μου πρώτη μου λέει ότι και 1000 χρόνια να είσαι με τον άλλον αν δεν βάλεις κάτω κοινό σπίτι και κοινό ταμείο δεν ξέρεις τι είναι(!)) και επίσης άρα το να συζήσω θα σημαίνει αυτομάτως ότι ... "μπήκε το νερό στο αυλάκι" και τώρα όλοι περιμένουν να αλλάξουμε βέρες...

[χτες έφαγα τέτοιες φλασίες νυχτιάτικα... λάμπει όλο το σπίτι 3 η ώρα τα ξημερώματα με το σφουγγορόπανο να καθαρίζω το μπάνιο--ναι είμαι ζαβό εμένα τα άγχη μου μου βγαίνουν σε κρίσεις νοικοκυροσύνης :P).

Απλώς μάλλον για μένα είναι κι άλλα μάλλον...

Έφυγα από το σπίτι στα 18 και πλέον, που μου πέρασε η "κάψα"¨να γλυτώσω από τη...μάνα μου και τον πατέρα μου :P, και βλέποντας τη δική του οικογένεια "μαζεμένη" (είναι όλοι εδώ στην Αθήνα και συχνόπυκνα κυριακές πάμε για φαί στους γονείς του) σκέφτομαι ότι το να πάω σπιτί "του" και να το κάνουμε σπίτι "μας" είναι σαν να ¨μπάινω" σε εκείνη την οικογένεια (οι δικοί του ξέρω ότι είναι τέτοιων αντιλήψεων καλώς ή κακώς) και να παραπετάω τελείως τη δικιά μου που είναι μακρυά :/:. Ναι ξέρω σας ακούγεται κουλό μάλλον, αλλά ... μου λείπουν οι δικοί μου και ο όποιος αρνητισμός μου επηρεάζεται και από αυτό... Τώρα είμαι το "παιδί τους που είναι μακρυά αλλά έρχονται και με βλέπουν όποτε θέλουν και για όσο θέλουν, γιατί είναι το σπίτι του παιδιού τους, (όπως κι εμένα είναι το σπίτι των γονιών μου)"...


Μετά? Τι θα είναι?!?! :/:

[μάλλον λέω ασυναρτησίες ε?]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Έφυγα από το σπίτι στα 18 και πλέον, που μου πέρασε η "κάψα"¨να γλυτώσω από τη...μάνα μου και τον πατέρα μου :P, και βλέποντας τη δική του οικογένεια "μαζεμένη" (είναι όλοι εδώ στην Αθήνα και συχνόπυκνα κυριακές πάμε για φαί στους γονείς του) σκέφτομαι ότι το να πάω σπιτί "του" και να το κάνουμε σπίτι "μας" είναι σαν να ¨μπάινω" σε εκείνη την οικογένεια (οι δικοί του ξέρω ότι είναι τέτοιων αντιλήψεων καλώς ή κακώς) και να παραπετάω τελείως τη δικιά μου που είναι μακρυά :/:. Ναι ξέρω σας ακούγεται κουλό μάλλον, αλλά ... μου λείπουν οι δικοί μου και ο όποιος αρνητισμός μου επηρεάζεται και από αυτό... Τώρα είμαι το "παιδί τους που είναι μακρυά αλλά έρχονται και με βλέπουν όποτε θέλουν και για όσο θέλουν, γιατί είναι το σπίτι του παιδιού τους, (όπως κι εμένα είναι το σπίτι των γονιών μου)"...


Μετά? Τι θα είναι?!?! :/:

[μάλλον λέω ασυναρτησίες ε?]

Οχι, έχεις δίκιο, απόλυτο δίκιο, απίστευτη σκέψη και υπέροχη παρατήρηση, θα παραμήνει στπίτι ΣΑΣ και μόνο αυτό, μπορεί να συζεις αλλα δεν θα είναι μπάτε σκύλοι αλέστε, αυτό πρέπει να γίνει ξεκάθαρο, η πόρτα ήτε συζείς ήτε όχι μένει κλειστή, αλλιώς το έχασες το παιχνίδι, δεν είσαστε υποχρεωμένοι να είσαστε οικογενιακά με την δική του οικογένεια, τσικνοπέμπτη π.χ. μπορείς μια στους γονείς σου και μια στους γονείς του, πάντως εγώ κλείνω εδώ και σου λέω μόνο αυτό, ότι κιάν αποφασίσεις το σπίτι που θα μένεις θα είναι μόνο για 2 οι υπόλοιποι δεν έχουν όυτε κλειδί, ούτε μπενοβγαίνουν όποτε θές βγαίνεις και δεν ελέγχεστε απο κανέναν όσο για το τι αντίληψη έχουν οι δικοί σου/του αυό δεν αφορά αυτούς, είστε μεγάλα παιδιά και πρέπει να κόψετε τώρα τον αέρα και των δικων του και των δικών σου πρίν να είναι αργά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Τα καταλαβαίνω απόλυτα αυτά που σκέφτεσαι...

Νομίζω ότι σε εμένα δεν τέθηκαν καθόλου σαν θέματα αυτά γιατί ήρθε το αγόρι μου στο σπίτι ΜΟΥ και ουσιαστικά δεν άλλαξε κάτι για μένα. Εκείνος ήταν ο καινούργιος, όχι εγώ. Στην αρχή (καλώς ή κακώς!) το σκεφτόμουν πάντα ως το δικό μου σπίτι αφού ήδη έμενα εκεί για χρόνια και είχα συνηθίσει. Και ο ίδιος που ήταν επισκέπτης ως τότε, δεν άρχισε με το καλημέρα να μου φέρνει τα πάνω κάτω...

Έχει δίκιο η μαμά σου. Μόνο αν μένεις με κάποιον μπορείς πραγματικά να τον γνωρίσεις.

Πιστεύω ότι η συγκατοίκηση θα σε βοηθήσει και με το να μην φοβάσαι τη δέσμευση. ΄Οταν ζεις με τον άλλο έρχεται πιο φυσικά και χωρίς ιδιαίτερο άγχος. Κάτι σαν φυσική εξέλιξη. Είσαι πιό σίγουρη για τον άνθρωπό σου και για τα συναισθήματά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βασικά δεν ξέρω αν πρέπει να πω την γνώμη μου τώρα, διότι εμένα το πείραμα απέτυχε οικτρά, αλλά νομίζω πως κάποια πράγματα πρέπει να τα αναφέρω. Καταρχάς ΜΗ πας να συζήσεις, αν δεν σιγουρευτείς πως έχετε κοινά ΧΡΟΝΙΚΑ σχέδια ως προς το πότε θα παντρευτείτε και αν (διότι μετά μπορεί ο ένας από τους δύο να αποφασίσει πως θέλει να παντρευτεί πιο σύντομα, να αρχίσει να πιέζει τον άλλον έμμεσα και ..δεν θες να το ζήσεις αυτό). Γενικά συζήτησε πολύ τι περιμένει αυτός από αυτή την κίνηση, τι σχέδια έχει για εσάς, τι ακριβώς και πότε θα ήθελε να κάνει μαζί σου. :)

Δεύτερον, το κοινό ταμείο ενώ απλά συζείτε, δεν είναι καλή ιδέα, καλύτερα να υπάρχουν συγκεκριμένα ποσά που θα βάζετε κάθε μήνα σε ένα σημείο κι από εκεί να βγαίνουν όλα τα έξοδα - προσωπικά ένιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια έτσι, αλλά είμαι και λίγο γκάου εγώ, οπότε μη δίνεις πολύ σημασία :P

Τρίτο.. φρόντισε να του ξεκαθαρίσεις πως το εσείς είναι πλέον διαφορετικο από την οικογένειά του, συνεπώς δεν θα υπάρχει κάτι στάνταρ που θα πρέπει κάθε εβδομάδα να κάνετε μαζί τους (πχ να τρώτε μαζί κάθε Κυριακή), για να μη πιεστείς μετά.

Τέταρτο.. χαλάρωσε κι απόλαυσέ το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top