Τα μεγαλύτερα ξενύχτια της ζωής σας

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Τον περασμένο Ιούνιο στην εξεταστική 3 μέρες σερί για τελική εργασία . Την τελευταία μέρα είχα μια σύγχυση που δεν ήξερα τι κάνω. :redface: Απλά δεν γινόταν να βγει το πρόγραμμα αλλιώς. Το ξημέρωμα ήταν πολύ ωραίο αν και αγχώθηκα μήπως δεν προλάβω. Εννοείται δε θα το ξανάκανα με τίποτα.
Άλλες φορές έχω κάτσει μέχρι τις 5 -6 χαζεύοντας στον υπολογιστή, διαβάζοντας κάποιο μυθιστόρημα ή απλά ταξιδεύοντας στις σκέψεις μου.Τώρα το καλοκαίρι συνήθως μέχρι τις 4 γιατί μου αρέσει αυτή η ησυχία όταν όλοι βρίσκονται στα κρεβάτια τους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ελπίζω τουλάχιστον το αποτέλεσμα να ήταν worth-waiting... :)

Ναι όλα πήγαν καλά. Απλά ο χρόνος δεν περνούσε...η νύχτα φάνηκε αιώνας. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Τον περασμένο Ιούνιο στην εξεταστική 3 μέρες σερί για τελική εργασία . Την τελευταία μέρα είχα μια σύγχυση που δεν ήξερα τι κάνω. :redface: Απλά δεν γινόταν να βγει το πρόγραμμα αλλιώς. Το ξημέρωμα ήταν πολύ ωραίο αν και αγχώθηκα μήπως δεν προλάβω. Εννοείται δε θα το ξανάκανα με τίποτα.
Άλλες φορές έχω κάτσει μέχρι τις 5 -6 χαζεύοντας στον υπολογιστή, διαβάζοντας κάποιο μυθιστόρημα ή απλά ταξιδεύοντας στις σκέψεις μου.Τώρα το καλοκαίρι συνήθως μέχρι τις 4 γιατί μου αρέσει αυτή η ησυχία όταν όλοι βρίσκονται στα κρεβάτια τους.:P
Αν τα φορτώνεις στον πετεινό όλο το εξάμηνο, λογικό είναι να μη βγαίνει στο τελος το πρόγραμμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Αν τα φορτώνεις στον πετεινό όλο το εξάμηνο, λογικό είναι να μη βγαίνει στο τελος το πρόγραμμα:P

Καλό είναι αν δεν ξέρει κανείς το πρόγραμμα της σχολής και τους στόχους του καθενός, να μην εκφέρει άποψη.
Φιλικά πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αν τα φορτώνεις στον πετεινό όλο το εξάμηνο, λογικό είναι να μη βγαίνει στο τελος το πρόγραμμα:P

Πραγματικα δεν μπορεις να φανταστείς ποσο άδικο εχεις :P Δεν χρειαζεται να αναλύσω τα μαθηματα της σχολής, παντως ειναι παρα πολυ απαιτητικά (αν θες να τα περάσεις ολα με καλούς βαθμους φυσικα) και ας μην αναφερθώ στο προγραμμα της εξεταστικής που πέφτουν ολα μαζι... Ξερω προσωπικά τη niek και με ξερει και αυτη και γνωρίζω πολυ καλα ποσο εχει δουλέψει. Τα ξενύχτια αε αυτη τη σχολη δυστυχως δεν αποφεύγονται :P Και μου το έλεγαν,αλλα δεν το πίστευα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πολλές νύχτες πέρασαν χωρίς να κοιμηθώ, και το χειρότερο είναι πως δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο λόγο απλώς διάφορες σκέψεις ανούσιες ή μη δεν με άφησαν να κοιμηθώ. Και κλασικά τα βράδια του καλοκαιριού, που μια φορά να κοιμηθείς κατά τις 3+ μετά σου γίνεται συνήθεια και άντε να το κόψεις, από χειμώνα μόνο που μπαίνουμε πάλι σε πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν τα φορτώνεις στον πετεινό όλο το εξάμηνο, λογικό είναι να μη βγαίνει στο τελος το πρόγραμμα:P

Έλα αυτό είναι λίγο τσουβάλιασμα και το ξέρεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Έλα αυτό είναι λίγο τσουβάλιασμα και το ξέρεις. :)

Βασικά, εγώ θα συμφωνήσω εν μέρει, όχι φυσικά προσωπικά για την niek, αλλά για "την γενική αλήθεια".

Όντως, αν όλο το εξάμηνο τα έχεις γραμμένα τα μαθήματα, και το καλύτερο πρόγραμμα να σου βάλουν είναι πρακτικά αδύνατο να γράψεις άριστα σε όλα (ή και στα περισσότερα) και να έχεις και μία "ανθρώπινη" εξεταστική από άποψη ωρών διαβάσματος.

Το θέμα είναι όμως πως το αντίθετο δεν ισχύει, δηλαδή η ενασχόληση μέσα στο εξάμηνο δεν είναι εγγύηση ότι η εξεταστική θα είναι ρόδινη! Στο πρώτο εξάμηνο, ενώ διάβαζα από την αρχή για τα περισσότερα μαθήματα, πάλι μου βγήκε η πίστη μέσα στην εξεταστική λόγω απαίσιου προγράμματος (πχ. φυσική και ανατομία back-to-back με μία μέρα κενό, που να κάνεις σωστή επανάληψη). Αντίστοιχα αυτό το εξάμηνο η εξεταστική ήταν υπερβολικά μεγάλη, με τραγικά κενά για σχετικά 'εύκολα' μαθήματα όπως η Γενική Φυσιολογία να έχουν 8 (!!!) μέρες κενό πριν από αυτά. Ως αποτέλεσμα, η εξεταστική ήταν εξοντωτική και άφησε μόνο 3 βδομάδες κενό πριν να πρέπει να αρχίσω διάβασμα για τον σεπτέμβρη. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ξενύχτια, παλιά πολλά, πάρα πολλά και ξενύχτια και λίγες ώρες ύπνου μετά γιατί είχαμε και δουλειές (8) ) όλα πολύ όμορφα!
Από τα πιο παράξενα ήταν όταν έφτασε 5.30 το πρωί, σε σπίτι φίλης όπου είχαμε μαζευτεί στις 10 και πιάσαμε το Trivial Pursuit - τι σου είναι τα ανίδεα νιάτα :hehe:
Μία άλλη φορά είχα ξενυχτήσει - στο τηλέφωνο, διότι ένας φίλος μου ήταν πεποισμένος ότι είχε κολλήσει αφροδίσιο νόσημα και το συζητούσαμε για κανένα 3ωρο, μέχρι να αποφασίσει να πάει για εξετάσεις. Πήγαμε στο νοσοκομείο στις 5 το χάραμα, φύγαμε στις 9, και έκλεισα 42 ώρες ξύπνια - οι τελευταίες ώρες ήταν μαρτύριο :redface:
Πλέον όμως χρειάζομαι περισσότερο τον ύπνο μου (:redface:) οπότε κοιμάμαι νωρίς και αρκετές ώρες, δεν είμαι νιάτο πια!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεν σε λέω

Νεοφερμένος

Ο Δεν σε λέω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το πιο "αργο" που εχω κοιμηθει ειναι πρπ στις 6 το πρωι(στην τριημερη)και μετα ξυπνησα στις 9(για να προλάβω το πρωινο στο ξενοδοχείο :p )
Μετά έχω κοιμηθεί πολλές φορες 4-5ωρα το βραδύ ή εκανα "συχνους και μικρούς υπνους" κατα την διαρκεια ταξιδιών :p δλδ κοιμομουνα στις 12,ξυπναγα μετα απο κατα μισαωρο,μετα στις 2 πάλι,μετα στις 5 κλπ... :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
9-10 το πρωι:hmm:
Ήταν μια περίοδος που έβγαινα για ποτό το βράδυ και λέγαμε η μια στην άλλη «Γυαλιά ηλίου πήρες;» :loltooth:
Ξέραμε ότι θα γυρίσουμε σπίτια μας πρωί με τον ήλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.
Ποια ώρα ήταν αυτή που είχατε κοιμηθεί πιο αργά; Σας έχει τύχει ποτέ να μην κοιμηθείτε καθόλου;

Εγώ το πιο αργό που είχα κοιμηθεί ποτέ ήταν στις 04:00 για πολλούς λόγους [αϋπνία, ανγούλα κ.ά.]. Όποτε πάω σε γάμους κλπ. πρίζω τους γονείς μου να φύγουμε νωρίς! :P (πριν τις 01:00! :eek:) :D

Εάν θέλετε να συζητήσετε σχετικά με τον ύπνο και το πότε λειτουργείτε καλύτερα πατήστε εδώ: https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=125541
Μου έχει τύχει σαν φοιτήτρια πολλές φορές να μην κοιμηθώ καθόλου γενικά έχω κάνει πάρα πολλά ξενύχτια Και εξακολουθώ να κάνω όπως βλέπετε:D
Βέβαια τώρα όχι στα κλαμπάκια στα μπαράκια στις παραλίες στα παρκάκια Τώρα είμαι σπίτι με την πυτζάμα Γιατί στο διπλανό δωμάτιο έχω μωράκια:give_rose:<3
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Μέχρι τις 6:30 πρωί έχω κάνει ξενύχτι τότε γυρνούσα από το μπαράκι το 15Αυγουστο
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει όταν τρέχουν papers και συνέδρια μπορεί να κλείσω 24ωρο άυπνος. Γενικά στη σχολή και στις εξεταστικές ποτέ δε το pushαρα πολύ, αν και ανέκαθεν ανήκα στη κατηγορία εκείνων που ο οίστρος της μέρας τους πιάνει μετά τα μεσάνυχτα (καλή ώρα). Δε το θεωρώ ξενύχτι όμως με τη κλασική έννοια.

Από διακοπές εντάξει πολλές φορές γυρνάς αργά αλλά θα μου μείνει εκείνη η νύχτα στην Ίο που, όσοι αντέξαμε όλο το πρόγραμμα του κλαμπ, γυρνώντας μετά βίας στο κάμπινγκ 9 το πρωί, σε άσχημη κατάσταση από το μεθύσι και με ντάλα ήλιο πάνω από τη σκηνή να μη μπορείς να κοιμηθείς, καταφύγαμε στη παραλία όπου μετά τη βουτιά μας πήρε ο ύπνος στις ξαπλώστρες χωρίς καν να προλάβουμε να φυλάξουμε κάπου κινητά λεφτά κλπ.
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα που δε μου επιβάλλει κανείς να ξυπνήσω πρωί μένω ξύπνιος καθημερινά ακόμα και στις 2 τη νύχτα καμιά φορά. Σπανιότατο φαινόμενο να κοιμηθώ πριν τις 11:30.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,405 μηνύματα.
Τώρα που δε μου επιβάλλει κανείς να ξυπνήσω πρωί μένω ξύπνιος καθημερινά ακόμα και στις 2 τη νύχτα καμιά φορά. Σπανιότατο φαινόμενο να κοιμηθώ πριν τις 11:30.
Φιλε εχω να κοιμηθω πρις τις 12 κυριολεκτικα απο το γυμνασιο ξερω γω με καμια εξαιρεση αμα ημουν αρρωστος κτλ χαχαχαχα πριν τις 1 δεν το θεωρω αργα και ας εχω σχολη το πρωι
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Έχω κλείσει σερι από ξημερώματα Τρίτης έως Πέμπτη πρωί σε "διακοπές" στην Σαμοθράκη το καλοκαίρι του '19, κυρίως εξαιτίας της υπερέντασης. Δε με πήρε ο ύπνος ούτε πριν το ταξιδάκι. Νοσταλγία :cry_x:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Εννοείται στην πενταήμερη. Κοιμηθήκαμε 6 ώρες σε 5 μέρες!
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Περιμένοντας τους ΕΑΑΚιτες του φόρουμ να πουν "στο πανελλαδικό συντονιστικό σχημάτων τ@ ΕΑΑΚ"...

On-topic: έχω κάνει 48ωρο σχεδόν όταν με ταλαιπωρούσαν κάτι αυπνίες. Από τα καλά ένα που ξεχωρίζω είναι όταν μετά από σερί πήγα 9 το πρωί σε καθηγητή να τον ρωτήσω κάτι για μια εργασία. Εγώ ήμουν πιωμένος, αυτός έλεγε ότι να ναι, χίλια χρόνια να ζήσει ο βοηθός ΥΔ, ακόμα θα χρωστούσα χωρίς αυτόν.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,241 μηνύματα.
Ένα από τα μεγαλύτερα ξενύχτια ήταν στην πενθήμερη και για μένα. Τις πρώτες 3 μέρες δεν κλείσαμε μάτι, και τις άλλες 2 μέρες από 3-4 ώρες την κάθε μέρα.

Σαν φοιτητής επίσης ξενυχτούσα πολύ, ειδικά τα πρώτα τρία έτη. Έξοδοι, παρέες στο σπίτι, etc.

Τώρα πλέον σαν «ευσυνείδητος ενήλικας» ξενυχτάω μέχρι τα όρια του αποδεκτού. Δηλαδή, προσπαθώ να κοιμάμαι 5-7 ώρες τη μέρα. Βέβαια, δεν τα καταφέρνω πάντα διότι είμαι υπερκινητικό όν και δεν ησυχάζω σχεδόν ποτέ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top