• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Προβλήματα με τα μάτια

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Παρατηρώ πως όταν διαβάζω ή ασχολούμαι με ηλεκτρονικά τα μάτια μου κουράζονται ή με πιάνει πονοοκεφαλος. Λέτε να πάω σε οφθαλμίατρο μήπως έχω αστιγματισμό ; αν και βλέπω καθαρά. Να πάρω γυαλιά ξεκούρασης; τι λέτε;
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Παρατηρώ πως όταν διαβάζω ή ασχολούμαι με ηλεκτρονικά τα μάτια μου κουράζονται ή με πιάνει πονοοκεφαλος. Λέτε να πάω σε οφθαλμίατρο μήπως έχω αστιγματισμό ; αν και βλέπω καθαρά. Να πάρω γυαλιά ξεκούρασης; τι λέτε;


Να πας σε οφθαλμίατρο.
Ο οφθαλμίατρος ξέρει τι θα κάνει.
Μέτρηση μυωπίας, αστιγματισμου, βυθοσκόπηση πως τα λένε...όλο το πακέτο.


Παντως και εγώ είχα παρατηρήσει ότι όταν κάθομαι πολύ ώρα στην τηλεόραση μετά βλέπω μυγάκια. Όταν πήγα στον οφθαλμίατρο και αφού μου έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις μου συνέστησε ξεκουραση των μάτιων ανα τακτά χρονικά διάστηματα. Τίποτα περίσσοτερο.
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά. Παρατηρώ πως όταν διαβάζω ή ασχολούμαι με ηλεκτρονικά τα μάτια μου κουράζονται ή με πιάνει πονοοκεφαλος. Λέτε να πάω σε οφθαλμίατρο μήπως έχω αστιγματισμό ; αν και βλέπω καθαρά. Να πάρω γυαλιά ξεκούρασης; τι λέτε;
Είχα πάει για τον ίδιο λόγο σε οφθαλμίατρο και το απέδωσε σε κούραση.
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 240 μηνύματα.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,776 μηνύματα.
Χρησιμοποίησε καλές οθόνες στα ηλεκτρονικά σου.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Κάποτε λέγανε να βλέπουμε μόνο μία ώρα τηλεόραση, ενώ τώρα όλη μας η ζωή είναι μια οθόνη.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Παρατηρώ πως όταν διαβάζω ή ασχολούμαι με ηλεκτρονικά τα μάτια μου κουράζονται ή με πιάνει πονοοκεφαλος. Λέτε να πάω σε οφθαλμίατρο μήπως έχω αστιγματισμό ; αν και βλέπω καθαρά. Να πάρω γυαλιά ξεκούρασης; τι λέτε;

Ποσο συχνα κλεινεις τα ματια σου καθως κοιτας μια οθονη;
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 240 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Σήμερα φαινόταν θολός ο πίνακας (είχαμε βάλει προτζέκτορα) αλλά δεν είναι ότι δε φαινόταν τίποτα, νόμιζα ήταν χαμηλή ανάλυση μέχρι που δοκίμασα τα γυαλιά του διπλανού μου και φαινόταν "hd". lol
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα φαινόταν θολός ο πίνακας (είχαμε βάλει προτζέκτορα) αλλά δεν είναι ότι δε φαινόταν τίποτα, νόμιζα ήταν χαμηλή ανάλυση μέχρι που δοκίμασα τα γυαλιά του διπλανού μου και φαινόταν "hd". lol
Το έχεις κάψει προφανώς το θέμα...
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σήμερα φαινόταν θολός ο πίνακας (είχαμε βάλει προτζέκτορα) αλλά δεν είναι ότι δε φαινόταν τίποτα, νόμιζα ήταν χαμηλή ανάλυση μέχρι που δοκίμασα τα γυαλιά του διπλανού μου και φαινόταν "hd". lol
Μπορεί να έχεις λίγη μυωπία και αστιγματισμό. Αν δεν πας στον οφθαλμίατρο δεν μπορείς να ξέρεις. :P
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 240 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top