Πώς μπορώ να βρω σε ποιον ανήκει ένα νούμερο κινητού;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Με παίρνει κάποιος εδώ και δύο εβδομάδες που και που (όχι κάθε μέρα), από ένα κινητό που αρχίζει από 693, δηλ μοιάζει να ειναι ΤΙΜ. Αν το σηκώσω, δεν μιλάει, αλλά φαίνεται σαν να ακούει. Αν πάρω πίσω, χτυπάει μια φορά και μετά ή που παίζει μουσικούλα λες και πήρα τηλ. κέντρο και ύστερα από λίγο δείχνει πως μιλάει (τουτ τουτ τουτ) ή μετά τον πρώτο χτύπο δείχνει πως μιλάει..

Το περίεργο είναι πως χτες πήρα από άλλα κινητά το νούμερο αυτό και σε εκείνα μου έλεγε πως δεν υπάρχει ο αριθμός!!! :worry: Και την ίδια στιγμή ξαναπήρα από το δικό μου και αφού χτύπησε μια φορά έδειξε πως μιλάει.. :blink:

Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό κι αν υπάρχει τρόπος να βρω σε ποιον ανήκει το νούμερο; Κάθε βοήθεια ή λύση ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Υποθέτω οτι είναι καρτοκινητό, με φραγή όλων των εισερχομένων κλίσεων πλην της δικής σου.
Δε νομίζω να μπορέσεις να βρεις σε ποιον ανήκει.
Εγώ θα απαντούσα και θα το άφηνα ανοιχτό χωρίς να το έχω στο αυτί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν μπορείς να μάθεις παρα μόνο με ισαγκελική κατάθεση, μας έκαναν πλάκα ένα βράδυ και πήγαμε να ρωτήσουμε και μας είπαν ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρα να πάς στον ισαγκελέα και άν δεί ότι αυτό που θα του πείς είναι λόγος να πάρεις έγκρηση μόνο τότε το μαθένεις.

Δυστυχώς σε εμάς που μας έκαναν χωντρή βλακεία τα ξυμερώματα δεν το θεώρισαν σαν καλό λόγο αποκάληψης του κατόχου, πόσο μάλον για εσένα που απλά πέρνει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Υποθέτω οτι είναι καρτοκινητό, με φραγή όλων των εισερχομένων κλίσεων πλην της δικής σου.
Δε νομίζω να μπορέσεις να βρεις σε ποιον ανήκει.
Εγώ θα απαντούσα και θα το άφηνα ανοιχτό χωρίς να το έχω στο αυτί μου.

Δεν είναι κακή ιδέα αυτό και δεν το είχα σκεφτεί..

Όμως το βρίσκω λίγο δύσκολο να είναι καρτοκινητό. Η μουσική που ακούω κάποιες φορές είναι σαν αυτές που παίζουν στα τηλεφωνικά κέντρα όταν σε βάζουν στην αναμονή.. :hmm: Η οποία κρατάει ελάχιστα και μετά ακούγεται σαν να πέφτει η γραμμή, αλλά δείχνει πως με χρεώνει.. :worry:

Μάνια μου ξέρω για την εισαγγελική παρέμβαση και δεν θα έφτανα εκεί. Κάποιος μου είπε όμως πως υπάρχει κάποιο τετραψήφιο νούμερο που μπορείς να πάρεις και να ρωτήσεις για νούμερα κινητών (αν φυσικά ο άλλος έχει δεχτεί να περαστούν τα στοιχεία του εκεί και δεν πρόκειται για καρτοκινητό..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Mα καλά κι εσύ...
γιατί πέρνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Mα καλά κι εσύ...
γιατί πέρνεις;

Ε βασικά δεν παίρνω. Συνήθως το σηκώνω, δεν μιλάει και το κλείνω (αλλά την επόμενη φορά θα το αφήσω ανοιχτό.. χεχε). Αλλά χτες πήρε 3 φορές και δεν το σήκωσα γιατί κοιμόμουν και δεν θυμόμουν πως είναι αυτός/ή που δεν το σηκώνει επειδή ήμουν από τον ύπνο, οπότε μόλις ξύπνησα πήρα.. ε, και μετά από περίεργεια είπα και σε κάτι φίλες μου και πήραν.

Και τέλος πάντων είμαι περίεργη να δω ποιος είναι! :D Και πως στο καλό γίνεται σε μένα να χτυπάει και στους άλλους να λέει πως δεν υπάρχει το νούμερο! Όταν κάνεις φραγή έτσι λέει; :confused:

(Ναι, η περιέργεια θα με φάει..:D Έχω κι εγώ ελαττώματα, τι να γίνει; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Aντε βρε που κάθεσαι και άγχεσαι με τέτοια πράγματα....
Εντάξει, κι εγώ είμαι περίεργος αλλά σε άλλα θέματα, πχ τώρα με έχει φάει η περιέργεια να γνωρίσω την καινούρια συνάδελφο που ήρθε σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
Ε βασικά δεν παίρνω. Συνήθως το σηκώνω, δεν μιλάει και το κλείνω (αλλά την επόμενη φορά θα το αφήσω ανοιχτό.. χεχε). Αλλά χτες πήρε 3 φορές και δεν το σήκωσα γιατί κοιμόμουν και δεν θυμόμουν πως είναι αυτός/ή που δεν το σηκώνει επειδή ήμουν από τον ύπνο, οπότε μόλις ξύπνησα πήρα.. ε, και μετά από περίεργεια είπα και σε κάτι φίλες μου και πήραν.

Και τέλος πάντων είμαι περίεργη να δω ποιος είναι! :D Και πως στο καλό γίνεται σε μένα να χτυπάει και στους άλλους να λέει πως δεν υπάρχει το νούμερο! Όταν κάνεις φραγή έτσι λέει; :confused:

(Ναι, η περιέργεια θα με φάει..:D Έχω κι εγώ ελαττώματα, τι να γίνει; :P)


πιστευω οτι σου δωσαμε κάποιες ιδέες εχτες για το ποιος/α μπορει να ειναι..
απλά μην το σηκώνεις (η γνώμη μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aντε βρε που κάθεσαι και άγχεσαι με τέτοια πράγματα....
Εντάξει, κι εγώ είμαι περίεργος αλλά σε άλλα θέματα, πχ τώρα με έχει φάει η περιέργεια να γνωρίσω την καινούρια συνάδελφο που ήρθε σήμερα.

Αυτά είναι βάσανα! :P Θέλω κι εγώ τέτοια, αλλά εδώ δεν πατάει ποτέ καμία καινούργια ψυχή! :mad::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα γιατί να περιόρίζεσαι στα στενά όρια του γραφείου σου.....
Παντού υπάρχει ένας μύθος.......:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χαχαχαχα. Δεν περιορίζομαι.

Απλά ψάχνω ωραίο μύθο (και δεν εννοώ οπτικά) και μέχρι στιγμής δεν βρήκα κανέναν να πλησιάζει όσο θα ήθελα σ' αυτό που έχω στο μυαλό μου.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εσύ κοπέλα μου, έχεις ένα πρόβλημα για κάθε λύση......:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Με παρεξήγησες, αλλά δεν πειράζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γιατί έχω την εντύπωση πως κάποια από τις ιδιωτικές εταιρίες τηλεφωνικού καταλόγου (118**) δίνει και κινητά πλέον? Αν βέβαια είναι καρτοκινητό...τρέχα γύρευε ε?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν ειναι κινητό.. εχει 11 ψηφία!! :blink: Γι' αυτό δεν βγαίνει γραμμή από άλλο κινητό ή σταθερό... αλλά γιατί βγαίνει από το δικό μου; :blink:

(Αν ψάχνετε νούμερο κινητού πάντως, αν είναι vodafone πάρτε 13830 από σταθερό, αν είναι ΤΙΜ, πάρτε 1260 από κινητό ΤΙΜ και μόλις ανοίξει η γραμμή πατήστε 8.. στην ΤΙΜ σας λένε μόνο αν είναι σταθερό ή καρτοκινητό. Για COSMOTE δεν ξέρω, σόρρυ) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
να πάρεις την ΤΙΜ να τη ρωτήσεις για το νούμερο που βλέπεις στην οθόνη σου.

και σιγά μη σου το λύσουν το πρόβλημα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τους πήρα. Είναι 11ψήφιο. :blink:

Εννοείται πως δεν έλυσαν τπτ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ειναι απο τραπεζα/ασφαλιστικη και θελουν να σου "πουλησουν" ασφαλεια ζωης η πιστωτικη καρτα, το νουμερο το κανει 11ψηφιο το premicell μηχανημα (ειναι ενα μηχανημα που εχουν τα call centres οπου βαζουν πολλα sim μεσα και το συνδεουν στο τηλεφωνικο τους κεντρο)

επιμενουν συνεχεια γιατι εχουν "στοχους πωλησεων" να καλυψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχμμμ.. μου το ειπες αυτό και στο μσν, αλλά σου είπα πως το σηκώνω κι ενώ με ακούνε, δεν μιλάνε.. Αν θέλανε να πουλήσουνε, δεν θα μιλάγανε; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Με αφορμή του προβλήματος της kajira να σας ρωτήσω και γω κάτι που με προβληματίζει τις τελευταίες μέρες?
Λοιπόν. Είδα στην τηλεόραση μια διαφήμιση για κάποια εταιρία με πληροφορίες καταλόγου, η οποία, λέει, σου δίνει οποιαδήποτε κινητό αναζητάς! "Βλακείες" σκέφτηκα, αφού ο αριθμός του κινητού είναι προσωπικό δεδομένο και αφού παλιότερα μόνο με εισαγγελική απόφαση μπορούσες να βρεις τέτοιου είδους πληροφορίες.
Παρόλα αυτά, πήρα τηλέφωνο από περιέργεια και ζήτησα το τηλέφωνο μου!!! Με ρώτησαν αν γνωρίζω την περιοχή που μένει η κυρία Εγώ, τους είπα την περιοχή που μένω και με ρώτησαν και το όνομα πατρός της κυρίας Εγώ. Μέσα σε δευτερόλεπτα μου βρήκαν και μου έδωσαν τον αριθμό του κινητού μου και με πληροφόρησαν ότι η κυρία Εγώ, έχει άλλον έναν αριθμό στο όνομά της (όντως) και αν θέλω και αυτό το νούμερο πρέπει να τηλεφωνήσω ξανά, γιατί δίνουν μόνο μία πληροφορία ανά κλήση.
Και ερωτώ : Εμένα ποιός με ρώτησε αν γουστάρω να διατίθεται το κινητό μου τηλέφωνο φόρα παρτίδα? Έχουν δικαίωμα οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας να δίνουν τέτοιου είδους πληροφορίες σε εταιρίες πληροφοριών και να αφήνουν εκτεθειμένους τους πελάτους τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top