Νοικοκυρές: Ναι ή όχι στο τραπεζομάντηλο;

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Το κανα, αλλα ειναι μακρυ το τραπεζι και το τραπεζομαντηλο κοντο στις γωνιες. Και δε μου αρεσε... ελεγα μηπως υπηρχε κανενα εξυπνο κολπο. Κριμα και ειναι πολυ ομορφο.... :/

Έχω και μια άλλη ιδέα ..μπορείς να το στρώσεις κανονικά και δεξιά και αριστερά που θα είναι γυμνό το τραπέζι να το στολίσεις με διάφορα...λουλούδια κεριά και άλλα τέτοια μπιχλιμπίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μπα... Μαπα. Δεν ταιριΑζει με τιποτα. Θα το χαρισω. Τι να το κανω αλλωστε; Δεν εχω σκοπο ναγορασω τωρα αλλο τραπεζι. Σας ευχαριστω κοριτσια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει καθόλου το τραπεζομάντηλο, μου κανει "παλιακό"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Παλαιότερα δεν υπήρξε τραπεζαρία χωρίς τραπεζομάντηλο και διακόσμηση. Σήμερα έχοντας επικρατήσει το μίνιμαλ και μοντέρνο, πολλά νοικοκυριά έχουν αρνηθεί να βάζουν τραπεζομάντηλο στην τραπεζαρία τους, παρά μόνο και εαν έχουν καλεσμένους για φαγητό. Εσάς ποιά η γνώμη σας;


Στην καθημερινότητα στρώνω τραπεζομάντιλο. Είναι πολύ βολικό για να μη λερώνεις. Κατά τα αλλά όταν έχω κόσμο στρώνω σουπλα σε κάθε μια καρέκλα μπροστά στο τραπεζι και βάζω πάνω τα πιατα και τα μαχαιροπιρουνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Εγώ αρκετές φορες τρώω οταν μπαινω σπίτι
με το μπουφάν, το πουκάμισο ή με το φουτερ.
Δυσκολο να αλλάξω για να φάω.:jumpy:

Τα τραπεζομάντηλα τα έχω πεταξει. Σκουπιζομουν επιτηδες από μικρός γιατι μου την εσπαγαν ή τα εκαιγα με τσιγάρα οπότε οπου πάω εδω και χρονια τα κρύβουν απο πριν.
;)
Στα τραπεζια ομως κανουμε ανακωχή
κι είμαστε οκ.

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top