Περί media players

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βγάζω άνετα την εβδομάδα με 2 ώρες περίπου χρήση κάθε μέρα (έχει τύχει να κοιμηθώ με το cenixακι μου ανοιχτό και να έχω ακόμα full μπαταρία:) )
Και για όσους ξέρουν, διαθέτει σύστημα SRS WOW.
Δεν είναι παααρα πολύ χοντρό χωράει μια χαρά μέσα στη χούφτα μου. :)

Επειδή δεν το έθεσα πολύ σωστά πριν, το φορτιστή τον αγόρασα extra αλλά είναι πολύ φτηνός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εχει και
;;;:thumbsup:
Φανταζομαι ηχο....Πολυ καλο αυτο και πολυ καλη η αυτονομια του!Μπραβο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τι ειναι το SRS WOW;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αρκετοί είναι εκείνοι που τους τρελαίνει η μουσική πολλοί από αυτούς ακούν μουσικοί όταν πηγαίνουν στην δουλεία ή σε κάποιο μάθημα ή ...... Πολλοί από αυτούς προτιμούν τα φορητά mp3 για αυτό, τους έχει γίνει ένα κομμάτι της ζωής τους. Πάντα έχουν το φορητό mp3player μαζί τους. Εμείς εδώ θα μιλήσουμε για την τελευταία κατηγορία.....
Ποίο φορητό mp3player έχετε; σας αρέσει ; Ποίον τύπο φορητού mp3 player προτιμάτε ;
Εγώ σαν φορητό mp3 player χρησιμοποιώ το Pocket PC Phone Edition μου (qtek 2020). Έχω μια sd των 1gb και είμαι πασάς...Εγώ γενικά προτιμώ όλα εκτός από cd’s δεν ξέρω αλλά μου φαίνετε πολύ σπαστικά....
To zen micro έχω και με εχει βολέψει απίστευτα πολύ. Μεγάλη χωριτικότητα και πολλά settings.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα ποστ που αφορουσαν την υγεια θα τα βρει εδώ
ενω τα offtopic εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sepsis

Νεοφερμένος

Ο sepsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γεια σας, πήρα προσφατα αυτο το mp3 της sony αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να φτιαξω playlists...οποιος ξερει ας βοηθησει please!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αλητεία!:/:
Πάω σήμερα μέσα στο κέφι να αγοράσω ένα απλό mp3 player να έχω μαζί μου να ακούω λίγο ραδιόφωνο και να έχω τη μουσική μου μαζί... Από καιρό το μάτι μου είχε πέσει στο διακριτικό και "αξιόπιστο" -λόγω εταιρείας- Philips SA2115 1Gb fm. To εικονιζόμενο:

Στοιχίζει 45 ευρώ και φαντάζομαι πως πολλοί από εσάς θα το προτιμούσατε από τα Crypto και τα ΝοΝame μοντέλα που κυκλοφορούν.

Το παίρνω λοιπόν και μέσα στη τρελή χαρά το ανοίγω καθώς ανέβαινα με το μετρό προς Αμπελοκήπους (αυτό εσάς δε σας απασχολεί:P).

Στην αρχή έπαιξα λίγο με το ραδιόφωνο και ομολογώ πως από αυτή την άποψη είναι όντως πολύ καλό, δυνατό με καλό σήμα και καλά ακουστικά.

Στο σπίτι προσπάθησα με drag n drop να βάλω τα πρώτα μου κομμάτια, τα προβλήματα ξεκινούν από εδώ.
Κατά τη σύνδεση με το Usb η οθόνη του Mp3 αρχίζει να αναβοσβήνει χωρίς λόγο, χωρίς καν να περνάω δεδομένα, προσπερνάω το περιστατικό και ξεκινάω να του δίνω data, με τη πρώτη προσπάθεια κολλάει και σταματάει τη μεταφορά, επίσης το "χάνει" και ο υπολογιστής, το βγάζω και κάνω επανεκκίνηση. Δεύτερη προσπάθεια, επιτυχής αλλά όχι και πολύ, έκανε να περάσει 30Mb σε 15'.
Το χωνεύω και αυτό, το βγάζω και πάω να ακούσω την ακουστική του σαν player! Τι το ήθελα;:/:
Όλα τα Mp3 μου ακούγονταν με τη γνωστή "ψηφιακή γρατσουνιά", άλλα τα πέρναγε μόλις έπαιζε τα 4 πρώτα seconds και άλλα τα έβγαζε "μη υποστηριζόμενα αρχεία" αφού πρώτα έπαιζε το πρώτο τους λεπτό!
Δε το βάζω κάτω, το συνδέω ξανά και πάω για firmware update, επιτυχές (!!!) και αυτό σε v3,25 από v3,1...
Tι το ήθελα και αυτό; Από τότε δεν άνοιξε ποτέ, απλά φωτίζεται η οθόνη και με ενημερώνει ότι είναι philips (ΜΗ ΧΕΣΩ)...


Και ερωτώ, μια τόσο μεγάλη φίρμα δεν είναι σε θέση να κάνει σωστή αξιολόγηση των προϊόντων της προτού τα δώσει στη αγορά; Και πόσο δε για κάτι τόσο από όσο ένα τόσο λιτό mp3 player!

Μήπως τελικά η "μάρκα" και η "ποιότητα" όντως δεν είναι έννοιες που συμβαδίζουν;

ΥΓ: προφανώς και από μεθαύριο θα ζητήσω αντικατάσταση το προϊόντος και αν μπορώ θα κοιτάξω να πάρω κάτι άλλο, ας ελπίσω πως οι πωλητές δε θα φέρουν ηλίθιες αντιρρήσεις και πως αν πάρω κάτι άλλο θα είμαι πιο τυχερός.

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι πέρασες ακριβώς το σωστό update;

Όσο για τα υπόλοιπα μήπως η Philips θέλει να χρησιμοποιήσεις το δικό της software για μεταφορά mp3 και όχι το drag'n'drop ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι πέρασες ακριβώς το σωστό update;

Όσο για τα υπόλοιπα μήπως η Philips θέλει να χρησιμοποιήσεις το δικό της software για μεταφορά mp3 και όχι το drag'n'drop ?
Kαλημέρα!
Ναι είμαι σίγουρος για το Update, άλλωστε ανέλαβε να το κάνει μια εφαρμογή που είχε η συσκευή σε ένα cd. ;)
Η εφαρμογή είδε μόνη της το μοντέλο και ανέλαβε να κάνει το upgrade.
Όχι, υποστηρίζει drag n drop με explorer, ακριβώς όπως και ένα usb stick. Άλλωστε αυτός είναι ένας λόγος που το προτίμησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μου το άλλαξαν με ένα ολοκαίνουριο που δουλεύει άψογα.
Έκανα και αναβάθμιση λογισμικού και όλα είναι ΟΚ!
Για να δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Nice :) Καλά ακούσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Nice :) Καλά ακούσματα.
Να είσαι καλά!
Ενημερωτικά και μόνο για όποιον ενδιαφέρεται, έχει πολύ καλή ακουστική!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Moυ ξάναχαλασε και το ξαναπήγα πίσω και μου το ξανακράτησαν για να το φτιάξουν!

Δε ξαναπαίρνω Philips mp3! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω το Philips SA3115, το οποίο προς το παρόν (το έχω 5-6 μήνες) δεν μου έχει κάνει προβληματα, πέρα από το ότι είναι απελπιστικά αργό στην μεταφορά τραγουδιών από το pc προς την συσκευή.

Τι να πω... Καλά ξεμπερδέματα :-/ Πάλι καλά που ισχύει ακόμη η εγγύησή σου... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
13 μέρες στο service σήμερα και καμία ενημέρωση σχετικά με το τι γίνεται με το mp3 μου...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

electric

Νεοφερμένος

Ο electric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παίδες τι πάτησα αγόρασα το muvi 18 crypto μουσική οκ αλλά βίντεο με καμιά δύναμη ξερή κανίς κάτι για αυτό :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Διάβασες το manual για να δεις τι μορφής βίντεο αναπαράγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
:rolleyes:Το πρώτο μου mp3όφωνο -1999 πχ- ήταν ένα Rio500 https://en.wikipedia.org/wiki/Rio_500 με ελάχιστη μνήμη (in) 64MB αλλά πολύ συναίσθημα!! Φυσικά, του έβαλα αμέσως....κάρτα media smart (σαν κατοχικό κουτάλι ήταν) που παρήγγειλα από ένα μαγαζί στη Στουρνάρη, λίγο πιο πάνω απο το...apple store :P kάνοντας παρακλήσεις και δεήσεις στην Παναγιά της Τήνου να εκπληρωθεί και ακουμπώντας κάτι λιγότερο από 100 χιλιάρικα για 32 ΜΒ :mad: (άλλες εποχές παιδιά...) δηλαδή το 1/3 περίπου της αξίας του!

Aκόμη λειτουργεί άψογα και το προσέχω ωσάν κόρη οφθαλμού! :inlove:

Το τελευταίο μου (χθες έκανα την αμαρτία) το spinn της iriver (8γίγαντες) που είναι και reader book εκτός των άλλων
https://www.mobiles-actus.com/photos/news/iriver_spinn.jpg όμως ακόμη ψάχνομαι με τις γραμματοσειρές, μια και οι τίτλοι των αρχείων εμφανίζονται στα Ελληνικά αλλά το κείμενο στα.....κινέζικα! Επίσης, το συνοδευτικό λογισμικό δεν είναι συμβατό με τα win7 και δεν εγκαθίσταται, αλλά νταξ θα το λύσουμε το πρόβλημα....:worry:
Aπίστευτο μηχανάκι, με κορυφαίο χαρακτηριστικό την δυνατότητα σύνδεσης ασύρματων ακουστικών, που ΔΕΝ παρέχονται στη συσκευασία, έτσι υπολογίστε*** +100 περίπου ευρώ για τα HBH-IS800 της SonyEricsson και θα περάσετε....απέναντι! ;)

***εγώ τα είχα ήδη:rolleyes:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πόσο πήγε το spinn;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top